Bebeğim Aşağı İnmiş.. Bilgisi Olan Var mı?

Sincera34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2011
318
0
37
29 Haftalık hamileyim ve bugün doktor kontrolümüz vardı. Gittik ancak doktorum bebeğin çok aşağıya indiğini erken doğum habercisi olabileceğini bu sebeple sürekli yat iş yapma yorulma ayakta kalma çok riskli falan dedi. Ben de çok tedirgin oldum böyle bir durumu yaşayan var mı aranızda ya da duyan? Bebeğim erken doğabilir mi?

Hatta dedi ki bebeğin aşağıda olması anneye ağrı yapar dedi bende bu durumun normal olduğunu zannediyordum kasıklarım ve biraz üst kısımları şiddetli ağrıyor özellikle oturup dinlendiğim zaman ameliyatlı hasta gibi ağrı yapıyor. Bir bilgisi olan var mı acaba?
 

ayzan

Rabbime emanetsin yavrum
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
800
1
41
geçmiş olsun,bebeğin aşağıda olmasıyla,plasentanın (bebeğin eşi) aşağıda olması aynı şeymi bilmiyorum ama bana da 18.haftamda söylenmişti,ama hiç uyarılmamıştım dikkat et filan diye.bende araştırınca nette hiç rastlamamıştım bebeğin aşağıda olma durumuna,21 haftamda kontrole gittiğimde doktorum bebeğin plasentası çok aşağıda derhal üni.hastanesine git deyince farkettim dyurumun ciddiliğini.bu duruma tıpta plasenta previa deniliyomuş,3 çeşidi var bu durumun.ben o gün bugündür yatıyorum bende arkadaşım.umarım seninki basit bişeydir vbe ilerleyen haftalarda yukarı çıkar.
http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-sorunlar/255618-plasenta-previa.html burdan konuyu takip edebilir aynı sorunu yaşayan arkadaşların tecrübelerinden faydalanabilirsin.