Premature Bebekler Bebeğim doyuyor mu?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Bernasumru

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2019
54
33
28
Merhaba güzel anneler size danışmam gereken bir konu var. Benim 36 hafta da sezeryan ile dünyaya gelen 10 günlük bir bebeğim var.ilk günler sütüm çok fazla yoktu ve bebeğimi iyi emziremedim bunun ile beraber sarılık oldu doktor kontrolüne götürdüğümüz de sıvı ve kilo kaybı yaşadığınj sarılığının yüksek olduğunu öğrendik bir gece yatırıldı toparlandı eve geldik mama versim,sütümü sağdım sonra sütümün bayağı arttığını farledince ve kendisi de isteyince emmeye başladım 2 gündür emdiriyorum yutkunduğunu da duyuyorum ama doymuyır sanırım göğsüm de ağlayıp ağlayıp emiyor sinirleniyor bugün çok çok ağladı biraz mama verince sustu peki ben çok iyi doyduğunu ya da sütümü iyi çektiğini nasıl anlarım bu duruma çok üzülüyorum sütüm var ama bebeğim doymuyor ne yapabilirim?

Daha sık emzirseniz. Emerken yoruluyordur, gaz sancısı oluyordur 10 günlükmüş daha bence sütünüzde iyiymiş Maşallah mamaya alıştırmasanızmı.Bu konularda yorum yapmayı akıl vermeyi hiç sevmem ama bilemedim ki. Sütünüz varken mamaya alışmasın diye öneride bulunuyorum sadece bebeğiniz için en iyisini siz bilrsiniz, deneye yanıla birbirinize alışıcaksınız

Emerken ağladığında omuzunuza yatırıp gazını çıkarın. Emerken gaz oluyor ondan agliyorlar genelde, gaz çıkartıp emzirmeye devam edebilirsiniz.

Yavrunuzu gule gule buyutun. Yukarida da arkadaslar demis, emzirdikten sonra gazini cikartmalisiniz. Bir de memenizin ucunu komple aldigindan emin olun. Ne kadar emzirirseniz, sutunuz o kadar bollasir. Hep soylerim, sevdigim bir soz var “Yenidogan, annesinin yaka susudur”. Memenizde uzuuuuuun uzuuuuun durmasi sizden baskasini tanimadigi ve halen kendisini rahminizde hissettigi icin.

Gunluk bez sayisindan sutunuzun yetip yetmedigini anlarsiniz. ❤️

Missss kokusunu benim icin de icinize cekin.

Daha sık emzirseniz. Emerken yoruluyordur, gaz sancısı oluyordur 10 günlükmüş daha bence sütünüzde iyiymiş Maşallah mamaya alıştırmasanızmı.Bu konularda yorum yapmayı akıl vermeyi hiç sevmem ama bilemedim ki. Sütünüz varken mamaya alışmasın diye öneride bulunuyorum sadece bebeğiniz için en iyisini siz bilrsiniz, deneye yanıla birbirinize alışıcaksınız
İnanın hiç mama taraftarı değilim hatta 2 gündür ilk kez verdim o da çok az ama o kadar ağladı ki çok üzüldüm mesela dün gece 1 saatten fazla emdi sabah tekrar bayağı emdi hiç sesi çıkmadı uyudu ama öğlen gibi hep huzursunlandı, idrarı,kakası da iyi

Yavrunuzu gule gule buyutun. Yukarida da arkadaslar demis, emzirdikten sonra gazini cikartmalisiniz. Bir de memenizin ucunu komple aldigindan emin olun. Ne kadar emzirirseniz, sutunuz o kadar bollasir. Hep soylerim, sevdigim bir soz var “Yenidogan, annesinin yaka susudur”. Memenizde uzuuuuuun uzuuuuun durmasi sizden baskasini tanimadigi ve halen kendisini rahminizde hissettigi icin.

Zaten göğsüm de uyuyup kalıyor kaldırmasam gıkı çıkmaz ve bu beni çok mutlu ediyor yine de doymadığını düşünmek içim parçalanıyor resmen vee muhakkak çekeceğim merak etmeyin🤗☺️günlük olarak düzenli idrar ve kaka yapıyor

Çok güzel anlatmışsınız🥰❤️

Zaten göğsüm de uyuyup kalıyor kaldırmasam gıkı çıkmaz ve bu beni çok mutlu ediyor yine de doymadığını düşünmek içim parçalanıyor resmen vee muhakkak çekeceğim merak etmeyin🤗☺️günlük olarak düzenli idrar ve kaka yapıyor
Aslinda yatarak emzirsen bir sure daha rahat olur memeni biraktigi an kalkarsin boylece farketmez de

Basinda sende uyuya kalmazsan tehlikesi yok
Birde genzine kacmamasina dikkat et yeterli
Ben oglumu oyle emzirdim cokda rahat ettim deneyerek gorebilirsin
Illa yap diyemem yani
Bende öyle rahat etmiştim yalan yok çünkü çok güzel emiyordu içim rahatlıyordu ama korktum biraz büyüse belki tekrar yaparım şu an uzak kalacam☺️

Y
Yok yok bıraktım yapmıyorum artık bende korktum aklımda ki tek şey doyması olduğu için o an düşünememiştim
Ohh çok şükür🙏 Allah esirgesin tüm yavrularımızı. Bi anlık dalgınlık. Hele emzirme döneminde uykusuzluktan anneler resmen ayakta uyuyor o yüzden daha da fazla dikkat edin. Güzel günlere sağlıkla büyütün evladınızı inşallah 🙏

X