Bebeğim emmiyor

Nisasu53

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2017
10
1
40
Kızlar moralim çok bozuk bebeğim 4 buçuk aylık bir ay öncesime kadar çok güzel emiyordu yalancı meme verdikten sonra emmeyi bıraktı sadece uykudayken emziriyorum zorla 5 dakika emiyor

francesca

Hayat 1 gündür, o da bugündür..
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2008
6.868
8.370
İyi emmiş yine. Benim oğlum 2.ayda bıraktı. Tamemen bırakmadan önce sizin gibi gece emziriyordum. Onu da farketti ve olay bitti.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2636 gün geçti.

papyonkilikli

kulillah summe zerhum....
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
7.905
15.432
bu aylarda pek cok insan yasamistir bunu. dunyayi gormeye basladi emmekten daha eglenceli seyler var suanda onun icin. sabirla emzirmeye devam et. bir arkadasim davlumbazi calistirarak emziyordu. ben uykuda emzirdim uzunca sure. resmen agzina tikiyordum :) sagip veriyordum siringa ile. vazgecme sakin duzelecek. benimki tam duzeldi hamile kaldim.sutumun tadi degisti birakti sipa.

dont worry be happy

hangi gunahin bedelisin sen mühürlü kaderim....
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2016
708
970
emzik hiç vermemeliydiniz hiç sağlıklı değil iki çocuğum var ikisine de emzik vermedim emzigi bırakırsanız düzelir

fozgeb

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2009
7.121
7.967
40
Suyunuz eksimiş olabilir mi? Bir arkadaşımın başına geldi. Ayaklarını üşümüş sütun tadı değişmiş çocuk 2 gün falan içemedi. Sütüm eskimiş diye anlatmıştı. Ya da yedikleriniz, kullandığınız bir ilaç veya geçirmekte olduğunuz bir enfeksiyon vb şeyler sütünün tadını bozuyor olabilir. Diğer yandan çocukta fiziksel bir sıkıntı olabilir. Hasta oluyordur veya sindirimi zorluyordur. Çok çeşitli sebebi olabilir. Herkes emzik kullanıyor sonucta. Sebebi emzige bağlamayın hemen. Bu memenin yerini tutamaz cunku

Koremanya

Hık :)
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2016
6.232
41.022
Kesinlikle emzirmekten vazgecmeyin.
Mama türü şeyler de vermeyin. Kucagınıza alıp ayakta emzirin, müzik açın. Farklı yöntemler deneyin.Acıkınca mecbur emecek

Kirpicik

sarkastik kirpi uye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2016
3.900
8.653
Bak canim cogu anne bu donemlerde bu sorunu yasiyor. Ben de yasadim. Su an bir yasini coktan gecti hala emiyor ve hatta cok mutlu. Israrla emzirmeye devam et. Biraz aglayacak itiraz edecek sonra pes edecek. Emzik asla asla ama asla verme. Biberonun da en minik deliklisini kullan.

ipek2890

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
2.744
2.062
Bak canim cogu anne bu donemlerde bu sorunu yasiyor. Ben de yasadim. Su an bir yasini coktan gecti hala emiyor ve hatta cok mutlu. Israrla emzirmeye devam et. Biraz aglayacak itiraz edecek sonra pes edecek. Emzik asla asla ama asla verme. Biberonun da en minik deliklisini kullan.
Konu sahibinden özür dileyerek araya giriyorum ama biberonla ilgili bir şey soracağım.Ben bebeğim yaklaşık 4 aylık olduğunda işe başlayacağım da en minik delikli biberonla versem sütümü sağıp biberona alışıp emmeyi bırakır mı acaba ?
Konu sahibi inşallah siz de bir an önce çözüm bulursunuz duruma ve istediğiniz kadar emzirirsiniz.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.

sinirliportakal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2014
3.721
8.538
kızım da emmeyi 3-4 ay arası reddetti ben de hiç pes etmeden kucağımda gezdirirken verdim memeyi ağzına, yatırdık yere annem kafasını tuttu ben zorla verdim memeyi ağzına derken bırakmadı şükür.şuan 10 aylığız memeyi görünce deliye dönüyor :)
hemen emziği bırakın ve pes etmeyin emzirin her yakaladığınızda..

sinirliportakal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2014
3.721
8.538
Konu sahibinden özür dileyerek araya giriyorum ama biberonla ilgili bir şey soracağım.Ben bebeğim yaklaşık 4 aylık olduğunda işe başlayacağım da en minik delikli biberonla versem sütümü sağıp biberona alışıp emmeyi bırakır mı acaba ?
Konu sahibi inşallah siz de bir an önce çözüm bulursunuz duruma ve istediğiniz kadar emzirirsiniz.
biz biberon olarak lansinohun anne memesi gibi emerek içebileceği biberonu aldık. aventin de var aynı şekilde ve her gün sağıp bırakıyorum biberonla annem içiriyor. emmede de bir problem yaşamadık şükür..

La Lune

Just SQUAT!
Pro Üye
28 Şubat 2012
11.851
21.650
Öncelikle emzik vermeyi bırakın. Bu meme başı karmaşasına neden olur. Agladikca meme teklif edin ve emzikleri atın ki size çıkış yolu olmasın. Onun haricinde Los odada uyanır uyanmaz emzirin. Ya da uyuyacakken. Kanguruda ayakta yürüyerek fön sesi falan eşliğinde emzirin. Ayrıca atak zamanı olabilir. Normal doğacağı tarihi baz alarak listeye bakın. Atak zamanı az emmek isteyebilir. Geçince de memede yaşayacağı bir dönem geliyor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1766 gün geçti.

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.348
ek bişeyler veriyorsan doyuyordur, zaten fincan kadar midesi var, emziği verme olmadı, bol su iç, emzirmeye çalışmaktan vazgeçme, 4 ay çok az, en 12-14 ay emzirmenin onun yetişkinlikteki sağlığına bile faydalı olacağını unutma, pes etme, kucağında memeye doğru, doğru açıda tuttuğuna emin ol
normal alması gereken kilosunu alıyor mu boyuna falan dikkat et kontrollerde

smeeygle

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
2.393
4.616
39
Google a "emzirme kampı" yazın okuyun. Sürekli emzirin. Oğlum da o aylarda meme reddi yaşadı, emzirme kampı yaptım. Bir sağ meme bir sol meme. Direnci kırılacaktır

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1807 gün geçti.