Bebek Beslenmesi Bebeğim emmiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Konu sahibinden özür dileyerek araya giriyorum ama biberonla ilgili bir şey soracağım.Ben bebeğim yaklaşık 4 aylık olduğunda işe başlayacağım da en minik delikli biberonla versem sütümü sağıp biberona alışıp emmeyi bırakır mı acaba ?
Konu sahibi inşallah siz de bir an önce çözüm bulursunuz duruma ve istediğiniz kadar emzirirsiniz.

Bebeğine bağlı benimki bırakmadı 30 ay emdi

Benimki biberon sevmedi küçük değil ayına göre büyük delikli bile sevmedi

Uyutup öyle biberon verdik emzik hiç vermedik

Şimdiden bunları düşünüp gerilmeyin sağlıkla kucağınıza alın

Konu sahibi siz de deneyin çeşitli pozisyon müzik hoplama zıplama yatma bebeği ters tutma bebeği yatırıp üstten ağzına meme koyma gibi gibi

Abuk subuk herşeyi deneyin bir süre sonra red aşaması geçebiliyor

Emmiyor ise de sağmayı atlamayın stres de olmayın

Bebeğin geceleri süt den hariç başka birşey içip yemiyormu gün boyunca? Eibetde en sağlıklısı anne sütü ama olmuyorsa olmuyordur belki sütün tadı değişti yada sütün yermiyordur. Bebeğini daha devam emziremessen bile kendini kötü hissetme. Ben yurtdışındayım burada ebeler bir kadın doğuma gitmeden önce soruyorlar emzirmek isteyip istemediğine ona göre ilac veriyorlar doğumdan sonra sütü geri gitsin diye yani düşün onlar şimdi kötü bir anne mi hayır kendi isteğiyle vazgeçenler varkem sende emziremessen bebeğini kendini kötü hissetme lütfen

Ya bnde ayni durundatim bnmde 4 bucuk aylik bir kizim var emzigi verdikten sonra hem emneyi birakti hemde biberon u npacami bilmiyr 7 8 saatte bir yemeye basladi gittikce zayifliyo

Konu sahibinden özür dileyerek araya giriyorum ama biberonla ilgili bir şey soracağım.Ben bebeğim yaklaşık 4 aylık olduğunda işe başlayacağım da en minik delikli biberonla versem sütümü sağıp biberona alışıp emmeyi bırakır mı acaba ?
Konu sahibi inşallah siz de bir an önce çözüm bulursunuz duruma ve istediğiniz kadar emzirirsiniz.
cnm benim 2. Bebegim var lansinoh biberonu kullan bebekler kesinlikle ayirt etmiyo 5bucuk aylik olduk emiyoruzda biberonuda kullanıyoruz

Meme reddi yaşıyor olabilir... siz gün içindede farkli yöntemlerle deneyin

Medela calma biberon kullanin, hic anne memesini almayip bu biberon kullanan bebeler bile memeye dönüyor...

Medela marka biberon var anne memesi gibi. Çekmeden gelmiyor. Benim kızım ilk 2 ay beni emmedi. O biberonla verdim. Sonra 21 ay emdi. zor bıraktı :-)

Medela marka biberon var anne memesi gibi. Çekmeden gelmiyor. Benim kızım ilk 2 ay beni emmedi. O biberonla verdim. Sonra 21 ay emdi. zor bıraktı :-)
Bebeğimi kucağıma aldığımda kafasını geriyo doğru itiyor memeyle savaşıyor resmen uyuduğu zaman yatarak emziriyorum 3 saat arayla 5 dakika emiyor çok az değilmi sizce

Bebeğimi kucağıma aldığımda kafasını geriyo doğru itiyor memeyle savaşıyor resmen uyuduğu zaman yatarak emziriyorum 3 saat arayla 5 dakika emiyor çok az değilmi sizce
Bir süre böyle savaşın aç kalırsa zaten mecbur emecek.

5 dk yetiyordur ona benim kızım ilk ay haricinde hep 5 dk filan emdi :) ayrıca şu sütünün tadı değişmiştir diyenlere de kulak asma gözünü seveyim sütün tadı değişir mi ya..moralini düşürme emzir sürekli..

Canim evet birakma ihtimali var ama eger sen bu konuda dirayet gosterir ve aglasa da itiraz etse de eve geldikten sonra 1 saatte 2 saatte bir her gun emzirmeye calisirsan memeyi kabullenme sansi yukselir. Bunu da dikkatinin dagilmayacagi sakin bir ortamda yap. Ilk 6-7 ayi boyle atlatirsaniz sonra hic birakmaz zaten emmeyi. Sutun bitene kadar veya 2 yasini doldurana kadar rahatlikla emer. En minik delikli biberonu ver yavas yavas yorula yorula sutu oradan ceksin ama bunun haricinde emzik hic verme.

Cogu anne yasiyor tipik meme reddi durumu. Aglasa da kacsa da dirayet gosterip emzirmeye devam sen kazanacaksin.
Ya bnde ayni durundatim bnmde 4 bucuk aylik bir kizim var emzigi verdikten sonra hem emneyi birakti hemde biberon u npacami bilmiyr 7 8 saatte bir yemeye basladi gittikce zayifliyo
Canim sen de meme reddi yasiyorsun sen de pes etme. Emzigi de birak. Her cocuk bir degil. Emzigi kullanan pek cok bebek emme refleksi tatmin oldugu icin anneyi emmek istemiyor. Ben hic emzik vermedim o yuzden. Risk cunku.

Cogu anne yasiyor tipik meme reddi durumu. Aglasa da kacsa da dirayet gosterip emzirmeye devam sen kazanacaksin.
Canim sen de meme reddi yasiyorsun sen de pes etme. Emzigi de birak. Her cocuk bir degil. Emzigi kullanan pek cok bebek emme refleksi tatmin oldugu icin anneyi emmek istemiyor. Ben hic emzik vermedim o yuzden. Risk cunku.
Bu arada boza çok güzel süt yapıyor aklınızds bulunsun içinde darı irmiği olan boza

X