Bebegim olacak ve ev sorunumuz var

Ya yok bacim gelmesin kimse kocamla yaptigim Cocugu biraksinlarda kocamla ilgilenim.
Bebek bu yahu canavar degilki 3.sahis gelsin baksin
Ya bide işin su kısmını anlamadım
Ablaninda çocuğu var hiperaktifmis de
Doğum yapan iki dakika uyusa ablanin çocuğu uyandiracak .
Ya da ablasının faydası olmayacak ki kendi cocugunun hiperaktifliguyle ilgilenmekten.

Zaten ne gerek var bişeye adapte olmaya çalışırken o kadar kalabalığı çekmeye

Dusundukce ben bı daraldim şuan hatta

Kimseye ihtiyacin yok. Bu kadar kisi gelirse cok bunalirsin zaten. Doguma hastaneye gelsinler. Oradan evlerine gitsinler.

Yok valla bana gore degil bu isler. Ben yurtdisinda yasiyorum teyzem sey demisti hani lohusa yatagini goster, bende one ya lohusa yatagi ne ozelmi aliniyo demistim
Arkadaq evimdeyim gelir gul gibi yatagimda yatarim yada salona yayilir yatarim ne sacma sapan is bunlar
Dogumda 3.sahis gelir kalirsa yada ana kv evine gidilirse babanin bilincaltina sen bise yapamazsin cocuktan anlamazsin yerlesiyo. Sonrada burada esim bana cocuk konusunda yardim etmiyo diye konular acilir
Ben bebegimi esimle banyo yaptirdim, onunla altini degistirdim, hatta gogsumde yaralar cikti diye o sutumu sagdi
Ben yatinca o uyanik kaldi, nobetlestik
Kimsede yatili kalmadi
Insallah ben de sizin gibi olurum valla, en iyisini yapmıssınız. Ee torun sevelim artık ee ne zaman bebek düşünüyorsunuz diye aile ve elalem ve toplum baskısıyla ya da bu tür telkinlerin bilinçaltına yerleştirdiği algı ile cocuk yapanlar cocuga da topluca bakıyor cocuk bakımında herkes söz sahibi oluyor herkes her ıse karışıyor. Zaten babayı kimsenin taktığı yok erkeğin isi degil diyip iteliyorlar, anne de sadece bir piyon olarak görülüyor biz önce insan sonra kadın sonra anneyiz ama bu zihniyetteki insanlarda maalesef kimsenin kadını taktığı yok adı anne isi cocuk doğurmak yaptıysan çekil kenara simdi söz kvlerin teyzelerin onun bhnun. Cok kötu

Insallah ben de sizin gibi olurum valla, en iyisini yapmıssınız. Ee torun sevelim artık ee ne zaman bebek düşünüyorsunuz diye aile ve elalem ve toplum baskısıyla ya da bu tür telkinlerin bilinçaltına yerleştirdiği algı ile cocuk yapanlar cocuga da topluca bakıyor cocuk bakımında herkes söz sahibi oluyor herkes her ıse karışıyor. Zaten babayı kimsenin taktığı yok erkeğin isi degil diyip iteliyorlar, anne de sadece bir piyon olarak görülüyor biz önce insan sonra kadın sonra anneyiz ama bu zihniyetteki insanlarda maalesef kimsenin kadını taktığı yok adı anne isi cocuk doğurmak yaptıysan çekil kenara simdi söz kvlerin teyzelerin onun bhnun. Cok kötu
Bencede cok kotu ve cok sacma.
Niye erkegin isi olmasin ya
Bise diyimmi bu sadece bizim turk toplumunda var
Erkek bilmez erkek anlamaz, niye anlamasin bilmesin en azindan yardimci olabilir bu kapasiteye sahipler yani
Erkekleri gozunuzde buyutuyosunuz, o erkek o herseyi yapar demesini biliyosunuz
E bi zahmet isbirligi yapip cocuk yapmis oldugu hanimina yardim etsin
Oh bu ne dunya
Camis gibi yayilsin erkek
Ya zaten bebek anneye daha cok muhtac eger emziriyosa
Zaten erkek pasif kaliyor burada ama en azindan getir gotur isine baksin nebilim yani
Hanimlar valla kendinizi herseyde one atmayin supermen gibi
Birakin anneye gitmeyi neneyi cagirmayi ya siz sakatmisiniz, eger bi engeliniz yoksa kendiniz bakin
Yanlis yapa yapa ogreneceksiniz bebek bakmayi
Ki su zamanda her sey elinizin altinda
Teknoloji elinin altinda ac bak herseyi anlatiyo gosteriyo
Ben gercekten cildiriyorum boyle seylere ya

Lütfen yanlış anlamayın ama birşey sormak istiyorum....eminim hayvan seversinizdir. Kediyle kuşları aynı evde nasıl tutuyorsunuz ve uçmak için yaratılmış canları surekli kedi tehdidi altında kafes içinde bir odaya kapatmak hayvan severligin kaçıncı seviyesi.

Aynı anda maaile gelmek istemeleri de ilginç geldi bana. Küçücük evde zaten 3 kişi ve kedi var. Size 1 kişi yeterli. Kalabalık olduğunuzda işler daha zor olacak. Bence sırayla gelsinler. İlk aylar zatenen çok anneye ihtiyaç oluyor

Ev bize yetiyor buyuklugu ideal sadece kapi olmamasi ve kedi olmasi isi bozuyor hepbirlikte kalalim.diyende ben degilim ailem zaten . Sıkıntı orda ben sadece annemi istiyorum ama ablam da gelecek babamda yalnız kalamayınca boyle oluyor . Annemin evide bizimle ayni ilde sadece ilce olarak.biraz uzak otel durumu olmaz malesef . esim sadece cok heycanli bebisten ayrilmak istemiyor ilkkez baba olcak ya onun heyecani var ondan oyle söylüyor nasil ayrilcam gibisinden .
Kediyi ve kuşları 1 haftalığına annenize bırakın ve anneciğim sen bunlara bak ablam gidince de sen gelirsin deyin rahatlyn.

Bencede cok kotu ve cok sacma.
Niye erkegin isi olmasin ya
Bise diyimmi bu sadece bizim turk toplumunda var
Erkek bilmez erkek anlamaz, niye anlamasin bilmesin en azindan yardimci olabilir bu kapasiteye sahipler yani
Erkekleri gozunuzde buyutuyosunuz, o erkek o herseyi yapar demesini biliyosunuz
E bi zahmet isbirligi yapip cocuk yapmis oldugu hanimina yardim etsin
Oh bu ne dunya
Camis gibi yayilsin erkek
Ya zaten bebek anneye daha cok muhtac eger emziriyosa
Zaten erkek pasif kaliyor burada ama en azindan getir gotur isine baksin nebilim yani
Hanimlar valla kendinizi herseyde one atmayin supermen gibi
Birakin anneye gitmeyi neneyi cagirmayi ya siz sakatmisiniz, eger bi engeliniz yoksa kendiniz bakin
Yanlis yapa yapa ogreneceksiniz bebek bakmayi
Ki su zamanda her sey elinizin altinda
Teknoloji elinin altinda ac bak herseyi anlatiyo gosteriyo
Ben gercekten cildiriyorum boyle seylere ya
Cok haklısınız yani sonra daha burada cok konu okuruz doğumdan sonra görümcem geldi uc çocuğuyla kv kp geldi uc ay kaldılar bende hizmetçilik yapıyorum yok doğumdan sonra altı ay annemlerde kaldım eşimle aram bozuldu diye cok normal yani

Cok haklısınız yani sonra daha burada cok konu okuruz doğumdan sonra görümcem geldi uc çocuğuyla kv kp geldi uc ay kaldılar bende hizmetçilik yapıyorum yok doğumdan sonra altı ay annemlerde kaldım eşimle aram bozuldu diye cok normal yani
Yok anacim biz turk milleti kimi nereye koyacamizi bilmiyoruz
Kbakmayinda dogurdun cocugz bakamazsan anneye kv baktirirsan 2gun sonra soz hakki onlarin olur!

X