Premature Bebekler Bebeğim solunum sıkıntısı yaşıyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

burcu.m

Guru
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2009
18
7
37
2 gün önce doğum yaptım 37 haftalık ciğerleri tam gelişmediği için küveze aldılar. Solunum cihazına bağlı. Ben çok kötüyüm kaygılıyım bebeğime birşey olacak diye çok korkuyorum. Kaçgün küvezde kalır acaba

Düzelince çıkarırlar heralde kısa sürsün inşallah.. e ciğer geliştirici falan vurmadılar mı?

37 hafta erken değil aslında prematüre de değil neden öyle olmuş çok üzüldüm:KK43: inş kısa zamanda çıksın

37 haftalık prematüre sayılmıyor .. Ama belki gelişimsel kaynaklı bir durumdur. Uzun süre kalacağını zannetmiyorum. Çok geçmiş olsun canım.. 🤗

Benim bebeğim 6 buçuk aylık doğduğu in ciğerleri gelişmedi solumum cihazında olmasına ragmen yetemedi kendine ve 1 hafta yaşadı kaybettik 2 ay önce. Eğer yaşayacak ömrü varsa zaten herşey olur allahım yardım etsin evlat acısı çol kötü birşey 😥

Benim bebeğim 6 buçuk aylık doğduğu in ciğerleri gelişmedi solumum cihazında olmasına ragmen yetemedi kendine ve 1 hafta yaşadı kaybettik 2 ay önce. Eğer yaşayacak ömrü varsa zaten herşey olur allahım yardım etsin evlat acısı çol kötü birşey 😥
Benim bebeğim de 27. Hafta da doğdu maalesef sebebi belli değil gerçekten çok zor beş ay oldu ama dün gibi hayat bomboş tadı yok ne bilim zor şeyler sizin neden erken doğum oldu

2 gün önce doğum yaptım 37 haftalık ciğerleri tam gelişmediği için küveze aldılar. Solunum cihazına bağlı. Ben çok kötüyüm kaygılıyım bebeğime birşey olacak diye çok korkuyorum. Kaçgün küvezde kalır acaba
Tasalanma, iyi bir haftada doğdu o yüzden en fazla bir hafta kalır tabii bilinmeyen bir sebep yoksa. Dua dua dua ....

Benim bebeğim de 27. Hafta da doğdu maalesef sebebi belli değil gerçekten çok zor beş ay oldu ama dün gibi hayat bomboş tadı yok ne bilim zor şeyler sizin neden erken doğum oldu
Suyum bitti canım ama içimden gitmiyor bir türlü bi anda bi aklıma vuruyor nefes alamıyorum sanki eşim ailem üzülmesim diye iyiymiş gibi gözüküyorum ama içim bitti

Suyum bitti canım ama içimden gitmiyor bir türlü bi anda bi aklıma vuruyor nefes alamıyorum sanki eşim ailem üzülmesim diye iyiymiş gibi gözüküyorum ama içim bitti
seni o kadar iyi anlıyorum ki benim bebeğim de bşr hafta yaşadı bilgi vermek için aradıkları zaman sanki beni mezara koyuyorlar öyle bir korkuydu sezaryen doğum mu yaptın ben sezaryen oldum o kesiye ne zaman baksam çok kötü oluyorum bilmiyorum ya hayatımdan silsem bu anı KESK’e

canim oncelikle cokk gecmis olsun ama cok sukur haftalik olarak buyuk ve emjn ellerde ve insallah sag saglim kollarina alacaksin..arkadasim 6 aylik bebegi dunyaya getirdi 2 3 ay kadar bir sure kuvezde tutuldu simdi masallahi var o yuzden uzulme yipratma kendini biran once toparlan ve moralini yuksek tut..Yavrularimiz Allaha emanet 🤲💞

Suyun neden bitti kesen mi delindi
Hiç bilmiyorum canım dr dediğimiz gerizekalı kadın da hiç fark etmedi suyumun bittiğini başka de dan öğrendim öğrendiğim anda ameliyata alınmam bir oldu şok yaşadım bi anda . İlk bebeğimizdi dha 24 yaşındym bu yük çok ağır geldi

Gebelik şekeri olduğu için yapamazlarmış. Şekeri anlık çok yükseltirmiş.
37 çok küçük de değil ama sağlık olsun inşallah çıkar bir an önce. Benim kızım 36 haftada geldi benim de şeker çıkmıştı. Gelişmiş ama önlem olarak vuralım dedi vurdu da. 2 doz. Girmeden kurtulduk şükür.

Hiç bilmiyorum canım dr dediğimiz gerizekalı kadın da hiç fark etmedi suyumun bittiğini başka de dan öğrendim öğrendiğim anda ameliyata alınmam bir oldu şok yaşadım bi anda . İlk bebeğimizdi dha 24 yaşındym bu yük çok ağır geldi
Yaşın küçük üzülme toparlan yine olur inş zor şeyler alışıcaz elbet geçmez ama alışır insan sezaryen değilsen düşünebilirsin tekrar

Haftanız gayet iyi benim de suyum gelmişti 35 haftalık doğum yaptım 18 gün küvezde kaldı tabii sizin ki de öyle olacak diye bişey yok çok zor süreçler yaşayan bilir çocuğunız için güçlü olun sütünüz geldi mi geldiyse hergün düzenli sağıp götürün çabucak iyi olsun yanınıza gelsin inşallah

Haftanız gayet iyi benim de suyum gelmişti 35 haftalık doğum yaptım 18 gün küvezde kaldı tabii sizin ki de öyle olacak diye bişey yok çok zor süreçler yaşayan bilir çocuğunız için güçlü olun sütünüz geldi mi geldiyse hergün düzenli sağıp götürün çabucak iyi olsun yanınıza gelsin inşallah
Sizin bebişinizde solunum cihazına bağlandı mı peki? Şuan cihaza bağlı olduğu için beslenme yapamıyorlar ama ben sütümü sağıp buzluğa koyuyorum

Sizin bebişinizde solunum cihazına bağlandı mı peki? Şuan cihaza bağlı olduğu için beslenme yapamıyorlar ama ben sütümü sağıp buzluğa koyuyorum
Bizim 37 haftalıktı 1 hafta kaldı. İnşallah sizin de en kısa zamanda çıkar. Süt sağıp yolluyordum hortum vardı midesine, ordan veriyorlardı sütü mamayı

X