Premature Bebekler Bebeğim solunum sıkıntısı yaşıyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim bebeğim 6 buçuk aylık doğduğu in ciğerleri gelişmedi solumum cihazında olmasına ragmen yetemedi kendine ve 1 hafta yaşadı kaybettik 2 ay önce. Eğer yaşayacak ömrü varsa zaten herşey olur allahım yardım etsin evlat acısı çol kötü birşey 😥
Rabbim gücünü kuvvetini artırsın. Sözün tükendiği yer 😢 inşallah tekrar sağlıkla bebişiniz olsun

2 gün önce doğum yaptım 37 haftalık ciğerleri tam gelişmediği için küveze aldılar. Solunum cihazına bağlı. Ben çok kötüyüm kaygılıyım bebeğime birşey olacak diye çok korkuyorum. Kaçgün küvezde kalır acaba
Öncelikle geçmiş olsun çok. Hiç korkmayın benim bebegim 38 haftalık doğdu. Solunum sıkıntısından yoğun bakıma aldılar. 2hafta kaldı çıktı. Bebeğe göre değişiyor biraz da. Daha çabuk çıkar dediler ama bizimki nazlıydı biraz😊 inşallah siz hemencecik kavuşursunuz🤲🏻

Öncelikle geçmiş olsun çok. Hiç korkmayın benim bebegim 38 haftalık doğdu. Solunum sıkıntısından yoğun bakıma aldılar. 2hafta kaldı çıktı. Bebeğe göre değişiyor biraz da. Daha çabuk çıkar dediler ama bizimki nazlıydı biraz😊 inşallah siz hemencecik kavuşursunuz🤲🏻
Ayy inşallah bizde biran önce kavuşuruz bebeğimize

İnşallah dualarınızı eksik etmeyin
Üzme kendini benim bebeğim 33 haftalık doğdu .. seni çok iyi anlıyorum. Arkadaşım 30 haftalk doğum yaptı.. iyiler çoookkk şükür. Neyseki senin bebeğin 37 haftalık doğmuş.. Kısa sürecektir eminim 🤗

Sizin bebişinizde solunum cihazına bağlandı mı peki? Şuan cihaza bağlı olduğu için beslenme yapamıyorlar ama ben sütümü sağıp buzluğa koyuyorum
Evet bağlandı 1 hafta sonra solunumdan ayırdılar ilk günler serum sınra azar azar mideye sütü gönderdiler her yerde prosedür nasıl bilmiyorum ama solunım cihazından ayrıldıktan sonra oksijen desteğiyle gözlemlediler bebeği ,bi hafta kadar gidip emzirdim emme reflexine baktılar sonra tamamen iyi olunca çıktı önce allaha sonra doktorunuza güvenin süt depolamaya devam edin kızım şimdi 8 aylık maşallahı var korkmayın inşallah en kısa zamanda kollarınızda olacak

Evet bağlandı 1 hafta sonra solunumdan ayırdılar ilk günler serum sınra azar azar mideye sütü gönderdiler her yerde prosedür nasıl bilmiyorum ama solunım cihazından ayrıldıktan sonra oksijen desteğiyle gözlemlediler bebeği ,bi hafta kadar gidip emzirdim emme reflexine baktılar sonra tamamen iyi olunca çıktı önce allaha sonra doktorunuza güvenin süt depolamaya devam edin kızım şimdi 8 aylık maşallahı var korkmayın inşallah en kısa zamanda kollarınızda olacak
Çok şükür Rabbim sizinde bizim de cümlemizin evlatlarımızı sağlıkla bağışlasın

Bugün Meva kızımı görmeye gittik. Tekrar entübe etmişler.:KK61: Tahlilleri çıkmış enfeksiyon oranı yüksek çıkmış antibiyotik miktarını arttırmışlar. Aynı zaman da ciğerine tekrar ilaç vermeye başlamışlar. Lütfen dua edin Meva Kızımı Rabbim bize bağışlasın. 3-4 gün içinde tedaviye yanıt verip vermediği az çok anlaşılırmış

Bugün Meva kızımı görmeye gittik. Tekrar entübe etmişler.:KK61: Tahlilleri çıkmış enfeksiyon oranı yüksek çıkmış antibiyotik miktarını arttırmışlar. Aynı zaman da ciğerine tekrar ilaç vermeye başlamışlar. Lütfen dua edin Meva Kızımı Rabbim bize bağışlasın. 3-4 gün içinde tedaviye yanıt verip vermediği az çok anlaşılırmış
Rabbim acil şifalar versin Meva kuzuya🤲🏻 moralinizi yüksek tutun nolur en kısa zamanda hayırlısıyla çıkar inşallah💜 aynı şeyleri yaşamış biri olarak çok iyi anlıyorum sizi geçmez gibi geliyor ama geçecek çıkacak inşallah

benimki de 37 haftalık doğdu nefes alıp vermesi hoşuna gitmedi dokturyn kuveze aldılar oksijen desteği gerekiyor dediler ....dört gün yattı ciktik şükür ...bazı bebekler yeni doğduğunda hayata adapte olamiyormus cnm bu da geçici bı süreliğine oksijene ihtiyaç duyurtuyormus merak etme çıkar yakında

Rabbim acil şifalar versin Meva kuzuya🤲🏻 moralinizi yüksek tutun nolur en kısa zamanda hayırlısıyla çıkar inşallah💜 aynı şeyleri yaşamış biri olarak çok iyi anlıyorum sizi geçmez gibi geliyor ama geçecek çıkacak inşallah
Sizde ne sıkıntılar yaşandı

benimki de 37 haftalık doğdu nefes alıp vermesi hoşuna gitmedi dokturyn kuveze aldılar oksijen desteği gerekiyor dediler ....dört gün yattı ciktik şükür ...bazı bebekler yeni doğduğunda hayata adapte olamiyormus cnm bu da geçici bı süreliğine oksijene ihtiyaç duyurtuyormus merak etme çıkar yakında
Peki enfeksiyon varmaydı

Benim bebeğim 6 buçuk aylık doğduğu in ciğerleri gelişmedi solumum cihazında olmasına ragmen yetemedi kendine ve 1 hafta yaşadı kaybettik 2 ay önce. Eğer yaşayacak ömrü varsa zaten herşey olur allahım yardım etsin evlat acısı çol kötü birşey 😥
Cennete kavuşursunuz inşallah Rabbim gücünüzü arttırsın. Evlat bambaşka bişey acısının da sevgisinin de tarifi yokturdur

seni o kadar iyi anlıyorum ki benim bebeğim de bşr hafta yaşadı bilgi vermek için aradıkları zaman sanki beni mezara koyuyorlar öyle bir korkuydu sezaryen doğum mu yaptın ben sezaryen oldum o kesiye ne zaman baksam çok kötü oluyorum bilmiyorum ya hayatımdan silsem bu anı KESK’e
Rabbim gücünüzü kuvvetinizi arttırsın.cennete kavuşursunuz inşallah. Sağlıklı bebekleriniz olsun inşallah

Çok teşekkürler, inşallah bir an önce benim mevam da bütün bebişler de annelerine sağlıkla kavuşurlar
Amin canım inşallah sağlıkla kucağına al..anne olmak çok zor her an yavrusunu düşünüyor insan tedirgin oluyo .rabbim kimseyi evladı ile sınamasın cok zor 😪

X