Premature Bebekler Bebeğim uyumuyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

zemir

Ol der ve olur
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2018
95
59
35
Arkadaşlar merhaba
35 haftalık doğan bebeğim 2 buçuk aylık oldu fakat son 10 gündür geceleri uyumuyor uykusu olduğu halde uykuya direniyor. Resmen büyük insanlar gibi beni izliyor ben sallıyorum o gözlerini benden çekmiyor ki uyusun. Bende çok yorgun düştüm hem bedenen hem ruhen. Neden böyle olduğu hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba. Destek olursanız çok sevinicem. Ve birde yatak odasında beşiği yatağımın kenarındayım ama orada asla uyumuyor oturma odasına aldım beşiği uyursa orada uyuyor acaba ilk doğduğunda oturma odasında uyumuştum Bi süre Ordan mı alışkanlık yaptı. Ne dersiniz. Fikirlerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba bazı çocuklar farklı olabiliyor benim ilk çocuğunda ikinci çocuğumda şuan biri 4 yaşında biri 9 aylık bir sürü para verip aldığımız beşikte bir gün bile yatmadılar göğsüme kafalarını yaslayıp yada yatakta yanımda yatıyorlar Dı iyice uykuya daldıklarında beşiğe alır almaz uyanıp bağrıyorlardı ve beşiğe koyucam korkusuyla uyumak istemiyorlar sonra yanımda yatırmaya başladım tabi hareketli oldukları için yerde yatıyordu yatakta düşmesinler diye bel fıtığım olduğu için yerde yatınca kalkamıyorum ağrıdan eşim dedi böyle olmayacak bazayı başka odaya aldık üzerindeki döşeği attık yere hep birlikte yattık şimdi odalarına yer yatağı yaptım uykuya dalan kadar ben veya eşim yanında oluyoruz sonra uyuyorlar bide kontrol ediyorlar gece yanında biri varmı diye elleri birbirine deyince dönüp uyumaya devam ediyorlar :)

Merhaba bazı çocuklar farklı olabiliyor benim ilk çocuğunda ikinci çocuğumda şuan biri 4 yaşında biri 9 aylık bir sürü para verip aldığımız beşikte bir gün bile yatmadılar göğsüme kafalarını yaslayıp yada yatakta yanımda yatıyorlar Dı iyice uykuya daldıklarında beşiğe alır almaz uyanıp bağrıyorlardı ve beşiğe koyucam korkusuyla uyumak istemiyorlar sonra yanımda yatırmaya başladım tabi hareketli oldukları için yerde yatıyordu yatakta düşmesinler diye bel fıtığım olduğu için yerde yatınca kalkamıyorum ağrıdan eşim dedi böyle olmayacak bazayı başka odaya aldık üzerindeki döşeği attık yere hep birlikte yattık şimdi odalarına yer yatağı yaptım uykuya dalan kadar ben veya eşim yanında oluyoruz sonra uyuyorlar bide kontrol ediyorlar gece yanında biri varmı diye elleri birbirine deyince dönüp uyumaya devam ediyorlar :)
Allah yardımcınız olsun ama biz daha 2 aylığız bisela 1 tam gün uyuyup 1 gün uyumuyor en son Dr götürcem.

Geçmiş olsun uyku olayi ilk zamanlarda gerçekten çok garip olabiliyor. Bi doktora götürün durumu anlatin detayli. En azindan içiniz rahat olur. Saglikla uyuduğu bol uykulu günler nasip etsin rabbim

Allah yardımcınız olsun ama biz daha 2 aylığız bisela 1 tam gün uyuyup 1 gün uyumuyor en son Dr götürcem.
Canım bizimkiler eve geldiğimiz anda öylelerdi yani daha 4-5 günlükken sonradan olan bişey değil şimdide fırtınalar 10 dakika gözlerini kapatsalar neredeyse günü uykusuz geçirebiliyorlar sizinde Allah yardımcınız olsun

Geçmiş olsun uyku olayi ilk zamanlarda gerçekten çok garip olabiliyor. Bi doktora götürün durumu anlatin detayli. En azindan içiniz rahat olur. Saglikla uyuduğu bol uykulu günler nasip etsin rabbim
Amin Allah razı olsun sağolun

X