Bebeğim uyumuyor

Cansualtay67

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2023
342
204
22
Kızlar 21 günlük bebeğim var ve gündüzleri hep uyurdu belirli aralıklarla tabi acıkınca uyanırdı falan bugün gaz damlası ve pedia d markalı d vitamini damlasına başladık bugün 12 saatte toplam 1 saat bile uyumadı damlalardan dolayı olabılır mi gazı yok altı temız karnı tok ama asla uyumuyor başına gelen varmı

Bir günü bir gününü tutmuyor bu bebişlerin maalesef ciddi bir durum olduğunu düşünmüyorum. Koynunuzda sakinleşiyorsa telaş etmeyin 😌

D vit sabah ilk ogun arkasindan verin. Uykusuzluk yapmasin. Gaz damlasi ne kullaniyorsunuz ?

Gaz icin bol bol masaj yapabilirsiniz YouTube da Videolari var. Bir de emzirirken bile arada ara verip gazini cikartmaya calisin. Ama Emin olun bir sure sonra geciyor

Gazını damla olmasada güzel çıkarıyor zaten doktor yazdı dıye başladık yani

Ya vermeyin ne gerek var belki rahatsız etmiştir harketlendirdiyse bağırsakları. Doktorlar da durduk yere şu ilaçları neden veriyorlar yahu.
Gaz olsa bile verme zamanla geçiyor zaten. O ilaçlar bir işe yaramıyor

Gaz damlaları bazen bebekleri çok rahatsız ediyor. Kendinizi düşünün bağırsak çalıştırıcı bir seyler yiyip içtiğinizde bağırsak hareketlerini rahatsız eder mesela. Aynı şey onun için de geçerli. Gazını çıkartıyorsa kendi kendine bence de vermeyin

Benim oğlum da gaz damlası ishal yaptı bazı bebeklerde kabız yapıyormuş. Ayrıca D vitamini de devletin verdiği D vitaminiden kimsenin memnun değil ben Ocean kullanıyorum o çok iyi. D vitamini bir de gündüz vermeniz gerekir gece değil, D vitamini uykuyu etkiliyor muş öyle okumuştum ben.

Bunun ilk bebekle dördüncü bebekle ne ilgisi var, kabız olmadan müshil kullanıyor musunuz siz, hasta olmadan ilaç kullanıyor musunuz?
Doktora guvenmıceksem neden doktora gıdıyım o zaman sizlere fikir danışmak ıcın sordum ondan olabılır mı diye şükür ki damlalarla alakası yokmuş

Doktora guvenmıceksem neden doktora gıdıyım o zaman sizlere fikir danışmak ıcın sordum ondan olabılır mı diye şükür ki damlalarla alakası yokmuş
Doktor size ağrınız olmadan ağrı kesici verse kullanacak mısınız?
Enfeksiyonunuz olmadan antibiyotik verse kullanacak mısınız?
Gazı olmayan bebeğe gaz ilacı içirmenizin nasıl bir mantıklı açıklaması var?
Doktora elbette güvenin de şu aklınıza da bir sorun bakalım mantıklı yanı varmıymış
Ateşi olmayan bebeğe ateş düşürücü de vereceksiniz dimi aşı oldu ateşi çıkabilir dedi doktor diye

Kızlar 21 günlük bebeğim var ve gündüzleri hep uyurdu belirli aralıklarla tabi acıkınca uyanırdı falan bugün gaz damlası ve pedia d markalı d vitamini damlasına başladık bugün 12 saatte toplam 1 saat bile uyumadı damlalardan dolayı olabılır mi gazı yok altı temız karnı tok ama asla uyumuyor başına gelen varmı
Malaesef dört aylık olana kadar böyle oluyor gaz damlası olarak ne kullaniyorsun benim bebeğim de çok gazliydi sabahlara kadar ağlardı uyumazdi çok zordu ben sabsimplex gaz damlası biogai diye probiyotik damla var onu kullandım o da çok iyi gelmişti bol bol gaz masajları emziriyorsan ayaklarını sıcak tut bebeğinde üşümesin kimyon rezene çay iç bol ve yiyeceklerin üstüne kimyon ekele ben uzaktan masajla fon tutardım oda kısa süreli olsa bile rahatlatirdi şimdi hatirladiklarim bu 😊

Doktora elbette güvenin de şu aklınıza da bir sorun bakalım mantıklı yanı varmıymış
Ateşi olmayan bebeğe ateş düşürücü de vereceksiniz dimi aşı oldu ateşi çıkabilir dedi doktor diye
Ne abartmışsınız ama. Tamam en aklını kullanan sizsiniz, alkış. Ilk bebeği, tecrübesizlik. Her anne bebeği için en iyisini yapmak için elinden geleni yapıyordur. Doktora güvenerek hata etmiş, farkında zaten. Bu kadar abartarak yeni anne olmuş birini daha kötü hissettirme amacı neden?

Ne abartmışsınız ama. Tamam en aklını kullanan sizsiniz, alkış. Ilk bebeği, tecrübesizlik. Her anne bebeği için en iyisini yapmak için elinden geleni yapıyordur. Doktora güvenerek hata etmiş, farkında zaten. Bu kadar abartarak yeni anne olmuş birini daha kötü hissettirme amacı neden?
Problemi olmayan bebeğe ilaç vermek normalse tecrübesizlikse size göre vah ki ne vah
Bir yetişkin olarak ihtiyacınız olmayan ilaçları istediğiniz kadar kullanabilirsiniz hiiiiiiç sorun değil ama bir bebeğe bunu yapmaya kimsenin hakkı yok
Bu kafayla bakarsak herkes ilk çocuğunda dayıyor ilacı ihtiyacı olsa da olmasa da e sonuçta tecrübe yok dimi. Bunun tecrübeyle ne ilgisi var
Benim yeni anne olmuş birini daha kötü hissettirme gibi bir amacım yok, davranışı kendini kötü hissetmesini gerektiriyorsa da hissedecek yanlış yapanı pışpışlayacak halim yok ama siz dilediğiniz gibi davranın tıpkı benim aynı hakka sahip olduğum gibi

Malaesef dört aylık olana kadar böyle oluyor gaz damlası olarak ne kullaniyorsun benim bebeğim de çok gazliydi sabahlara kadar ağlardı uyumazdi çok zordu ben sabsimplex gaz damlası biogai diye probiyotik damla var onu kullandım o da çok iyi gelmişti bol bol gaz masajları emziriyorsan ayaklarını sıcak tut bebeğinde üşümesin kimyon rezene çay iç bol ve yiyeceklerin üstüne kimyon ekele ben uzaktan masajla fon tutardım oda kısa süreli olsa bile rahatlatirdi şimdi hatirladiklarim bu 😊
Ay bebeğim kolik cıktı bas edemiyorum offf offf

ciddi anlamda üslup sorununuz var öncelikle belki iyi bir şey anlatmaya çalışıyorsunuz ama bu şekilde mi ? Doktorumuz gaz sorunlarınız başlıcak dediği için kullandım bende söyledim bi gaz sorunumuz yok diye ve evet başladı bebeğim damlayla rahatlıyor damladan sonra daha rahat gaz çıkarmaya başladı. Bebeğim için en iyisini ben düşünürüm zaten o nasıl daha iyi olucaksa onu yaparım. Sadece fikir danışmak ıcın buraya bu konuyu açtım ve gerçekten öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki bebeğime kötü birşey yapmışım gibi 😂

X