Bebeğim ve eşimin ailesi

Saat 11 de uyanmak mi? Bebekle mi? Bu konu hariç her konuda haklısınız. Eşinize söyleyin,KV söyleyin istemiyorum diye. Benim doğurduğum benimdir deyin.
Şuan hamileyim bende şuan kalmak istiyor ve ben sabah 11 gibi uyanıyorum şuan bebek karnımda doğmadı daha bende kalmak istiyor ama ben o erken uyanıyor diye uyanmak zorunda kalacağım gece uyuyamıyorum sürekli uyanıyorum bebek tekmelediği için birazda sıcaktan uyutmuyor

Ben şundan korkuyorum sadece emzirmeden emzirmeye verirse bana bebeğimi kucağından indirmezse bebeğim onu annesi gibi görürse hani böyle yıkılırım kötü hissederim Bi anne adayı olarak bunu yaşamak istemiyorum anne ile bebeğin ten teması ilk aylar çok önemli
Ah ilk bebek ilk annelik 😊
Merak etme bebeğin zaten vermese de sana gelmek için ağlayacak. Senin kokunu sesini bilerek geliyor dünyaya.
Her anne bunu içten içe yaşayıp korkuyor ama büyüdükçe anlıyorsun ki bebeğinle senin apayrı bir bağın var. Ve hep olacak. Kimse sana vermemeye kalksa da olacak. Bebeğin de seni isteyecek. Bunun için endişelenme

Ah ilk bebek ilk annelik 😊
Merak etme bebeğin zaten vermese de sana gelmek için ağlayacak. Senin kokunu sesini bilerek geliyor dünyaya.
Her anne bunu içten içe yaşayıp korkuyor ama büyüdükçe anlıyorsun ki bebeğinle senin apayrı bir bağın var. Ve hep olacak. Kimse sana vermemeye kalksa da olacak. Bebeğin de seni isteyecek. Bunun için endişelenme
Saol endişemi giderdiğin için 🙏 teşekkürler

Ben şundan korkuyorum sadece emzirmeden emzirmeye verirse bana bebeğimi kucağından indirmezse bebeğim onu annesi gibi görürse hani böyle yıkılırım kötü hissederim Bi anne adayı olarak bunu yaşamak istemiyorum anne ile bebeğin ten teması ilk aylar çok önemli
Ay ne demek emzirmeden emzirmeye verirse ? Bebek sizin bebeginiz ev sizin eviniz. Sizin sözlerinizin geçerli olması lazım. Alıcsksın bebegini hatta hiç verme bile mesafeli dur anlar herhalde diye düşünüyorum ama kendini ezdirme böyle ne demek vermezse ya o çocuk benim çocugum diceksin alınca kendi bebegini istemek işin izin isticekmiş gibi halin var böyle olmaz cidden

Arkadaşlar merhaba Bi derdim var 8 aylık hamileyim 1 ay sonra inşallah çocuğumu kucağıma alacağım yalnız yanımda hastanede ne annem nede kaynanam kalsın istemiyorum eşimle kalmak istiyorum bebeğime kendim bakmak istiyorum eşimin annesi inat ettiği için şimdiden evime yerleşmek istiyor çocuk doğunca ben bakıcam diyor sana vermem falan tarzında şeyler diyor bebeğimi annem yavrum oğlum diye seviyor ben kimsenin düşmanı değilim ama yaptığını yanlış buluyorum benim annem yapsa bunu da yanlış görürüm özellikle belirteyim hamilelik zamanımda Bi kere bile canın bişey istiyor mu yardıma ihtiyacın var mı diye sormadı şimdi bebeğimin doğumuna az kaldı diye evimde kalmak istiyor nitekim kaynanamla anlaşabilen Bi insan değilim ve evimde biri varken rahatsızlık duyuyorum mesela ben belki 11 de uyanacağım sabah ama kaynanam var diye erken kalkmak zorunda kalacağım bebeğimi şimdiden çok fazla sahiplenmiş durumda gelmesini istemiyorum ama eşimi üzmek istemiyorum ne yapabilirim kimseyi kırmakta istemiyorum bana lütfen yol gösterin bu arada gelsin istediği zaman torununu sevsin ama sürekli evime gelip beni rahatsız etmesini istemiyorum geçmişten Bi sürü olay yaşadık kendisi ile geçim edemiyoruz o yüzden insanların hayatıma böyle müdahale etmeleri hoşuma gitmiyor lütfen yol gösterin 🥺🥺
Eşine diyeceksin istemiyorum, o da icabına bakacak
Ben öyle yaptım
Çok da güzel oldu

Arkadaşlar merhaba Bi derdim var 8 aylık hamileyim 1 ay sonra inşallah çocuğumu kucağıma alacağım yalnız yanımda hastanede ne annem nede kaynanam kalsın istemiyorum eşimle kalmak istiyorum bebeğime kendim bakmak istiyorum eşimin annesi inat ettiği için şimdiden evime yerleşmek istiyor çocuk doğunca ben bakıcam diyor sana vermem falan tarzında şeyler diyor bebeğimi annem yavrum oğlum diye seviyor ben kimsenin düşmanı değilim ama yaptığını yanlış buluyorum benim annem yapsa bunu da yanlış görürüm özellikle belirteyim hamilelik zamanımda Bi kere bile canın bişey istiyor mu yardıma ihtiyacın var mı diye sormadı şimdi bebeğimin doğumuna az kaldı diye evimde kalmak istiyor nitekim kaynanamla anlaşabilen Bi insan değilim ve evimde biri varken rahatsızlık duyuyorum mesela ben belki 11 de uyanacağım sabah ama kaynanam var diye erken kalkmak zorunda kalacağım bebeğimi şimdiden çok fazla sahiplenmiş durumda gelmesini istemiyorum ama eşimi üzmek istemiyorum ne yapabilirim kimseyi kırmakta istemiyorum bana lütfen yol gösterin bu arada gelsin istediği zaman torununu sevsin ama sürekli evime gelip beni rahatsız etmesini istemiyorum geçmişten Bi sürü olay yaşadık kendisi ile geçim edemiyoruz o yüzden insanların hayatıma böyle müdahale etmeleri hoşuma gitmiyor lütfen yol gösterin 🥺🥺
Hamile ve hatta lohusa halinizle siz üzüleceğinize eşiniz üzülsün madem sınırı koruyamıyor.. Unutmayın ki sizin her duygunuz bebeğinize geçiyor, sizi strese sokmalarına izin vermeyin..

Saol endişemi giderdiğin için 🙏 teşekkürler
İlk torunsa onlar da bocalıyor.
Benim kayınvalidem ilk beş gece kaldı. İkisinde hastanede kocamla yalnızdık. Emzirme sorunu da olmadı allahtan.
Eve çıktık bebek ağladığında alıp sallayıp edip kucağında uyutacak oluyordu bende de lohusa siniri var. Sizin gibi benden çalacak hissine kapılıp kadına bileniyorum. En sonunda bir gece ağladığında daldı içeri, çok sert çıktım. Meme için uyanıyor siz emziremeyeceğinize göre lütfen aramıza girip durmayın dedim. Bir şey demedi ama kırgın döndü ertesi gün.
Şimdiki aklımla ve çocukla anne arasındaki bağın sarsılmayacağım idrak etmiş halimle gönlünü kırmazdım. Boşuna sinirlenmiş kırmışım diyorum. En azından öyle sallamayın annecim daha ufak diyebilirdim. Beneğimi özledim annecim az da ben alayım da diyebilirdim. Eninde sonunda o bebek benimdi ve o ilk heyecanı geçince o da bunu idrak edecekti.
Diyeceğim şu an hormonlar sakin düşünmeni engelliyor. Kaıdn 70 yaşında zaten yenidoğanı al bak desen bakamaz. Torun hevesiyle biraz saçmalıyor. Tatlı dille çözersiniz. Lohusalık iki tarafında ne yazık ki gönlünde yaralar açan bir yer. Benim de kırgınlığım var onların da var. Biraz kendimizi frenlememiz gerekiyormuş sanırım. En azından tatlı dille halletmek lazımmış.

Evet çok haklısın Peki şöyle yapsam açıkçası annesini arayıp ben kendi annemi de çağırmıyorum kimseyi istemiyorum eşim bebeğim ben baş başa kalmak istiyorum ihtiyacım olan bişey olursa ararım mı desem yoksa hamileyken çok yardımcı oldun ya zaten ( hiç yardımcı olmadı bel fıtığım var) doğumda sana ihtiyacım yok mu desem açık açık
Ikiside olur, Ben ikinciyi derdim 😁

Mesajınızı okurken kendi kayınvalidemi gördüm. Sınırlarımı çizmek, birçok şeyi onların anlamasını sağlamak tam beş yılımı aldı. Doğum yapalı bir ay olmuş, eşimi de etkilemiş zorla beni erkenden işe döndürmeye çalıştılar. Neymiş ben sadece emzirecekmişim diğer her şeyi kayınvalide yapacakmış ben de para kazanacakmışım. Sürekli bizimle yaşayacak hafta sonlarında da kayınpeder ile kaynım gelecekmiş, kalacakmış. Bir dinledim, iki dinledim. kırılır mı diye düşünmeden ağzıma geleni söyledim. Gecenin üçünde valizini topladı gitti. Huzursuzluk çıkaracaksa gelmesin bu eve dedim eşime de. Bir buçuk yıldır adımını atmadı, kafam rahat. Sakın sakın sakın doğum sonrası için çağırmayın. Hayatınızın hatası olur öyle bir insan için.

Mesajınızı okurken kendi kayınvalidemi gördüm. Sınırlarımı çizmek, birçok şeyi onların anlamasını sağlamak tam beş yılımı aldı. Doğum yapalı bir ay olmuş, eşimi de etkilemiş zorla beni erkenden işe döndürmeye çalıştılar. Neymiş ben sadece emzirecekmişim diğer her şeyi kayınvalide yapacakmış ben de para kazanacakmışım. Sürekli bizimle yaşayacak hafta sonlarında da kayınpeder ile kaynım gelecekmiş, kalacakmış. Bir dinledim, iki dinledim. kırılır mı diye düşünmeden ağzıma geleni söyledim. Gecenin üçünde valizini topladı gitti. Huzursuzluk çıkaracaksa gelmesin bu eve dedim eşime de. Bir buçuk yıldır adımını atmadı, kafam rahat. Sakın sakın sakın doğum sonrası için çağırmayın. Hayatınızın hatası olur öyle bir insan için.
O ne akilliymis öyle ya esinizde etkilenmeye pek meraklı bunlara hiç fırsat vermesin Allah size güç kuvvet versin .

O ne akilliymis öyle ya esinizde etkilenmeye pek meraklı bunlara hiç fırsat vermesin Allah size güç kuvvet versin .
Her ne kadar etkilenmiyorum dese de kilometrelerce uzaktan bir telefonla eşimi etkileme yeteneğine sahip. Evladı yuva kurmadı, kendine ikinci ev açtı kayınvalide. O düşünce de yani. Sınırlarımı çizmek ve korumak çok zor. Laftan, davranıştan anlayacak tipte insanlar değiller. Allah yardım etsin zor durumda olan herkese.

Bu konudan eşinize bahsedebilirsiniz o da annesiyle tatlı tatlı bu durumdan bahseder. Çözülmeyecek bi mesele değil bence. Ne güzel kaynananızın ilgisi üzerinizde, tabii bu ilgiyi size de göstermesi gerekir çünkü siz de onun kızı sayılırsınız. ( Fazla ilgi her zaman bunaltır o ayrı bir konu)(Size taşınmayı düşünürken keşke sizin fikrinizi de sorsaydı böyle emrivaki gibi olmuş, sonuçta doğum yapınca kadının psikolojisi etkileniyor. Siz canınızı sıkmayın, mutluluklar dilerim.

Şuan hamileyim bende şuan kalmak istiyor ve ben sabah 11 gibi uyanıyorum şuan bebek karnımda doğmadı daha bende kalmak istiyor ama ben o erken uyanıyor diye uyanmak zorunda kalacağım gece uyuyamıyorum sürekli uyanıyorum bebek tekmelediği için birazda sıcaktan uyutmuyor

Uyanmanın o zaman. Hamile olan siz misiniz o mi? Azıcık naz yapın ve konuşun. Sustukça doz artabilir.

Sizi okurken kendimi gordum. Acilen müdahale edin. Aynı durumu ben de yaşadım, yalnız eşimle bebeğe bakmak onunla ilk zamanlarımizin tadını çıkarmak istiyordum. Her konuşmada geleceğinden, işlerini ayarlayacağından bahsediyordu ben gerek yok dememe rağmen. Eşim de kendi konuşmalarında dedi benim istemediğimi. Hastaneye gelmedi ama eve çıktığımız ilk gün geldi, yardıma ihtiyacım olur, sonuçta ameliyatliymisim. Yardım istemeyen insana zorla yardım edilmesinden nefret ediyorum. Evimde biri olmasından rahatsız oluyorum bana yardımdan çok yük oluyor, bu kendi annem için bile geçerli. 3. Gün kendisine eşim gitse iyi olacağını söyledi. Gitmeden dedim keşke söylenene dikkat edilse, yardım istemeyene zorla yardım edilmese ... Bebeğimle ilk günlerim gitti dedim.

benim kv de ilk gece hastanede kendi değil de annemle eşim kaldı diye bir bozuldu bir bozuldu :KK70: ertesi gün geldiğinde bir havalar, biz fazla durmayalım demeler vs...hiç umrumda olmadı. sonra bende de kaldı bir süre ama hemen değil, bir kaç hafta sonra gelmişti sanırım. ama bu kez ben kalmasını istedim çünkü oğlum hiç uyumayan ve sürekli ağlayan bir bebekti. yarım saat de olsa uyumamı sağlayan herkese minnettardım vallahi. çok da köprüleri yakmayın derim, arada bebeğe bakacak, yükünüzü alacak kişilere ihtiyacınız olacak :)

Ayyy çok zor 😬 eşin konuşacak canim.tek çözüm yolu bu.en başta tavrını koyman gerekirdi bence.cunku anlaşılan senden çekinmiyor kayınvaliden.sen birşey söylesen,gelme ben bakarım desen bile seni dinlemeyecek.eşin de konuşmuyorsa eğer kendi annenle anlaşabiliyorsan kayınvaliden gelmeden kendi anneni cagır o gelsin 😇ben olsam öyle yapardım.

Bebegi sana vermem ben bakarim deyince agzinın payini verseydiniz siz de. Susunca kabul etmis oluyirsunuz inun gozünde. Eşle de ilk hafta zor olur. Anneniz 5 gun kalsin en azindan . Yeterli ama fazlası zarar

İlla biri kırılacak. Eşine durumu güzelce izah et o annesiyle konuşsun. Bebek görmeye gelsin gitsin.

Kabalaşmadan sert cikis. Simdi o esimle bizim bebegimiz senin torunun herkes konumuna ve sifstina uygun davransin, biz ihtiyac olursa seni cagiririz demediginiz muddetce bebeginiz dogduktan sonra psikolojiniz freni bozulmus kamyonun yokus asagi gitmesi seklinde bozulur. Esiniz de simdiden ben anama ne derim diyorsa sizo cok uzecek demektir. Bir de imkaniniz varsa kendi annenizin evine gidin madem bir sure. Anneniz de size deger veriyorsa bir zahmet sizi onemsesin kaynananizin hevesini degil. Oraya da bavulunu alip gelecek kadar yuzyuzse siz de kibarca kapiyi gosterecek kadar yuzsuzlesebilirsiniz bence. Bebeginize annem demesine de musade etmeyin. Yalniz ben de 11de kalkma kismina takildim. Beklentinizi biraz dusurun. Bebeginiz 40i cikana kadar gunduz 1 bucuk gece mak. 2 saatte bir emzirmeniz lazim. Yani bebek dogduktan sonra yatma kalkma vakti en son dusuneceginiz sey. Biraz bebek bakiki konusunda okuma yapin. Ayrica bu kaynana dogumunuza gelip de bebek dogdugu gibi sutun yok muhabbetine baslarsa yine kibarca kapiyi gosterin cunku o tiynette birine benziyor. Sutun yok yalanina da kanmayin, sutunuz 16. Haftadan beri memenizde sadece ilk gunler sut memeden fiskirmaz bal kivamindadir sadece bebegin cekimine gelir. Neyse yenidogan bakim bilgisi icin acilmamis bu post ama kesinlikle kaynanaya simdiden set cekin diyor saglikli dogumlar diliyorum.

diyelim ki geldi diyelim ki bebegi aldi siz ne gune duruyorsunuz anasi olarak? Gideceksiniz oglusum beni ozledi diyip cat alacaksiniz bebegi bitti gitti. Kaynana vermiyor mu bir cinnet her seyi cozuyor. Ona susayim buna susayim deyip uzuleceginize kaynananizla kotu oldugunuza uzulun bebeginize hasret kalmaya degil. Hanimlar silkelenip kendimize gelelim, evet baski toplumunda buyuduk evet bize saygi yanlis ogretildi ama bu demek degil ki artik kaliplari kiramayiz. Siz anasiniz, ne demek bebeginizi alacak emzirmeden emzirmeye verecek? Size ornek olsun kedi analari dusunun hele bir yavrusuna dokunmaya kalkin bakin yersiniz cirmigi. Siz de anasiniz, bir kucaginiza alin bakin o kadar kolay mi o isler.

X