Bebeğim ve eşimin ailesi

Tecrübe konusuyor cinnet her şeyi cözer.Benimki cocuğunu kartal gibi sürekli kucağımdan aliyordu gaz cıkarma bahanesiyle emzirirken cocugumun elini tutardi dibimizde durur sürekli bakardı ben sıcaklardım anne uzaklaş biraz derdim surat yapardı.Ortam gerilince annem epilepsi hastasi migreni var fenalasırdı bir kere baygınlık gecirdi anneme bir sey olacak korkusuna hic ses edemezdim annem icin sustum bebegim 20 günlüktü yatalak kaynanasına göstermeye diye evine götürdü 1 2 saat sonra getiririm dedi getirdi bu bir iki kez devam etti sonra annem ebine gitti ben toparlanınca kv aynilarına devam edince ben bir cinnet gecirdim ooo hala konusmuyoruz pek,esim desen benden cok lohusa idi sonra beni anladi ama ne annesi ne esim o günlerimi geri veremez gitti yani.Sen sen ol kimseye taviz verme ben hastalik sahibi oldum tahammülsüz insana dönüştüm yasadıklarımdan sonra eşim de dahil herkesi tek kalemde silebilirim giderim korkusuna kaybetme korkusunu esime asıladım simdi bir dedigimi iki etmiyor erkeklere asla gidemez bırakamaz güveni verme.Öncelik sensin senin lohusalikta yasayacakların ve keyfin önemli cünkü ömür boyu unutamayacagın bir dönem kimsenin bunu mahvetmesine izin verme.

Şimdiden kendini strese sokma ben normalde cok güler yüzlü bir insanım ama lohusayken içimden bir canavar cıktı. Kayınvalidem 10 günde tası taragı toplayıp zor gitti. Annemle aynı binadayız bebegin 40 nı zor bekledi yazlıgına gitti . Hayırlısı ile al kucagına zaten büyükler bakarız vs diyor ama o yorgunluga , evde kohusa bir kadına dayanamıyorlar. Oğlum yavrum vs demesine sinir oluyorsun ya benimki 2 yaşında hala bende sinir oluyorum o da bence annesel bir kıskançlık. Onlar da asla kötü niyetli değil.

Ben şundan korkuyorum sadece emzirmeden emzirmeye verirse bana bebeğimi kucağından indirmezse bebeğim onu annesi gibi görürse hani böyle yıkılırım kötü hissederim Bi anne adayı olarak bunu yaşamak istemiyorum anne ile bebeğin ten teması ilk aylar çok önemli
Bu yorumunuzu şimdi gördüm. Öyle bir şey olmaz çünkü yenidoğan bebekler en çok annelerinde sakinleşiyor. Belki gazını çıkarır ya da siz süt sağarken oyalar. Bebeğin baska birini annesi gibi görmesi imkansız bişi.

Arkadaşlar merhaba Bi derdim var 8 aylık hamileyim 1 ay sonra inşallah çocuğumu kucağıma alacağım yalnız yanımda hastanede ne annem nede kaynanam kalsın istemiyorum eşimle kalmak istiyorum bebeğime kendim bakmak istiyorum eşimin annesi inat ettiği için şimdiden evime yerleşmek istiyor çocuk doğunca ben bakıcam diyor sana vermem falan tarzında şeyler diyor bebeğimi annem yavrum oğlum diye seviyor ben kimsenin düşmanı değilim ama yaptığını yanlış buluyorum benim annem yapsa bunu da yanlış görürüm özellikle belirteyim hamilelik zamanımda Bi kere bile canın bişey istiyor mu yardıma ihtiyacın var mı diye sormadı şimdi bebeğimin doğumuna az kaldı diye evimde kalmak istiyor nitekim kaynanamla anlaşabilen Bi insan değilim ve evimde biri varken rahatsızlık duyuyorum mesela ben belki 11 de uyanacağım sabah ama kaynanam var diye erken kalkmak zorunda kalacağım bebeğimi şimdiden çok fazla sahiplenmiş durumda gelmesini istemiyorum ama eşimi üzmek istemiyorum ne yapabilirim kimseyi kırmakta istemiyorum bana lütfen yol gösterin bu arada gelsin istediği zaman torununu sevsin ama sürekli evime gelip beni rahatsız etmesini istemiyorum geçmişten Bi sürü olay yaşadık kendisi ile geçim edemiyoruz o yüzden insanların hayatıma böyle müdahale etmeleri hoşuma gitmiyor lütfen yol gösterin 🥺🥺
"Sen kendi çocuğunu doğurup büyütmüşsün şmdi bırak da ben de benimkini büyüteyim.Senin engin bilgine ihtiyaç duyarsam sorarım yardımına ihtiyacım olursa yardım isterim" deyin.Asla taviz vermeyin o eşinizi de üzün bir zahmet.Yeter artık bekarken bir yere gitmek istediğimizde ben de gelicem diye
tutturan kardeşler gibi bu kayınvalidelerin lohusayken yakamıza yapışmaları ya.

Eşinizin acilen müdahale etmesi gerekiyor. Gerekirse annesini kıracak. Ne demek torununa çocuğum vs demek yaa. Siz nasıl tepki verdiniz peki böyle konuştuğu zaman. Şakası bile yapılmaz. Ne kv ne anne torunu için böyle diyemez zibilyon tane sevgi sözcüğü var onlara kıran girmedi. Sizin de açık konuşmanız gerekiyor yoksa çok uğraşırsınız. Açık açık benim çocuğuma kimse benim diyemez çok isteyen kendi yapsın deyip geçin. Eşinize de anneni kırmak istemiyorsun da hamile eşini mi kırıyorsun deyin bakalım ne tepki verecek

Arkadaşlar merhaba Bi derdim var 8 aylık hamileyim 1 ay sonra inşallah çocuğumu kucağıma alacağım yalnız yanımda hastanede ne annem nede kaynanam kalsın istemiyorum eşimle kalmak istiyorum bebeğime kendim bakmak istiyorum eşimin annesi inat ettiği için şimdiden evime yerleşmek istiyor çocuk doğunca ben bakıcam diyor sana vermem falan tarzında şeyler diyor bebeğimi annem yavrum oğlum diye seviyor ben kimsenin düşmanı değilim ama yaptığını yanlış buluyorum benim annem yapsa bunu da yanlış görürüm özellikle belirteyim hamilelik zamanımda Bi kere bile canın bişey istiyor mu yardıma ihtiyacın var mı diye sormadı şimdi bebeğimin doğumuna az kaldı diye evimde kalmak istiyor nitekim kaynanamla anlaşabilen Bi insan değilim ve evimde biri varken rahatsızlık duyuyorum mesela ben belki 11 de uyanacağım sabah ama kaynanam var diye erken kalkmak zorunda kalacağım bebeğimi şimdiden çok fazla sahiplenmiş durumda gelmesini istemiyorum ama eşimi üzmek istemiyorum ne yapabilirim kimseyi kırmakta istemiyorum bana lütfen yol gösterin bu arada gelsin istediği zaman torununu sevsin ama sürekli evime gelip beni rahatsız etmesini istemiyorum geçmişten Bi sürü olay yaşadık kendisi ile geçim edemiyoruz o yüzden insanların hayatıma böyle müdahale etmeleri hoşuma gitmiyor lütfen yol gösterin 🥺🥺
Oğullarını aldık diye torunlara sarıyorlar sanırım 😅 Ben direkt dedim,bu süreci ben eşimle geçireceğim ne annemi ne de kayınvalidemi istemiyorum. İhtiyacım olursa ilk arayacağım insanlar elbette siz olursunuz diye konuştum. Eşimle ikimiz de hemşireyiz kayınvalidem hemşire olup bilmeseniz bırakmazdım da filan yaptı hemşire olmasam da öğrenirdim anne sen hemşire miydin sanki dedim geçtim. Herşeyin çözümü ve söyleme adabı var politik olun kendinizi ezdirmeyin. Şunu söyleyebilirsin herkesin içinde emzirmek istemiyorum,bu benim mahremim vs. Eğer ille de gelip kalırsa kucağından bebeğini indirme bırak ev işlerine koşsun bebekle ilgili herşeye de eşine seslen özel konuş "bir bakar mısın hayatım" diye odanıza çağır onu saf dışı bırak. Kaynanana sürekli birşeyleri rica et evini temizlesin yemek yapsın eşinin yanında özellikle rica et ki yapmak zorunda kalsın. Geri kalan çekirdek ailenle alakalı şeyleri konuşmak için ise kocanı odana çağır özel konuş boş birşey olsa bile özel çağır kaynanana kendini önemsiz hissettir o evdeki ailenin sadece sen kocan ve bebek olduğunu hissetsin

Üzülme canım doğmadan herkes doğur ben bakarım sen hiç yorulmazsın der ama doğum yaptıktan sonra inan ki hele bir de yürüdü mü kimse alıpta bakmak istemez oraya buraya dalacak peşinden gezmek gerekecek üzülme yani bu sözler keşke gerçek olsa arada işin oldu mu bırakırsın çalışsan bırakırsın bakar sen çalışmaya dönersin ama inan ki bakmıyorlar
Benim kv de size bile vermem benle duracak benimle büyür dedi kale bile almadım şimdi yarım saat bakınca gelde al diyor :) o yüzden çokta takma kafana

X