Bebeğim ve eşimin ailesi

Arkadaşlar merhaba Bi derdim var 8 aylık hamileyim 1 ay sonra inşallah çocuğumu kucağıma alacağım yalnız yanımda hastanede ne annem nede kaynanam kalsın istemiyorum eşimle kalmak istiyorum bebeğime kendim bakmak istiyorum eşimin annesi inat ettiği için şimdiden evime yerleşmek istiyor çocuk doğunca ben bakıcam diyor sana vermem falan tarzında şeyler diyor bebeğimi annem yavrum oğlum diye seviyor ben kimsenin düşmanı değilim ama yaptığını yanlış buluyorum benim annem yapsa bunu da yanlış görürüm özellikle belirteyim hamilelik zamanımda Bi kere bile canın bişey istiyor mu yardıma ihtiyacın var mı diye sormadı şimdi bebeğimin doğumuna az kaldı diye evimde kalmak istiyor nitekim kaynanamla anlaşabilen Bi insan değilim ve evimde biri varken rahatsızlık duyuyorum mesela ben belki 11 de uyanacağım sabah ama kaynanam var diye erken kalkmak zorunda kalacağım bebeğimi şimdiden çok fazla sahiplenmiş durumda gelmesini istemiyorum ama eşimi üzmek istemiyorum ne yapabilirim kimseyi kırmakta istemiyorum bana lütfen yol gösterin bu arada gelsin istediği zaman torununu sevsin ama sürekli evime gelip beni rahatsız etmesini istemiyorum geçmişten Bi sürü olay yaşadık kendisi ile geçim edemiyoruz o yüzden insanların hayatıma böyle müdahale etmeleri hoşuma gitmiyor lütfen yol gösterin 🥺🥺
Valla kırmadan olmaz, açıkça istemiyorum demediğin sürece hatta yeri geldiğinde kavga etmediğin sürece asla rahat bırakmazlar, kim üzülecekse üzülsün net olun...

Ben şundan korkuyorum sadece emzirmeden emzirmeye verirse bana bebeğimi kucağından indirmezse bebeğim onu annesi gibi görürse hani böyle yıkılırım kötü hissederim Bi anne adayı olarak bunu yaşamak istemiyorum anne ile bebeğin ten teması ilk aylar çok önemli
Ya sizce bu cümlelerin neresi mantıklı? İyi misiniz siz? Bunu yaparsa buna siz ve eşiniz izin vermiş olacaksınız. Evet böyle kaynanalar okuduk bu forumda. Hatta bir üye, kaynanam ilk çocuğumu aşırı sahiplendiği için ben çocuğuma ısınamadım bile dedi. Eeee… o sahiplenirken sizin eliniz armut toplar, aman eşim kırılmasın diye susarsanız hep kırılan siz olursunuz. Sonra buraya konu açarsınız işte bebeğimi bana ait hissetmiyorum diye. Gerekirse kovun herkesi ama aman o rahatsız olmasın bu rahatsız olmasın demeyin.

Son düzenleme:
Kimsenin kalbini kırmayın. Daha sonra o kadar çok desteğe ihtiyaç duyucaksiniz ki. Zaten 11 e kadar uyumayı unutu n bence. İlk etapta 2 saatte bir emziriyorsunuz zaten sürekli. Benim annem kalmıştı yanımda saolsun. Tabi ben bebeğimle ilgilendim annem yemek bulaşık rutin ev işleriyle. Baktınız ısrarcı. Bebekle siz diğer işlerle onun ilgilenmesini sağlayın. Tabi bunu açıkça yapmayın. Mesela anne ben uyutayım sen yemek yap gibi. He illaki laflar duyucaksiniz ama bunlarıda herkes yaşıyor zaten. Bende eşimle ben bakarız modundaydim ama hiçte öyle gitmiyor işler. Gaz sancısı, 2 saatte bir uyandırmak, sizin zaten kendinizi toplama süreci derken. İnsana ihtiyaç oluyor yani.

Arkadaşlar merhaba Bi derdim var 8 aylık hamileyim 1 ay sonra inşallah çocuğumu kucağıma alacağım yalnız yanımda hastanede ne annem nede kaynanam kalsın istemiyorum eşimle kalmak istiyorum bebeğime kendim bakmak istiyorum eşimin annesi inat ettiği için şimdiden evime yerleşmek istiyor çocuk doğunca ben bakıcam diyor sana vermem falan tarzında şeyler diyor bebeğimi annem yavrum oğlum diye seviyor ben kimsenin düşmanı değilim ama yaptığını yanlış buluyorum benim annem yapsa bunu da yanlış görürüm özellikle belirteyim hamilelik zamanımda Bi kere bile canın bişey istiyor mu yardıma ihtiyacın var mı diye sormadı şimdi bebeğimin doğumuna az kaldı diye evimde kalmak istiyor nitekim kaynanamla anlaşabilen Bi insan değilim ve evimde biri varken rahatsızlık duyuyorum mesela ben belki 11 de uyanacağım sabah ama kaynanam var diye erken kalkmak zorunda kalacağım bebeğimi şimdiden çok fazla sahiplenmiş durumda gelmesini istemiyorum ama eşimi üzmek istemiyorum ne yapabilirim kimseyi kırmakta istemiyorum bana lütfen yol gösterin bu arada gelsin istediği zaman torununu sevsin ama sürekli evime gelip beni rahatsız etmesini istemiyorum geçmişten Bi sürü olay yaşadık kendisi ile geçim edemiyoruz o yüzden insanların hayatıma böyle müdahale etmeleri hoşuma gitmiyor lütfen yol gösterin 🥺🥺
Valla ilk sınırını nasıl çizersen öyle gider
Ben aman eşim üzülmesin anası ilk torunu İçin hevesli üzülmesin diye diye hasta ettim kendimi.
Lohusa halimle kucağımda bebekle tartıştı benimle ağladığımı biliyorum dün gibi aklımda. O yapılanlar da unutulmuyor sonra kolay kolay.
Anlaşamadığın insanın eve yerleşmesine, düzenini bozup sana müdahale etmesine müsaade etmemelisin bence.

Annem kötü niyetli değil ilk torunu diye hevesli hem sana yardım eder diyip duruyor ben kimseyi istemiyorum ama dedim ben nasıl anneme diyeyim ki dedi
Bak bu model kv çocuk 3-4 yaşına gelince devamlı çocukla uyumak ister
Eve tam yerleşir
Çocuğa derki annenin sözünü mü dinlersin benimkini mi
Çünkü sizin yaptırmadığınız şeyleri çocuğa yaptırır( örnek eline küçükken telefon verme, yemesin dediğiniz halde çikolata dondurma yedirme) bunları da hep çok sevdiğinden yapar kendince

Net olun arkadasim net bir şekilde eşinle de konuş annesi ile de çok üzülürsün sonra yeni annelik ilk günler lohusalık çok batıyor insana her söz her laf çok zor izin vermeyin müsade etmeyin gelse de o evde hir gür çıkacak gelmese de en azından gelmemesini sağlayın baştan. Anlaşıyor olsaydınız gelip işinizi yaptirirdiniz ama ben kayinvalidenjzde art niyet sezdim oğluşum falan demesi ile. Eğer gelecek ise cocugunuzu alın odaya odadan çıkmayın kndisine iş yaptırın sürekli ben kalkamıyorum diye sürekli bir hafta sonra da annen çok yoruldu evine donsun ben iyiyim artk halledebilirim diyin eşinize başka seçenek gelmiyor aklima

Kimsenin kalbini kırmayın. Daha sonra o kadar çok desteğe ihtiyaç duyucaksiniz ki. Zaten 11 e kadar uyumayı unutu n bence. İlk etapta 2 saatte bir emziriyorsunuz zaten sürekli. Benim annem kalmıştı yanımda saolsun. Tabi ben bebeğimle ilgilendim annem yemek bulaşık rutin ev işleriyle. Baktınız ısrarcı. Bebekle siz diğer işlerle onun ilgilenmesini sağlayın. Tabi bunu açıkça yapmayın. Mesela anne ben uyutayım sen yemek yap gibi. He illaki laflar duyucaksiniz ama bunlarıda herkes yaşıyor zaten. Bende eşimle ben bakarız modundaydim ama hiçte öyle gitmiyor işler. Gaz sancısı, 2 saatte bir uyandırmak, sizin zaten kendinizi toplama süreci derken. İnsana ihtiyaç oluyor yani.
Kadın şuan sekiz aylık hamileymiş kayınvalidesi şimdiden gelip kalmak istiyormuş doğum olana kadar 11 e kadar uyumayı düşünüyor konu sahibi kv gelirse erken kalkmak zorunda kalacak kadın çok yaşlı belli bir yaştan sonra asla laf anlamıyorlar

Bak bu model kv çocuk 3-4 yaşına gelince devamlı çocukla uyumak ister
Eve tam yerleşir
Çocuğa derki annenin sözünü mü dinlersin benimkini mi
Çünkü sizin yaptırmadığınız şeyleri çocuğa yaptırır( örnek eline küçükken telefon verme, yemesin dediğiniz halde çikolata dondurma yedirme) bunları da hep çok sevdiğinden yapar kendince
Böyle babaanne elinden çıkan öğrencilerim var ve en çok onlar üzüyor bizi. Veli gelip diyor mesela; ben ne yapsam babaanne tam tersini yapar. Çocuk ondan bu hale geldi diye. Eeee sen ve kocan o ara ne yapıyordunuz?!?!! Cevap yok. Çünkü herkes birine ayıp olmasın diye susuyor ama olan çocuğa oluyor. Babaanne 5-10 en sene sonra ölecek. Konu sahibi ortaya çıkan tuhaf davranışlı çocukla baş başa kalacak. Bazen onu tanıyamayacak bile çünkü çocuğu o yetiştirmedi. Çok üzülüyorum böyle çocuklara. Daha kendi evladına sahip çıkamayan bireyler anne baba oluyorlar, sonra o çocuk anne baba dışında herkesin elinde geziyor

Valla annesinin ağzına düşerse öyle bişey yaparsa gerçekten artık konuşmam Bi süre eşimle çünkü gerçekten bu konuda haklı olduğumu düşünüyorum
Annesini üzmek istemeyen kocasının üzülmesini istemeyen bir kadın daha. Yalnız bu denklemde biri mutlaka üzülecek ve siz gönüllüsünüz o kişi olmaya. Bi zahmet karnınızdaki çocuğa sahip çıkın. Adamın anası gelip elinizden falan alamasın çocuğunuzu.

Kazık kadar adam "al anne çocuğumuzu" yapacakmış. Annesinin ağzına düşmüş zaten. Nasıl söylerim diyor daha ötesi var mı? Sizin de anneniz var değil mi sadece eşinizde yok anne. Ben de kendi annemi çağırıyorum, bebekle beraber 5 kişi üst üste yaşarız. Anneler evin işini temizliğini yapar ben de çocuğumla odamda takılırım diyeceksiniz. Hatta babam yalnız kalmasın onu da çağıracağım deyin. Siz lohusayken iş yapacaksınız, kocanızın annesi de sadece bebeği kucağında gezdirecek öyle mi?

Bu koca denen adamlara fazla yüz vermiyor musunuz? Annesinin mutluluğunu sizden fazla düşünüyor. Nasıl söylerim nasıl ederim diye bir şey yok, benim annem olsaydı ben konuşurdum ama senin annen ve sen konuşacaksın diye rest çekeceksiniz. Yapamam söyleyemem derse de hastane çıkışı direk annemlere giderim sen de evde annenle oturursun deyin.

Ciddi bir yol ayrımındasınız, kocanız şimdiden anam ne derse o moduna girmiş. Ya ipleri şimdiden ele alırsınız önlersiniz ya da sinirden stresten sütünüz kesilir. Kadın daha bebek doğmadan bavulunu hazırlayıp kalmaya gelecekmiş. Bunu yaparsa izni kocanız değil bizzat siz vermiş olursunuz.

Eşinin tavrı önemli.O desin annesine kimseyi çağırmayın ama.Bebek bakma tecrübeniz yoksa ikinizde zorlanabilirsiniz.

Bende öyle düşünüyorum ama kalkıp eşime torunumu benden saklıyor diye ağlanacak biri onu nasıl yapıcam
Ağlasın..
inanın lohusalık yeni bir devrim
unutmayın eşim üzülmesin derken siz üzüleceksiniz büyük ihtimal

Allah ım bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin:KK200:

herkesin kendi düzeni var, ben evimde eşimle ikimiz olmak istiyorum öyle rahat ediyorum, tabi ki ara ara gelir bebeği seversiniz ama böyle değil deyin.

X