Bebeğimde FL kısalığı var

A Aryameryem E Elif1424 anladım arkadaşlar çok tsk.ederim cevaplarınız için sizin bu yadadiginiz sorunları bende yaşadım sizi okadar iyi anlıyorum ki o süre zarfında hiç araştırma yapmıyordum kafamı karıştırmamak için kaç aydır araştırıyorum 5 haftalık gerilik sadece sizleri gördüm benimde bebegimde 4/ 5 haftalık gerilik vardı kol ve bacaklarda.benim bebeğime bir teşhis konulamadı. annenin gebelik öncesi vitamin eksikliğinden kaynaklida olabiliyormuş o yüzden sordum ben çok zayıf hamile kalmıştım 47 kg idim.hakkinizi helal edin n olur sizlerin kafasını karıştırmak için falan sormadım

Helal olsun ne demek. Zor bir durum. Ben bu konuda aynı bizim durumumuzda olan bir hanimla konustum. Onun da aynıydı sorunları. Erken dogum yapmis. 34. Haftada 39 cm 2 kilo dogmus bebegi. Daha sonra yapilan muayenelerinde intrauterin gelisim geriligi yani anneden kaynakli beslenememezlik teshisi koymuslar. Su an yalnizca yasitlarindan 5 cm boyu kisaymis. Umarim bizim de durumumuz bu sekilde sonuclanir

E Elif1424 inşallah canım bukadarcik olsun sağlığı yerinde olsun da gerisi önemli değil varsın minyon yapıda olsun.Rabbim dermansız dert vermesin.asimetrik gelişim geriliği anneden kaynaklanabilecek durumlarda olabileceği yazıyor ama yinede bilemiyorum.peki normal doğum mu yapacaksınız.

Öyle tabi boyu posu hiç önemli değil sağlıklı sıhhatli olsun da minyon olsun. Bende 1.65 boyundayım öyle selvi bir boyum yok. Bize direk en kötü senaryo söylendiği için başta yıkıldık; ama sonra bu gibi olayların sonradan anne babaya bağlı genegikle daha çok alakalı olduğunu gördüm. Her şey Allahtan. Soylenilen kadar sıkıntılı da olsa kabulümüz. Ben sezeryan istiyorum ama bakalım kısmet. Benim planlamamla gitmedi şimdiye kadar hiçbir şey :)

E Elif1424 gelişim geriliği olan bebeklerde normal doğumu pek önermiyorlarda o yüzden sordum canım hayırlısı ile sağlıkla gelsin bebeğiniz

Helal olsun canm cok sukur ki ayni dertleri paylasabilme imkanina sahibiz.bu bile icimi rahatlatiyor rabbim bizim ve bizim gibi olanlara yardim etsin saglikla kucagimaza almayi nasip etsin benim ikinci gebeligim bahsettigin gebelik oncesi ve gebelikte yasanan vitamin eksikligi kilo kaybi ilk gebeligimde yasamistim kilo almam gereken yerde veriyordum doktorum sise sise kan ilaci vitamn ilaci verirdi onuda midem bulanir pek icemezdim et ve sut urunleri gozumde karardigi icin yeterince beslenemiyirdum karnim hic yoktu doktorum gelisim geriligi oldugunu bunun sadece bebegin kilosunun azligindan soz ederdi kol bacak kisaligi degilde cok zayif vs son aylarimda artik daha iyidim hersey yemeye basladm ilaclarmi duzenli kullandim 38.haftamda kizimi sezeryan ile kucagima aldim bebegim karnimda tersti zayif oldugu icin donmemisti takkatsiz oldugunu soylemisti doktorm suan 38 . haftama girdim bu hamileligimde tam tersine hersey yiyorum bi vatamin eksikligimde yok fakat bebegin kol ve bacagi bir aydan geri geliyo basida buyukmus ne gelirse allahtan alismaya calisiyorum

A Aryameryem o kadar çok araştırma yaptım ki gelişim geriliği üzerine bir tez hazırlayacak kadar.plesanta tüm gücünü ilk önce bebegin merkezi sinir sistemine yani kafasına,sonra kemik gelişimine en son yağlanmaya( karın çevresine) harciyormus o yüzden doktorlar kol ve bacak boylarına önem veriyorlar.kollar bacaklar rahat uzadigi için.Allahim kimseyi evladıyla sınamasın hep duamdır.her gebelik farklı işte benim de 8 yaşında bir çocuğum var onda hiç böyle durum yaşamadım gelişimi hep öndeydi.ama 8 yıl önceki ben,ben değildim her bakımdan.1haftaya doğumun olur canım 38 olmuşsun sezeryanda olacağım için bekletmezler artik.suan kaç kilo bebegin gittin mi dr a.

Doktorlardan korkar oldugum icin bir turlu cesaret edipde gidemiyorum bircok doktora gittim hep birsuri birsuru kotu seyler duydum ve pat diye yuzume vurarak bu bende korku yapti dogumum az kaldi ama cesaretim yok yaklasik bir aydir gidemiyorum cok korkuyorum normal getirmeyi dusunuyorum allah izin verirse doktorum yapabilecegimi soylemisti tabi riskleride varmis cevremde cok kisi sezeryanda sonra normal getirmisler bakalim ne olacak

En son gittigimde kilosunun iyi oldugunu soylemisti doktorum benim ilk bes ay bebegim hep onde gidiyordu ne zaman doktora gitsem hep cok iyi cok saglikli kacgun onde gidiyo vs vs birsuri guzel seyler duyuyordum bu yuzden kontrollere bile gitme geregi duymadim iki ay boyunca . en son gittigimde boyle seyler duydum yikildim resmen baska doktorlara gittim onlar daha cok korkuttu beni bu zamana kadar hic doktora gitmedin mi dediler cok endiseliydi donup kaldim resmen. Cok zor biran aklimdan cikmiyo dogum yaklastikca sitres artiyo herseyin hayirlisi

Zor olmaz mı insan ne ümitlerle bekliyor bebeğini bu belirsizlik en zoru.hamileligimde son 2 ayim zehir gibi geçti gece uykumda bi an uyaniyodum kendimi dua ederken buluyordum.
Sen bence ihmal etme canım git doktora nts ye falan girersin Allah korusun son haftalar riskli oluyor.

Cesaretimi toplayabilirsem gitmeye caliscam siz dogum yaptiniz mi bide sizde ne gibi sorunlar vardi bebeginizi saglikla kucaginiza almissinizdir insallah

Cesaretimi toplayabilirsem gitmeye caliscam siz dogum yaptiniz mi bide sizde ne gibi sorunlar vardi bebeginizi saglikla kucaginiza almissinizdir insallah
Asimetrik gelişim geriliği vardı cnm kafa haftasında karın ölçüsü 2 hafta geri bacak 4/5 hafta geri idi.ikili testim ayrıntılı ultras so n hepsi güzel çıkmıştı. 20.haftada gerilik başladı büyüdükçe fark açıldı

Ayy kiyamam ne olcak bizim halimiz bugun doktora gittim bende karin olcusu iki hafta geri bacak alti hafta geri cokda zayifmis ozurlu cuce yada baska bisey ddi iki haftam kaldi hergunum kabus allah hepimize yardim etsn bol dua edelim rabbim buyuk

Ayy kiyamam ne olcak bizim halimiz bugun doktora gittim bende karin olcusu iki hafta geri bacak alti hafta geri cokda zayifmis ozurlu cuce yada baska bisey ddi iki haftam kaldi hergunum kabus allah hepimize yardim etsn bol dua edelim rabbim buyuk
Bugün ben de gittim. Kol bacak 27. Haftada takilip kaldi. Ben 36. Haftadayim. 15 ocak dogum tarihi verdi. Canım çok sıkkın...

Senin yirminci haftanda cikmis boyle sorun benim 33.haftada onceri boyle bi sorunm yoktu cok korkuyorm allaha inancim tam hepniz icn de dua edyorum rabbim yuzumuzu guldursun insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…