Bebeğimde gaz sorunu ve baskılar

Hayatguzeldir

Bir Dilek tut benim için...
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
390
2.767
Herkese merhaba hanımlar.
Tüp bebek ile şükürler olsun bende anne oldum. Ama çok zor bir doğum süreci geçirdim. Üzerine lohusalık da zor geçiyor. Bebeğim zor bir bebek üzerine ailesel baskılar ilk günden başladı zaten. O konulara girip hatırlayıp iyice sınır olmak istemiyorum . Sorunum şu ;

Dun 1 aylık olduk. Bebeğim çok gazlı emerken bile karnı gurul gurul. Karnına dokunduk mu kivranmaya başlıyor. Nurse haveys kullanıyorduk. Dün ilacı vermeyi bıraktım fayda ettiğini düşünmüyorum ki fark da olmadı şu an için.

Herşeyi yapıyorum kimyon rezene anason çayları yapıp içiyorum. Kimyonu suyla karıştırıp içiyorum ayrı olarak.

Ayşe öner masajları bebeğim izin verdikçe yapıyorum

Bugün de yediklerimi değiştirecem beslenmemi baştan başa değiştirecem.

Sorum şu bebeğim uyuyor ama sancı çekiyor uykusunda bazen aniden bastırıyor sancı ben hemen destekliyorum onu bacaklarını hareket ettirip karnına itiyorum. Büyük insan gibi gaz çıkarıyor. Ve uykuya devam ediyor. bazen 5 dk da bir bazen yarım saat de bir oluyor bu. Ve ben o uyusun diye gece boyu uyumuyorum. sancısı gelince gazını cikarmak icin. Ama bu gaz bitmez mi ya sürekli öyle gün içinde de. Sancı geliyor hemen ben hareket ettiriyorum. Ağlaması çok fena oluyor ama anlık oluyor saatler süren bir ağlama değil. Kayinvaldem bebek ağladığı için sürekli bebeğin birşeyi var. Bizim çocuklar böyle değildi. Abisinin iki çocuğu var birlikte yaşıyorlar onlarda öyle değilmiş ilk günden beri herşey de onlarla kisyaslam var zaten. Yok onlar hemen memeyi tutmuş vs vs. Neyse Acile götürün doktora götürün deyip duruyori.(gittik gazı var dedi. Biogaia önerdi başka doktora daha gittik o da NBL damla önerdi. )surekli korku endişe veriyor. Ben tam diyorum bu süreç normal ağlayacak gazı olacak sabir. Sonra böyle olunca yıkılıyorum...
Kayınvalidem eşime ve anneme sütü dokunuyor bebege demiş. Kendisinin söylediklerine göre iki bebeği bu yüzden vefat etmiş bu yüzden eşimi hiç emdirmemis. Onun da sütü öyledir demiş. Dün gece kendi annem bile bir çocuğun bu kadar gazı olmaz siz böyle değildiniz dedi. Kendimi sorgular oldum. Çok kötü hissediyorum. Aslında çevremle konuşunca normal deniyor onlara normal olur böyle kolik bebekler var saatlerce ağlıyormus diyorum yok. Bebekten beklenen emecek gazı çıkınca uyuyacak uyanacak agu gugu diyecek altı değişecek emecek uyuyacak. Keşke öyle olsa ama değil :KK43:
Sorum şu
Bebeğin alttan bu kadar gaz çıkarması normal mi.
Besin alerjisi olabilir mi?
Bana başka tavsiyeniz var mı gaz için.
Meşgul damla aldık bu sefer fayda gören oldu mu acaba??

Tavsiyeleriniz neler

Canım kızım bebekken o kadar çok gaz sorunumuz vardı ki.geceler bitmek bilmezdi.o ağladıkça bende ağlardım.
Kivranirdi çocuk zaten el kadar.
Bende senin denedigim yontemleri denedim.dkktor ilaç verdi bir damla kullandım 2 gün acısını çekti.

Zamanla geçiyor mesela 4-5 aydan sonra ama o zamana kadar ben benlikten çıktım.
Besin alerjisi ile gaz olayını ben bağdaştırıcı bulmuyorum.
Besin alerjisinde farklı tepkiler oluyor bizim 1 yaşında peynir alerjimiz çıkmıştı.

Yani anneniz gaz olmaz demiş ama öyle bir gazı oluyor ki yaşamayan anlayamaz.

Bizim bebekler böyle değildi diyenler o günleri unutmuşlar bence. Bebek bu, bütün gün hareketsiz yatıyor tabi gazı olacak. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz zaten. 3 aydan sonra geçiyormuş hareketlendikleri için. Sabredeceksiniz. Söylenenlere de kulaklarınızı tıkayın. Ben de diyetimden bir sürü gıdayı çıkardım bebeğime gaz yapabilir diye, damlaya başladık, masaj yapıyorum, hareket ettiriyoruz gün içinde. Yine de gazı oluyor. Ne yapalım böyle böyle büyüyecekler.

Canım kızım bebekken o kadar çok gaz sorunumuz vardı ki.geceler bitmek bilmezdi.o ağladıkça bende ağlardım.
Kivranirdi çocuk zaten el kadar.
Bende senin denedigim yontemleri denedim.dkktor ilaç verdi bir damla kullandım 2 gün acısını çekti.

Zamanla geçiyor mesela 4-5 aydan sonra ama o zamana kadar ben benlikten çıktım.
Besin alerjisi ile gaz olayını ben bağdaştırıcı bulmuyorum.
Besin alerjisinde farklı tepkiler oluyor bizim 1 yaşında peynir alerjimiz çıkmıştı.

Yani anneniz gaz olmaz demiş ama öyle bir gazı oluyor ki yaşamayan anlayamaz.
Benim bebeğim de anlık sancı gelince kıpkırmızı oluyor ve sanki etini koparıyorlar gibi ağlıyor ama bu çok uzun sürmüyor ben bacak hareketleri yaptırıyorum hoplayıp zıplatıyor um duruluyor. Bazen işe yaramıyor tabi emmek istiyor sancidan dolayı. Sakinlessin diye emziriyorum. Ama gelin görün bunu anlatamiyorum. Aşırı yoruyorlar.

Havalar sıcak ama siz yine de bebişinizin ayaklarını daha da sıcak tutun, zararı yoksa ayak tabanına zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz bence rahatlatır :)

Bizim bebekler böyle değildi diyenler o günleri unutmuşlar bence. Bebek bu, bütün gün hareketsiz yatıyor tabi gazı olacak. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz zaten. 3 aydan sonra geçiyormuş hareketlendikleri için. Sabredeceksiniz. Söylenenlere de kulaklarınızı tıkayın. Ben de diyetimden bir sürü gıdayı çıkardım bebeğime gaz yapabilir diye, damlaya başladık, masaj yapıyorum, hareket ettiriyoruz gün içinde. Yine de gazı oluyor. Ne yapalım böyle böyle büyüyecekler.
Teşekkür ederim bende diyorum bunlar geçecek. Bu geçici bir dönem. Ama sürekli bebeğin birşeyi var vesvesesi beni yoran. Kulak tikasam da içimde etkileniyorum

Benimki de gazlıydı. İlaç vs fayda etmedi. Bol bol masajlar ,uykusuz geceler ve sinir harbi ile geçirdim 2 3 ayımı. Tavsiye veremem ama şunu söyleyebilirim geçmeyecek gibi geliyor ama geçiyor.
İlaç vermek istemiyorum çünkü her doktor başka ilaç öneriyor. Bebeğimi deneme tahtasına çevirmek istemiyorum. Nurse haveys kullandık fayda etmedi ki 3 gündür kullanmıyorum fark yok hatta daha iyi. Mestil diye damla aldık ama kullanmadım bebeğimi takip edecegim bir süre. Bakalım inslalah gerek kalmaz.

Teşekkür ederim bende diyorum bunlar geçecek. Bu geçici bir dönem. Ama sürekli bebeğin birşeyi var vesvesesi beni yoran. Kulak tikasam da içimde etkileniyorum
Uzaklaşın onlardan, yanınızda kalıyorlarsa gönderin. Bebeğinizle ve eşinizle başbaşa kalın. Bebeğinizi en iyi siz anlarsınız.

Benim oğlumda çok gazlı bir bebekti. Taki sab simplex damlayla tanışana kadar. Kullanmaya başladığım günden itibaren farkı hissettim.Bir araştırın isterseniz gerçekten işe yarıyor
Bebek biraz hareketlenmeye başlayınca azalıyor bu gaz sorunları. 40 gün uyumadığımı biliyorum. Sonrasında her şey düzene giriyor.

Benim bebeğimde aşırı gazlıydı sürekli ağlardı gece gündüz tıpkı kolik bebekler gibi. Bebeği görenler bayılırdı şunu yap bunu yap demeye yok falanca memeyi tutuyor şöyle tutuyor yok filanca senin gibi plastik meme ucu vermiyor bilmem ne. Üstelik bebeğimin yutması emmesi sıkıntılıydı bunu cahil kv min küçük beyni bir türlü almadı zaten hoş neyi alıyorduki o kafası. Bak 3 aylıkken emzirmeye başlayabildim dediğim gibi emmesi sıkıntılıydı neredeyse ameliyat olacaktı. 3 ay emmemesine rağmen biberon dersin veya şırınga nasıl bu kadar gaz yapıyor ama yapıyordu farketmiyordu hep gazlıydı. Bağıra çığıra geçirdik 6 ayımızı.

İlaç olarak sab simplex kullandık. Masajlar yaptık. Kucağımda olurdu genelde çünkü durmuyor acıdan kıvrana kıvrana. Sürekli değişik ilaçlar kullandık doktor değiştirdik ama hep doktora gittik aksatmadık kontrollerinide. Yapmadıklarım ise yüzüstü yatırmak yanına minik sıcak su torbası koymak vs. bunun çok faydalı olduğunu duydum birinden ancak çığrınarak 6 ayı geçirdik sonra öğrendim belki sizde faydası olur.

Sonuç olarak canım yalnız değilsin ve bu günler geçici canım benim. İnşallah bebişin en kısa sürede düzelir ikinizde dinlenirsiniz.

Öneren de çok o damlayı ise yaradı diyen de yaramadı diyende. Son çare alacağım olmadi
Benim oğlumda çok gazlı bir bebekti. Taki sab simplex damlayla tanışana kadar. Kullanmaya başladığım günden itibaren farkı hissettim.Bir araştırın isterseniz gerçekten işe yarıyor
Bebek biraz hareketlenmeye başlayınca azalıyor bu gaz sorunları. 40 gün uyumadığımı biliyorum. Sonrasında her şey düzene giriyor.

Bebegi omzunuza alıp her memeden sonra mutlaka gazini çıkarın. Midesi omzunuza gelecek sekilde bel cukuruna avuc iciyle vurun korkmayin cocuk rahatlar siz de öyle nefes alirsiniz

Benim bebeğimde aşırı gazlıydı sürekli ağlardı gece gündüz tıpkı kolik bebekler gibi. Bebeği görenler bayılırdı şunu yap bunu yap demeye yok falanca memeyi tutuyor şöyle tutuyor yok filanca senin gibi plastik meme ucu vermiyor bilmem ne. Üstelik bebeğimin yutması emmesi sıkıntılıydı bunu cahil kv min küçük beyni bir türlü almadı zaten hoş neyi alıyorduki o kafası. Bak 3 aylıkken emzirmeye başlayabildim dediğim gibi emmesi sıkıntılıydı neredeyse ameliyat olacaktı. 3 ay emmemesine rağmen biberon dersin veya şırınga nasıl bu kadar gaz yapıyor ama yapıyordu farketmiyordu hep gazlıydı. Bağıra çığıra geçirdik 6 ayımızı.

İlaç olarak sab simplex kullandık. Masajlar yaptık. Kucağımda olurdu genelde çünkü durmuyor acıdan kıvrana kıvrana. Sürekli değişik ilaçlar kullandık doktor değiştirdik ama hep doktora gittik aksatmadık kontrollerinide. Yapmadıklarım ise yüzüstü yatırmak yanına minik sıcak su torbası koymak vs. bunun çok faydalı olduğunu duydum birinden ancak çığrınarak 6 ayı geçirdik sonra öğrendim belki sizde faydası olur.

Sonuç olarak canım yalnız değilsin ve bu günler geçici canım benim. İnşallah bebişin en kısa sürede düzelir ikinizde dinlenirsiniz.
Teşekkür ederim canim ben sıcak su vs de koyuyorum. İnşallah çabuk geçer bu süreci.

Sabır ve zaman çözecek bu durumu. Elinden geleni yapıyorsun zaten. Dışarıya kulağını tıka olamazsa bir süre görüşme. Hep bir eksik bulacaklar zaten üzme kendini. Her bebek aynı değil ki. Endiselendiginiz de doktora gidin en doğrusunu o söyler

Bir sureden kastiniz ne kadar mesela. 3 oglum var inanilmaz gazlilardi. Yarim saat 45 dk.. gaz çıkarırdık
Bebeğimin uyuması çok zor oluyor memede uyuyor mecbur kaldırıp gazını ağızdan çıkarıyorum. 10 15 dk öyle dik dolaşıyoruz uyuyor bazen uyumuyor yine meme istiyor. Uyudugunda başında bekliyorum gaz gelince hemen ayakarini yukarı çekiyorum gazı çıkarıp uyumaya devam ediyor. Bu şekilde bizim.

Merhaba güle güle büyütün bebeğinizi. Bende 2 hafta önce doğum yaptım. Benim bebeğimin karnı doğduğu günden beri gurulduyor. Çok gaz çıkarıyor. Bence bu iyi birşey sancı olmadan çıkartması. Doktorumuza sorduk normal dedi. Bebeğim 3 saate bir uyanır süt içer. Bazı günlerde ağlamaz ama 6/7 saat uyumadan duruyor. Her bebek farklı oluyor. Benim ilk çocuğum çok sakindi. Emip yatardı şimdiki öyle değil.her ikisinide ben emzirdim emziriyorum madem süt iyi gelmeyecek niye ilk çocuğuma iyi gelip buna mı iyi gelmiyor?kv öyle söylediği için söylüyorum. Kv saçmalamış lohusa kadına söylenecek laf mı? Zaten herşeye şüpheci yaklaşıyoruz oda iyice tuz biber yapmış.

Cok sinir oldum kayinvalinize yaa,sacmalamis.Benimde ilk cocugum ve erken dogdu inanilmaz gazi vardi ve ne yaparsak yapalim agizdanda asagidanda cocugun gazi ckmiyordu zar zor kac saat sonra cikiyordu.bebeklerin gazinin olmadi normal ya gazsiz bebek mi olur robot mu bu bebekler yiyecek icecek uyuyacak.
Onların daha sindirim sistemleri tam gelismemis tabiki sancisi olabilir kramp olabilir.3,4 aydan sonra düzeliyor.
Biz neler cektik gazdan cocukta mahvoldu.Ben dogru duzgun yemek yemedigim halde cocugun gazi oluyordu ne alakasi var süt yaramiyormus hey Allah,im

X