Doğuma Hazırlık Bebeğime isim anketi,lütfen katılın ben hepinize katıldım:)))

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

bebeğimin adı ne olsun...?

• OZAN

OY: 101 30,5%
  • YAMAN

OY: 73 22,1%
  • GÖKTUĞ

OY: 111 33,5%
  • BİLGEHAN

OY: 43 13,0%
  • GÜNEY

OY: 97 29,3%

• Ankete Katılan
    331
  • Anket Kapalı .
Yaman, Yiğit, Arda, Alperen gibi isimlerde kaç çocuk tanıdıysam hepsi kök söktürdü bana. Bu sene 2 Arda var, ikisi de birbirinden beter, gözü açıktan ziyade azmanlar ve keşke başka okula gitseler :KK70: Daha naif isimler olabilir bence. Sınıf listesini elime aldığımda zaten kimlerin bana zorluk çıkartacağı gün gibi ortadaydı be hiç yanılmadım:KK70:

Ben yazacaktım da öğretmenler yazar demiştim

Pars yiğit yaman vs genelde yaramaz olur

lütfen herşeye bahane buluyosun demeyin :KK43:
şimdi hastanede postanede soyadımızı söylüyoruz ya direk r var mı yok mu dıyorlar.
kağan ismini çok beğeniyor eşim. ama bu sefer ğ var mı yok mu derler diye ben elemiştim...:KK43:
Yani anladığım eski Türk isim tarzı isim seviyorsunuz ama aynı zamanda r ve ğ olmasın istiyorsunuz..
Yeni değişik isim size pek uymuyor sanırım hani beklentinizi bilirsek daha tarzınız isimler çıkabilir.
Herkes çocuğuna içine sinen isim koymak ister neden bahane buluyorsunuz diyelim rahat olun.

Anne baba olarak cocuga guzel mana tasiyan ismi koymakla mukellefiz yani devrin modasina uymak degilde mana itibariyle guzel olsa daha iyi olur diye dusunuyorum. Yusuf,Ali,Ömer,Hamza
yorumunuz için teşekkürler, sizin koyacağınız ismi merak etmedim değil...
Benim oğlumun ismi Eymen çok severim de bu ismi. Yiğit ismi de çok güzel bence düşünebilirsiniz. Hayırlı doğumlar :))
yorum için teşekkürler hayırlı doğumlar, eymen çok olduğu için maalesef düşünemiyorum.
@Maykay özelin kapalıymış burdan yazayım görkem

Mesela içinde r ğ olan isimleri söylemek zor

Sonra Türkçe karakter olmasın diyor insanlar mail vs için ya da yurt dışında anlaşılır olsun diye

Şimdi birisi ile konuştum torunumun adını Durukan koymuşlar bebeğin annesinin kızlık soyadı Duru imiş benim hoşuma gitti

peki sevdiğin çalışkan öğrencileri söyler misin:)?
Bu sene için hem efendi hem çalışkan olanlar : Eren, Fatih, Samet, Ali (2 tane var ikisi de birbirinden çalışkan), Yusuf, Kayra. Çalışkan olanlar çok ama başka problemlerle de uğraştığımızdan onları yazmadım.

Yani anladığım eski Türk isim tarzı isim seviyorsunuz ama aynı zamanda r ve ğ olmasın istiyorsunuz..
Yeni değişik isim size pek uymuyor sanırım hani beklentinizi bilirsek daha tarzınız isimler çıkabilir.
Herkes çocuğuna içine sinen isim koymak ister neden bahane buluyorsunuz diyelim rahat olun.

aslında beklentim şöyle...
hani çocuk adını soyadını söylediğinde 'ne dedin sen' tarzında bakmasınlar. anlaşılır olsun. çok eski yada yeni olmasın. bissürü olmasın yani, ben ünv de 35 kişilik sınıfta 7mizin adı aynıydı. bu yüzden isim işine takığım galiba:KK43::
mesela ben kaan güzel derken eşim olmaz öyle onun orjınalı kağan dedi. biz bile aramızda anlaşamadık.

Mesela içinde r ğ olan isimleri söylemek zor

Sonra Türkçe karakter olmasın diyor insanlar mail vs için ya da yurt dışında anlaşılır olsun diye

Şimdi birisi ile konuştum torunumun adını Durukan koymuşlar bebeğin annesinin kızlık soyadı Duru imiş benim hoşuma gitti
gerçekten güzelmiş. durukan ilk defa duydum.
benimde ilk istediğim isim
göktuğra idi... böyle bir isim yok. tuğra isimde olanları hiç sevemedim. böyle çözüm bulmuştum. ama hiç yok.

Göktuğ isminden yana kullandım oyumu başka öneri olarak ; Baran, Yiğit, Özgür, Alp, Ege, Çağan, Dinçer, Ediz, Ferit, Umut, Ümit :emir_bebek:

Sizin çocukluk hayaliniz ne

Oğlumun adı ilkokuldan beri belli idi eşime söyledim beğendi koyduk
ayy çok güzel bir soru:)
çocukluk hayalime hiç erkek ismi girememiş...
bilge ve sahra ismine bayılırdım.
bu isimde olan arkadaşlarıma gıpta ile bakardım.
:)
benim ismimden milyon tane olunca isim takıntısı oldu galiba.

Biz ortaokulda iken üç şubede toplam 9 Emre vardı

Üst ve alt sınıflarda da vardı

Hepsine adlarını değil soyadlarını söyler öyle bağırırdık

O nedenle çok olan isimden de uzak durmak lazım

X