Bebegimi babasindan ayirmak zorunda kaliyorum

Melisa93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2015
295
91
30
Merhaba hanimlar. Aslinda buraya dokulecek cok sey var. Kisaca ozetlemek istiyorum. Dugunumden 4 ay sonra kaynima dugun yaptik yaklasik 3 yildir eltim kayinvalidemlerle oturuyorum. Esim belli araliklarla Rusyaya geldi. Aylarla ayri kalmisligimiz var. 😣Kendimize ev yapa bilmek icin. 8aydir hepimiz burdayiz(Rusyada). Aslinda burada bir sure yasamak istiyorduk. Dogum iznindeyim ogretmenim. Is sebebiyle 1 hafta sonra geri donmek zorundayim. Bi kac aydir netlesti. Biletimiz falan hersey hazir. Esim kendine araba ala bilmek icin ocak ayina kadar burada kalacak. Annesi babasi eltim kaynim falan hepsi burda bi tek ben gitmek zorundayim 2 yasinda oglumla birlikte. Annemlerde kalacagim ocak ayina kadar. Oglum evdekilere ve babasina o kadar alistiki.🙁 Onu babasindan ayirmak benim icin cok zor geliyor. Buraya gelince bitti artik ayrilmayacagiz dedim ama biz ne desekte kaderin onune gecilmiyormus. 😞 Uzun ugrastan sonra sonunda evimizi hazir ettik. Evimiz derken oturdugumuz ev zaten esim icim alinmisti. Ama orayi annesi ve kaynina verdik kendimiz daha kucuk ev aldik. Kendimi teselli ediyorum bak az kaldi 5 ay sonra sevdigimle cocugumla kendi evimizde olacagiz. Ama simdi oraga yalniz donmek o kadar koyuyor ki hic bir sey avutamiyo beni. Benim gibi esinden ayri kalmak zorunda kalan varmi. Ogluma haksizlik yapiyormusum gibi geliyor. Babasina yeni yeni baglanmisken alisirmi bu ayriliga?

Bebek küçük ileride hatırlamayacak Bİle .bence bu ayrılık seni üzüyor .bebeği babadan ayırmaktan ziyade .ocakta bebek biraz daha büyümüş olur .babasına alışır tekrar,korkma bu yüzden ayrıca şimdiki ayrılıklar eski ayrılıklar gibi değil sürekli görüntülü konuşursunuz eşinle ve ailesiyle.hayatta böyle zorluklar vardır canım mecburen katlandığımız bi takım zorluklar ama emin ol bu seni ailene ,eşine daha çok bağlayacaktır .

Her gün görüntülü konuşursunuz. 5 ay değil mi göz açıp kapayana kadar geçer. Yapacak bsy yok. Bazen fedakarlık etmek gerekiyor. Benim eniştem esnaf çocuğunu akşamlari 1 saat görüyor işten geç geldiği için. Hayatta herkesin mücadelesi farklı. Olayı dramatize etmeyin siz de.

Ben yeni evlendigimizde doğuda görev yapmış ve 1 seneye yakın ayrı kalmıştık. Çocuğum 2 yaşındayken eşim gitmek zorunda kaldı ve 1 seneden fazla ayrı kaldılar. Kesinlikle zor Allah yardımcınız olsun. Ama çocuklar hatırlamıyor çabuk unutuyor ve bizden daha kolay adapte oluyorlar. Gözünüzde büyütmeyin.Allah başka türlü ayrılık vermesin.

Eşim subay doğu görevi çıktı 2 yıl orda kalacak biz gidemiyoruz çünkü güvenli bölge değil 3 yaş ve 8 yaş iki oğlum var küçük oğlum her telefonda yarın gelecekmisin diye soruyor babasına büyük oğlum babama bişey olursa deyip deyip ağlıyor kendi psikolojimi kelimelerle anlatamam bile demem o ki ayrılık elbet zor kapı ardı gurbet ama beterinden beteri var diye avutun kendinizi ayrıca 2 yaş çok küçük hatırlamaz bile bu 5 ayı ilerde

X