Güçlü durmaktan yoruldum, yıkılmak istiyorum

Oyun bağımlısı, anne düşkünü bir erkekle gerçekten aile olunmaz. Değişmesini beklemeyin. Bir adam bana göre ailesini koruyan sarıp sarmalayan olmalıdır. Eşiniz en ihtiyacınız olduğu zamanda bebeği bile küvezdeyken vicdana gelememiş…

Kendini kötü hissettiğinde rol yapmak zorunda değilsin. Yeterince ağla, içini dök, kendini kaybetmekten korkma. Önce kaybet ki sonra bulasın. Kimse yas süreci yaşıyor diye güçsüz olmaz. Eger bunları zamanında yapmazsan ilerleyen zamanda kendini daha kötü hissedersin.

Hep böyle düşünmeden mi hareket edersin?
Ne diye o herifin getirdiği protokolü imzaladın? Kimse de uyarmadı mı?
Git karşı dava aç çekilmeli. Maddi manevi tazminat iste. Çocuğun ve kendin için nafaka iste. O protokolle boşanma olduktan sonra tek bir kuruş alamazsın. Olaylar durulunca çok pişman olursun. Kurtulmaya bak bu ilgisiz kumarbaz bağımlı heriften. Ondan ne baba olur ne koca

Konuyu anlatırken alerjiden dolayı doğum kontrol hapını bıraktıgımızı yazmamışşsınız. İnsanlara bu yüzden kızamazsınız durumunuz çok zor duygusal olarak destek alın. Koca kişisinde kumar alışkanlıgı var mı? Çok net değil ama varsa o çok kötü bir illet ve tek basına zaten bugün olmasa yarın yine boşanma sebebi. Benim size vereceğim tek tavsiye bir destek almanız sinirleriniz çok yıpranmış bu durumda cocugunıza da yararlı olamayabilirsiniz.

Hayatim boyunca hep güçlü durmaya çalıştım. Ama artik yikilmak istiyorum. Evleneli 1 yil olacak. Ama tüm evliliğim zehir oldu. Kayinvalide ve kayinpeder hiç rahat vermediler. Hergün kapimdaydilar. Kaç ay televizyonu acip karsisinda keyif yapamadim kendi evimde. Ayri eve gelin gelmeme rağmen... henuz alisamadigim evime, alisamadigim eşime ve eşimin ailesine karsi hep zorluk yasadim. Sabahlari gozlerimi acmadan beklerdim. Nolur Allahim odamda uyanayim, babamin evinde diye. Ayni seyleri hergun yasiyordum. Ustelik eşimin annesi evime anahtarla giriyordu. Sabahlari gozlerimi actigimda ilk isim evi dolasip yokluğundan emin olmak olurdu. En sonunda sabrim tasti. Eşime soyledim. Tabii ki kavga kiyamet. Zaten evlendigimizden beri cok ilgisiz bir adamdi. Oyundan basini kaldirmazdi. Giyinip kusanip yanina gitsem 10 dakika bekle seninle ilgilenicem der, oyununa devam ederdi. Geceleri kalkip bilgisayarla oynardi. Yoklugunu hissedip onu almaya giderdim. Bu boyle bir zaman devam etti. Ben surekli annesiyle oturuyordum evde. O işte/mesaide ya da bilgisayar basinda. Disariya ciktigimiz zaman annesini bir uerden alip bir uere birakmadan gezemiyorduk. Cunku esimin babasi surekli geziyordu ve koyde yasiyorlardi. Karisinin yalniz kalmasini istemiyormuş. İstedigimiz saatte, istedigimiz yere bile gidemedik. Dogum kontrol hapi kullaniyorum diye cok kiziyordu. Ama birakmiyordum. 3 ay kullandim ama adet goremedim. Spiral istedim yeni evliyim diye takmadilar. Hormon ignesi de vermediler. Esim korunmadi dolayisiyla hamile kaldim. Sonra tekrar sesimi cikardim ama bu kez sert bir sekilde ve artik araya esimi sokmadan. Cunku esim bana bagirsa da annesine yapma diyordu bunaltma bizi. Yani iki tarafin da canina okuyordu. Ama kadin asla dinlemiyordu ve kocasi onu yonetiyormus, o bize gelmesine zorluyormus gibi davraniyordu. Ben sert konusunca ipler koptu. Zaten aramiz buz gibi olan eşimle kavgalarimiz artti. Hamileydim. Bobrek agrisi cekiyordum. Bana geber diyordu. Yerleri tirmaliyordum seni annene birakicam izin gunumu mahvettin diyordu. Eşimden bir şefkat, bir sevgi kirintisi gorebilmek için bekledim. Sadece yataga girerken yaklasiyordu bana. Bu kez artik ben de susmamaya basladim. Beni itip kakmaya basladi. Ben de bu kez tepki gosterdim. Bildiginiz kendime zarar verme pahasina saldirmaya basladim. Artik tek gordugum sey yavas yavas biten hislerimdi. Ona karsi hergun daha az sey hissetmeye basladim. Kendime ait bir duzen kurdum. Kendime bir dunya yarattim evin icinde. Zaten pek evde durmuyordum. Ev beni boguyordu cunku hic guzel anim yoktu. Anneme gidiyordum. Yakindi evlerimiz. Ona bir sey anlatmiyordum baslarda. Ama sonra ona da soyledim anne ben dayanamiyorum diye. Beni teselli etti. Gecer, duzelir dedi. Ama duzelmedi. Ben ilgisizlestim. Bu kez de esim beni kaybettigini anladi. Durumu kurtarmaya calisti. Ama ben artik onu eskisi gibi sevmiyordum. Beni zorla annesine goturmeye calisti. Aglaya aglaya gittim. Bir daha da gitmedim. Sonrasinda tek basina gitti. Doldurup uzerime saldilar esimi. Hep kavga, kiyamet. Hamileyken cok agladim. Cok ah ettim. Allah biliyor. Annesi hep laf soktu. Baska kiz istediklerini ama olmadigini soyledi. İstedikleri kizin ailesiyle de yakin dostluklari vsr dusunun. Benim karsima kadini getirdi, kadinin evine beni davet etti. Bunu bir insan nasil yapar ? İcim sogudu kadindan. Sonrasinda esimin kumar borcu cikti. Durumu duzelt dedim. 6 ay sonra daha buyuk bir borcla geri geldi. Bizim icin ciddi bir borçtu. Esimin ailesine soyledim basa cikamiyorum dedim. Anneme de soyledim. Anne dayanamiyorum. Annem kostu geldi. Ailesi beni zorla kendi evlerine goturmeye calisti. Annem de kizim hamile, dayanamaz. Oglunuzla halledin dedi. Ne haliniz varsa gorun diye bagirdi esimin annesi. Sonra esim gelip beni yalvar yakar annemden aldi. Hala ona kiyamiyordum. Ben birkac kez daha dayanmiyorum diuerek anneme gelmistim buyuk kavgalarimizda. Ama sonra... ailesi bir kez bile arayip nasil oldugumuzu sormadilar. Zaten kendilerinden baska kimseyi dusunen insanlar da degillerdir. Esim ariyordu, annesi acmiyordu. Sonra ben bu strese dayanamadim ve erken dogum yaptim. Hastanede yatarken dahi esim surekli bana ailesinin hakli oldugunu soyledi. Kavga ettik. Ama artik esime karsi hic hissim kalmamisti. Eve geldim, cocugum kuvezde. Surekli agliyordum. Esimin annesiyle babasi da gezmeye devam ettiler. Esim de annesini saga sola tasimaya devam etti. Bunlar artik bana cok batiyordu. Ama yine bir sey soylemiyordum. Ama sonra ust katimizi yapip oraya yerlesmeye karar verdiler. Artik dayanacak gucum kalmadi ve istemedigimi soyledim. Eşim de beni annemin kapisina birakti. Annem de ya ailen ya kizim, yeter artik boyle olmaz dedi. Esim de Artik bitti dedi ve sonra kafani dinle alcam seni dedi. Ben kabul etmedim. Sonra bir iki kez bulustuk durumu duzeltmek icin. Yavrum hala kuvezde. Kosup avukata gitti ve protokol hazirlatti. Ben de imzaladim. Ailesinden hic ses cikmadi. Aglayip zirliyorlarmis sözde. Ayri eve cikalim gelirim dedim. Ama babasi evden cikarsan bizi sil demiş. O da ailesini secti. Bi daha da konusmadik. Mahkeme zamanini bekliyorum sadece. Gucume gidiyor. Ben karisiyim, cocugumuz var ama annesiyle babasini secti. Bunun ustesinden nasil gelecegimi bilemiyorum. Kizim icin ayakta kalmaya calisiyorum. Surekli gulumsemeye ve mutlu olmaya calisiyorum. Annemle babam bitik durumda zaten. Ama ben dik durusumdan yoruldum. Lohusaligim yeni bitti. Annemin evinde aglaya aglaya ah ettim. Tutar mi ahim bilmiyorum. Ama cok yorgun hissediyorum.
Burada ki tüm konuları okuyorum hepsi mi aynı olur ya , eşlerin bu anneci oluşları
Sen en iyisini yaptın , Rabbim çocuğuna bağışlasın sağlık sıhhat versin sizlere
Eşin anlar , anlar da iş işten geçmiş olur.

Her ne kadar elestirsem de evine ve bana duskundu. Bir sey isteyeyim hemen yapardi. Son zamanlarda yapmam dedigi halde yemek bile yapmaya baslamisti. Evi supuruyordu, ortaligi topluyordu... benim icin cabaliyordu. Cok zekiydi. Harika bir matematigi vardi. Kafasindan her turlu hesabi yapabiliyordu. Kulturluydu. Tarih konusunda ozellikle. Anlatmaya basladiginda hosuma giderdi. Ama sadece o konusurdu. Ben konusurken dinlemezdi. Ben kendimi degersiz hissederdim oyle zamanlarda. Ama kendimi biliyorum. Hic bos konusan biri degilimdir. Dirdir da yapmam
Onun sizinle degil kendiyle alakali problemleri var bence ve annesinin babasinin doldurusuna geliyo olabilir. Ailesini psikiyatra goturmek lazım

Kendini kötü hissettiğinde rol yapmak zorunda değilsin. Yeterince ağla, içini dök, kendini kaybetmekten korkma. Önce kaybet ki sonra bulasın. Kimse yas süreci yaşıyor diye güçsüz olmaz. Eger bunları zamanında yapmazsan ilerleyen zamanda kendini daha kötü hissedersin.
Sütüm gidecek korkusu da var

Hep böyle düşünmeden mi hareket edersin?
Ne diye o herifin getirdiği protokolü imzaladın? Kimse de uyarmadı mı?
Git karşı dava aç çekilmeli. Maddi manevi tazminat iste. Çocuğun ve kendin için nafaka iste. O protokolle boşanma olduktan sonra tek bir kuruş alamazsın. Olaylar durulunca çok pişman olursun. Kurtulmaya bak bu ilgisiz kumarbaz bağımlı heriften. Ondan ne baba olur ne koca
Çekişmeli bosanmak istemiyorum. Uzerinde maaşindan baska bir sey birakmadim zaten anlasmali da olsa. Cekismeli istemememin sebebi ugrasmak istemiyorum. Midem bulaniyor adamin varligindan. Arabasi vardi bi tek uzerine onu da aldim zaten.

Konuyu anlatırken alerjiden dolayı doğum kontrol hapını bıraktıgımızı yazmamışşsınız. İnsanlara bu yüzden kızamazsınız durumunuz çok zor duygusal olarak destek alın. Koca kişisinde kumar alışkanlıgı var mı? Çok net değil ama varsa o çok kötü bir illet ve tek basına zaten bugün olmasa yarın yine boşanma sebebi. Benim size vereceğim tek tavsiye bir destek almanız sinirleriniz çok yıpranmış bu durumda cocugunıza da yararlı olamayabilirsiniz.
Aslinda cok sakinim. Ama evet, destek almam şart

Burada ki tüm konuları okuyorum hepsi mi aynı olur ya , eşlerin bu anneci oluşları
Sen en iyisini yaptın , Rabbim çocuğuna bağışlasın sağlık sıhhat versin sizlere
Eşin anlar , anlar da iş işten geçmiş olur.
Anlayacagini biliyorum. Ama Allah hepsini nasil biliyorsa oyle yapsin bu saaten sonra anlamasinin da bir yarari yok benim icin

Onun sizinle degil kendiyle alakali problemleri var bence ve annesinin babasinin doldurusuna geliyo olabilir. Ailesini psikiyatra goturmek lazım
Ailesini toplayip komple bir kliniğe kapatmak gerekiyor zaten. Yerleşmiş dayakçı baba problemleri, ezik ama sinsi anne sendromu ve sülaleyi toplasan ki zaten 3-5 kisiden olusuyor bir tane mantikli insan maalesef yok aralarinda

Yeni doğum yapmış, lohusa bir kadına şu zorbalıklar hiç normal değil. Kadın ısrarla bir şeyleri açıklamaya çalışıyor ama yok yani ki kadın zaten boşanıyormuş. Şu kadına yaptığınızın üçte birini sürekli konu açıp açıp, imkanı olduğu halde boşancam deyip kaybolan üyelere yapmıyorsunuz. Onlara gelince canım cicim balım. Samimi mi bu şimdi? Sonra çifte standart yapıyorsunuz deyince biz suçlu oluyoruz. Konu sahibi her şey geçecek merak etmeyin. Güçlü durun falan demeyeceğim ben tersine. Üzülmek, ağlamak istiyorsanız üzülün ağlayın. Ama atlamazsanız mutlaka profesyonel bir destek alın. O adam ve ailesinden kurtulmanıza sevindim.Bebeğinizi sağlıkla büyütün.

Böröz forkondolok yoo

Simirleriniz bozuk bence burada derman aramayın canınız daha da sıkılır. Allah evladınızı bağışlasın belki o sizin yoldaşınız olacak bundan sonra. Eğer boşanmıyor olsaydınız ben de size kızardım mesela bir Nilüferimiz var ona kızdığım gibi ama siz ya hatayı devam ettirmemişsiniz. Herşey yoluna girer canınızı sıkmayın daha fazla bebişinize odaklanın 🙏🏼

Simirleriniz bozuk bence burada derman aramayın canınız daha da sıkılır. Allah evladınızı bağışlasın belki o sizin yoldaşınız olacak bundan sonra. Eğer boşanmıyor olsaydınız ben de size kızardım mesela bir Nilüferimiz var ona kızdığım gibi ama siz ya hatayı devam ettirmemişsiniz. Herşey yoluna girer canınızı sıkmayın daha fazla bebişinize odaklanın 🙏🏼
Evet oyle yapicam. Kizim icin yasiyorum artik

X