Bebeğimi uyandirip emziremiyorum yardim :(

Henüz 6 günlük bir oğlum var Rabbim e şükürler olsun.. Ancak uç gündür sutum dolu dolu geliyor ama uç gündür paşami uyurken emziremiyorun ne yapsam da emmiyor burnunu topuğunu sıkıyorum banamisin demiyor :KK43: çok üzülüyorum bu duruma 2 saatte bir emmesi gerek demişti Dr um bugün sahip kasikla verdim zor oluyor ama bi şekilde geçiyor bogazindan emmesi için ne yapmaliyim lütfen yardim edin kızlar :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sarılık başlamış,arkadaşların tavsiye ettiklerini uygulayın mutlaka.hiçbir şekilde uyandıramıyırsanız kaşıkla değil de şırınganın iğne bölümünü çıkarıp yanağının içine doğru sütünüzü verin.bu şekilde zorla beslemezseniz sarılık değerleri artar ve tedavi olması gerekir.bwnim kızım hiçbir yolla uyanmıyordu o şekilde eşikten döndük yoksa 3 gün hastanede kalacaktı.siz iki saate bir dediğim şekilde besleyin zamanla geçecek ve kendisi uyanıp isteyecek.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben de bebeği uyandirmakta çok zorluk cekiyordum o donem. Altını açmak tek başına yeterli olmuyordu poposunu ıslak pamukla silin. Yüzünü de ayni şekilde..

Biz ayaklarını sıkıyorduk pat pat poposuna vuruyorduk aglayana kadar çünkü başka şekilde uyanmiyordu.. çok zor ve sinir bozucu Allah yardimciniz olsun. Acıkan bebek uyanır derler ama benimki 3 buçuk aylık oldu halen açlığa uyanmaz bıraksam sabaha kadar uyur. O yüzden inat edeceksiniz uyandırmak için acıkıp uyanmasını beklemeyin.

Ben ne yaptıysam uyanmadı bebeğim ya acayip yüksekti sarılığı

sarılığı olduğu için de uyanamıyor canım benım kızımda sarılık oldu daha yenı geçti gözündeki sarılık.
ne yap et uyandır emdikçe sarılığı geçer ben kızımı çok emzırdım zaten maşallah o da çok istiyor emmek. doğumda 6 kilo gitmişti 10 kilo da bu emzirme sayesınde verdım çok emzirdim sarılığı da devam ettı ama yükselmedi fototerapi görmedik. her geçen gün azaldı ve sonunda geçti. mama takviyesı de sarılığın geçmesinde yardımcı. bır de hergün 4-5 dk mutlaka güneşe çıkar kollarından ve bacaklarından güneş ışığı alsın. pes etmeden uyandır her şeyi dene.

Uyandırmazsanız kaç saatte bir emiyor pekii?

4-5 saati buluyor maalesef uyandirmassam ki zaten uyandiramiyorum sinirlerim çok bozuldu kasikla veriyorum sagip :KK43:

Canim benim oglum 3 gunlukken filan yasadim bunu hastanedeysim hemsireler yol gostermisti sagolsunlar.kucagina aldiginda altini soy pantalon kismini ayaklarini filan oksa uyansin :) ve elinin ust kismina hafif hafif parmaginla vurarak uyar.emerken hemen uykuya geciylrsada yapabilirsin.birde gogsun daha agzindaysa cenesinden uyarabilirsin hafiften emme hareketi yaptirarak.kolay gelsin.

Altini degisiyorum ise yaramiyor maalesef iki gün önce de ayniydi Dr a gittik hafif var dedi sariligi sık sık emzir dedi :KK43:

Tatlim ben hastanede kuzenimin yanında kalmıştım bizim bebikde cok uyuyordu altini acinca hepten gevseyip uyuyordu. Hemsire cok az bir bicimde burnunu sikmamizi onermisti baslarda kiyamiyorsun ama sonra sonra alışırsın. :-D

Sıkıyorum ama sanirim kiyamadigimdan hic bir etki birakmiyor maalesef çok sagolun bu arada

yenidoğan bir bebeğin 2 saatte bir emzirilmesi gerekir,öncelikle sarılık olamaması için sonra da dış dünyaya uyum sağlayıp beslenmesi için..

uyuyan çocuk uyandırılmaz olayı ilk 1-2 ay için geçerli değildir.o yüzden konu sahibi bebeğini emzirmenin yolunu bulmalı.benim kızım 4,5 aylık ve geceleri mama yemiyor,sütüm zaten yok doktorumuz artık uyandırmayabilirsin 2 ayı geçti dedi ve o uyanana kadar dokunmuyorum.ama 6 günlük bir bebek zaten günün çoğunu uykuda geçirir.

bence ayaklarını gıdıkla ya da burnunu çok hafif sık ama acıtma sakın biz öyle yapıyorduk

benim yiğenimde olduğunda bizde aynı sorunu yaşasdık uyandırmanız gerekiyor yoksa emmediği için sarılık oluyormuş biz burnunu sıkıyorduk altını açıyorduk allah kolaylık versin güle güle büyütün

çünkü yeni doğan bebeklerin 2 saatte bir emmesi gerekiyor,yoksa kan şekeri düşüyor ve bebek için tehlikeli ,bir şekilde uyandırılması lazım ,kendini hala anne karnında sanıyor ,
konu sahibi arkadaşım ,burnunu sıkarak uyandırmalısın ,2 saate bir emmesi şart,yoksa şekeri düşer ,o daha acıktığının farkında değil,sizin uyarmanız lazım.

Herşeyi deniyorum her seferinde bir bi saatimiz uyandırmaya calismak memeyle savaşmakla geçiyor sonra pes edip kasikla veriyorum :KK43:

Uyurken bile emmiyordu sarılığı baya yüksekti 16 felan oldu en son bir gün boyu uyuduğunu biliyorum ama kac tane doktora götürdük geçmedi en sonunda mama verdik kendine geldi biraz emdi ama çok erken bıraktı işte emmmyi

Ne kadar üzüldüğünü anliyorum canim hem de çok iyi anliyorum..

Hepinize tek tek tesekkur ederim allah razi olsun sizden .. Deniyorum her yolu ama olmuyor :KK43: kendimi çok tecrübesiz hissetmeye bebegime yetemedigimi hissetmeye basladim :KK43: çok üzgünüm :KK43:

Hepinize tek tek tesekkur ederim allah razi olsun sizden .. Deniyorum her yolu ama olmuyor :KK43: kendimi çok tecrübesiz hissetmeye bebegime yetemedigimi hissetmeye basladim :KK43: çok üzgünüm :KK43:

öyle düşünme canım her annenin yaşadığı şeyler bunlar pes etmeden uyandırmaya çalış emzirmeye çalış mutlaka. yetememek diye bir şey yok öyle şeyler düşünüp kendını üzme sütünü etkıler.

sizin de yeni mi doğdu bebeğiniz ben konu sahıbınden alıntı yaptığımı sandım yazdıklarım onun içindi belki siz büyütmüşsünüzdür bebeğinizi

Teşekkürler tavsiyelerin için cnm. Hımm evet şuan 11 aylık büyüdü çok şükür ama çok çektim o emme döneminde ama olmadı kısmet.şuan iyi çok emmediği için araştırdım ne yedirirsem daha iyi olur diye ve görenler daha byük sanıyor çok şükür allahıma☺

Teşekkürler tavsiyelerin için cnm. Hımm evet şuan 11 aylık büyüdü çok şükür ama çok çektim o emme döneminde ama olmadı kısmet.şuan iyi çok emmediği için araştırdım ne yedirirsem daha iyi olur diye ve görenler daha byük sanıyor çok şükür allahıma☺

maşallah bebeğine cnm :)
sağlıklı olsun da bazı şeylerı kafaya çok takmamak lazım.

maşallah bebeğine cnm :)
sağlıklı olsun da bazı şeylerı kafaya çok takmamak lazım.

Teşekkürler cnm amin.ben çok taktım ağladım herkes bişey söledi inanırmısın zaten çok takıntılı biriyim kısmet yani ben elimdwn yaptım allah biliyor içim rahat yanş

Senden de razı olsun ama öle düşünme cnm benim pes etme düzelir inş allah yardımcın olsun

Henüz 6 günlük bir oğlum var Rabbim e şükürler olsun.. Ancak uç gündür sutum dolu dolu geliyor ama uç gündür paşami uyurken emziremiyorun ne yapsam da emmiyor burnunu topuğunu sıkıyorum banamisin demiyor :KK43: çok üzülüyorum bu duruma 2 saatte bir emmesi gerek demişti Dr um bugün sahip kasikla verdim zor oluyor ama bi şekilde geçiyor bogazindan emmesi için ne yapmaliyim lütfen yardim edin kızlar :KK43:

sırtındaki kemiği hafif bastirarak kaşıyın hemşirelerden görmüştüm hemen ağlamaya başlıyor sonra dayıyorsunuz memeyi hemen emmeye başlıyorlar :) geçen yaz doğan yeğenim sıcaktan hep uyuyordu hemşireler böyle uyandırıyorlardı

yalnız sırtını yukarıdan aşağıya kemiği kaşıyacaksınız zonk diye kalkıyorlar

Topugunu sivazlarsan uyanir.mutlaka 2-3 saatte bir uyandirip emzir.uzerine sagip kasikla sutunu verebilirsin.sutun yetmiyorsa mama verebilirsin.ilk gunler beslenme onemli.kilo kaybinin fazla olmasi sıkıntı olusturur. O yuzden hem sekeri dusmesin sarilik olmasin hem de fazla kilo kaybedip hastaneye yatmak zorunda kalmasin diye sik emzirmelisin.ilk gunler cok zor ama sonrasi guzel.eger yeterince besleyemiyorsan mutlaka cocuk doktoru ile temasa gec.hayirli olsun bebisin

uyandırmanıza gerek yok acıkınca kalkacak zaten her bebek aynı olmuyor

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aynilarini ben yasadim.bebek uyuyor ve emmiyordu. Sarilikmis meger. Ne yaptiysam uyanmadi. Ne alt acmalar ne burun sikmalar. Doktor ,sariligi kakasiyla atmasi gerektigini soyleyince 2 gece sabahlara kadar zorla sutumu agzina siringayla verdim hatta cenesi bile kizarmizti acmaktan. Sarilik degerlerine baktirdiniz mi
bence sen yine kasikla masikla zorla.
Allah yardimcin olsun

X