Bebeğimin Bezini Sevmediğini Nasıl Anlarım

Minnakeller

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
635
1.818
33
Merhabalar. Konuyu forumda aradım ancak bulamadım maalesef. Kızım 4 aylık ve bez konusunu merak ediyorum açıkcası. Bebeğinizin bezden rahatsız olduğunu nasıl anlarsınız? Yani marka olarak soruyorum. Bazen duyuyorum işte bebeğim x markasını sevmedi y markasını kullanmaya başladık diye. o sevmeme olayı nasıl anlaşılıyor yardım eder misiniz?

Pişik yaparsa

Çişi sızdırırsa

Kızarıklık olursa

Bezini açtığınız zaman bebegin teninde ıslaklık varsa

Bunlar rahatsız edici olur.bunu bebek dile getiremiyecegi için sizin gözlemlemeniz lazım :)

Şuan kullandığım bezde bacaklarında kırmızı iz oluyor sanki sıkmış gibi. Nerdeyse denediğim bezlerin hepsi yaptı bu izi. Bu normal değil ozaman. Ben herkeste oluyor sandım denediğim bezlerde olunca... acemilik :KK43:

Şuan kullandığım bezde bacaklarında kırmızı iz oluyor sanki sıkmış gibi. Nerdeyse denediğim bezlerin hepsi yaptı bu izi. Bu normal değil ozaman. Ben herkeste oluyor sandım denediğim bezlerde olunca... acemilik :KK43:
Kizariklik olduysa bezin bi numara buyügunu al canim

Yada çok sıkı bağlama.bezi bagladiktan sonra bebegin göbeginden bezinin içine parmagin girebiliyorsa yeterli sıkılıktadir

Anlatabildimmi acaba

Ayrica üzülme hepimiz ilk cocugumuz da acemiydik.ben simdi ilk cocugumda yaptigim şeyleri düşünüp bu kadarda insan acemi olurmu diyorum.ama oluyomuş işte :)

Ay kocamda tutturmuş market bezi alalım diyor kizin poposu rahat beze alistigi için erkeklere ne basit ya.dedim sen kendine bağla o bezleri.şaka gibi.cocuga işkence yapacak resmen.
Market bezi dedigin ne canim

Kumaş bez mi kullaniyosun simdi

Ayrica bebegin biraz kilolu ise bezlerin uzerinde yazan yok 7_ 10 kilo gibi olan yazilara takilma.daha buyugunu al.orda yazan kiloyla bazen yine de bez kucuk gelebiliyor.

Ben prima kullaniyorum.hem ince yapisi hemde islak kalmiyor poposu.ayrica bezin iyice dolmasini bekleme ki rahatsizlik vermesin bebege

Bebeğim sürekli bezini tutarak acııı acı diye yanıma gelirdi baktım olacak gibi değil bir numara büyük aldım yine aynı şey olunca bezinin markasını değiştirdim şuan iyiyiz

Belini sıkmıyorum aslında. Bacakları mı tombul diyeceğim ama yoo normal kiloda. Bacaklarında sürekli kırmızı iz oluyor sıpamın. Olmadı bez numarasını değiştireyim dediğiniz gibi.
Şu acemiliği bir atlatsam :KK6:

Molfix kullanıyorum ben de. Biraz kısa geliyor zaten bez. Markayı değiştireyim ben en iyisi.

Normalde Huggies kullanıyordum ama o markada Türkiye’den çekiliyormuş artık bez üretmeyeceklermiş. Memnundum aslında keşke üretime devam etseler....
Tecrübeler için teşekkür ederim. Aydınlandım:KK58:

Merhabalar. Konuyu forumda aradım ancak bulamadım maalesef. Kızım 4 aylık ve bez konusunu merak ediyorum açıkcası. Bebeğinizin bezden rahatsız olduğunu nasıl anlarsınız? Yani marka olarak soruyorum. Bazen duyuyorum işte bebeğim x markasını sevmedi y markasını kullanmaya başladık diye. o sevmeme olayı nasıl anlaşılıyor yardım eder misiniz?
Oğlum şuan 20 aylık doğduğundan beri prima premium care kullanıyorum ilk aylar bi kaç marka denemişliğim oldu ama en çok prima premium careden memnun kaldık ne sızdırma ne pişik ne sıkma pahalı ama değiyor verdiğimiz paraya
Ayrıca uzun süre aynı bezle tutmayın ben hala sık sık değiştirim oğlumun altını

Ben de sık değiştiriyorum muhtemelen sorun bez de. Ben de prima alacağım muhtemelen. Rahat etsin de bebişlerin poposu :)

Belini sıkmıyorum aslında. Bacakları mı tombul diyeceğim ama yoo normal kiloda. Bacaklarında sürekli kırmızı iz oluyor sıpamın. Olmadı bez numarasını değiştireyim dediğiniz gibi.
Şu acemiliği bir atlatsam :KK6:
Benim kızımda da oldu o sıkma. Premium Care’de active baby’ye geçtim aynı numara. Kızarıklık devam edince daha kilosu gelmemiş olsa da üst numaraya geçtim düzeldi. Numarayı değiştirin olmazsa bezi değiştirin.

Hep kilosuna göre alıyordum ama demekki kilo çok önemli değilmiş. Dediğiniz gibi yapacağım ben de.

X