Bebeğimin dudağında sancı mı var ?

Hayret ediyorum ya iyi ki kendleri bu yaşa kadar çocuklarını sağ salim getirebilmişler🙄 Ne kadar bilgisiz insanlarımız var asla öğrenmeye açık değiller, doktor ne bilir kafasındalar
Öyle ya doğru diyorsun ağzına şekerli su vermeye çalışmalar çocuğu kat kat giymeye çalışmalar o yüzden tepkimi koydum çok gelemiyorlar bende çok sık gitmiyorum artık

Öyle ya doğru diyorsun ağzına şekerli su vermeye çalışmalar çocuğu kat kat giymeye çalışmalar o yüzden tepkimi koydum çok gelemiyorlar bende çok sık gitmiyorum artık
ya 6 ayldan önce çocuğa su bile verilmiyor ne şekeri kafayı yemiş bunlar. Benimklerde her şeyi çok biliyor ne yapıcam bilmyorum🙄

Alış şimdiden 😂😂😂 ama bişi dedikleri zamaan tepkini koy . Mesela ben şey demiştim en son dayanamadım anne o senin çocuğunmuş sen öyle büyütmüşsün bende böyle büyütmek istiyorum dedim daha da bişi diyemediler
benim kv normalde anlayışlı biri ama çocuk varken görmek lazım bide. Oğullarının çocuğu olunca kendileri doğurmuş gibi davranıyolar malum. Kafayı yemeden büyütürüz inşallah😂

Hanımlar iyi günler,
Nolur bu konuda bana bi fikir verin çıldırıcam en sonunda yoksa her yerden araştırdım böyle bi konu bulamadım.
Benim 2 aylık bir bebeğim var ne zaman kayınvalidem ve onun annesi çocuğu görse dudağına bakıyorlar sancı var mı diye. Genelde emzirdiğim zaman dudakları hafif beyazlıyor ben emdiği için oluyor diyorum ama onlar sürekli dudağına sancı var diyorlar o ne dediğimde de üşütüyorsun demekki diyorlar .
Bi bilgisi olan var mı bu konuda ??
Konuyla ilgili bilgim yok ama bir okuyunca afedersiniz ama kayınvalidenize ve onun annesine sinirlendim. Emziren anneyi neden strese sokup bu şekilde cevaplar aramak zorunda bırakırlar ki. Ben şimdiye kadar hiç dudak sancısı vs duymuş değilim ki böyle bir şey olduğunu da sanmıyorum. Sen o bebeğin annesisin senin kadar kimse düşünemez, kimsenin gelip de bunu sorgulamasına izin verme bence. Zaten bebeklerin düzenli kontrolleri ölçümleri vs oluyor, bir sıkıntı olsa doktor zaten bilgi verir. ❤️

Konuyla ilgili bilgim yok ama bir okuyunca afedersiniz ama kayınvalidenize ve onun annesine sinirlendim. Emziren anneyi neden strese sokup bu şekilde cevaplar aramak zorunda bırakırlar ki. Ben şimdiye kadar hiç dudak sancısı vs duymuş değilim ki böyle bir şey olduğunu da sanmıyorum. Sen o bebeğin annesisin senin kadar kimse düşünemez, kimsenin gelip de bunu sorgulamasına izin verme bence. Zaten bebeklerin düzenli kontrolleri ölçümleri vs oluyor, bir sıkıntı olsa doktor zaten bilgi verir. ❤️
Çok doğru söylüyorsun

Örneğin mesela bebeğim 2800 kg doğdu şuan 2 aylık 5 kg sütün az mı acaba yetmiyor mu zayıf kolları diyorlar
Bana da diyorlar hep, evet sıkı diyete soktum bebeyi diyorum. Saf saf bakıyorlar yüzüme. Benimkilerin doğum kilosu da iyidir hani. 3750 doğdu kızım. Kesin sütü yaramıyor diyorlardır. Umrumda mı YOOO 😁

Ay gül gül 😂
Ayy benim kv benden biraz çekinir çok karışamadı. Ama bir yakın arkadaşı var ki Allah gelinine sabır versin. Normalde sevdiğim biridir ama bu konularda aşırı eski kafa kadın.
Geldiği gibi diyor ki bu çocuğun kollarını bacakları bağlayın güzel büyüsün iyi uzasın. Bağlayacakmışız bak bak. Zaten ülkenin en sıcak günlerinde doğum yaptım bebek bile zıbınla terliyor. Yok efendim gözünden üşürmüş neden kundak yapmamışız. Daha önemlisi doktorlar o kadar da şey bilmiyormuş. Hangi doktor benim gibi 5 çocuk büyüttü diyor. Tam bir dahi 😂
Geçen gün şirketteki çaycı abla bir adamı çekmiş kenara şey diye anlatırken duydum, “sütü kesildi diye bir şey yok eskiden süt kesilmesi mi vardı yalan söylüyo kadınlar. Mama falan vermeyin sakın mama vericeğinize aç kalsın bebek daha sağlıklı”
Şu rezalet fikirlerini saçtı ortalığa..

X