Bebek Beslenmesi Bebeğimin emmesi hakkında lütfen bir yorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Nurrcaneliff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2014
671
408
kızşar tecrübeli anneler sizlerden bir yorum bekliyorum siz olsanız ne yapardınız? Bebeğim 47 günlük. Doğduğundan beri hep memede durmak istiyor çok emiyor. Benim hayatım nerdeyse bitti diyebilirim hep kucağımda ama şikayetim yok nasıl olsa bir gün ille bırakıcak sonsuza kadar böyle gitmicek. Bugün doktora gittik ve doktor beslenme eğitimi vermen gerekiyor dedi. 3 saatte bir emzir dedi. Bugün öğleden sonra denedim ve o kadar ağladıki yavrum çıldırdı gözümün içine bakıyor resmen. Ben de vazgeçtim emziriyorum. Dayanamadım resmen yaşlandım çöktüm 1 günde. Siz olsanız be yapardınız yorumları bekliorum.

kızşar tecrübeli anneler sizlerden bir yorum bekliyorum siz olsanız ne yapardınız? Bebeğim 47 günlük. Doğduğundan beri hep memede durmak istiyor çok emiyor. Benim hayatım nerdeyse bitti diyebilirim hep kucağımda ama şikayetim yok nasıl olsa bir gün ille bırakıcak sonsuza kadar böyle gitmicek. Bugün doktora gittik ve doktor beslenme eğitimi vermen gerekiyor dedi. 3 saatte bir emzir dedi. Bugün öğleden sonra denedim ve o kadar ağladıki yavrum çıldırdı gözümün içine bakıyor resmen. Ben de vazgeçtim emziriyorum. Dayanamadım resmen yaşlandım çöktüm 1 günde. Siz olsanız be yapardınız yorumları bekliorum.
biz de 34 günlüğüz.. sancısı olduğunda biz de böyleyiz.. ufacık çocuğa beslenme eğitimi vermek de neymiş? çocuk dünyaya alışmamış neyin eğitimiymiş? bence önce doktorunu değiştir.. gazdan dolayı böyle.. bizim de sancı anlarında sürekli emmek istiyor çünkü emdiğinde alttan hemen pırtlıyor kendince böyle rahatlayacağını sanıyor.. bunun bilimsel bir açıklaması yok benim izlediğim kadarıyla durum bu.. bazen çok emiyor doyuyor 4-5 saat uyuyor.. bazen yarım saat sonra emmek istiyor.. bazen rahatlamak için annesine ihtiyacı oluyor emiyor.. ilk 3 ay bu durum böyle.. bence kabullenmek en iyisi.. ben kabullendim.. gaz ilacımı veriyorum.. baya fayda sağladık.. en azından 1 gün bahsettiğin gibi sorunlu ama 2 gün iyiyiz..

Canım bebegin belki doymuyordur emzir sen agladıkca isterse 10 dkda bir olsun emzir. Zamanla o kedi düzenini kurar zaten mesela benim kızım hep 2 saatte bir emer.
Doktor bana 1 defa emzir ama emerken uyumasina izin verme dedi ayaklarindan uyar uyansın doyana kadar emsin sonra yarım saatten önce emzirme demisti ama böyle böyle alısıcak dedi zamanla bu sure 2 saate cıktı simdi 9 aylık yine en fazla 3 4 saat emmeden duruyor ama arada tabi ek gıda alıyor.
Yani demem o ki sen bebegin istedikce emzir. Multivitamin folik asit vs kullan süt artırıcı seyler iç. Emzirirken kendi vucudunuda beslersen bitkin duşmesin canım. Bi doktora danış tekrar kan degerlerine falan baktır bence

Kızlar teşekkür ederim yorumlarınız için sütüm çok şkür iyi ek hiçbirşey vermiyprum beneğim 47 günde 1800 gr aldı ve boyu 7 cm uzadı çok şkür. Ve gece 12 ile sabah 6 arası asla emzirmememi söyledi. Yavrum çok küçük kıyamam dayanamazki 6 saat aç.

Kızlar teşekkür ederim yorumlarınız için sütüm çok şkür iyi ek hiçbirşey vermiyprum beneğim 47 günde 1800 gr aldı ve boyu 7 cm uzadı çok şkür. Ve gece 12 ile sabah 6 arası asla emzirmememi söyledi. Yavrum çok küçük kıyamam dayanamazki 6 saat aç.
valla benim doktorlara saygım sonsuz ama mantıklı şeyler söylediklerinde.. bence başka doktora danış mutlaka..

Benim bebeğim de sürekli meme arayışı içinde. Memede uyuyor. Ağzında meme olsun öyle uyusun istiyor. Uyuyunca yerine koyunca uyaniyor. Tekrar meme arıyor kucak istiyor. Bunlar hep gazi olduğu icinmidir acaba. Yoksa daha kırkı çıkmayan bir bebegin hep uyuması lazım. İhtiyacı var. Ne yemek yapabiliyorum nede başka bise. Fırsat vermiyor. Bide biz hep ışık açık yatıyoruz. 40i çıkana kadar öyle olacak dediler. Sizler nasıl uyuyorsunuz. Gece uyanmalari nasıl.

3 yaşında bir oğlum ve 7 aylık bir kızım var. doya doya emziriyorum kızımı. oğlumu da aynı şekilde emzirdim. Bebekler emmeden sadece karinlarinı değil, sevgi ve ruhsal açıklarını da doyururlar. Bebeğinizin tek istediği annesinin şefkatli kolları. bebeklik döneminden sonra 4 yasa kadar annenin bir uzvu gibidir çocuklar sizden asla ayrılmak istemezler. inşallah siz sevgi ve aşkla emzirmeden zevk alamaya çalışın. bende oğlum da sizin gibi çok zor emziriyordum sonra bunları öğrendim ce uyguladım . Bu hisleriniz çok normal. rahat hayattan birden bire gece gündüz zor bir göreve atandiniz :)
demem o ki, doya doya kokla emzir. sonra alisacak bir düzene oturacak hayatınız. ne mutlu size ki sütünüz var emen sağlıklı bir bebeğiniz var. bolll sütlü sağlıklı günler geceler dilerim.

Benim bebeğim de sürekli meme arayışı içinde. Memede uyuyor. Ağzında meme olsun öyle uyusun istiyor. Uyuyunca yerine koyunca uyaniyor. Tekrar meme arıyor kucak istiyor. Bunlar hep gazi olduğu icinmidir acaba. Yoksa daha kırkı çıkmayan bir bebegin hep uyuması lazım. İhtiyacı var. Ne yemek yapabiliyorum nede başka bise. Fırsat vermiyor. Bide biz hep ışık açık yatıyoruz. 40i çıkana kadar öyle olacak dediler. Sizler nasıl uyuyorsunuz. Gece uyanmalari nasıl.

Annesi bunlar çok normal. ben bebegimle beraber uyuyorum hala. 7 aylık ve memeyi asla ağzından cekmem beklerim uyur kendi bırakır. kendi yatağında uyumuyor fıstık. ben önceden talimliyim oğlumda da 2 yıl kucak kucağa uyuduk. gece lambası kullanın, fazla ışık uykuya geçişini zorlaştırıyor. karanliktanda kirkabiliyor bebekler. daha çok tazesiniz :anne:
nasılda geçti o günlerim :KK24:

tabiki kalamaz, minicik o , emecek sabaha kadar. emip uyuyan bebekler daha çok kilo alıp boyları uzar. ilk annelik tecrubesizlik ile çok zorlar. İnanın bunları hemen hemen her anne yaşıyor. ama zamanla siz doğruyu iç gususel olarak yapacaksınız. bebeğiniz ile bağınız kuvvetli olsun
hep yanında olsun. o sana muhtaç sabaha kadar kokunu sütünü isteyecek. neden aç bırakacağım ki bebegimi. doktor nasıl böyle bir öneride bulunur aklım almadi. ilk fırsatta hatice kübra tongar in ÇOCUK EĞİTİMİNDE 100 MUCİZE ÇÖZÜM kitabını okuyun. çok faydalı bilgiler var.

tabiki kalamaz, minicik o , emecek sabaha kadar. emip uyuyan bebekler daha çok kilo alıp boyları uzar. ilk annelik tecrubesizlik ile çok zorlar. İnanın bunları hemen hemen her anne yaşıyor. ama zamanla siz doğruyu iç gususel olarak yapacaksınız. bebeğiniz ile bağınız kuvvetli olsun
hep yanında olsun. o sana muhtaç sabaha kadar kokunu sütünü isteyecek. neden aç bırakacağım ki bebegimi. doktor nasıl böyle bir öneride bulunur aklım almadi. ilk fırsatta hatice kübra tongar in ÇOCUK EĞİTİMİNDE 100 MUCİZE ÇÖZÜM kitabını okuyun. çok faydalı bilgiler var.
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Baştan bir gaflette bulunup bebeği emzirmek için 3 saat bekledim ama yavrum çıldırdı ölsem o anları yavrumun bana bakışlarını unutmıcam. Dahada böyle bir işe kalkışmam.

Sanki beni anlatmışsınız. Tuvalete bile gidemiyorum çoüu zaman hep kucağımda olmak istiyor yavrum. Aslında şikayetçi değilim hoşuma bile gidiyor beeni bu kadar sevmesi. Ben açıkçası başlarda beşiğinde yatırıyordum ama orda ğek uyumadı . Odamızın önünde balkon vardı başkon ışığını açık bırakıyordum. Şimdi yatak odasında oğlumla ikimiz yatıypruz. Gece kordorun sonundaki ışığı açıyorum sabaha karşı da onu da kapatırum. Gece emzirmeye kalkınca da telefonun ışığını açıyorum. Karanlıkta daha iyi uyıyor.

Sanki beni anlatmışsınız. Tuvalete bile gidemiyorum çoüu zaman hep kucağımda olmak istiyor yavrum. Aslında şikayetçi değilim hoşuma bile gidiyor beeni bu kadar sevmesi. Ben açıkçası başlarda beşiğinde yatırıyordum ama orda ğek uyumadı . Odamızın önünde balkon vardı başkon ışığını açık bırakıyordum. Şimdi yatak odasında oğlumla ikimiz yatıypruz. Gece kordorun sonundaki ışığı açıyorum sabaha karşı da onu da kapatırum. Gece emzirmeye kalkınca da telefonun ışığını açıyorum. Karanlıkta daha iyi uyıyor.

o kadar çok degerliyiz ki , bize aşık bu kuzular. Anne nereye giderse onun bedeni ruhuda anne ile gidiyor. ben çok sansliyim diyorum çoğu zaman. bana aşık iki kuzum var. bakışları beni benden alıyor. Allahım hep bu bakışla görmemi sakin hayırlı anlayışlı koşulsuz sevgi veren bir anne olmayı nasip etsin bana ve tüm annelere.

Gece altını değiştiriyormusun. Benim işığı yanık birakmamin sebebide bu biyandan. Altını açıp meme veriyorumya karanlık olsun istemiyorum. Sonradan yaktigim zaman dikkati dağılır uykusu kırılır diye hep açık bırakıyorum. Ama bende kapatacam kırkı bi çıksın.

o kadar çok degerliyiz ki , bize aşık bu kuzular. Anne nereye giderse onun bedeni ruhuda anne ile gidiyor. ben çok sansliyim diyorum çoğu zaman. bana aşık iki kuzum var. bakışları beni benden alıyor. Allahım hep bu bakışla görmemi sakin hayırlı anlayışlı koşulsuz sevgi veren bir anne olmayı nasip etsin bana ve tüm annelere.
Amin amin inşallah. Ben de bu düşüncedeyim evladımı asla eziyet die görmüyorum.

Gece altını değiştiriyormusun. Benim işığı yanık birakmamin sebebide bu biyandan. Altını açıp meme veriyorumya karanlık olsun istemiyorum. Sonradan yaktigim zaman dikkati dağılır uykusu kırılır diye hep açık bırakıyorum. Ama bende kapatacam kırkı bi çıksın.
Açıkçası ben altını gece değiştirmiyorum. Çünkü değiştirdiğim zaman uyanıyor ve bidaha hiç uyumuyor. Bi 15 gündür bu şekilde. Zaten geceleri kaka da yapmıyor. Biri çok ışıkta büyüme hormonları çalışmz demişti. Ben karanlıkta dışardan gelen ışıkla uyutuyorum odada ışık yok

Açıkçası ben altını gece değiştirmiyorum. Çünkü değiştirdiğim zaman uyanıyor ve bidaha hiç uyumuyor. Bi 15 gündür bu şekilde. Zaten geceleri kaka da yapmıyor. Biri çok ışıkta büyüme hormonları çalışmz demişti. Ben karanlıkta dışardan gelen ışıkla uyutuyorum odada ışık yok
Bende karanlık yapacam artık geceleri. Benim bebeğin çok gaz problemi olduğu için gece pek uyumuyor zaten. Çok kıvranıyor gazından. Zaten en yorucu kısmı bu olsa gerek.

Emzik kullanmiyor mu canim. Bebegini birseylerle oyalamayi dene o 3 saat icinde. Sana yazik yani. Oyle alisir oyle devam eder seni emzik olarak kullaniyor bebegin

Çok değil 2-2.5 aylık olduğunda dünyaya alışmaya başlayacak ve doymak için emecek. Kendi düzenini kendisi kurmalı bence:KK66: biraz daha sabır annesi, benim kızım 4.5 aylık, aynı şeyleri yaşadık. 2.aydan sonra daha az emip daha çok uyumaya başladı.

Bende karanlık yapacam artık geceleri. Benim bebeğin çok gaz problemi olduğu için gece pek uyumuyor zaten. Çok kıvranıyor gazından. Zaten en yorucu kısmı bu olsa gerek.
Kesinlikle gaz en büyük sıkıntı bebeklerde. Bizim son 1 haftadır şiddetlendi her akşam 8 de başlıyor ağlamaya 12 de bitirio. Perişan olduk. Doktor yapçak bişey yok en az 3 ay olana kadar sürecek defi. Gaz damlası kimyon o bu şu işe yaramıyor. Yeşil kaka yapmaya başladı akşamları ve yeşil kaka yapıca zaman çok ağlıodu saatlerce berdeyse. Dpktor senin yediğin bir şey alerji yapmış bebeğe dedi. Kuruyemiş süt çikolata ve yumurtayı yasakladı.

Çok değil 2-2.5 aylık olduğunda dünyaya alışmaya başlayacak ve doymak için emecek. Kendi düzenini kendisi kurmalı bence:KK66: biraz daha sabır annesi, benim kızım 4.5 aylık, aynı şeyleri yaşadık. 2.aydan sonra daha az emip daha çok uyumaya başladı.
Ben de açıkçası çocuğa bırakmak istiyorum aynen sizin gibi. Ama acaba bebek kendi düzenini kurar mı diye kafama takılıyordu. Sizden böyle şwyleri duyunca içim rahatlıyır açıkçası

X