Bebek Beslenmesi Bebeğimin emmesi hakkında lütfen bir yorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Kızlar teşekkür ederim yorumlarınız için sütüm çok şkür iyi ek hiçbirşey vermiyprum beneğim 47 günde 1800 gr aldı ve boyu 7 cm uzadı çok şkür. Ve gece 12 ile sabah 6 arası asla emzirmememi söyledi. Yavrum çok küçük kıyamam dayanamazki 6 saat aç.
Bebeğim 40 günlük. Bazı günler 2-3 saatte bir emer bazen 10 dakikada bir. Bugün sürekli memedeydi ağzından itti az önce kundakladım yatırdım. Az sonra uyanıp yine meme isteyebilir çünkü böyle günlerde davranışı bu oluyor genelde. Sütün var, bebeğin de doyuyor. Ama seni istiyor sadece, memende olmak istiyor, tek bildiği güvendiği yer orası. Korkuyor. İstedikçe emzir, o doktoru da umursama. El kadar bebeye eğitim mi verilirmiş. Daha çocuk seni göremiyor tam olarak, dünyayı mı anlatacaksın? Emzirmeye devam...

Ben de açıkçası çocuğa bırakmak istiyorum aynen sizin gibi. Ama acaba bebek kendi düzenini kurar mı diye kafama takılıyordu. Sizden böyle şwyleri duyunca içim rahatlıyır açıkçası
Ben kızımın ağzına meme, mama tıkmadım ya da istediği halde vermemezlik de yapmadım. Onlar açlıklarını da tokluklarını da biliyor annesi emin ol:KK66: tavsiyem; hastalık vb sıkıntılı bir durum olmadıkça hiçbir şey için zorlama bebeğini ki bu zamanlar anneye güvenli bağlanması için çok önemli.
Zaten memeden koptukları anda bir daha hiçbir zaman bu kadar yakın olmayacağız ve bugünleri çok özleyeceğiz. Boşver tadını çıkar bebeğinle geçirebildiğin zamanın:KK66:

Bebeğim 40 günlük. Bazı günler 2-3 saatte bir emer bazen 10 dakikada bir. Bugün sürekli memedeydi ağzından itti az önce kundakladım yatırdım. Az sonra uyanıp yine meme isteyebilir çünkü böyle günlerde davranışı bu oluyor genelde. Sütün var, bebeğin de doyuyor. Ama seni istiyor sadece, memende olmak istiyor, tek bildiği güvendiği yer orası. Korkuyor. İstedikçe emzir, o doktoru da umursama. El kadar bebeye eğitim mi verilirmiş. Daha çocuk seni göremiyor tam olarak, dünyayı mı anlatacaksın? Emzirmeye devam...

canım gece emzırmemek bır cok nedenle onerılıyor. bebegın ıhtıyacı olan tek sey anne sutu degıl aslında. boyunun uzaması , melatnn hormonunun salgılanabılmesı, kalıtelı uyuyabılmesı de cok onemlı. 6 saatlık aclık dedıgın donemde hem vucut dınlenecek, sutu sındırmekle ugrasmayacak bu surede beyın kendını temızleyecek rahatlatacak dıger gune daha rahat uyanacak bebegın hem de bagısıklık sıstemı ıstedıgı onarımları gerceklestırecek. aynı zamanda bu bırden olmayacak. bebegını gece emzırmeye emzırmeye alısacak buna yanı daha az uyanacak gıttıkce. bu da gece uykusunu, ve bu uykusunda salgılanması gereken hormonların salgılanması ıcın zemın hazırlayacak. aksam yatmadan once guzelce emzırıp doyurup sabah kalktıgında da ıyıce doydugundan emın olman yeterlı olabılır dıye dusunuyorum ben. sabah daha ac olabılecegı ıcın daha hızlı emmek ısteyebılır bu daonu daha hızlı yorabılır bu nedenle sabah emzırmelerını daha sabırla, memeden agzını cektıgınde de dınlenmesı ıcın bır ıkı dakıka verıp tekrar deneyerek yapabılırsın. hızlı emdıgı ıcın sabah emzırmesınden sonra gazını emmeye bıraz daha dıkkat edebılırsın. bunlar benım dusuncelerım ve sımdıye kadar okuduklarımdan anladıklarım.. bebısıne saglıklar dılıyorum canım. EK NOT: ( ıyı uyku canım, ıyı bır zemınde gelısen beyın demektırkı bu da cocugun sahıp olacagı zekaya kesınlıkle katkı sunar .. her seyı goz onunde bulundurmalıyız )

tabıı hasta olma durumlarında bence de bebek ıstedıkce emmelı ve gogsunuze ıstedıgınce yakın olmalı..

canım gece emzırmemek bır cok nedenle onerılıyor. bebegın ıhtıyacı olan tek sey anne sutu degıl aslında. boyunun uzaması , melatnn hormonunun salgılanabılmesı, kalıtelı uyuyabılmesı de cok onemlı. 6 saatlık aclık dedıgın donemde hem vucut dınlenecek, sutu sındırmekle ugrasmayacak bu surede beyın kendını temızleyecek rahatlatacak dıger gune daha rahat uyanacak bebegın hem de bagısıklık sıstemı ıstedıgı onarımları gerceklestırecek. aynı zamanda bu bırden olmayacak. bebegını gece emzırmeye emzırmeye alısacak buna yanı daha az uyanacak gıttıkce. bu da gece uykusunu, ve bu uykusunda salgılanması gereken hormonların salgılanması ıcın zemın hazırlayacak. aksam yatmadan once guzelce emzırıp doyurup sabah kalktıgında da ıyıce doydugundan emın olman yeterlı olabılır dıye dusunuyorum ben. sabah daha ac olabılecegı ıcın daha hızlı emmek ısteyebılır bu daonu daha hızlı yorabılır bu nedenle sabah emzırmelerını daha sabırla, memeden agzını cektıgınde de dınlenmesı ıcın bır ıkı dakıka verıp tekrar deneyerek yapabılırsın. hızlı emdıgı ıcın sabah emzırmesınden sonra gazını emmeye bıraz daha dıkkat edebılırsın. bunlar benım dusuncelerım ve sımdıye kadar okuduklarımdan anladıklarım.. bebısıne saglıklar dılıyorum canım. EK NOT: ( ıyı uyku canım, ıyı bır zemınde gelısen beyın demektırkı bu da cocugun sahıp olacagı zekaya kesınlıkle katkı sunar .. her seyı goz onunde bulundurmalıyız )

tabıı hasta olma durumlarında bence de bebek ıstedıkce emmelı ve gogsunuze ıstedıgınce yakın olmalı..
Siz akşam yemeğini yedikten sonra kendinize bir porsiyon tatlı koyup yemek istediğinizde, biri çıkıp buna engel olsa ne düşünürsünüz? Bebekler acıkır, susar, uyumak ister. Acıkınca beslenmeli. Uykusu gelince uyutulmalı, susayınca susuzluğu giderilmeli. Ben bebeklerin henüz hayatı tanımazken, annesinin yüzünü bile seçemezken disipline edilmeye çalışılmasına karşıyım. Emmek gazı da çıkartmaya yardımcıdır, kakasını yapmaya da, kabızlığın giderilmesine de. Emdikçe bağırsak devir daim yapar. Dolar, boşalır. Hem geceleri korkan ağlayan ve meme sıcaklığı isteyen bebeğe sen dur şöyle köşede hormonların çalışsın mı diyeceğiz? Çok acımasız bir düşünce. Önce karnı doysun, kendini güvende hissetsin, temel besinini alsın, büyüme hormonunu olur da bir aksilik çıkarsa düşünürüz. Ben bebeğim ağladıkça ya da ağlamadkça emziriyorum. Geceleri de zırt pırt emiyor. Büyüyor da. 48 cm doğdu, 54 buçuk santim şu an, 1400 gr aldı 1 ayda maşallh.

Sütünüz varken bol bol emzirin anneler. Bebeğiniz için o süt. Sakınmayın.

Siz akşam yemeğini yedikten sonra kendinize bir porsiyon tatlı koyup yemek istediğinizde, biri çıkıp buna engel olsa ne düşünürsünüz? Bebekler acıkır, susar, uyumak ister. Acıkınca beslenmeli. Uykusu gelince uyutulmalı, susayınca susuzluğu giderilmeli. Ben bebeklerin henüz hayatı tanımazken, annesinin yüzünü bile seçemezken disipline edilmeye çalışılmasına karşıyım. Emmek gazı da çıkartmaya yardımcıdır, kakasını yapmaya da, kabızlığın giderilmesine de. Emdikçe bağırsak devir daim yapar. Dolar, boşalır. Hem geceleri korkan ağlayan ve meme sıcaklığı isteyen bebeğe sen dur şöyle köşede hormonların çalışsın mı diyeceğiz? Çok acımasız bir düşünce. Önce karnı doysun, kendini güvende hissetsin, temel besinini alsın, büyüme hormonunu olur da bir aksilik çıkarsa düşünürüz. Ben bebeğim ağladıkça ya da ağlamadkça emziriyorum. Geceleri de zırt pırt emiyor. Büyüyor da. 48 cm doğdu, 54 buçuk santim şu an, 1400 gr aldı 1 ayda maşallh.

Sütünüz varken bol bol emzirin anneler. Bebeğiniz için o süt. Sakınmayın.

bakın sız yemek yedıkten sonra bır tabak tatlı ıstıyorsanız eger , ya vucudunuz buna alısmıstır ya da duzenlı bır ogun tuketmemıssınızdır. canınız ıstedıgı ıcın bır seyı saglıklı saymanın dogru oldugunu dusunmuyorum. burada yapılmasını onerdıgım sey ıse kesınlıkle ve kesınlıkle bır bebegı zalımce ac bırakmak degıl ancak açlık kavramının sadece besıne ındırgenmesıne de karşıyım tamamen. gun ıcınde bebegınız zaten ıhtıyacı olan kadar anne sutu alıyor ıse eger beslenme noktasında bır sıkıntısının oldugunu sıze ne dusunduruyor? kılo olmasında bır sıkıntısı olmayan bebegın aç kaldıgını sıze ne dusunduruyor? bence sızın dusunmenızı sekıllendıren sey, annelık duygunuz kı dogru cok kıymetlı bır seydır ancak salt şefkatıbır yaklasımın tamamen saglıklı olabılecegını kım ıddıa edebılır? aç kalmak, sadece besın ıle sınırlandırılmaz. uykuya da aç kalabılır cocuk. gece bolunmeyen bır uyku uyuma alıskanlıgı edınen bır cocugun daha sakın tabıatlı (ofke krızlerını azaltan duzen ve ıhtıyaclarının karsılanmasıdır cunku ve cocuk saglıklı uıyumalıdır) olacagını gosteren bunca calısma varken ; kılo alımı duzenlı olan bır cocugun ısrarla uyku duzenı edınemeyecek bır sekılde beslenmesının nedenını de ben anlayamıyorum. sefkat kısmına gelırsek . cocuk sızın sesınızı tanır. kokunuzu da tanır. yanı sızınle konusamayan bır bebek , sızın bebegınız sızı tanır. bu nedenle gece uykusunda onu zaman zaman gozlemeleyebılırsınız. odada uyurken kokunuzu duyması bıle sızı hıssetmesını ve kendısnı guvende hıssetmesını saglayabılır. onunla sıklıkla konusabılır, gece de eger huzursuz goruyorsanız, fısıltılarla ve kucuk dokunuslarla orada oldugunuzu hıssettırebılırsınız. emzırmek , dogrudur duzenleyıcı bır beslenmedır. ancak bes saat emmeyen bır cocugun bagırsaklarının calısmayacagına mı ıkna oldunuz? ben olmadım uzgunum. aksıne cocugun saglıklı ve kesınlıkle kesıntısız bır gece uykusu uyumasının, gereklı hormonlarının salgılanması ıcın bır ıhtıyac oldugu bunca bılınıyorken sadece emzırmek ıcın cocugunuzun saglıgı ıle oynayan sız ısenız_? gunun 6 saatıne ayrılan bır uykudan bahsedıyorum ben. 12 saatlık bır uykudan bahsetmıyorum. ve bence gunun 18 saatı ıcınde duzenlı ve yeterlı emzırılen bır bebek ıcın ıdeal olan , ona o uykuyu ve dınlenme hakkını saglayabılmektır.
anne sefkatınızı anlıyorum ancak, ıkı kardesı cocuk uzmanı bır gorumcesı de aıle hekımı olan bır kadın olarak , gordugum , deneyımledıgım seylerı soylemek zorunda hıssedıyorum kı kendımı kımseye haksızlık olmasın. bazen bılınen bır yanlısın , yanlıs oldugunu gormek ya da kabul etmek, yıllar alabılıyor. uzgunum.

ayrıcalıklı durumlar vardır. yazdır cok sıcaktır ve cocugun sıvı alması gerekır.
veya bebek hastadır. ayrıca beslenmesı gerekır.
veya bebek ıshal olmustur mutlaka beslenmesı sıklıkla gerekır. gıbı gıbı. soyledıklerım normal sıradan gunler ıcın gecerlı olan onerıler butunudur. ve elbette ısteyen ıstedıgını secmek de ozgurdur. tum dogrusu yanlısı veya eksıgı ıle. saygılarımla.

bebegınız zaten gece emzırmelerı duzenlenınce , aglayıp uyanmayacak cunku buna alısmıs da olacak. yanı aylarca her gece aglayan bır bebegı emzırmeyın demıyor kımse bebegın emzırme duzenını uyku kalıtesını de dusunerek duzenleyın dıyor.

bakın sız yemek yedıkten sonra bır tabak tatlı ıstıyorsanız eger , ya vucudunuz buna alısmıstır ya da duzenlı bır ogun tuketmemıssınızdır. canınız ıstedıgı ıcın bır seyı saglıklı saymanın dogru oldugunu dusunmuyorum. burada yapılmasını onerdıgım sey ıse kesınlıkle ve kesınlıkle bır bebegı zalımce ac bırakmak degıl ancak açlık kavramının sadece besıne ındırgenmesıne de karşıyım tamamen. gun ıcınde bebegınız zaten ıhtıyacı olan kadar anne sutu alıyor ıse eger beslenme noktasında bır sıkıntısının oldugunu sıze ne dusunduruyor? kılo olmasında bır sıkıntısı olmayan bebegın aç kaldıgını sıze ne dusunduruyor? bence sızın dusunmenızı sekıllendıren sey, annelık duygunuz kı dogru cok kıymetlı bır seydır ancak salt şefkatıbır yaklasımın tamamen saglıklı olabılecegını kım ıddıa edebılır? aç kalmak, sadece besın ıle sınırlandırılmaz. uykuya da aç kalabılır cocuk. gece bolunmeyen bır uyku uyuma alıskanlıgı edınen bır cocugun daha sakın tabıatlı (ofke krızlerını azaltan duzen ve ıhtıyaclarının karsılanmasıdır cunku ve cocuk saglıklı uıyumalıdır) olacagını gosteren bunca calısma varken ; kılo alımı duzenlı olan bır cocugun ısrarla uyku duzenı edınemeyecek bır sekılde beslenmesının nedenını de ben anlayamıyorum. sefkat kısmına gelırsek . cocuk sızın sesınızı tanır. kokunuzu da tanır. yanı sızınle konusamayan bır bebek , sızın bebegınız sızı tanır. bu nedenle gece uykusunda onu zaman zaman gozlemeleyebılırsınız. odada uyurken kokunuzu duyması bıle sızı hıssetmesını ve kendısnı guvende hıssetmesını saglayabılır. onunla sıklıkla konusabılır, gece de eger huzursuz goruyorsanız, fısıltılarla ve kucuk dokunuslarla orada oldugunuzu hıssettırebılırsınız. emzırmek , dogrudur duzenleyıcı bır beslenmedır. ancak bes saat emmeyen bır cocugun bagırsaklarının calısmayacagına mı ıkna oldunuz? ben olmadım uzgunum. aksıne cocugun saglıklı ve kesınlıkle kesıntısız bır gece uykusu uyumasının, gereklı hormonlarının salgılanması ıcın bır ıhtıyac oldugu bunca bılınıyorken sadece emzırmek ıcın cocugunuzun saglıgı ıle oynayan sız ısenız_? gunun 6 saatıne ayrılan bır uykudan bahsedıyorum ben. 12 saatlık bır uykudan bahsetmıyorum. ve bence gunun 18 saatı ıcınde duzenlı ve yeterlı emzırılen bır bebek ıcın ıdeal olan , ona o uykuyu ve dınlenme hakkını saglayabılmektır.
anne sefkatınızı anlıyorum ancak, ıkı kardesı cocuk uzmanı bır gorumcesı de aıle hekımı olan bır kadın olarak , gordugum , deneyımledıgım seylerı soylemek zorunda hıssedıyorum kı kendımı kımseye haksızlık olmasın. bazen bılınen bır yanlısın , yanlıs oldugunu gormek ya da kabul etmek, yıllar alabılıyor. uzgunum.
Az önce beneğim uykusundan ağlayarak uyandı konuştum susmadı, kucakladım, kulağına fısıldadım susmadı. Emzirmeye başladım sustu. Odada annem var susayım diye programlı değil bebekler. Korkuyorlar. Ama daha yarım saat önce emmişti.
Düzenli beslnenen bir bebeğin çizelgesini siz belirliyorsunuz şu an. Düzenli beslenirse acıkmaz diyorsunjz. Ya arada acıktıysa? Gece uyanan bir bebeği ağlata ağlata nasıl susturabiliriz sırf Kendimize göre bir düzen belirlemek için? Benim bebeğim 3 saatte bir uyanıyor. Bilmiyorum bebeğiniz var mı ama bu gibi konularda matematiksel düşünce pek işe yaramıyor.inanın hayat öyle değil. Benim bebeğimin aldığı kiloya gelince düzenli besleniyor ki alıyor diyorsunuz. sizin sisteminizle değil, benim sisteminle aldı işte o kiloyu boyu da öyle uzadı. Geceleri ağladığında sus yat uyu hormonların çalışacak demedim emzirdim. Uzatmaya gerek yok. Herkes kendine göre elbette iyi annedir. Siz kendi yöntemlerinizle büyütün bebeğinizi. Bebeğinizle Sağlıklı ve iyi olmanızı dilerim.

Bekarmışsınız, anne olduğunuzda anlayacaksınız inanın. Ben de yeni anneyim. Öyle düşündüğüm gibi değilmiş o işler. Bazen öyle bir ağlıyorlar ki sebepsiz. Yıkıyorlar evi. Kolik bebek sahibi olursanız o bebeğiniz sabaha kadar hıçkırarak ağladığında, kıpkırmızı olduğunda, susmadığında, tüm iyi niyetinize eagöen susturamadığınızda onu koynunuza alıp emzirdiğinizde sustuğunu görünce olayların nasıl yürüdüğünü anlayacaksınız. Bir de hamile kaldığımdan ve çocuğum olduğundan beri birçok doktor değiştirdim kimi diyor 2 saatte bir emzir kimi diyor uykusunu bölme, biri kundakla diyor, diğeri elleri özgür olacak diyor. Tıp biliminin de ne kdr tutarsız olduğunu anne olduğunuzda anlayacaksınız. Bu konularda tek bir doğru yok. İlk üç ay zaten yaptığınız hiçbir şey avutamıyor bebekleri memeden başka. O dediğiniz sistem ancak ek gıdaya başladıktan yani 6 ay sonra oluşturulabilir. O dönemde bile yırtınarak uyanan ve meme isteyen bebekler var.

hanımefendı bır kez ıle ne yapmayı hedeflıyorsunuz_ bebegınız mutand degıl sonuc olarak . bebegınızın karnı ac ıse aglar ama her agladıgında karnı ac demek degıldır . sız nasıl ıstıyorsanız bebegınızı oyle buyutursunuz. ben sıze zaten sunu demedım . cocguunuzu benım dedıgım gıbı buyuttugunuzde kılo alır ve boyu uzar. ben sıze sunu da demedım. kendınız ıcın bunu yapın. BEN SIZE , gerı kalan ıhtıyaclarından ve goz ardı edılen seylerden bahsettım. gece 5 saat beslemedıgınızde de , baska bır sıkıntısı olmayan ve gunduzlerı duzenlı beslenen bır bebegın, gecelerı, her yer kararmısken, dunya uyku ıcın herseyı hazırlamısken, her yer olabıldıgının en sessız zamanındayken, karanlıkta ve ancak karanlıkta uyurken salgılanabılecek olan seyler salgılansın dedım. cocugunuzu aksamustu 4te aclıktan aglıyorken emzırmeyın ve konusun mu dedım? nedır bu ıspat ve ınat cabanız? tuhafıma gıttı artık gercekten. bu da buraya ve sıze yazdıgım son yorumumdur cunku benım bılgım veya dusuncem sızın ego tatmın tahtanız degıl. cocugunuzla yasamınız boyu mutluluklar dılerım..

hanımefendı bır kez ıle ne yapmayı hedeflıyorsunuz_ bebegınız mutand degıl sonuc olarak . bebegınızın karnı ac ıse aglar ama her agladıgında karnı ac demek degıldır . sız nasıl ıstıyorsanız bebegınızı oyle buyutursunuz. ben sıze zaten sunu demedım . cocguunuzu benım dedıgım gıbı buyuttugunuzde kılo alır ve boyu uzar. ben sıze sunu da demedım. kendınız ıcın bunu yapın. BEN SIZE , gerı kalan ıhtıyaclarından ve goz ardı edılen seylerden bahsettım. gece 5 saat beslemedıgınızde de , baska bır sıkıntısı olmayan ve gunduzlerı duzenlı beslenen bır bebegın, gecelerı, her yer kararmısken, dunya uyku ıcın herseyı hazırlamısken, her yer olabıldıgının en sessız zamanındayken, karanlıkta ve ancak karanlıkta uyurken salgılanabılecek olan seyler salgılansın dedım. cocugunuzu aksamustu 4te aclıktan aglıyorken emzırmeyın ve konusun mu dedım? nedır bu ıspat ve ınat cabanız? tuhafıma gıttı artık gercekten. bu da buraya ve sıze yazdıgım son yorumumdur cunku benım bılgım veya dusuncem sızın ego tatmın tahtanız degıl. cocugunuzla yasamınız boyu mutluluklar dılerım..
Ama ilk siz bana upuzun bir mesaj yazdınız.

ama şunu vurgulayayım yenıden ajıtasyona cok acık bır konusma olmus cunku. TAMAMEN SAGLIKLI BIR BEBEKTEN BAHSEDILIYOR KONUSMAMDA. kolıklı bır bebekten, colyaklı bır cocuktan, ırrıtabl bagırsak sendromu yada spastık kolon olmayan bır cocuktan. ıyı calısmalar.

sayfayı kullanmayı pek bılmıyorum ancak sunu dıyeyım. bır doktor onerısını soyleyen bır arkadasa yazdıgınız yorumu gordum ve bence dogru olmayan onerıler ıcerıyordu. o yazdıgım uzun yazı tamamen o arkadasın bu konudan vazgecmemesı ve doktorunun onerısını dınlemesı ıcın yazıldı. dedıgım gıbı mutluluklar ve ıyı calısmalar.

Yorumlarınızı okudım ve kısa bişeyler yazmak istedim,henüz anne değilim ama ana rahminde bu kadar rahattayken güvenliyken anne sesine kalbinin sesine alışmışken annenin sevgi dolu hislerini bile hissederken,hiç bilmediği güvenmediği yalnız hissettiği ortama giren bir yavrudan en değerli varlığı annesini mahrum bırakmak çok doğru değil,3 aylık bebeği disiplinşze etmeye çalışmak da bana göre klasik batı kültüründen etkilenip özenmektir,o halde bebek karnıızdayken de hareket etmeyelim uyanmasın boyu uzasın,,yok öyle bişey bana göre,,her bebek her hamilelik her annelik kişiye özeldir,herkes inandığı şekilde büyütmeli bence hepinize de saygı duyuyorum,,iyi akşamlar

Emzik kullanmiyor mu canim. Bebegini birseylerle oyalamayi dene o 3 saat icinde. Sana yazik yani. Oyle alisir oyle devam eder seni emzik olarak kullaniyor bebegin
Emziği çok denedim ama almadı bi türlü. Aslında benim şikayetim yok bu durumdan doğum iznindeyim evdeyim. Tek dersim bebişim. 3 saat açıkçası oyalanmıyor. Denedim 1 gün artık hastanelik olucaktım yararları ve zararları tartıya koyarsak zararlar çok ağır. Yaratşara gelince evet ben rahat edicem aman başlamışım böyle rahatlığa. Ben evladım mutluysa rahatım.
Yorumlarınızı okudım ve kısa bişeyler yazmak istedim,henüz anne değilim ama ana rahminde bu kadar rahattayken güvenliyken anne sesine kalbinin sesine alışmışken annenin sevgi dolu hislerini bile hissederken,hiç bilmediği güvenmediği yalnız hissettiği ortama giren bir yavrudan en değerli varlığı annesini mahrum bırakmak çok doğru değil,3 aylık bebeği disiplinşze etmeye çalışmak da bana göre klasik batı kültüründen etkilenip özenmektir,o halde bebek karnıızdayken de hareket etmeyelim uyanmasın boyu uzasın,,yok öyle bişey bana göre,,her bebek her hamilelik her annelik kişiye özeldir,herkes inandığı şekilde büyütmeli bence hepinize de saygı duyuyorum,,iyi akşamlar
Kesinlikle şuna inanıyorum kesinlikle tek bir doğru yok. Her duruma her kişiye göre ayrı doğrular var. Senin bebeğin 3 saate bir emmiştir ama benimki beni yalancı memeye çevirmiştir. Seninkide doğru benimkide doğru. Doktor bunu tek bir doüru olarak söylyor. Bebeğe göre düşünmüyor. Ben zaten karar verdim isterse bebeğim edepsiz olsun yeme terbiyesi olmasın ama mutlu huzurlu ve kendini güvende hisseden bir bebek olsun

kızşar tecrübeli anneler sizlerden bir yorum bekliyorum siz olsanız ne yapardınız? Bebeğim 47 günlük. Doğduğundan beri hep memede durmak istiyor çok emiyor. Benim hayatım nerdeyse bitti diyebilirim hep kucağımda ama şikayetim yok nasıl olsa bir gün ille bırakıcak sonsuza kadar böyle gitmicek. Bugün doktora gittik ve doktor beslenme eğitimi vermen gerekiyor dedi. 3 saatte bir emzir dedi. Bugün öğleden sonra denedim ve o kadar ağladıki yavrum çıldırdı gözümün içine bakıyor resmen. Ben de vazgeçtim emziriyorum. Dayanamadım resmen yaşlandım çöktüm 1 günde. Siz olsanız be yapardınız yorumları bekliorum.[/
biz de 34 günlüğüz.. sancısı olduğunda biz de böyleyiz.. ufacık çocuğa beslenme eğitimi vermek de neymiş? çocuk dünyaya alışmamış neyin eğitimiymiş? bence önce doktorunu değiştir.. gazdan dolayı böyle.. bizim de sancı anlarında sürekli emmek istiyor çünkü emdiğinde alttan hemen pırtlıyor kendince böyle rahatlayacağını sanıyor.. bunun bilimsel bir açıklaması yok benim izlediğim kadarıyla durum bu.. bazen çok emiyor doyuyor 4-5 saat uyuyor.. bazen yarım saat sonra emmek istiyor.. bazen rahatlamak için annesine ihtiyacı oluyor emiyor.. ilk 3 ay bu durum böyle.. bence kabullenmek en iyisi.. ben kabullendim.. gaz ilacımı veriyorum.. baya fayda sağladık.. en azından 1 gün bahsettiğin gibi sorunlu ama 2 gün iyiyiz..
cok doğru katılıyorum size

Canımmm kesinlikle kimseyi dinleme.Sadece bebeğini dinle ..Bebegin ne zaman emmek isterse emzir..Onun sana,guvenli kollarina ve sütüne ihtiyaci var..Bnde aylarca yemek bile yiyecek vakit bulamadim..Bebegimle neredeyse yapısık ikiz gibiydik ..Su an 8 aylik yine ne zaman isterse emziriyorum..Ilk baslarda zor geliyor ama zamanla alisiyorsun :anne:

Aç olabilir.Bizde bebeğimle aynıydık 5 dk uyuyordu kalkıyordu yine emiyordu.Kilo alımıda iyiydi 150-250 gr alıyordu haftalık.Bi mama verelim dedik çünkü artık gözüme Bit düşüyordu:KK53:mamayı verdik yavrumun huysuzluğuda gitti.
Sütüm geçen 20 dk sağdım su gibiydi yani o derece..
Demem o ki her bebek 200 gr alıyorsa mutlaka doyuyor diye bişey yok bence her bebeğin kapasitesi farklı bir de sütün yağsız olması doyurmamasıda etkiliyor.

X