Bebek Beslenmesi Bebeğimin emmesi hakkında lütfen bir yorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Cünkü bizde de aynı sorun oldu memeler acık dolaşıyordum artık evde sonra dedim bu doymuyor gittim mama aldım hemen önce kendi sütümü veriyordum sonra mamayı hapur hupur yiyodu
Açıkçası kilo alımına bakarak doyduğunu düşünüyorum. 52 günlük olduk doğduğundan beri 2 kilo 200 gr aldı.

bakın sız yemek yedıkten sonra bır tabak tatlı ıstıyorsanız eger , ya vucudunuz buna alısmıstır ya da duzenlı bır ogun tuketmemıssınızdır. canınız ıstedıgı ıcın bır seyı saglıklı saymanın dogru oldugunu dusunmuyorum. burada yapılmasını onerdıgım sey ıse kesınlıkle ve kesınlıkle bır bebegı zalımce ac bırakmak degıl ancak açlık kavramının sadece besıne ındırgenmesıne de karşıyım tamamen. gun ıcınde bebegınız zaten ıhtıyacı olan kadar anne sutu alıyor ıse eger beslenme noktasında bır sıkıntısının oldugunu sıze ne dusunduruyor? kılo olmasında bır sıkıntısı olmayan bebegın aç kaldıgını sıze ne dusunduruyor? bence sızın dusunmenızı sekıllendıren sey, annelık duygunuz kı dogru cok kıymetlı bır seydır ancak salt şefkatıbır yaklasımın tamamen saglıklı olabılecegını kım ıddıa edebılır? aç kalmak, sadece besın ıle sınırlandırılmaz. uykuya da aç kalabılır cocuk. gece bolunmeyen bır uyku uyuma alıskanlıgı edınen bır cocugun daha sakın tabıatlı (ofke krızlerını azaltan duzen ve ıhtıyaclarının karsılanmasıdır cunku ve cocuk saglıklı uıyumalıdır) olacagını gosteren bunca calısma varken ; kılo alımı duzenlı olan bır cocugun ısrarla uyku duzenı edınemeyecek bır sekılde beslenmesının nedenını de ben anlayamıyorum. sefkat kısmına gelırsek . cocuk sızın sesınızı tanır. kokunuzu da tanır. yanı sızınle konusamayan bır bebek , sızın bebegınız sızı tanır. bu nedenle gece uykusunda onu zaman zaman gozlemeleyebılırsınız. odada uyurken kokunuzu duyması bıle sızı hıssetmesını ve kendısnı guvende hıssetmesını saglayabılır. onunla sıklıkla konusabılır, gece de eger huzursuz goruyorsanız, fısıltılarla ve kucuk dokunuslarla orada oldugunuzu hıssettırebılırsınız. emzırmek , dogrudur duzenleyıcı bır beslenmedır. ancak bes saat emmeyen bır cocugun bagırsaklarının calısmayacagına mı ıkna oldunuz? ben olmadım uzgunum. aksıne cocugun saglıklı ve kesınlıkle kesıntısız bır gece uykusu uyumasının, gereklı hormonlarının salgılanması ıcın bır ıhtıyac oldugu bunca bılınıyorken sadece emzırmek ıcın cocugunuzun saglıgı ıle oynayan sız ısenız_? gunun 6 saatıne ayrılan bır uykudan bahsedıyorum ben. 12 saatlık bır uykudan bahsetmıyorum. ve bence gunun 18 saatı ıcınde duzenlı ve yeterlı emzırılen bır bebek ıcın ıdeal olan , ona o uykuyu ve dınlenme hakkını saglayabılmektır.
anne sefkatınızı anlıyorum ancak, ıkı kardesı cocuk uzmanı bır gorumcesı de aıle hekımı olan bır kadın olarak , gordugum , deneyımledıgım seylerı soylemek zorunda hıssedıyorum kı kendımı kımseye haksızlık olmasın. bazen bılınen bır yanlısın , yanlıs oldugunu gormek ya da kabul etmek, yıllar alabılıyor. uzgunum.
Şu forumda okuduğum en kaliteli en mantıklı cümleler.

kızşar tecrübeli anneler sizlerden bir yorum bekliyorum siz olsanız ne yapardınız? Bebeğim 47 günlük. Doğduğundan beri hep memede durmak istiyor çok emiyor. Benim hayatım nerdeyse bitti diyebilirim hep kucağımda ama şikayetim yok nasıl olsa bir gün ille bırakıcak sonsuza kadar böyle gitmicek. Bugün doktora gittik ve doktor beslenme eğitimi vermen gerekiyor dedi. 3 saatte bir emzir dedi. Bugün öğleden sonra denedim ve o kadar ağladıki yavrum çıldırdı gözümün içine bakıyor resmen. Ben de vazgeçtim emziriyorum. Dayanamadım resmen yaşlandım çöktüm 1 günde. Siz olsanız be yapardınız yorumları bekliorum.
Merhabalar benim oğlan da 2 aylık beni emerken uyumak istiyor saatlerce tutsanız kalır göğsümde sabah 1 2 saat gece de sabaha karşı 2 3 saat uyuyor. Emziğe alıştırdım çok hareketli bir bebek olduğu için emzik düşüyor ve anında uyanıyor elimle 1 saat emziği tutuyorum yine de emzik az birşey çıksın ağzında huysuzlanıyor. Bu sefer tekrar göğsüme alıyorum o zaman da çok emdiği için kusuyor. Sonrada kustuğu için mama da veriyorum ama genede meme arıyor 2 aydır böyleyiz acaba açmı yoksa memede mi uyumak istiyor anlamıyorum

X