Çocuk Hastalıkları Bebeğimin lenf bezlerinde şişme

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Anladım ultrasonda bir rahatsızlık olsa cerrah ve onkolog anlıyor istersenix onlara gösterin biz öylelikle anladık.cocuk doktorları cok fazls bilgi veremiyor

Cerrah ve onkolog a nasıl gösterebiliriz ki? Ultrasona gönderiyorlar ama çeken kişiyi biz seçemiyoruz kim varsa o çekiyor. Her seferinde farklı biri dek geliyor

Cerrah ve onkolog a nasıl gösterebiliriz ki? Ultrasona gönderiyorlar ama çeken kişiyi biz seçemiyoruz kim varsa o çekiyor. Her seferinde farklı biri dek geliyor
Ultrason sonucunuzla kendiniz onkolog a muayene olmanız gerekiyor. Onkolog bi durum olursa cerraha yönlendirecek. Acıkcası biz cocuk dokturumuza gittik ultrasın cekildş sonrasın kötğ huylu değil ama bi onkologa görünün içiniz rahat eder dedi die gittik.

Ultrason sonucunuzla kendiniz onkolog a muayene olmanız gerekiyor. Onkolog bi durum olursa cerraha yönlendirecek. Acıkcası biz cocuk dokturumuza gittik ultrasın cekildş sonrasın kötğ huylu değil ama bi onkologa görünün içiniz rahat eder dedi die gittik.

Anladım teşekkür ederim

benim oğlumda da var sekiz yaşında hiç bir sağlık problemi yok geçen sene doktora götürmüştük korkulacak bişey yok dediler. buradaki yorumları okuyunca biraz rahatladım teşekkür ederim arkadaşlar. bi daha götürücez doktora inşallah bi sıkıntı çıkmaz.

Herkese merhabalar, oğlumu emzirirken birkaç gün önce farkettim arkadaşlar, kulak arkası ve baş kısmında beze vardı. Rutin dr kontrolünden de yeni geçmiştik, kan sayımı vs herşey gayet normal. Bugün bezeler için tekrar dr a gittik.
Enfeksiyondan dolayı olabilir dedi, kasıkta da iki tane buldu. Antibiyotik verdi, iki hafta sonra tekrar bakalım dedi.
Oğlumun dişleri çok erken çıktı, suanda 12,5 aylık ve 16 dişi var,( bunu söyleme sebebim dişler zorlamış olabilir mi çocuğu diye söylüyorum)
Birkaç gün önce hapşırık ve en fazla 38 derece ateş eşliğinde bi soğuk algınlığı geçirdi. Bir hafta önce de aşısını oldu.
Dr a da hepsini söyledim tabi.
Kediyle temas etti mi dedi, evde beslemiyoruz ama parkta sahilde vs emekliyor, sonra eller hep ağzında.
Ne kadar dikkatte etsek, yıkasakta..
Belki ordan bir mikrop almış olabilir.
Hiçbir enfeksiyon belirtisi olmadığı halde lenf bezlerinin şişmesi de ayrı bir canımı sıkıyor.
Arkadaşlar sizin de benzer yaşadığınız durumlar oldu mu?
Bu iki hafta bana çok zor geçicek, küçülme vs olmazsa Allah korusun farklı tetkikler isteyecekler, içim çok sıkılıyor, endişeleniyorum.
Sizden iyi birşeyler duymak istiyorum..
@Mune konunun yeri burası olmayabilir, ama en azından birkaç cevaptan sonra taşırsanız çok sevinirim. Anlayışınız işin teşekkür ederim.
Dağınık yazdım sanırım kafam yerinde değil, kusura bakmayın :KK43:
ayni durumu bemde yasiyorum ve cok agliyorum cok endiseleniyorum elim kolum bagli iyi seyler duymek istiyorum bilen veya basindan gecms biri varsa lutfen cvp yazin.

ayni durumu bemde yasiyorum ve cok agliyorum cok endiseleniyorum elim kolum bagli iyi seyler duymek istiyorum bilen veya basindan gecms biri varsa lutfen cvp yazin.
Bizim bunun üstünden çok zaman geçti, ama o dönem hiçbir sorun çıkmadı şükür..
Halen daha o lenf bezlerinin şiştiği oluyor ama sağlık sorunu yok.
Sizin durumunuz nedir..

Herkese merhabalar, oğlumu emzirirken birkaç gün önce farkettim arkadaşlar, kulak arkası ve baş kısmında beze vardı. Rutin dr kontrolünden de yeni geçmiştik, kan sayımı vs herşey gayet normal. Bugün bezeler için tekrar dr a gittik.
Enfeksiyondan dolayı olabilir dedi, kasıkta da iki tane buldu. Antibiyotik verdi, iki hafta sonra tekrar bakalım dedi.
Oğlumun dişleri çok erken çıktı, suanda 12,5 aylık ve 16 dişi var,( bunu söyleme sebebim dişler zorlamış olabilir mi çocuğu diye söylüyorum)
Birkaç gün önce hapşırık ve en fazla 38 derece ateş eşliğinde bi soğuk algınlığı geçirdi. Bir hafta önce de aşısını oldu.
Dr a da hepsini söyledim tabi.
Kediyle temas etti mi dedi, evde beslemiyoruz ama parkta sahilde vs emekliyor, sonra eller hep ağzında.
Ne kadar dikkatte etsek, yıkasakta..
Belki ordan bir mikrop almış olabilir.
Hiçbir enfeksiyon belirtisi olmadığı halde lenf bezlerinin şişmesi de ayrı bir canımı sıkıyor.
Arkadaşlar sizin de benzer yaşadığınız durumlar oldu mu?
Bu iki hafta bana çok zor geçicek, küçülme vs olmazsa Allah korusun farklı tetkikler isteyecekler, içim çok sıkılıyor, endişeleniyorum.
Sizden iyi birşeyler duymak istiyorum..
@Mune konunun yeri burası olmayabilir, ama en azından birkaç cevaptan sonra taşırsanız çok sevinirim. Anlayışınız işin teşekkür ederim.
Dağınık yazdım sanırım kafam yerinde değil, kusura bakmayın :KK43:
Merhaba benim oğlum dada iki senedir lenf bezeleri var 5 Dr a goturdum herkes zararsız buldu ama tereddütlerim var sizin gectimi

bebeğim 7-8 aylıkken fark ettik inanın en az sizin kadar çok korktuk hemen aglamistim öyle söyleyeyim her neyse.. ertesi gün haftasonuydu acile gittik merkeze iki saat uzagiz yakında özel olsa hemen gidicektik o kadar korktum endişelendim.. acildeki Dr bunun zarar teşkil edecek hiçbir şey olmadığını klasik enfeksiyon hastalıkları sonucu ortaya çıktığını söyledi. Hatta doktor un kendinde bile varmış doğuştan var ve hala duruyor dedi bana çok rahat bir şekilde.. sonra çocuk doktoru na götürdüm hastanedeki iki ayrı çocuk doktoru da gördu hepsi çok rahat bir tavırla bsy olmadığını söyledi.. ailem İstanbul'da yaşıyor bu vesileyle bakırköy hastanesi ne çocuk cerrahisi ne götürdük cerrah eliyle muayene etti ve önemli birşey çıkmadı.. yalnız cerrah ameliyat gerektiren bir durum olduğunda doktorun sevkiyle müdahale eden kişi olduğunu öğrendik tabiki onunda tecrübeleri vardır ama direkt cerraha randevu almanıza gerek yok bende bu sayede öğrenmiş oldum.. cerrah ta sıkıntı görmedi..en son mimarisinan devlet hastanesi ne tavsiye üzerine çocuk doktoru na gittim ve sonuç aynı ... Toplam 5 doktora gittik... Burdada sizdende olumlu şeyler duyunca çok rahatladım ve sizinde içiniz rahat etmesi icin ayrıntılarıyla anlattım uzun oldu ama kusura bakmayın.. Allah'ım evlatlarimizla imtihan etmesin hepsine sağlık sıhhat versin.. amin

Merhaba benim oğlum dada iki senedir lenf bezeleri var 5 Dr a goturdum herkes zararsız buldu ama tereddütlerim var sizin gectimi
Merhaba, hayır geçmedi ara ara tekrarlıyor, şuan da bile var, ama şükür sağlığında bir sorun yok.
Herkes zararsız bulduysa sizde korkmayın bence, bize de dr kar kan sayımı yapmaya bile gerek duymadı..

Benim oglumun kulak arkasinda kasik ve cenesinde var kan tahlilleri normal cikti ama icim rahat degil doktor hemen gecmez bi sure kalir dedi.ama korkuyorum bu gibi seylerde erken teshis onemli cunku.

Bana da biseyler soyleyin lutfen icim cok huzursuz.hematoloji ve onkoloji bölümüne goturmek istiyorum ama Cocuk doktoru yonlendirmeden ve 18 yasin altındakilere devlet hastanesinde bakmiyolarmis oglum 22 aylik

Merhaba benim şuanda 6 yaşında olan oğlumda sol boyunda lenf nodu var yaklaşık 2 buçuk senedir ara ara şişip iniyor ama asla kayboluyor doktorda olmaz kalır dedi bazı durumlarda kayboluyorum ama çok küçük yaşta çıkanlar olmaz dedi. Şimdi ben size anlatayım en başından
Oğlum çok sık hasta olurdu her ay antibotikler serumlar penesil iğneler sürekli boğaz enfeksiyonu geçirirdik 4 yaşına gelsin ameliyat ettirip bademciklerini aldıkmak için gün sayıyorduk derken 3buçuk yaşında yine hasta oldu ne yaptıysak ateş düşmüyordu doktorlar yine bademcik enfoksşyonu dedi ben o günlerde boynunda bir şişlik fark ettim çok belirgindi dışarıdan hemen doktora gittim ama bizim doktor çıkmış yerine başka biri bakıyordu Dr çocuğumu muayene bile etmeden direk bu çocuğu hemotoloji onkolojşye götür ne getirdin buraya dedi tabi ben şok elim ayağım titriyor başladım ağlamaya hemn eşimi aradım özel bir hastaneye çok ta iyi bir Dr gittik baştan aşağı muayene etti bu çocukta öyle bir şey yok Dr sizi boşuna korkutmuş dedi bağışıklık testine varana kadar hepsini yaptı Ogün bizi KBB ye yönlendirdi hemen ertesi gün gitti ultrason kan tahliller hepsi yapıldı yine temiz çıktı ben o hafta 2 KBB 2 çocuk doktoruna daha gittim sonuç göstermek için hepsi temiz dedi KBB doktoru ameliyat tarihi verdi bademcik ve geniz eti alındı ogünden beri çok az hafif hasta oldu antibiyotik dahil kullanmadık ama ameliyatın üsten 1 sene geçtiği halde şişlik dewam ediyordu bazen küçültüp bazen büyüyordu tekrar ultrason çekildi ve yine temiz dedi reaktif lenf nodu doktorum bunun bir çok çocukta olduğunu özellikle küçük yaşta sık hasta olanlarda veya doğuştan olduğunu en ufak bir soğuk alğınlupında bile şişeceğini ve bu arada benim oğlanda alerjik rinit de var sürekli ilaç kullanıyoruz bu alerji nin bile bunu tetikleyeceğini artık korkmam ve bununla yaşamam gerektiğini söyledi 2buçuk yıldır var her gittiğimde soruyorum Dr artık bana gülüyor halamı diye anneyiz evlatlarımız için korkuyoruz öyle bir hale geldimki yolda yürürken başka çocukların boyunlarına bakıyorum acaba varmı diye psikolojim bozuldu artık ama birazda alıştım normal geliyor artık bana doktorlarda kötü birşey olsa çoktan kendini belli ederdi bu normal ve temiz diyor bir yerde okudum 2 yılı geçmiş lenf nodları zararsızdır artık diyordu demem oki çok araştırdım çok doktora gittim bizde durumlar böyle çok uzun oldu hakkınızı helal edin

Merhaba benim şuanda 6 yaşında olan oğlumda sol boyunda lenf nodu var yaklaşık 2 buçuk senedir ara ara şişip iniyor ama asla kayboluyor doktorda olmaz kalır dedi bazı durumlarda kayboluyorum ama çok küçük yaşta çıkanlar olmaz dedi. Şimdi ben size anlatayım en başından
Oğlum çok sık hasta olurdu her ay antibotikler serumlar penesil iğneler sürekli boğaz enfeksiyonu geçirirdik 4 yaşına gelsin ameliyat ettirip bademciklerini aldıkmak için gün sayıyorduk derken 3buçuk yaşında yine hasta oldu ne yaptıysak ateş düşmüyordu doktorlar yine bademcik enfoksşyonu dedi ben o günlerde boynunda bir şişlik fark ettim çok belirgindi dışarıdan hemen doktora gittim ama bizim doktor çıkmış yerine başka biri bakıyordu Dr çocuğumu muayene bile etmeden direk bu çocuğu hemotoloji onkolojşye götür ne getirdin buraya dedi tabi ben şok elim ayağım titriyor başladım ağlamaya hemn eşimi aradım özel bir hastaneye çok ta iyi bir Dr gittik baştan aşağı muayene etti bu çocukta öyle bir şey yok Dr sizi boşuna korkutmuş dedi bağışıklık testine varana kadar hepsini yaptı Ogün bizi KBB ye yönlendirdi hemen ertesi gün gitti ultrason kan tahliller hepsi yapıldı yine temiz çıktı ben o hafta 2 KBB 2 çocuk doktoruna daha gittim sonuç göstermek için hepsi temiz dedi KBB doktoru ameliyat tarihi verdi bademcik ve geniz eti alındı ogünden beri çok az hafif hasta oldu antibiyotik dahil kullanmadık ama ameliyatın üsten 1 sene geçtiği halde şişlik dewam ediyordu bazen küçültüp bazen büyüyordu tekrar ultrason çekildi ve yine temiz dedi reaktif lenf nodu doktorum bunun bir çok çocukta olduğunu özellikle küçük yaşta sık hasta olanlarda veya doğuştan olduğunu en ufak bir soğuk alğınlupında bile şişeceğini ve bu arada benim oğlanda alerjik rinit de var sürekli ilaç kullanıyoruz bu alerji nin bile bunu tetikleyeceğini artık korkmam ve bununla yaşamam gerektiğini söyledi 2buçuk yıldır var her gittiğimde soruyorum Dr artık bana gülüyor halamı diye anneyiz evlatlarımız için korkuyoruz öyle bir hale geldimki yolda yürürken başka çocukların boyunlarına bakıyorum acaba varmı diye psikolojim bozuldu artık ama birazda alıştım normal geliyor artık bana doktorlarda kötü birşey olsa çoktan kendini belli ederdi bu normal ve temiz diyor bir yerde okudum 2 yılı geçmiş lenf nodları zararsızdır artık diyordu demem oki çok araştırdım çok doktora gittim bizde durumlar böyle çok uzun oldu hakkınızı helal edin
Merhaba cok gecmis olsun şişlikler gectimi cevap verirseniz sevinirim

Benimde oğlum 23 aylık boynunda bir buçuk yılı aşkın ufak bir şişlik wardi yağ bezesidir diye çok takmamaya başladım çünkü hiç bir sağlık sorunu yoktu ne olur ne olmaz diye çocuk cerrahisine götürdüm lenf nodu olduğunu syledi ufturason röntgen kan testleri hepsi yapıldı temiz çıktı ama sebebi bulunmadı enfeksiyon araştırıldı onkolojiye sevk etti bana getirmen bile gereksiz ceviz büyüklüğünde olduğu zamn kötü bir hastalık araştırıp dedi muayene etti vucudunda bulamadı sizin nasıl oldu bu süreçte tabi bn çok evham yaptım hayatla bağlantım yoktu bunu düşünmekten sizin nasıl geçti mi geçmiş olsun bu arada

Merhaba canım benimde bı akrabamin bebeğinde dediğin gibi belirtiler var doktora gittiniz mi ne olmuş acaba bizde çok korkuyoruz inşallah bişey yoktur

Agrısı yok zannedersem. Kızarıklıkta yok .dikkatli bakınca dışarıdan belli oluyor. Bu bezeler başta çok küçüktü . Giderek büyüdü
Merhabalar çocuğunuzun son durumu ne oldu lütfen bilgi verir misiniz kaç tane vardı ve neresinde lütfen bilgi verir misiniz

S
3 cm bizim ultrasonda öyle gösteriyor ben şiş olunca farkettim. Bulgur tanesi kadar ama etrafı şiş mi yoksa elinize mi geliyor. Bizim cünkü elimize gelen birşey yok. Gıdı bölgesi sanki kilolı gibi daha şiş o tarafı. Kaybolmuyırsa gösterin bence lenf bezi ise neden şiştiği önemli.

Ultrason cekildimi bebeğinize. Bize hiç enfeksiyona bağlı test yapılmadı. Orada büyüme 3 cm oldu sizin belli miydi bekliyoruz pzt tekrar cekilecek ultrason cok zor inşallah gecici bişidir
Merhaba, son durumunuz nedir? Bı tane mi şişlik vardı yoksa bir çok mu ve nerde idi lütfen bilgi verir misiniz

X