Bebeğin anne karnında üst bacak boyunda kısalık normal olabilir mi?

gnsaysee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2020
18
9
35
Merhaba hanımlar.. Daha önce de birkaç konu açmıştım ovulasyon testi ile hamileliğimi öğrendim burdaki arkadaşların katkılarıyla🥰Çok şükür dış gebelik de değilmiş hamileliğim. Bugün size 27. haftamızdan sesleniyorum🤲🏻 Yurtdışındayız ve burda jinekolog değil ebeler ile kontroller gerçekleşiyor. Acil durumlarda jinekologlar devreye giriyor. Yani ülkemiz ile burdaki sağlık sistemi çok farklı. Birde corona nedeniyle randevularımız çok az gerçekleşti şansımıza. 3d ile ultrason çektirdim bugün ,kendi ebem dışında başka bir merkezde ve ordaki ebe bebişin bacak üst boyunda kısalık olabileceğini söyledi ama detaylı görmek adına haftaya tekrardan kontrole çağırdı. İnternette bu konuda down sendromu olabileceği yazıyor. Herşey Allahın taktiri tabiki yapabileceğim bişey olmaz bu şekilde gerçekleşirse ama yine de insan çok üzülüyor. Ultrason ile bakıldığında doktor tarafından bu şekilde bilgilendirilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

Sizin disinizda baska kisilerden daha duydum..Gerçekten farklı ülkelerdeki sağlık sistemini duyunca kendi ülkeme bu konuda şaşıyorum:) hani en azından istediğin zaman istediğin yere istediğin kadar kontrole gidebilmek falan. Paran varsa tabi..neyse .O gördüğü tek başına kriter olarak ele alinip o sendrom teşhisi konmaz sanmıyorum...artı olarak başka şeylere de bakılması gerek diye biliyorum işte böbrek fonksiyonlarından kalpte parlaklık, kol kısalığı ense kalınlığı vs..gibi ki bunlar da ölçünsek tanıtıcı olabiliyor. Fetal dna, amniyosentez ikili test gibi kan ve tanı testleri hiç yaptırmis miydiniz hamileligin 12. Haftasından sonra?

Sizin disinizda baska kisilerden daha duydum..Gerçekten farklı ülkelerdeki sağlık sistemini duyunca kendi ülkeme bu konuda şaşıyorum:) hani en azından istediğin zaman istediğin yere istediğin kadar kontrole gidebilmek falan. Paran varsa tabi..neyse .O gördüğü tek başına kriter olarak ele alinip o sendrom teşhisi konmaz sanmıyorum...artı olarak başka şeylere de bakılması gerek diye biliyorum işte böbrek fonksiyonlarından kalpte parlaklık, kol kısalığı ense kalınlığı vs..gibi ki bunlar da ölçünsek tanıtıcı olabiliyor. Fetal dna, amniyosentez ikili test gibi kan ve tanı testleri hiç yaptırmis miydiniz hamileligin 12. Haftasından sonra?
Merhaba ülkemizdeki sağlık sistemi gerçekten çok iyi kıymetini bilmek gerekiyor. Burda paranın olması da kar etmiyor alternatif yok Türkiyedeki gibi😞 İkili test falan yaptırmadım ama 21. haftamızda detaylı ultrason da herhangi bir sorundan bahsetmediler. Ense kalınlığı, kafatası,kol ve bacak boyu herşey normal dediler ama bugün bu şekilde söylenince şok oldum🥺

X