Çocuk Hastalıkları bebeğini sünnet ettiren anneler bakabilirmisiniz?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

misss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2008
17
0
merhaba arkadaşlar,

40 günlük bebişimi sünnet ettirmek istiyorum fakat biraz korkuyorum. çok ağrısı olurmu zorlanırmı, çişini yaparken nasıl olur.. altını nasıl değiştiricez kaç günde iyileşir? yani açıkçası canının acımasından, düzeninin bozulmasından korkuyorum biraz. tecrübeli olan annelerden bilgi paylaşımı rica ediyorum. nasıl oldu nerde yaptırdınız vs. şimdiden çok teşekkürler a.s.

selam benim oğlum 25 günlüktü sünnet ettirdik.önce eşim çok korktu yaptırmak istemedi.ağrısı olur tutarken kucaklarken acıtırız diye endişelendik.ama hiç de düşündüğümüz gibi olmadı.2 gün bandajlı kaldı.3. gün bandajı çıkarttık.4. günden itibaren banyo bile yaptırdık.1 hafta içinde dikişleri kendiliğinden düşüyor hiç bir problem olmuyor.bence iyi bir üroloğa götürüp biran önce yaptır.sonradan çok rahatlarsın

selam ben de oğlumu 2 hafta önce 9,5 aylıkken sünnet ettirdim bizimki fıtık ameliyatıyla beraber genel anesteziyle oldu 9,5 aylık olmasına rağmen 1 haftada tamamen iyileşti altı bezli olması sorun teşkil etmiyor, 40 günlük bebeğinki çok daha çabuk iyileşir şimdiden geçmiş olsun ve hayırlı olsun

canım ben 55 günlüktü yaptırdım mecburen
14 günde tamamen geçti
çişini yapraken rahatladı bile bizimki yapamıyodu
yaptırmanı tavsiye edirim
ama antibiyotik icecek benim tek üzüldüğüm nokta buydu o küçüçük bebeğe antibiyotik verdim

canım ben de 2 aylıkken sünnet ettirdim inan ki hiç sıkıntısı olmadı uyku düzeni bozulmadı sadece ben bakamıyordum çok hassas olduğum için annem değiştiriyordu altını.arkadaşlarında dediği gibi 1 haftada geçti zaten

merhaba arkadaşlar,

40 günlük bebişimi sünnet ettirmek istiyorum fakat biraz korkuyorum. çok ağrısı olurmu zorlanırmı, çişini yaparken nasıl olur.. altını nasıl değiştiricez kaç günde iyileşir? yani açıkçası canının acımasından, düzeninin bozulmasından korkuyorum biraz. tecrübeli olan annelerden bilgi paylaşımı rica ediyorum. nasıl oldu nerde yaptırdınız vs. şimdiden çok teşekkürler a.s.

Merhaba, biz 20 günlükken yaptırdık sünneti, hiç sorun olmuyor. 3. gün bandajı çıkartıyorsun (aman dikkat biz bandajı çıkartırken ıslatmayı unuttuk biraz kanadı ve ağlattık bebişi ) buna rağmen bir haftada iyileşiyor. Zaten dikişler kendiliğinden eriyip kayboluyor. Hiç bir ilaç kullanmıyorsun.Sadece huzursuz olur veya ağrısı olursa diye fitil verdiler ilk gece için ona bile gerek kalmadı.

Bir konuda uyarmam gerek.... Özel hastanede 1500 TL istediler bizde devlet hastanesine gittik 150 TL ödedik.

benimde oğlum 3,5aylık bende bekliyom yazı açık bırakmak gerek diyolarda ssk dahil 150ytlmi bezi bağlamaya devam ediyosan hemen yaptırayım o zaman daha detaylı bilgi versenize kızlar...

yağmursıla bezi açık bırakmaya gerek yok.. sadece 2. ayı bitene kadar yaptırın demişlerdi. bunu bir araştırıp yaptırabilirsin bence...

ya böyle fikirlerinis almak iyi oldu benim içi yarın dra gitcem konuşcam hangi dr yapıyo sünneti genel cerrahmı acaba ona göre bileyimde gideyim

sünneti ürolog yapıyo, önce bir fitil veriyorlar sonrada alıp götürüyolar bebişi ... sadece iğneyle bölgeye anestezi uyguluyorlarmış..

ben arkasından çok ağladım ... insan duygusallaşıyo annelik böyle bişi işte...30 dakika sürüyo ...
şimdiden kolay gelsin...

çok sağol yaa bana çok yardımcı oldun bide eşimi ikna etmem lazım o bişey olcak küçük diye korkuyoda ben çok istiyom ama ikna ederim buyuk ihtimalle...

ya böyle fikirlerinis almak iyi oldu benim içi yarın dra gitcem konuşcam hangi dr yapıyo sünneti genel cerrahmı acaba ona göre bileyimde gideyim

canım ben başlarda yaptıracaktım ve çok araştırmıştım ama sonra kıyamadım ve büyüyünce olsun dedim kısmetmiş demek ki fıtıkla beraber oldu
1-Sünnet operasyonunu ürolog ya da çocuk cerrahları yapıyor
2-2-3 aya kadar yaptırırsan lokal anestezi biraz büyüyünce çok kıpırdadıkları için genel anesteziyle yapıyorlar
3-Operasyon 20-30 dk sürüyor
4-Bazı doktorlar her ne kadar lazeri önerseler de ileride his kaybı olma olasılığına karşı dikişli yaptırmanı tavsiye ederim
5-ilk 40 gün yaptırırsan 2 günde iyileşiyormuş
6-Sünnet sonrası herhangi bir pansuman yapılmıyor sadece ertesi gün doktor ıslatarak bandajını çıkarıyor ve furacin adlı bir kremle ovuyor onun dışında senbişey sürmüyorsun
7-Sadece ilk bir kaç gün biraz tedirgin oluyor insan beze falan yapışırsa diye o kadar
8-Sonrasında insan bir rahatlıyor temizliği daha kolay enfeksiyon riski az en önemlisi de çocuğun haberi olmadan bitip gidiyor işte

merhaba arkadaşlar

öncelikle hepinize teşekkür ederim paylaşımlarınız için.. bende bebişimin 42. gününde yani çarşamba günü sünnetini yaptırdım. çok korktum önce ama şimdi iyiki yaptırmışım diyorum. geç kalsaydık birazcık daha genel anestezi yapacaklardı bende lokal istiyodum. çok şükürki lokal hallettik. önce doktor krem sürdü uyuşması için. sonra sanırım ameliyathanedede iğne yapmış olabilirler o bölgeye. getir götür en fazla 35-45 dakika sürmüştür. hastanede kaldığımız 5-6 saat boyunca biraz ağladı 2-3 kere, oda çiş yaparken yanma oldu heralde ama memeyi bulunca sakinledi. akşam eve geldik ve geceyide rahat geçirdi. ertesi gün sanki hiç olmamış gibiydi Maşallah hiç hissetmedi acı.. tabi görüntüsü içimi cız ettirdi ama ertesi gün görüntü bile normale döndü biraz. hiç korkmayın derim. öyle bandaj mandajda yoktu bizde.. bi kremi etrafına boca ediyosun sargı bezi koyup kapatıyosun okadar. haftasınada kontrole gel dio doktor. ateş yapmıyo.. bi ağrı kesici şurup verdi. nolur nolmaz die ilk gün içirdim sonra gerek bile kalmadı. fitil mi şurupmu die sordu bana ben şurup tercih etmiştim. Maşallah yolunda herşey. tavsiye ederim

Son düzenleme:
benim oğlum 4.5 aylık ve bizde 3 gün önce sünnet ettirdik. sünnetten sonra biraz canı yanıyor ama geceleri uyuduk. bugün 3. gün kızarıklık geçti gibi, tabii benim de içim gidiyor ama en azından hatırlamayacak. biz beykent tıp merkezi nde genel cerrah okan bey e yaptırdık ve çok memnun kaldık. fiyatı 200 tl.

benim oğlum 4.5 aylık ve bizde 3 gün önce sünnet ettirdik. sünnetten sonra biraz canı yanıyor ama geceleri uyuduk. bugün 3. gün kızarıklık geçti gibi, tabii benim de içim gidiyor ama en azından hatırlamayacak. biz beykent tıp merkezi nde genel cerrah okan bey e yaptırdık ve çok memnun kaldık. fiyatı 200 tl.

beylükdüzü'nde mi?
benim de oğlum olacak nasipse, doğumun 40ı çıkınca yaptırmak istiyoruz fiyatı çok uygun. inşallah bir sorun çıkmamıştır sizinkinde?

benim oğlum 6 aylık. pipisinde tutukluk var. sünnet ettirsek iyi olacak..kıyamiyorum da. ne yapacağımı bilemiyorum.

Benim oğlum da 7 aylık, 2gün önce sünnet oldu. ürolog 20-30 dakikada sadece pipisi etrafını uyuşturdular yaptı. sünnet esnasında kolları bacakları tutuldu hareket etmesin diye ona ağladı bayağı. Babası Yanındaydı. Ben dışarda sesini duydukça hem dua ettim hem ağladım.
Ama şükür ne uykusunda ne iştahında bi değişiklik olmadı arada azcık huysuzlanıyor ama o kadar olur tabi.
Pipisi etrafında gazlı bez var sarılı onu 3. - 4. gün bikaç kere ılık suyla ıslatıp değiştirin dedi doktor ama onu zor yapıyorum içim acıyor oğlum sızlanınca ama anneyiz güçlü olmamız lazım.
Bir de en önemlisi ! ! ! Bizim ilk akşamı kanamamız oldu hastaneye gittik alelacele ama şükür hemen dindi bişey olmadı.
Siz siz olun bebek sünneti yaptırırsanız; ağlasada cçok sıkılsa da pek hareketli hoplamalar falan yapmayın bebeğe oyalamak için, kucak oyuncak v.b sakin sakin oyalamaya çalışın.
Bir de başından geçenler pansuman yaptınız mı, ne ile nasıl pansuman yaptınız?
Bize bikaç doktor farklı farklı söyledi, şaşırdım ne yapayım. ..

Biz 3 haftalikken sunnet ettirdik. Size de tavsiye ederim ne kadar erken sunnet olursa o kadar cabuk iyilesiyor.

X