Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek arabası tavsiyesi 2018

leylacv

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
451
130
31
Selam kızlar kafası karışık bi anne adayı olarak tecrübeli annelerimizden bebek arabası tavsiyesi istiyorum. Piyasada milyon tane bebek arabası var karar veremedim. İstediğim özellikler şunlar;

Çift yönlü kullanımı olsun
Araba yatay pozisyona gelebilsin ve ve portbebe özellliği olsun
Pusetiyle beraber katlansın ve en önemlisi katlanınca az yer kaplasın
Kumaşı kaliteli olsun
Pratik kullanımı olsun her yere girebilsin
Ve son olarak fiyatı uygun olsun istiyorum
Bu özelliklere sahip memnun kaldığınız bir bebek arabası öneriniz var mı??

Bebeğim 1 yaşında. port bebe olan pahalı bir bebek arabası aldım. 7. Ay oturma evresine geçince 300 liraya yatar pozisyona geçen sıradan bir baston puset aldım. Yer kaplamıyor, tek parça. Maalesef port bebe olanlar biraz ağır oluyor. Üç parçaya bölünüyor ve bagaja zor sığıyor. Bence yatar pozisyona geçen baston puset alın çünkü oturmaya başlayınca tekrar bebek arabası alacaksınız. Port bebe özellikli olanların oturma pozisyonu biraz eğik kalıyor ve bebekler 7. Aydan sonra etrafı izleyemediklerinden huzursuz oluyorlar.

Portbebe olan modeller pusetiyle katlanmıyor ve iki parça hantal arabalar oluyor.
Kızımda bir delilik yapıp öyle bir travel set aldım ama pişman oldum. 1 yaşına gelince sığamadı,yarı yatar durduğu icin oturmak istemedi vs derken gittim baston aldım da rahat ettim.
Şimdi yine hamileyim. Chicco Lite way Plus aldım. Anakucağı ile birlikte satılıyor. Alttaki araba baston. Çift yönlü değil ama anakucağı takılıyken size dönük duruyor ki bebek büyüyünce etrafı seyretmek daha cazip oluyor zaten.
Baston kısmını ayağınızla itip bastırarak kolayca kapatabiliyorsunuz. Setin içinde yağmurluk ve tulumda var.
Ben çok beğenerek aldım. Kesinlikle kullanışlı. Bir bakın isterseniz.

Nuna pepp olabilir. Araba koltugunu da alirsiniz. İlk aylarda bebek arabasina araba koltugunu monte edersiniz. Ben Nunanin buyuk ve agir bir arabasini almistim. Cok pisman oldum. Quinny zapp extraya gectik. Bakin bu da olabilir. Ama Nuna kalitesinden cok memnundum. Chicconun da guzel secenekleri var.

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim ilk kez anne olacağımdan bu konuda hiç bilgim yok önerilerinizi dikkate alacağım mutlaka bakacağım

Sunny baby alma sakin esimin aklına uydum aldım çok pismanim. Oğlum 9 aylik baston alicam ben de.

travel setler bence de kullanışlı değil aynen arkadaşların dediği gibi oturmaya başladıktan sonra yarı yatar pozisyonda olduğu için bebekler rahat edemiyor. Yukarda bi arkadaş söylemiş chicconun ana kucagiyla birlikte satilan baston modelleri cok guzel ve kullanisli. Şimdi olsa düşünmeden onu alırdım.

Hiçbir özellik sizinkiyle uyumlu değil ama yine de yazayım ben chicco lite way plus2 aldım hem baston hem pusetli...

Portbebe olan modeller pusetiyle katlanmıyor ve iki parça hantal arabalar oluyor.
Kızımda bir delilik yapıp öyle bir travel set aldım ama pişman oldum. 1 yaşına gelince sığamadı,yarı yatar durduğu icin oturmak istemedi vs derken gittim baston aldım da rahat ettim.
Şimdi yine hamileyim. Chicco Lite way Plus aldım. Anakucağı ile birlikte satılıyor. Alttaki araba baston. Çift yönlü değil ama anakucağı takılıyken size dönük duruyor ki bebek büyüyünce etrafı seyretmek daha cazip oluyor zaten.
Baston kısmını ayağınızla itip bastırarak kolayca kapatabiliyorsunuz. Setin içinde yağmurluk ve tulumda var.
Ben çok beğenerek aldım. Kesinlikle kullanışlı. Bir bakın isterseniz.
Beklediğim konu gelmiş ben de baston puset almak istiyorum Chicco lite way’e karar vermiştim ama sonra ön tekerleğin kendi kendine kilitlenmesi konusunda birkaç şikayet okudum o yüzden alıp almamakta kararsız kaldım. Gerçi siz hamilesiniz daha kullanma şansınız olmamıştır ama kullanan birilerinden tavsiye alarak mı satın aldınız ürünü?

Beklediğim konu gelmiş ben de baston puset almak istiyorum Chicco lite way’e karar vermiştim ama sonra ön tekerleğin kendi kendine kilitlenmesi konusunda birkaç şikayet okudum o yüzden alma konusunda emin olamadım. Gerçi siz hamilesiniz daha kullanma şansınız olmamıştır ama kullanan birilerinden tavsiye alarak mı satın aldınız ürünü?
Bende okudum o yorumları hatta tereddüt te ettim ama 2 arkadaşım vardı kızımın bebek olduğu dönemde chicco liteway baston puseti 4 yaşına kadar tepe tepe kullandılar ve sorun yaşamadılar. Almadan önce sordum hatta kızlara yaşadınız mı böyle bir sorun diye,yaşamamışlar.
Çok sağlam bir araba diye de eklediler.
Yani pek muadili yok malesef birde tam baston olupta üzerine anakucağı takılabilen.
Bilinmedik markalarda vardı ben araştırdığımda,haliyle chicco'yu marka değeri+güvenilirlik açısından daha cazip gördüm.
Maclaren'de çok sağlam ve kaliteli ama maalesef kendi markasında anakucağı yok,başka marka takılıyor mu sormadım,fiyat olarak ta yüksek,ayrıca anakucağı da almak durumundayım arabada kullanmak için ekstra maliyet olacak diye vazgeçtim açıkçası. Birde bebekler her arabayi sevmiyor,bazıları yürumeyi tercih ediyor arabada oturmaktansa,alsam kullanamasam üzülürüm dedim maclareni.
Chicco bu anlamda da ağır basti.
Ne istediğimi ve ne istemedigimi kesin olarak bildiğim için aldim geldim.
Umarım pişman olmam ama sans işi birazda.

Bende okudum o yorumları hatta tereddüt te ettim ama 2 arkadaşım vardı kızımın bebek olduğu dönemde chicco liteway baston puseti 4 yaşına kadar tepe tepe kullandılar ve sorun yaşamadılar. Almadan önce sordum hatta kızlara yaşadınız mı böyle bir sorun diye,yaşamamışlar.
Çok sağlam bir araba diye de eklediler.
Yani pek muadili yok malesef birde tam baston olupta üzerine anakucağı takılabilen.
Bilinmedik markalarda vardı ben araştırdığımda,haliyle chicco'yu marka değeri+güvenilirlik açısından daha cazip gördüm.
Maclaren'de çok sağlam ve kaliteli ama maalesef kendi markasında anakucağı yok,başka marka takılıyor mu sormadım,fiyat olarak ta yüksek,ayrıca anakucağı da almak durumundayım arabada kullanmak için ekstra maliyet olacak diye vazgeçtim açıkçası. Birde bebekler her arabayi sevmiyor,bazıları yürumeyi tercih ediyor arabada oturmaktansa,alsam kullanamasam üzülürüm dedim maclareni.
Chicco bu anlamda da ağır basti.
Ne istediğimi ve ne istemedigimi kesin olarak bildiğim için aldim geldim.
Umarım pişman olmam ama sans işi birazda.
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için dediğiniz gibi muadili de pek yok ben de lite way alacağım sanırım.

Tam benim aradığım konu. Ben de baston puset istiyorum hafif ve kullanışlı olsun. Ayrıca ilk aylarda kullanım için ana kucağı takılabilsin ki bebişim rahat etsin. Bu konuda chicco liteway i mi öneriyor herkes?

Tam benim aradığım konu. Ben de baston puset istiyorum hafif ve kullanışlı olsun. Ayrıca ilk aylarda kullanım için ana kucağı takılabilsin ki bebişim rahat etsin. Bu konuda chicco liteway i mi öneriyor herkes?
Bu özelliklerde bilinen marka olarak Liteway'i öneririm. Yukarıda da yazmıştım. Diğer travel setler hem ağır,hem hantal,hem çok yer kaplıyor hemde bebek içinde oturamıyor biraz büyüyünce. İlk bebeğime almıştım en büyük pişmanlığım oldu. Üstüne 2 baston puset daha aldım. Şimdi Chicco liteway aldım anakucağı ile,kırılmazsa büyüyene kadar rahatça kullanabileceğim.
Arkadaşlar ben de stokke xplory v5 pusete baktım geçen gün tam alacaktık ama araştırmak istedim de çok bir şey bulamadım. Bilgisi olan varsa çok memnun olurum.
Çok rahat bir araba ama emin olamadım.
Stokke'ye bende baktım ama ağır hantal bir araba. Ayrıca maksimum 2 yaşına kadar kullanabilirsiniz. Bebeğiniz biraz iri olursa daha erken bile kullanamayabilirsiniz.
İlk bebeğimde bu markayı değil ama buna benzer bir travel set almıştım memnun kalmadım. Çünkü bebek oturmaya başlayınca tam dik durmuyor bu tip arabalar,yarı yatar pozisyonda durmak istemiyorlar,dik oturmak daha cazip geliyor etrafı seyretmek için. Benim kızım asla oturmadı. Son zamanlarda sığmamaya başladı zaten. Yinede siz bilirsiniz tabi ama bastonda almanız gerekecek ayrıca.
Arkadaşlarımdan kim aldıysa hepsi bastona geçti sonradan,bende öyle yaptım çünkü cidden zorluyor bir zaman sonra katlaması,aşırı yer kaplaması ve ağır olması. Bu araba 12 kilo civarındaydı yanılmıyorsam,baya ağır yani.

Bu özelliklerde bilinen marka olarak Liteway'i öneririm. Yukarıda da yazmıştım. Diğer travel setler hem ağır,hem hantal,hem çok yer kaplıyor hemde bebek içinde oturamıyor biraz büyüyünce. İlk bebeğime almıştım en büyük pişmanlığım oldu. Üstüne 2 baston puset daha aldım. Şimdi Chicco liteway aldım anakucağı ile,kırılmazsa büyüyene kadar rahatça kullanabileceğim.

Stokke'ye bende baktım ama ağır hantal bir araba. Ayrıca maksimum 2 yaşına kadar kullanabilirsiniz. Bebeğiniz biraz iri olursa daha erken bile kullanamayabilirsiniz.
İlk bebeğimde bu markayı değil ama buna benzer bir travel set almıştım memnun kalmadım. Çünkü bebek oturmaya başlayınca tam dik durmuyor bu tip arabalar,yarı yatar pozisyonda durmak istemiyorlar,dik oturmak daha cazip geliyor etrafı seyretmek için. Benim kızım asla oturmadı. Son zamanlarda sığmamaya başladı zaten. Yinede siz bilirsiniz tabi ama bastonda almanız gerekecek ayrıca.
Arkadaşlarımdan kim aldıysa hepsi bastona geçti sonradan,bende öyle yaptım çünkü cidden zorluyor bir zaman sonra katlaması,aşırı yer kaplaması ve ağır olması. Bu araba 12 kilo civarındaydı yanılmıyorsam,baya ağır yani.
Teşekkür ederim işte bu bilgiler benim için çok önemli gerçekten. O zaman siz ne önerirsiniz? Chicco liteway yazmışsınız tamam şimdi bir onu inceleyeyim.

Selam kızlar kafası karışık bi anne adayı olarak tecrübeli annelerimizden bebek arabası tavsiyesi istiyorum. Piyasada milyon tane bebek arabası var karar veremedim. İstediğim özellikler şunlar;

Çift yönlü kullanımı olsun
Araba yatay pozisyona gelebilsin ve ve portbebe özellliği olsun
Pusetiyle beraber katlansın ve en önemlisi katlanınca az yer kaplasın
Kumaşı kaliteli olsun
Pratik kullanımı olsun her yere girebilsin
Ve son olarak fiyatı uygun olsun istiyorum
Bu özelliklere sahip memnun kaldığınız bir bebek arabası öneriniz var mı??
Beneto dan istedim ben geldi çok da güzel hem uygun hem türk mali iki yıl garantili ve dediğin tüm istediklerini karşılar

Teşekkür ederim işte bu bilgiler benim için çok önemli gerçekten. O zaman siz ne önerirsiniz? Chicco liteway yazmışsınız tamam şimdi bir onu inceleyeyim.
Rica ederim. Hiç önemli değil.
Ben deneyimimden yola çıkarak söyledim. Çok hoş görünüyor bu travel setler,şık ,havalı ama inanın pratikte yoruyor.
İlk bebeğimde bende yanıldım aldım. Hatta eşim unutmuş olacak kızimla yaşadığımız sıkıntıları,mağazada gezerken direkt stokke'ye baktı o çok havalı ve konforlu duruyor dedi,benim görevliye ilk sorduğum soru kaç kg bu araba oldu. 12 deyince koşarak uzaklaştım. İlk arabamda kollarım kopuyordu onu bagaja yerleştirmek icin ki basit bir hamleyle kapanmıyor o arabalar. Eğiliyorsun falan.
Mac Laren'de çok sağlam ve iyidir. Onunla 2. Çocuğunu büyütüp,bir başkası kullansın diye veren arkadaşlarım var, Onada bakın. Üzerine başka marka da olsa uyumlu ana kucağı bulursanız onuda düşünebilirsiniz. Ben açıkçası ikisi arasında kararsızdım chicco'yu böyle set halinde bulunca alıp çıktım.
Chicco ana kucağı çıkınca tam bir baston ve çok kolay kapanıp açılıyor,tatile seyahate giderken bagajda bizede yer kalır dedim,bavul falan koyabiliriz. Birde kızımın bisikleti,scooteri ,pateni bagajda zaten,hepsi sığacak bu sayede bagaja.

Rica ederim. Hiç önemli değil.
Ben deneyimimden yola çıkarak söyledim. Çok hoş görünüyor bu travel setler,şık ,havalı ama inanın pratikte yoruyor.
İlk bebeğimde bende yanıldım aldım. Hatta eşim unutmuş olacak kızimla yaşadığımız sıkıntıları,mağazada gezerken direkt stokke'ye baktı o çok havalı ve konforlu duruyor dedi,benim görevliye ilk sorduğum soru kaç kg bu araba oldu. 12 deyince koşarak uzaklaştım. İlk arabamda kollarım kopuyordu onu bagaja yerleştirmek icin ki basit bir hamleyle kapanmıyor o arabalar. Eğiliyorsun falan.
Mac Laren'de çok sağlam ve iyidir. Onunla 2. Çocuğunu büyütüp,bir başkası kullansın diye veren arkadaşlarım var, Onada bakın. Üzerine başka marka da olsa uyumlu ana kucağı bulursanız onuda düşünebilirsiniz. Ben açıkçası ikisi arasında kararsızdım chicco'yu böyle set halinde bulunca alıp çıktım.
Chicco ana kucağı çıkınca tam bir baston ve çok kolay kapanıp açılıyor,tatile seyahate giderken bagajda bizede yer kalır dedim,bavul falan koyabiliriz. Birde kızımın bisikleti,scooteri ,pateni bagajda zaten,hepsi sığacak bu sayede bagaja.
Evet insan görüntüsüne aldanıyor. Bi de yüksek olması benim için çok iyi çünkü belim ağrıyor ve sürekli eğilemem. Chiccoya baktım da sanki yüksekliği düşük gibi. Şöyle stokke gibi yüksek olan, rahat kullanışlı bir şey arıyorum aslında. Mac Laren’e de bir bakayım.

X