Maske Tarifleri Bebek gibi bir cilt için fazla uzaga gitmeyin; sihir mutfaginizda ;) (DENENMISTIR)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Merhaba benim jcin bir umut oldu diyebilirim hemen baslayacagim insallah cildim siyah nokta beyaz nokta leke dolu vede kuru gunluk rutin olarak ne onerirsiniz?

Öncelikle herkese merhaba..
Kişisel gelişimler de dahil herşey kendini tanımakla başlar.
Cilt bakımı, saç bakımı vs de durum böyledir.
Cildinizi tanıyor musunuz asıl ve ilk soru bu olmalıdır?
Kuru mu , karma mı yoksa yağlı mı?
Yapacağınız tedaviler ondan sonra belirlenmelidir.
Kendimden bahseder isem, ergenlik yıllarımdan başlayarak cildimden ve dolayısı ile kendimden nefret ettim durdum. Cildim yağlı hatta yağdan pasparlak, sivilceli, siyah noktalı ve devasa gözenekli idi. Bunun bi çaresi olabileceği aklımın ucundan dahi geçmedi ve makus talihimi, zavallı kaderimi yani 'çirkinliğimi' kabul edip kendime küstüm. Halbuki yeryuzünde her insan diğerinden farklıdır. Farklılıklarımızı kabul etmek, onları sevmek ve gerekiyorsa olumlu yönde düzenlemek bizi daha ileri taşır. Ancak o yıllar bunu keşfedemeyecek kadar cahildim :KK66: hele ki beyaz tenli, bebek poposu gibi yüze sahip, sıfır gözeneksiz ve sivilcesiz arkadaşımı gördükçe durum iyice kötüleşiyordu.. "Neden bu kadar çirkinimmmm???"
Gel zaman git zaman yavaş yavaş cilt bakımı hakkında bilimçlendim.
Sanırım ilk kullandığım avon'un şu genç ciltler için olan bakım setleri oldu. Yalnız tam bir facia. Sıfır etki çokça zarar. Daha sonra dove peeling etkili sabuna başladım. Evet yüzde bıraktığı etki koku vs süperdi lakin çare miydi? Hayır.
Daha sonra ise askıya aldım cilt bakımımı, nasılsa fondotenleri keşfetmiştim.. Artık yalnızca banyoda keselemek ile yetiniyordum yüzümü.. Ancak alt yapı temiz ve sağlıklı olmayınca üstüne en pahalı ürünleri de vursan sonuç vasat oluyordu.. En sonunda bi kozmetikçiye girip Roc'un ürünlerinden bir set yaptırdım ve o zamanın parası 200 tl ile çıktım.. Kullandım ve ne mi oldu? Yüzüm tam tersi etki gösterip daha da kötüye gitti. Verdiğim paraya mı yanayım yıkılan hayallere mi?
Ve en son kimyasal ürünleri komple çöpe attım..
Keşfettiğim ilk şey maden suyu ile yüzü silmek oldu. Çokça iyi geldiğini hatırlıyorum lakin devamlılığını getiremedim.
Daha sonra bu cildin peelinge ihtiyacı var diyip içtiğim TÜRK KAHVESI TELVESI'nin içine limon ve zeytinyağı ekleyip ovdum her yerimi. Bu ilk mucizevi buluşumdu:KK66: kahvenin cilde faydaları saymakla bitmiyor! Doğal bir peeling bulmuştum yaşasınnnn! Ama tonik de lazımdı.. Maden suyu, limon, salatalık suyu vs derken en son sirke ve gül suyunda kaldım. Bakın buraya dikkattt! SIRKE VE GUL SUYU! Bu ikili yüzünüzde mucizeler yaratacak sadece sabır! Önce sirke ile saf elma sirkesi olacak ama, su katmıyorum; tampon yaparak tüm yüzüme emdiriyor daha sonra kuruyunca siliyor ve en son gül suyu ile aynı yöntemi uyguluyorum. En son nemlendirici olarak BEBAK ACI BADEM SÜTÜ'mü tüm yüzüme sürüyorum. Ve derinlemesine temizlik adına sivilce ve siyah noktalara çok iyi gelirken aynı zamanda cilt lekelerini de yok eden mucizevi sabun BITTIM SABUNU ile cildimi her gün bu işlemlerden önce yıkıyorum.. Ve yatıyorum.. Sabahına cildim pürüzsüz:KK66: Uzun bir zamandır bunları uygulamaktayım. Size bir şey diyeyim mi? Gözeneklerim yok olmak üzere..
Siyah noktalarım da öyle.
Cildim bebek cildi gibi oldu..
Hele makyaj yapınca hafif bile olsa; porselen gibi duruyor cildim..
Özetlemek gerekirse;

*Bıttım sabunu ile cildimi temizliyor.
*kahve telvesi ile peeling yapıyor
*sirke ve gül suyu ile tonikliyor
*ve son olarak bebak acıbadem sütü ile nemlendiriyorum.
*ayrıca yazımda bahsetmedim lakin ayda bir yaş maya ile sütü macun kıvamına getirip maske yapıyorum bu da cildin pürüzsüzleşmesi için olanak sağlıyor.

Baya uzun oldu lakin faydalı olmasını umuyorum.
Mucize uzaklarda değil, mutfağınızda:KK66:
Deneyin, pişman olmayacaksınız ancak sabır lazım..
Iki gün kullanıp "olmadı" demeyin emi..
Hepinizi öpüyorum:KK66:
Mrb peki cildiniz kurumu yağlı mi nasıl ve bu bittim sabunu nerde satılır ve bebak aci badem sutu

Merhabalar. Tarifinizi kullanmaya başladım daha birkaç gün oluyor. İnşallah faydasını ben de görürüm. Ancak sizin de dediğiniz gibi el ile peeling yapınca siyah noktalar istediğimiz gibi çıkmıyor çıkacak gibi de durmuyor. Watsons'tan aldığınız pedi sordum sanırım ellerinde de kalmamış. İnternette de bulamadım. Siz sipariş edeceğimiz bir yer biliyor musunuz

SHEA YAĞININ TARİHÇESİ

Shea yağı (karite yağı) Afrika kıtasında yüzyıllardır kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Shea yağı hakkındaki bilgilere Afrika’ya ait tarihsel dokümanlarda, Mısır’daki Kleopatra’ya kozmetik amaçlı olarak karavanlar dolusu shea yağı kavanozları taşındığından bahsedilmektedir. Kralların tabutları shea ağacının gövdesi oyularak yapılırdı ve shea yağı her zaman için Afrika farmakolojisinin hammaddesi olarak kullanılmıştır.

Shea yağı ormanlık arazilerde kendiliğinden yetişen ağaçlardaki fıstıklardan elde edilmektedir. Shea yağı geleneksel olarak Afrika kıtasında saç ve vücut bakımında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yerel sabun üretiminin başlıca hammaddesidir, Afrika’nın sert çevresel ikliminden korunmak üzere direkt olarak saç ve cilde sürülmektedir. 1940 lı yıllarda gerçekleştirilen bilimsel gözlemler sonucunda shea yağı kullanan topluluklarda cilt hastalıklarına çok nadir rastlandığı ortaya çıkmıştır.

Shea yağı, ormanlık arazileri çok bol olan topluluklar için önemli bir doğal kaynaktı ta ki Avrupalılar shea yağının ihracatını kontrol altına alıp shea fıstıklarını kırmak için hekzan denen bir kimyasal kullanana dek. Bu yolla elde edilen Shea yağının çoğu Avrupa ülkelerinde kakao yağına denk gibi satılmaktadır; kalan kısmı ise kozmetik pazarına satılmaktadır. Kimyasala maruz kalan Shea yağı ne yazık ki geleneksel tedavi edici ve nemlendirici özelliğini sürdürmemekte ve mekanik olarak üretilmektedir.

Shea yağı bej renginde (açık sarı terayağı gibi) çoğunlukla trigliserit, sabunlaşmayan maddeler içermektedir. Karisteol, parkeol, lupeol,katitene ve sinnamik ester içermektedir. Zengin içeriği sayesinde çok yönlü olarak kullanılabilmektedir, örneğin hem saç hem de cilt ürünlerinin hammaddesi olarak, mükemmel bir antiaging ajanı olarak, ayrıca cilt tonlayıcı ve nemlendirici olarak, saç çıkarma ve uzatma losyonlarının vazgeçilmezi olarak, saçı parlatmak ve beslemek için maske olarak kullanılmaktadır. Global Cosmetic Insdustry (Global Kozmetik Endüstrsi) geleneksel yolla elde edilen shea yağının tedavi edici ve nemlendirici özelliklerini koruduğunu ve (rafine edilmemiş) ham shea yağının kullanılmasının önermiştir.

Pobeda, Michel. 1999. Shea butter: the revival of an African wonder. Global Cosmetic Industry April 1999: 34-41.

Geleneksel yollarla elde edilmiş shea yağına ulaşmak için adresinden bilgi alabilir ya da instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
*ayrıca yazımda bahsetmedim lakin ayda bir yaş maya ile sütü macun kıvamına getirip maske yapıyorum bu da cildin pürüzsüzleşmesi için olanak sağlıyor.

BITTIM sabunu ne kadar aralıklarla & ne sıklıkla kullanıyorsun? yüzünde bekletiyor musun ?
sirke ve gül suyu ile sildikten sonra ne zaman yıkıyorsunuz? ne sıklıkta yapıyorsunuz ?
peeling i ne kadar zamanda bir yapıyorsun sonrasında muhakkak olmazsa olmazın nedir ?
bir yaş maya kokusuna nasıl dayanıyorsunuz :kusmuk: ne kadar bekletiyorsunuz? ne sıklıkta yapıyorsunuz?

Teşekkürler
Öncelikle herkese merhaba..
Kişisel gelişimler de dahil herşey kendini tanımakla başlar.
Cilt bakımı, saç bakımı vs de durum böyledir.
Cildinizi tanıyor musunuz asıl ve ilk soru bu olmalıdır?
Kuru mu , karma mı yoksa yağlı mı?
Yapacağınız tedaviler ondan sonra belirlenmelidir.
Kendimden bahseder isem, ergenlik yıllarımdan başlayarak cildimden ve dolayısı ile kendimden nefret ettim durdum. Cildim yağlı hatta yağdan pasparlak, sivilceli, siyah noktalı ve devasa gözenekli idi. Bunun bi çaresi olabileceği aklımın ucundan dahi geçmedi ve makus talihimi, zavallı kaderimi yani 'çirkinliğimi' kabul edip kendime küstüm. Halbuki yeryuzünde her insan diğerinden farklıdır. Farklılıklarımızı kabul etmek, onları sevmek ve gerekiyorsa olumlu yönde düzenlemek bizi daha ileri taşır. Ancak o yıllar bunu keşfedemeyecek kadar cahildim :KK66: hele ki beyaz tenli, bebek poposu gibi yüze sahip, sıfır gözeneksiz ve sivilcesiz arkadaşımı gördükçe durum iyice kötüleşiyordu.. "Neden bu kadar çirkinimmmm???"
Gel zaman git zaman yavaş yavaş cilt bakımı hakkında bilimçlendim.
Sanırım ilk kullandığım avon'un şu genç ciltler için olan bakım setleri oldu. Yalnız tam bir facia. Sıfır etki çokça zarar. Daha sonra dove peeling etkili sabuna başladım. Evet yüzde bıraktığı etki koku vs süperdi lakin çare miydi? Hayır.
Daha sonra ise askıya aldım cilt bakımımı, nasılsa fondotenleri keşfetmiştim.. Artık yalnızca banyoda keselemek ile yetiniyordum yüzümü.. Ancak alt yapı temiz ve sağlıklı olmayınca üstüne en pahalı ürünleri de vursan sonuç vasat oluyordu.. En sonunda bi kozmetikçiye girip Roc'un ürünlerinden bir set yaptırdım ve o zamanın parası 200 tl ile çıktım.. Kullandım ve ne mi oldu? Yüzüm tam tersi etki gösterip daha da kötüye gitti. Verdiğim paraya mı yanayım yıkılan hayallere mi?
Ve en son kimyasal ürünleri komple çöpe attım..
Keşfettiğim ilk şey maden suyu ile yüzü silmek oldu. Çokça iyi geldiğini hatırlıyorum lakin devamlılığını getiremedim.
Daha sonra bu cildin peelinge ihtiyacı var diyip içtiğim TÜRK KAHVESI TELVESI'nin içine limon ve zeytinyağı ekleyip ovdum her yerimi. Bu ilk mucizevi buluşumdu:KK66: kahvenin cilde faydaları saymakla bitmiyor! Doğal bir peeling bulmuştum yaşasınnnn! Ama tonik de lazımdı.. Maden suyu, limon, salatalık suyu vs derken en son sirke ve gül suyunda kaldım. Bakın buraya dikkattt! SIRKE VE GUL SUYU! Bu ikili yüzünüzde mucizeler yaratacak sadece sabır! Önce sirke ile saf elma sirkesi olacak ama, su katmıyorum; tampon yaparak tüm yüzüme emdiriyor daha sonra kuruyunca siliyor ve en son gül suyu ile aynı yöntemi uyguluyorum. En son nemlendirici olarak BEBAK ACI BADEM SÜTÜ'mü tüm yüzüme sürüyorum. Ve derinlemesine temizlik adına sivilce ve siyah noktalara çok iyi gelirken aynı zamanda cilt lekelerini de yok eden mucizevi sabun BITTIM SABUNU ile cildimi her gün bu işlemlerden önce yıkıyorum.. Ve yatıyorum.. Sabahına cildim pürüzsüz:KK66: Uzun bir zamandır bunları uygulamaktayım. Size bir şey diyeyim mi? Gözeneklerim yok olmak üzere..
Siyah noktalarım da öyle.
Cildim bebek cildi gibi oldu..
Hele makyaj yapınca hafif bile olsa; porselen gibi duruyor cildim..
Özetlemek gerekirse;

Baya uzun oldu lakin faydalı olmasını umuyorum.
Mucize uzaklarda değil, mutfağınızda:KK66:
Deneyin, pişman olmayacaksınız ancak sabır lazım..
Iki gün kullanıp "olmadı" demeyin emi..
Hepinizi öpüyorum:KK66:
Teşekkürler bu güzel yazınız için uygulayacağım hemen. Yanlız bir sorum olacak cildim hassas oldugu icin sabun kullanamıyorum kılcal damar çatlaması yapiyo sabun yerine ne kullanmalıyım peki bilginiz varsa yazabilir misiniz lütfen acil🥰🥰🥰

X