Bebek Beslenmesi Bebek mamasi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Eskiden sizin gibi düşünürdüm ama denetim olmadığı için artik tam tersi düşünüyorum.. paketsiz gıdalara güvenmiyorum, organik tarımla uretilip uretilmedigi belli değil, üzerinde ilaç mı var belli değil... yogurdu kendim yapıyorum ama açık süt almaktansa paketli süt alıp yogurt yapiyorum ,sizin soyleminize göre açık süte %100 güvenmem gerekir, evde kaynatilan süt nasıl güvenilir olabilir? , mama konusunda haklısınız ama mecbur kalmasa kimse kullanmaz anne sütü kadar pratik besleyici başka bir gıda yok ama yetmediği yerde doktor önerisiyle mama kullanıyoruz..
Ben paketsiz gidalara guvendigimi yazmadim aslinda. Cunku onlara da guvenmiyorum. Kendi icin yetistiren koylu bile ilacli tarim yapiyor. Gunluk sutler toplanirken tankerlere kimyasal karistiriliyor sut bozulmasin diye. Sut veren hayvanin yetisme kosullarini saymiyorum bile. Fakat ne olursa olsun fabrikaya girmemis olmasi bunlari kotunun iyisi yapiyor. Kutu sutlere guveniyorsunuz ama kutu sutlerde kullanilan teknolojiler sutu sut olmaktan cikariyor, tadi sut ama kimyasi sut degil. Hele uht teknolojisi... onceki yorumumda yazmistim frekans konusunu. Fabrikaya giren de girmeyen de hileli ama fabrikaya giren bir de canliligini kaybediyor. O yuzden endustriyel urunlere asla guvenmem. Mama konusunu zaten soyledim cikmaza girdigini dusunen icin belki tek scenektir, herkesin kendi karari.

X