Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Bebek odası harici anne yanı nasıl beşik almalıyım?

Büyüyen besık bende var kızımın odası var bırlıkte almıstım ama o buyuyen besıklerın ıkı turlusu var arkadasımda gordum o ufaktı yanı buyusede cok buyuk olmaz. Ama kızının yattıgı yer buyuk 3,5 yasında ve 5yasına kadar cok rahat yatar bayaa buyuk cunku :) evet bozucam dırek o boyda yatagını alıcam ve normal bır yataga donusecek.
Ve alt cekmecesı yatak bolumu var oraya da yatak koyucam ve kardesı de orada uyuyacak :) ben komple takım aldıgım ıcın ayırmadım cok memnunum.
oda mantıklı canım. bende ilk bebeğim büyümeyen normal alıyımda diğeri büyyünce onada oda yaparız ikisi beraber olur die düşündm iki oda takımı alayım dedim. sizin dediğiniz gibi düşünmedm açıkcası yinede çok mantıklı geldi güle güle kullanın hayırlsı ile alın kucağnıza ikinci evladınızı :)

oda mantıklı canım. bende ilk bebeğim büyümeyen normal alıyımda diğeri büyyünce onada oda yaparız ikisi beraber olur die düşündm iki oda takımı alayım dedim. sizin dediğiniz gibi düşünmedm açıkcası yinede çok mantıklı geldi güle güle kullanın hayırlsı ile alın kucağnıza ikinci evladınızı :)
Oda olur nasıl ıstersenız tabı :) tesekkurler ınsallahhh sizde :)

Kızımda park yatak kullandım. Allah 2.yi nasip ederse kesinlikle anne yanı bitişik beşik almayı planlıyorum. İlk sene çok sık emzirmek gerektiğinden kırk kez kalkıyorsun. Benim tecrübem bu yönde oldu, anne yanı süper icat bence :)

Cocuktan once benim de uykum cok agirdi. Sonrasinda insan adapte oluyor ve degisiyor ister istemez. Odalar birbirine cok uzak degilse zaten duyuluyor,cocuk kendisini anneye duyurmayi cok iyi biliyor valla :KK66: hic tereddutun olmasin. Ben de meslege ara verdim ama birakacak kimsem olmadigi icin. 10 aylikken guvendigin birine emanet edebileceksen hic dusunme. Odasini ilk gunden ayir. Mobilyaymis bilmemneymis gereksiz masraf asla yapma. Al bir park yatak. Mis gibi uyusun cocuk kendi odasinda. Cok ihtiyac duyarsan hastalik vs aninda park yatagi kendi odana tasirsin. Ama mobilya cidden sacma ve gereksiz masraf.

ben de park yatak oneririm.

ben ilkinde 6 aylikken ikincide 4 aylikken kendi odasina gecirdim.
ama aynen darkin dedigi gibi, hastalik zamaninda veya dis cikarma zamaninda surekli git-gelde zorlaninca park yatagi tasidigimiz oldu.

neden yatak odasina ayri cocugun odasina ayri yatak alasiniz ki hem?
park yatak da alsaniz besik de, 2 yasa kadar cok rahat kullanir, ki sonrasinda da kullananlar var, iki yasindan sonra da daha buyukce yataklara gecilebilir, daha bebek kucukken hantal bir yatak almak gereksiz masraf bence.

oglum 2 yasina geldiginde ikeanin 3-7 yas yataklarindan aldik, cok seker hem,hem de kendi cikip inebiliyor.

ben de park yatak oneririm.

ben ilkinde 6 aylikken ikincide 4 aylikken kendi odasina gecirdim.
ama aynen darkin dedigi gibi, hastalik zamaninda veya dis cikarma zamaninda surekli git-gelde zorlaninca park yatagi tasidigimiz oldu.

neden yatak odasina ayri cocugun odasina ayri yatak alasiniz ki hem?
park yatak da alsaniz besik de, 2 yasa kadar cok rahat kullanir, ki sonrasinda da kullananlar var, iki yasindan sonra da daha buyukce yataklara gecilebilir, daha bebek kucukken hantal bir yatak almak gereksiz masraf bence.

oglum 2 yasina geldiginde ikeanin 3-7 yas yataklarindan aldik, cok seker hem,hem de kendi cikip inebiliyor.
Esimin kuzeni var,hem anne yani besik aldi,hem sepet besik,hem park yatak hem de odasina buyuyen mobilya:deli:
Ev ev degil yatakhane olmus mubarek. Adim atilacak yer yok. Simdi de oyuncaklar geldi uzerine. 10 cocuk buyur onca esyayla. İyi dusunup tek bir sey almak lazim

Bebek arabasi pusetinde bile yatti benim canavar. Ne kiymetsiz cocugumuz varmis diyorum simdi

Esimin kuzeni var,hem anne yani besik aldi,hem sepet besik,hem park yatak hem de odasina buyuyen mobilya:deli:
Ev ev degil yatakhane olmus mubarek. Adim atilacak yer yok. Simdi de oyuncaklar geldi uzerine. 10 cocuk buyur onca esyayla. İyi dusunup tek bir sey almak lazim

Bebek arabasi pusetinde bile yatti benim canavar. Ne kiymetsiz cocugumuz varmis diyorum simdi

gereksiz seye para harcayacagina yasina uygun kaliteli urunlere harcamak gerekir bence.

ben mesela bir urun alip cocuk 15 yasina kadar kullanmayi da dogru bulmuyorum.

yasina uygunu alip, gerekirse ikinci elde satip ustune biraz koyup yeni boyuta gecmek lazim.

gereksiz seye para harcayacagina yasina uygun kaliteli urunlere harcamak gerekir bence.

ben mesela bir urun alip cocuk 15 yasina kadar kullanmayi da dogru bulmuyorum.

yasina uygunu alip, gerekirse ikinci elde satip ustune biraz koyup yeni boyuta gecmek lazim.
İnsanlar o buyuyen besikleri o hayallerle aliyor sanirim. Dusunsene. Cocuk gelmis 15 yasina hala onda yatacak. Begenecek mi begenmeyecek mi daha o bile belli degil

Bende chicco next to me almıştım, çok şirin ama 5-6 ay kullanılabiliyo. 4moms ya da nuna bakabilirsin. Olmazsa let... ya da sah....com dan İkinci el bakın. Tertemiz oluyor ilk sahibinden bulabilirseniz

Bende chicco next to me almıştım, çok şirin ama 5-6 ay kullanılabiliyo. 4moms ya da nuna bakabilirsin. Olmazsa let... ya da sah....com dan İkinci el bakın. Tertemiz oluyor ilk sahibinden bulabilirseniz
Biz de Brevi ninkini almıştık.10 ay kullandik ama benim kiz cok sakindi.Hareketli bir bebekte 6 aydan sonra riskli. Biz 10 ay kullanmamiza ragmen yep yeni bir şekildeydi.

D14DF932-AEC4-47C5-90B1-3C669729BBDB.jpeg
Ben şu tarz büyük beşiklerden aldım ve öndeki aparatını çıkarıp anne yanı beşik haline getirdim. Gece hiç kalkmadan oğlumu alıyorum emziriyorum çok rahat. Hem uzun süre de kullanışlı. Oğlum şu an 6,5 aylık gayet memnunuz :) küçük anne yanı olanlar israf hep gerek yok. Normal beşiğin ön tarafını çıkarın yatağınıza yapıştırın :KK66:

Ben ahşap sallanan beşik almıştım büyükçe. Kızım gazeliydi benle yatmaya çok alıştı beşiğine girmek bile istemedi. Kenarları parmaklı olanlardandı beşik.
Görümcemin oğlu park yatağında kendisi yan tarafından girip yatınca biraz pişmanlık yaşadım. 2.5 yaşında hala beraber yatıyoruz.

Ben anne yani beşik almıştım hiiiiic kullanamadım. Park yatak aldim sonra tepe tepe kullanıyoruz. Onların altı ince olduğuna bakmayın içine ayrica yatak alıyorsunuz. Düz renk koyu bir renk seçerseniz kötü durmaz. Ben cooook memnunum

Dogdugu andan itibaren kendi odasinda miydi gercekten? Sesini duyabiliyordun o zaman. Ben simdiden yanimda yatsa bile ya sesini duyamazsam diye telas ediyorum :KK43:
Benimki de doğduğu ilk günden beri kendi odasında yattı. 1 gün bile aynı odada yatmadık. Telsizi var görüntülü. Gik dese duyuluyor. Ama ilk 1 ay gözetim altında tutmak yanında yatmak anneye daha güven veriyor olsa gerek. Benim kızım artık aynı odada biriyle yatmaz hele aynı yatakta... çünkü onun doğalı o şekilde gelişti en basta

Benimki de doğduğu ilk günden beri kendi odasında yattı. 1 gün bile aynı odada yatmadık. Telsizi var görüntülü. Gik dese duyuluyor. Ama ilk 1 ay gözetim altında tutmak yanında yatmak anneye daha güven veriyor olsa gerek. Benim kızım artık aynı odada biriyle yatmaz hele aynı yatakta... çünkü onun doğalı o şekilde gelişti en basta
Masallah :nazar: :KK200: Darisi benim minigime. Insallah basarabilirim bunu. :dua:

Masallah :nazar: :KK200: Darisi benim minigime. Insallah basarabilirim bunu. :dua:
Cnm başarmak olarak bakma olaya. Nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa bebeğinle. Zaman zaten çok hızlı geciyor. Eğer zaten sende benim kafadansan alistirmana gerek bile yok kendiliğinden oluyor herşey. Çocuğa ne sunarsan çocuk onu doğali biliyor. Sağlıkla al kucağına inşallah

Eki Görüntüle 2205290 Ben şu tarz büyük beşiklerden aldım ve öndeki aparatını çıkarıp anne yanı beşik haline getirdim. Gece hiç kalkmadan oğlumu alıyorum emziriyorum çok rahat. Hem uzun süre de kullanışlı. Oğlum şu an 6,5 aylık gayet memnunuz :) küçük anne yanı olanlar israf hep gerek yok. Normal beşiğin ön tarafını çıkarın yatağınıza yapıştırın :KK66:

Bu beşiğin markası ne acaba?

Merhaba ben de sepet beşiklerin biraz daha büyük olanlarından almayı düşünüyorum 60*110boyutunda kaç yaşına kadar kullandınız?

X