Anket Bebek oto koltuğu arıyorum öneriler

Araba bebek koltuğunuzu satın aldığınızda, en önemli karar verme 3 faktör neydi?

• Ankete Katılan
    27
Ne kadar temiz olursa olsun ölü fiyatına istiyorlar benim kızımın neredeyse hiç giymediği ayakkabılar var onları koydum satılığa 250 Lik ayakkabıyı 50 TL’yi almak istiyorlar😜🤪😜🤪 Ben de gerçekten ihtiyacı olan birine veririm satmam dedim.

Oto koltuğu konusuna gelince ben ikinci el almadım almayıda uygun görmüyorum. Benimkinin markası Romer belki yakın bir akrabaya verebilirim
Bende cocuklarimin küçülenlerini hatta bazen alip giydiremedgm etiketi uzerinde kıyafetleri bile oluyordu hepsini ihtiyaci olan kişilere gönderdim verdim. Dogrusuda bu diye düşünüyorum tabiki herkesin kendi karari

Görülüp elden alınabilen uygulamayla 2. El güzel bir koltuk bulup aldık. Adam satın almış ama çocuğu hiç durmamış koltukta, neredeyse hiç kullanılmamış, yeni gibiydi. Bu şekilde bulunursa alınabilir zira dün 2ye baktığımız şeyler 5 olmuş 😲 giydiği haram yediği helal mantığıyla hareket ediyoruz napalım :)

Görülüp elden alınabilen uygulamayla 2. El güzel bir koltuk bulup aldık. Adam satın almış ama çocuğu hiç durmamış koltukta, neredeyse hiç kullanılmamış, yeni gibiydi. Bu şekilde bulunursa alınabilir zira dün 2ye baktığımız şeyler 5 olmuş 😲 giydiği haram yediği helal mantığıyla hareket ediyoruz napalım :)
Valla benim simdiki öyle.Bebekken oturdu 2 yastan sonra asla oturmadı kemerle gidiyor okula falan.Ben de satcm seneye 2.elde:)1 sene daha beklerim :)

Bebeğime kullanacağım bazı ürünleri 2.el aldım. Bazılarını da ihtiyaç kalmayınca elden çıkaracağım.

2.el oto koltuğu arıyordum. Denk gelmedi.
Sonrasında bir arkadaşımızdan verdi.

Mama sandalyesi keza iyisi olsun 2.el alayım diye düşündüm. Yine bir tanıdığımız verdi.

Ben bu çocuğu parka götürdüğümde çamaşır suyuyla her yeri temizleyemiyorum ki. Öyle bakıyorum hayata :) temiz 2.el bulunabiliyor.

Özellikle letgoyu çok seviyorum.

( Oto koltuklarını bazılarının kumaşları çıkıp yıkanabilir. Ayrıca kılıf ile kullanabilirsiniz. )

şöyle değişik bir soru sorayım bu ikinci el koltuğu kardeşinin değil de eltinin olsaydı alır mıydın ?
düşünsene eltine sıfır alındı sana ikinci el...
Kuru kuruya oto koltuğu yazışmaları ile geçmez zaman az şenlensin başlık.
Ilk çocuguma kadeşimden
Ikinciye eltimden bir sürü eşya aldım
Oyuncak kıyafet vs

Ama evet itiraf ediyorum eltimden gelenlere " ne kadar çok eşya almislar , hic birisi eskimemiş bile... " dedigim oldu 😌

işte efsane bir konu ile bugün burada olacağım : ) şimdilik içeriği boş bırakıyorum, bir dişçi randevum var hemen sonra hangi kriterlere sahip bir koltuk aradığımı paylaşacağım. Siz dilerseniz yorum bırakabilirsiniz... Yaz geliyor oto koltuğu şart
Az kullanılmış ve kılıfı çıkarılan olsa ikinci el tercih edilir. Ama biz ikizlere sıfır aldık . İyiki almışiz bizim bebekler biraz özgür ruhlu. Bebek Arabası, puset falan istemediler onun için tereddüt ettik. Bunda da önce istemediler yeni yeni alıştılar uzun yolda müthiş. Bende ön koltuğa transfer oldum böylelikle rahata erdim 🤣çok uçtu neredeyse iki katı fiyata ulaşmış

şöyle değişik bir soru sorayım bu ikinci el koltuğu kardeşinin değil de eltinin olsaydı alır mıydın ?

Ay ben eltimden kıyafet bile alıyorum bebişime:KK70:

Ben alırdım ama daha bebek yokken eltim veririz bizimkileri temiz kullandık dediğinde eşim yeni alacaksanız alın vermeyin eskileri dedi 🤣😂 gerçekten temizdi yalnız eşyalar titiz çocuktu yeğenimiz

Ilk çocuguma kadeşimden
Ikinciye eltimden bir sürü eşya aldım
Oyuncak kıyafet vs

Ama evet itiraf ediyorum eltimden gelenlere " ne kadar çok eşya almislar , hic birisi eskimemiş bile... " dedigim oldu 😌
Benim kardesim burda elti fklfdklfdl
Arkadas bi cocuga zaranın bütün serisi alınır mı almıs:)

ilk koltuğumuz römer di 5aylıktan -5 yaşa kadar sorunsuz kullandık sık sık uzun yol yapıyoruz ve normalde de sürekli araçla ulaşım sağlıyoruz o sebeple çok araştırdık alırken diğer markadalarıda kullananlardan fikir aldık falan neyse o dönem isofikli römere bütçemiz yetmedi , isofiksiz römer aldık aslında diğer markaların isofikslileriyle fiyatı aynı hatta kiminden fiyatı daha fazlaydı ama römer içimize çok sinmişti ve araçta deneme şansımız oldu gerçekten diğer markaların isofiklilerine oranla römerin izofiksizi daha sabitti yani isofiksiz olmasına rağmen tüm güçle çekilmesine rağmen araç oynuyordu koltuk kımıldamıyordu 5 yaşından sonra -çocuğumuz biraz iri -uzun yolda rahatsız olmaya başladı bu sefer alternatifler biraz azdı ve diğerleri güvenli gelmedi bir kampanya dönemine denk getirip be safe isofiksli aldık. ikisinden de çok memnun kaldık buarada römerde uzun yolculuklarımızdan sonra eve çıkartıp komple yıkıyordum iskeletini güzelce siliyordum hiçbir sorun yaşamadım bozulma deforme vs.

bence böyle seyler eskimiyor araba koltugu ne kdr zarar görmüş olabilir sonucta arabada yasamiyoruz:) en fazla biraz meyve suyu dökülmüştür ki oda üstüne dökülüyor savurmadiysa bolca çubuk kraker kırıntısı🤣🤣 1 senedir kaldırdık araba koltugunu 4 yıl kullandık yepisyeni. Keske bana birileri verseydide bunlara para harcamak zorunda kalmasaydim: )

joie i-spin 360 almıştım Kazen Kazen memnunum ben. Adac puanları çok yüksek bir koltuk çok araştırarak aldım tavsiye ederim :KK66:
Aynen ben de aldım bu oto koltuğunu.Suan dağıtımda😀en yüksek ADAC puanına sahipmiş.Benim için olmazsa olmaz ADAC li olmasıydı ikinci kriterim 360 ratation di.Az kalsın Cybex aliodum.Ben puan yükseldikçe başarısı yükselio saniodum meğer tam tersiymis.ADAC ta puan düştükçe daha başarılı anlamına geliomus🥰

çok olunca iyidir bence az olunca kötü olmalı....

en iyisi baldız bence
İyi tabi yaa biri olamıyorsa biri var hele bide arkadaş gibiyseniz artık yanlarında abisinin arkasından rahatça atıp tutabiliyorsanız tadından yenmez🤣

Baldız baldan tatlıdır kendi kız kardeşim diye demiyorum 🤣🤣

Aynen ben de aldım bu oto koltuğunu.Suan dağıtımda😀en yüksek ADAC puanına sahipmiş.Benim için olmazsa olmaz ADAC li olmasıydı ikinci kriterim 360 ratation di.Az kalsın Cybex aliodum.Ben puan yükseldikçe başarısı yükselio saniodum meğer tam tersiymis.ADAC ta puan düştükçe daha başarılı anlamına geliomus🥰

benim gibi cahiller için şu notu da buraya koyalım ;

ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club)
Oto koltuklarında esas standart Avrupa Birliği'nce kabul edilen ve tüm Avrupa ülkelerinde satılan oto koltuklarında mecburi olan ECE-R 44/04 Belgesi’dir. Avrupa Birliği ülkelerinde satılmakta olan tüm oto koltuklarında bu standart oto koltuklarının arka kısımlarında bulunan turuncu renkli etiket ile belgelenmektedir. ECE-R 44/04 Belgesi, Avrupa Birliği'nin akredite ettiği laboratuvarlar tarafından verilmektedir.

ADAC, Alman Otomobil Kurumu’nun kısaltılmış adıdır. Bu kuruluş yol güvenliği, trafik, turizm gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.Bazı oto koltuk üreticilerinin talebi doğrultusunda, çarpışma testi belgesi de verilmekte olup, oto koltuklarında olması zorunlu olan bir test değildir.

X