Anket Bebek oto koltuğu arıyorum öneriler

Araba bebek koltuğunuzu satın aldığınızda, en önemli karar verme 3 faktör neydi?

• Ankete Katılan
    27
Ne kadar temiz olursa olsun ölü fiyatına istiyorlar benim kızımın neredeyse hiç giymediği ayakkabılar var onları koydum satılığa 250 Lik ayakkabıyı 50 TL’yi almak istiyorlar😜🤪😜🤪 Ben de gerçekten ihtiyacı olan birine veririm satmam dedim.

Oto koltuğu konusuna gelince ben ikinci el almadım almayıda uygun görmüyorum. Benimkinin markası Romer belki yakın bir akrabaya verebilirim
Etrafımda çok var 2. El satan tanıdığım. Marka kıyafetleri gayet güzel fiyatlara satıyorlar. Size hep ölücüler denk geldi sanırım öylesi yok değil tabii her çeşit insan var onları da göz ardı ediverin :)

Tercih meselesi tabi ki ama bizim ülkemizde bu 2. El olayı pek yaygın değil zaten halbuki Avrupa ülkelerinde 2. El dükkanlar bile var insanlar kullanmadıkları şeyleri götürüp yerine başka ihtiyacı olan şeyleri alıyorlar bence bir taşla iki kuş vurmak, temiz olduktan sonra neden sıfırına daha çok para verilsin ki

Koltuklarda şöyle bir kırılım var ;

• 0-36 KG (Grup 0-1-2-3 )
  • 9-36 KG (Grup 1-2-3)
  • 15-36 KG (Grup 2-3 )

Bunu ben bizim oltanın atarları ile mukayese ediyorum mesela 30-200 atar demek 30 gr ile 200 gr arasında her türlü ağırlığı bu kamış kaldırabiliyor demek. Bu sebeple bu aralığı ne kadar geniş alırsak o olta kamışı o kadar konforlu olur.

Burada da 0-36 alınırsa koltuk, bebenin kilosu 0 dan 36 kg kadar oturabilir demek değil mi? yani ben 15-36 alıp ta 15 kiloya kadar nerede tutacağım bu bebeği? 15 kg ana kucağı sonra oto koltuğu mu?

şöyle değişik bir soru sorayım bu ikinci el koltuğu kardeşinin değil de eltinin olsaydı alır mıydın ?
düşünsene eltine sıfır alındı sana ikinci el...
Kuru kuruya oto koltuğu yazışmaları ile geçmez zaman az şenlensin başlık.
Görümcem yeğenimizin koltuğunu teklif etmişti ama ben sıfır aldım. 😈
İstediğim marka değildi ama ondan🤣
Besafe aldık biz, diğer koltuklara göre yüksek o yüzden dışarıyı çok rahat izliyor ve seviyor oturmayı o sebeple. Konforlu ve güvenli tabi bir de.

2. El alacaksam gerçekten çok çok az kullanılmış olmalı. Hani bazı bebekler o koltuğu sevmez ebeveynler o yüzden satar ya işte ancak öyle bir koltuğu alırdım.

Oto koltuğunun sağlamlığı çok önemli. Bağlı olduğu araç kaza yaptıysa köpükler hasar görmüş olabilir. Bu konuda dikkatli olmak gerekiyor.

işte efsane bir konu ile bugün burada olacağım : ) şimdilik içeriği boş bırakıyorum, bir dişçi randevum var hemen sonra hangi kriterlere sahip bir koltuk aradığımı paylaşacağım. Siz dilerseniz yorum bırakabilirsiniz... Yaz geliyor oto koltuğu şart
O zaman olayin hijyen disinda ki kisminda ki yari profesyonel yorumumu ekleyeyim. Arac koltuğu dedigin seyin ici strafor. Yani bildiğimiz köpük. Bu sey zamanla ustune oturuldukca eskidikce vs seklini yitiriyor, hacmini yitiriyor. Yani isi isik darbe aldikca ozelligini yitiriyor. O yuzden iyi markalar mesela cybex zamanla ic kopuk degisimi istediğinizde bu degisimi yapiyor. Cunku özelliğini yitirmis bir kopuk guvensiz bir oto koltugu demek. Cunku kaza aninda o kopuk katman darbeyi emen.

Aldiginiz 2. El oto koltuğun ic straforunu degistirmeyecekseniz hijyeni bosverip guvenlik icin endise edebilirsiniz.

• 9-36 KG (Grup 1-2-3)
  • 15-36 KG (Grup 2-3 )

Bunu ben bizim oltanın atarları ile mukayese ediyorum mesela 30-200 atar demek 30 gr ile 200 gr arasında her türlü ağırlığı bu kamış kaldırabiliyor demek. Bu sebeple bu aralığı ne kadar geniş alırsak o olta kamışı o kadar konforlu olur.

Burada da 0-36 alınırsa koltuk, bebenin kilosu 0 dan 36 kg kadar oturabilir demek değil mi? yani ben 15-36 alıp ta 15 kiloya kadar nerede tutacağım bu bebeği? 15 kg ana kucağı sonra oto koltuğu mu?

uzun süre bebek arabası puseti arabaya bağlayıp kullananlar var evet ama bence ona takılmayın bizim ilk koltuğumuz römer 9-36kg dı hiç unutmam 8 kilo çocuk diye stres yapmıştım :) sadece oturulan yerin geniş olması değil mesele benim kızım 19 kg olduğunda omuzlarından rahatsız oluyordu yanlardan ötürü çocuk sürekli yan duruyor ya da öne doğru eğiliyordu ilk anlamadık sonradan farkedip değiştirdik

Ben almazdım. Belki belki kardeşimden ama o da küçük bir ihtimal. 😀

Oto koltuğunda hijyen 2.planda
Daha önceden kazaya karışıp karışmadığını tamir olup olmadığını bilemeyiz
Belki defalarca yere düştü
Arabaya monte edilen kısım fabtika çıkışı kadar sağlam değil, zarar gördü
Dıştan belli olmaz belki ama içinde eskimiş, paslanmış veya zarar görmüş aksamlar mevcut
Bunlar Allah korusun ama kaza anında hayati şeyler

O yüzden 2.el almazdım

İndirimleri denk getirdikten sonra ikinci ele gerek kalmaz.Biz bir ay önce babymall dan maxi cosi marka oto koltuğunu (9-36) 1000 tl ye aldık.Hemde teşhir ürünü falanda değildi.10000 tl olan ürünü indirimle 2900 yapmışlar.Aldığınız ürüne %35 de alınan ürünün parası kadar hediye verdiler. 1000 tl ye de bebek arabasını satıp parasını koyduk.valla bedava ya aldık desem yeri.

2. El oto koltuğu zamanında çok araştırdım ama oto koltukları uzun süre kullanıldığı için çok hırpalanmış ve minderleri çok incelmiş oluyor genelde. O yüzden sıfır tercih ettim ama az kullanılmış temiz bulsaydım alırdım.

şöyle değişik bir soru sorayım bu ikinci el koltuğu kardeşinin değil de eltinin olsaydı alır mıydın ?
düşünsene eltine sıfır alındı sana ikinci el...
Kuru kuruya oto koltuğu yazışmaları ile geçmez zaman az şenlensin başlık.
ya bende eltı yok da gorumcem de kardesım de teklıf ettı bazı seylerı beşiğe kadar ama reddettım cogunu :) kardesımden 4moms ana kucagını aldım kendım para vermek ıstemedım asdasdd :KK70: pusetı de verdı. gerı vercez artık. 3 aya kadar onun pusetı kullandık bebek arabasını alınca mecbur o da oldu pusetle satılıyormus bılsem kardesımınkını almazdım hıc. 2. el aman bana neden yenısı alınmıyor bu kakalamak dıye dusunmem aksıne ona vermedıgım parayla baska seyler aldık :)) ama ınsanın bu tur seylerde gucenıp gucenmemesı karsı tarafın kalbını bılmekle alakalı. benım gorumcem fesatlıgından demez bılırım ondan bana agır gelmez .:)) yanı verenın kım oldugu ya da yenı eskı onemlı degıl de tavır cok onemlı benım ıcın :)

• 9-36 KG (Grup 1-2-3)
  • 15-36 KG (Grup 2-3 )

Aynen dediğiniz gibi. Biz 8 aylık olana kadar arabada bunu kullandık. Bebek arabasına da adapte oluyordu.
64D50200-23F8-4C5D-BD7B-31DC7905C08E.jpeg

Sonra şuna geçtik.
3ADCC95C-A685-4D12-B7E8-C244F62600A1.jpeg

9-18 kg grubunda en rahatı bu gibi geldi. İkinci elini bulabilsem alırdım, bulunduğum şehirde pek satan yoktu. 0-36 alacaksanız 360 derece dönebilenlerden tercih edin derim.
Ben bebek ürünlerinde temiz ikinci ele karşı değilim. Kızımın mama sandalyesini malum uygulamadan ikinci el aldım. Beşiği, yatağı, oyun halısı vs ve bir çok kıyafeti yeğenlerimden geldi. Bebek eşyaları hem çok pahalı hem de gerçekten çok kısa süre kullanılıyor.

İndirimleri denk getirdikten sonra ikinci ele gerek kalmaz.Biz bir ay önce babymall dan maxi cosi marka oto koltuğunu (9-36) 1000 tl ye aldık.Hemde teşhir ürünü falanda değildi.10000 tl olan ürünü indirimle 2900 yapmışlar.Aldığınız ürüne %35 de alınan ürünün parası kadar hediye verdiler. 1000 tl ye de bebek arabasını satıp parasını koyduk.valla bedava ya aldık desem yeri.

2.900 - 1.000 (arabanın parası) = 1.900 TL adamlar birde 1.015 TL(%35) size hediye verdiler? 1.900 - 1.015 = 885 TL'ye sanki üzerine para almışsınız gibi geldi : ))))

Ben ikinci ele sıcak bakmiyorum. Kendime almıyorum, ogluma da hic almadim.
Ilk cocuk olunca insan zaten ekstra hevesleniyor. Maddiyat da el verince ikinci el almadim.
Ha maddiyat sorunum olsa da ikinci el yerine daha uygun yollu sıfır alırdım.

Pandemi zamanında acil almam gerekmeseydi, araştırıp görerek iyi bir ikinci el alırdım.
Bu tarz ürünler temizlenebiliyor, hijyen konusunda bir sıkıntı olmaz zaten.
Bebek arabasını da o zaman 3000 tl civarında ki arabayı malum uygulamadan gidip görerek 500 tl ye almıştım tüm aksamlarını çıkarıp yıkamıştım ve güzelce kullanmıştım :)
Bu arada marka olarak joie Every Stage FX İsofixli 0-36 Kg Liverpool olanı almıştım şimdi baktım da fiyatlar uçmuş, ben alırken daha makuldü, kullanımından memnunum :))

Son düzenleme:
Ben alırım 🤚 ekonomik krizde olmasa almayı düşünüyorum sonucta cok kullanilmayacak ki bebek arabası gibi kac sene kullanabileceksin ki hijyen açısından da yikatabilirim kullanmadan once

Aynen ben de aldım bu oto koltuğunu.Suan dağıtımda😀en yüksek ADAC puanına sahipmiş.Benim için olmazsa olmaz ADAC li olmasıydı ikinci kriterim 360 ratation di.Az kalsın Cybex aliodum.Ben puan yükseldikçe başarısı yükselio saniodum meğer tam tersiymis.ADAC ta puan düştükçe daha başarılı anlamına geliomus🥰
Aynen 1,2 yanılmıyorsam puanı.. Yüksek yazdım yoruma da iyi manasında yani şimdi en düşük puan desem karışıklık olur falan :KK70:

X