Anket Bebek oto koltuğu arıyorum öneriler

Araba bebek koltuğunuzu satın aldığınızda, en önemli karar verme 3 faktör neydi?

• Ankete Katılan
    27
Ana kucagini, yuruteci, bebek arabasini almamistik biz. Tanidiklar para vermeyin, biz de var dediler. Kullandik oglumda. Birsey de olmadi.
Oto koltugunu almistik yalniz. Oglan buyuyunce koltuk bir kenara kaldirildi. Sonra kardesimin cocugu oldu. Dedim ne gerek var para vermeye. Temizledim sardim sarmaladim kaldirdim, al kullanin, benim artik isime yaramaz ki.

Son düzenleme:
Özellikle ekonomik anlamda 2.el ürünlere karşı değilim fakat söz konusu çocuklarımsa güvenlik ve hijyen benim için önemli. Özellikle güvenlik açısından emin değilsem bebek koltuğunu 2.el almazdım.

Bu arada bebeğim 2 yaşına girecek ve hala bebek koltuğunu almadım. Hem fiyat, hem güvenlik ve rahatlık açısından öneriler almak isterim.😍
2 yasına kadar nerde oturdu:/Hayır güvenlik dediniz ya:)Nasıl gitti bu güne kadar arabada:KK57:

Bir sürü ürün arasında eleme yaptım 2 ürün arasında kaldım. Birine renk seçenekleri var, kırmızı renginin olması benim kırmızı sevmem iyi mi kötü mü bilemedim.

Ben her iki ürünü de burada özellikleri ile yazayım kullananlardan yorum alayım.

İlk ürün e-bebek sitesinden ; Britax-Römer Dualfix 3 I-Size 0-18 Kg Bazalı Oto Koltugu

4 ayrı renk seçeneği var ; Space Black, Midnight Grey, Dark Gold ve Indigo Blue

britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu_DarkGold.jpg britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu_IndigoBlue.jpg britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu_MidnightGrey.jpg britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu-SpaceBlack.jpg

Kullanım Yonu Ve Aralığı : 3 Ay - 4 Yaş / 0 - 18 kg / 61 - 105 cm
Arkaya Donuk : 61 - 105 cm
One Donuk : 76 - 105cm

Hemen üstte yer alan rakamlardan maalesef hiç bir şey anlamadım ! Anlayan yorumlarsa sevinirim.
  • DUALFIX 3 i-SIZE, üç aydan dört yaşına kadar olan çocuklar için uygundur.
  • Sürekli konfor ve koruma sağlamak için bebekler büyüdükçe onlara uyum sağlar.
  • Çocuklar yeterince büyüdüğünde geçişi hızlı ve kolay hale getirerek hem arkaya hem de ileriye dönük sürüşlere izin verir.
  • 360 Derece dönme özelliği koltuğu yeniden takmadan arkadan öne, yana ve önden arkaya hareket ettirmeyi kolaylaştırır.
  • Maksimum konfor için 6 ergonomik yaslanma ve oturuş pozisyonu arasında kolayca geçiş yapılabilir.
  • SICT - Yan Darbe Koruması olası durumlarda ekstra güvenlik sağlar.
  • Pivot ISOFIX bağlantı sistemi ile koltuk arabaya sabitlenerek daha güvenli bir yolculuk imkanı sunar.
  • Özel omuz yastıklı 5 nokta emniyet kemeri sistemi çocuklar için daha güvenli bir yolculuk sunar. Bir çarpışma durumunda, emniyet kemeri çarpma kuvvetlerini iki omuz, iki kalça ve bacakların arasında olmak üzere toplam 5 noktaya dağıtır. Bu da çocuğunuzu her türlü darbeye karşı korumaya yardımcı olur.
  • V şeklinde koltuk başlığı çocuğun kafasının hareketini kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Arkaya dönük kullanım önden çarpışmalarda en iyi korumayı sunar.
  • Derin ve yumuşak dolgulu yan destekler sayesinde çocuklar rahat ve konforlu bir yolculuk deneyimler.
  • Ayarlanabilir koltuk başlığı ve kemer çocuğun boyuna uyacak şekilde kolayca ayarlanabilir.
  • Çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıflara sahiptir.

Fiyatı ; 8.100 TL

Yukarıda ki açıklamayı e-bebek.com sitesinden alım. Açıkçası böyle büyük bir sitenin bu kadar özensiz açıklama koyması kabul edilir gibi değil. Sanki Google Translate ile çeviri yapıp buraya yapıştırmışlar, açıklamayı yazdıkları klavyede boşluk tuşları ve bazı Türkçe karakterleri çalışmamış gibi. Bu önemli bir ayrıntı mı? Bence önemli bu tür güvenlik ürünlerinin açıklamalarını kendilerinin kaleme almasını isterdim. Mesela kullanım yönü ve aralığı neyi ifade ediyor keşke daha güzel açıklasalarmış.

Özetle kullananların yorumlarını merak ediyorum ama bu kopyala yapıştır üründen soğutmadı değil.

Son düzenleme:
Listemde olan ikinci ürün ise BabyMall sitesi 0-18 kg Oto Koltukları kategorisinden ; Avova Sperber Fix I-Size Oto Koltuğu 0-18 Kg

Bu ürünün de 4 renk opsiyonu bulunuyor ; Pearl Black, Koala Grey, Maple Red (favorim) ve stoklarında olmayan Atlantic Blue

Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Atlantic-blue.jpg Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Koala-grey.jpg Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple-red.jpg Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Pearl-black.jpg

SPERBER-FIX
AVOVA SPERBER-FIX i-Size ürünümüz gerçekten çok yönlüdür.
Güvenli bir premium ISOFIX çocuk koltuğundan isteyebileceğiniz her şeye sahiptir, i-Size ile UN ECE R-129/3'ün en son güvenlik yönergelerine göre onaylanmıştır ve ayrıca döndürme işleviyle son derece pratiktir.

SPERBER-FIX i-Size, doğumdan itibaren 40 ila 105 cm arası, yani bebekler ve küçük çocuklar için uygundur.
Bu, 20 kg'a kadar bir ağırlığa karşılık gelir (veya genel grup 0+, 1).

AVOVA-bodysize-icon-100-150cm.png

40 cm - 105 cm beden ölçülerine uygun

360 derece dönüş

Koltuk kabuğu 360 derece döndürülebilir, bu da kurulumu ve kullanımı kolaylaştırır.
Çocuğunuzu arabada emniyete alırken kolay erişim.

Koltuk azaltma

Bebeklere ek koruma sağlayan 3 parçalı, ipeksi yumuşaklıkta birinci sınıf koltuk azaltma.

ISOFIX

• Kolay ve hızlı kurulum
  • Kullanımı kolay ve kilitlenebilir
  • Ek stabilite ve güvenlik

Destek ayağı daha fazla güvenlik için 3. bağlantı noktası

• Kaza durumunda dönmeye karşı koruma
  • Daha fazla güvenlik için yüksekliği ayarlanabilir ve güçlendirilmiş.

ISIP

• Genişlik eklemek yerine, AVOVA akıllı güvenlik teknolojisini koltuğa yerleştirir.
  • Bu, yerden tasarruf sağlar ve iyileştirilmiş yan darbe korumasına yer açar.

AVOVA-icon-Fahrtrichtungen.png
geriye / ileriye dönük

4 YAŞINA KADAR GERİ SÜRÜŞ​

• Özellikle küçük çocuklar için seyahat etmenin en güvenli yolu geriye doğru yolculuktur.
  • Özellikle küçük çocukların hala hassas boyunları vardır.
  • Yenidoğanların omurgası genellikle özel koruma gerektirir.
  • Bu nedenle 15 aya kadar olan bebeklerin seyahat yönünün tersine taşınması gerekir.
  • SPERBER-FIX, maksimum onayına kadar 105 cm'ye kadar, yani yaklaşık 4 yıl boyunca tamamen hareket yönüne karşı kullanılabilecek şekilde geliştirilmiştir.
  • Elbette bu çocuk koltuğu, çocuğunuz 15 aylıktan büyükse seyahat yönünde de kullanılabilir.

BÜKÜMLÜ KOLTUK​

• Prensip olarak, arabalar için çocuk koltukları her zaman benzer şekilde kurulur.
  • Yanlış kurulumdan kaçınmak için güvenlik mümkün olduğunca basit olmalıdır.
  • Ebeveynler, yanlış bir şey yapmadıklarını bildiklerinde ve günlük rutinleri kolaylaştırıldığında mutlu olurlar.
  • 360 derece dönüş ile koltuk öne, arkaya ve istenilen yöne tüm pozisyonlarda zahmetsizce döndürülebilir.
  • Bu, oturmayı ve çocuğunuzu bağlamayı kolaylaştırır.

0-18_info-number.jpg sperberfix_size-cm.jpg

TÜM ÖZELLİKLERİ KEŞFEDİN
  • 360 derece dönüş
• Kolay giriş ve daha kolay sabitleme için herhangi bir pozisyonda tamamen döndürülebilir.
• Gerekli sürüş pozisyonu için kolay dönüş (sürüş yönünde veya yönünde)
  • Her iki yönde de seyahat mümkün
• Seyahat yönünün tersi: doğumdan 15 aya kadar kanunen gerekli.
• 16. aydan 105 cm'ye kadar (yaklaşık 4 yıla tekabül eder) her iki yönde de seyahat mümkündür. Koltuğu mümkün olduğunca uzun süre sürüş yönünün tersine kullanmanızı öneririz.
  • Pratik kombine koltuk
Doğumdan itibaren bebekler ve küçük çocuklar için uygundur (105 cm yüksekliğe kadar)
  • Koltuk kısalması Bebeğinize ek koruma sağlayan ve 3 büyüme adımında ayrı ayrı ayarlanabilen ipeksi yumuşaklıkta birinci sınıf koltuk azaltması.
  • 20 kg'a kadar olan çocuğunuz için normalden daha yüksek ağırlık limiti

• UN ECE R-129/3 i-Size, Alman test tesislerinde onaylandı ve test edildi:
En son ve en yüksek Avrupa güvenlik standardına göre, yani önden ve yandan çarpmalar ve ayrıca devrilme.

ISOFIX (Holmbergs) - kolay ve hızlı kurulum

• Kullanımı kolay ve kilitlenebilir
• Ek stabilite ve güvenlik
• İstenmeden kilit açmayı önlemek için güvenlik düğmesi

ISIP (Entegre Yan Darbe Koruması) - geliştirilmiş yandan darbe koruması AVOVA, akıllı güvenlik teknolojisini dışarısı yerine doğrudan koltuğa yerleştirir.

Yüksek performanslı köpükten yapılmış ergonomik emniyetli koltuk başlığı

Çocuğunuzun hassas baş ve boyun bölgesine optimum koruma sağlayan özel, kokusuz bir köpük malzeme.

Destek ayağı - daha fazla güvenlik için 3. bağlantı noktası

• Kaza durumunda dönmeye karşı koruma
• Daha fazla güvenlik için yüksekliği ayarlanabilir ve güçlendirilmiş

Araba koltuğunun sırtlığına takmak için geri tepme çubuğu ve ayrıca seyahat yönünün tersine oturan çocuklarla çarpışma durumunda bacak alanını artıran koruyucu bir eleman.

Üç yönlü ayarlanabilen oturma ve yatma pozisyonu

• Daha fazla konfor için koltuk açısını değiştirin, bu hareket yönüne doğru ve ters yönde mümkündür.

Derin ve yumuşak dolgulu yan destekler Daha derin yan destekler daha iyi yandan darbe koruması sağlar

Koltuk başlığının rahat ve kolay yükseklik ayarı

Arka alanda çocuk koltuğunun havalandırılması için havalandırma açıklıkları

• Tek elle ayarlanabilen 5 noktalı kemer sistemi (Holmbergs)
  • Üç kolunuz olmadığı için bir elinizin küçük çocuğunuz için boşta olması daha iyidir.
  • Kullanım kolaylığı, daha fazla güvenlik anlamına gelir
  • ISOFIX ve destek ayağının kolay montajı
  • Yüksek mukavemetli çelik, çocuk koltuğunun içini güçlendirir
  • Sürüş sırasında rahatsız edici tıkırtı seslerine karşı ses emici bağlantı elemanları
  • Modern, ergonomik tasarım
  • Çabuk çıkarılabilen kılıflar
  • Çamaşır makinesinde yıkanabilir ve tekrar takılması kolaydır
  • Ekstra yumuşak ve zararlı madde içermez
Fiyatı ; 5.500 TL

Son düzenleme:
Kazen Kazen sevgili Kazen bizim oto koltuğumuz dün geldi.Uzun süren arastirmalar sonrası aldık biz de.Cybex i size,britax römer arasında kalmıştık ama joie aldık.360 rotation,6 kademe yatış pozisyonu ve en yüksek ADAC puanı.Bi gozatin eğer henüz almadıysanız.

Temiz ve güvenilir bir marka ise neden olmasin dedim ve aldim.
İskelet zaten güvenilirliği sağlayan. Üzerindeki kılıfı sıfır da alabilirsiniz. Benim aldığım kullanıcıda sıfır yedek kılıfda mevcut idi o yüzden güzel bir markayı ucuza getirdim.

Britax-Römer Dualfix 3 I-Size 0-18 Kg Bazalı Oto Koltugu ve Avova Sperber Fix I-Size Oto Koltuğu 0-18 Kg hakkında yazdıklarıma web sitelerinden zaten erişim sağlayabilirsiniz.

Burada önemli olan sizlerin deneyimleri ve etrafınızda deneyenlerin sizlerle yaptıkları paylaşımlar. Bu sebeple bu konuda tecrübe ve duyumlarınızı paylaşırsanız seviniriz.

sevgili therealsinner therealsinner ADAC puanından bahsetmişti dün onu da araştırdım fakat aklıma yatmayan bazı soru işaretleri kafamı acayip karıştırdı. ADAC puanı model bazında yapıldığı için iyi bir puan almış model sayesinde ilgili markanın tüm ürünlerinde sanki aynı şartlar yerine getirilmiş gibi gözüküyor. Oysa her markanın yüzlerce ürünü olup ADAC puanı çok yüksek iken ADAC puanı yerlerde olan ürünleri de var. Bu biraz bende soru işareti yarattı....

Dilerim güvenlik testlerinde ki puanlara kalmadan sıpaları büyütür hayata kazandırırız.

sevgi ve saygılar...

Kazen Kazen sevgili Kazen bizim oto koltuğumuz dün geldi.Uzun süren arastirmalar sonrası aldık biz de.Cybex i size,britax römer arasında kalmıştık ama joie aldık.360 rotation,6 kademe yatış pozisyonu ve en yüksek ADAC puanı.Bi gozatin eğer henüz almadıysanız.

rica etsem kurulum sonrası ürünü anlatan bir yazı paylaşır mısınız? ve ürünün tam modelini göremedim ? Joi ama kaç kg ve hangi model ? sanırım Joie I-Spin 360 0-18 kg Oto Koltuğu değil mi?

rica etsem kurulum sonrası ürünü anlatan bir yazı paylaşır mısınız? ve ürünün tam modelini göremedim ? Joi ama kaç kg ve hangi model ?
Kurulumunu dün yaptı babamız🥰bugün inşallah baslicaz oturmaya🥰model joie i spin 360 0-18 kg oto koltuğu.Kullandiktan sonra izlenimlerimi yazıp sizi etiketlicem.

Aşağıda ADAC firmasının bugüne kadar yaptığı test sonuçları yer almaktadır. ADAC notu ne kadar düşük ise o kadar güvenli demekmiş. Çok üzgünüm ama bu markaların bazıları evet Türkiye'de var ama modeller yok ! Satış yaparken sanırım biraz markanın X modelinin notunu kullanıp size y model konusunda yanlış bilgi veriyorlar gibi geldi bana.

Kaynak : Veriler ADAC sitesinden alınmıştır.

ADAC notu ;
0,6 ila 1,5 : çok güzel
1,6 ila 2,5 : İyi
2,6 ila 3,5 : tatmin edici
3,6 ila 4,5 : yeterli
4.6'dan itibaren : yetersiz

Marka / ModelTest YılıÖlçülerIzofiks
ADAC Notu​
ABC Design Aspen i-Size202176cm ila 150cmEvet2.8
Avova Sperber Fix i-Size202140cm ila 105cmEvet2.6
Axkid Bir202161cm ila 125cmevet2.2
Axkid One+202140cm ila 125cmevet2.1
Babyzen Yoyo iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe202140cm ila 75cmhayır2.0
Babyzen Yoyo iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe + iZi Modular i-Size base202140cm ila 75cmevet1.7
Besafe iZi Go Modular X1 i-Size202140cm ila 75cmhayır5.5
Besafe iZi Go Modular X1 i-Size + iZi Modular i-Size base202140cm ila 75cmevet5.5
Britax Römer Advansafix M i-Size202176cm ila 150cmevet2.8
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size202140cm ila 83cmhayır2.1
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense202140cm ila 83cmevet2.5
Britax Römer Baby-Safe iSense202140cm ila 83cmhayır2.1
Britax Römer Baby-Safe iSense + Flex Base iSense202140cm ila 83cmevet2.5
Britax Römer Dualfix iSense + Flex Base iSense202161cm ila 105cmevet2.4
Chicco Kiros i-Size202140cm ila 78cmhayır2.3
Chicco Kiros i-Size + Kiros i-Size base202140cm ila 78cmevet5.5
Chicco Seat4Fix2021-evet4.0
Chicco Seat4Fix Air2021-evet4.0
Cybex Pallas G i-Size202176cm ila 150cmevet2.0
Cybex Sirona SX2 i-Size202161cm ila 105cmevet2.1
Cybex Solution S i-Fix2021100cm ila 150cmevet1.8
Foppapedretti Isoplus2021-evet2.9
Graco Snugessentials202140cm ila 75cmhayır2.5
Graco Snugessentials + Snugride i-Size Base202140cm ila 75cmevet1.8
Hauck Select Baby202140cm ila 85cmhayır2.6
Hauck Select Baby + Select Base202140cm ila 85cmevet2.8
Jané Groowy202160cm ila 150cmevet3.1
Jané Groowy + Nest i-Size202140cm ila 150cmevet3.2
Joie i-Traver2021100cm ila 150cmevet1.9
Joie i-Trillo LX2021100cm ila 150cmevet2.1
Lettas Murphy (916)2021-evet3.6
Maxi-Cosi Marble202140cm ila 85cmevet1.8
Maxi-Cosi Pebble 360202140cm ila 83cmhayır1.8
Maxi-Cosi Pebble 360 + FamilyFix 360 Base202140cm ila 83cmevet1.8
Maxi-Cosi Tinca202145cm ila 75cmhayır1.8
Maxi-Cosi Tinca + Tinca Base202145cm ila 75cmevet1.7
Mima iZi Go Modular X1 i-Size202140cm ila 75cmhayır2.0
Mima iZi Go Modular X1 i-Size + iZi Modular i-Size base202140cm ila 75cmevet1.7
Nuna Tres LX202140cm ila 145cmevet3.6
Osann Oreo 360 II202140cm ila 105cmevet5.3
Osann Oreo 360°202140cm ila 105cmevet4.6
Peg Perego Primo Viaggio 360202145cm ila 105cmevet2.8
Peg Perego Primo Viaggio Lounge202140cm ila 87cmhayır2.4
Peg Perego Primo Viaggio Lounge + i-Size base202140cm ila 87cmevet1.7
Recaro Mako Elite 22021100cm ila 150cmevet2.0
Recaro Tian Elite2021-evet2.6
Silver Cross Simplicity Plus2021-hayır2.3
Silver Cross Simplicity Plus + Simplifix Isofix base2021-evet1.7
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe202140cm ila 75cmhayır2.0
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe + iZi Modular i-Size base202140cm ila 75cmevet1.7
Swando Marie 2202140cm ila 105cmEvet4.6
Swando Marie 3202140cm ila 105cmEvet2.4

Son düzenleme:
Alınır neden alınmasın güzel bir temizletilir ardından müslin örtüler var hemde ter emiyor onlardan serip kullanılır

Kazen Kazen biz bebeğimize yoyko bear 360 aldık. Şimdilik memnunuz. 3 kademe yatış, 360 derece dönme, 5 noktalı emniyet kemeri ve isofix özelliklerine sahip. Görüntüsü de çok şirin. Almadan önce çok araştırmıştım, özelliklerine göre fiyatı uygundu

Kazen valla 16 sene oldu ben buyuteli. Bu markalari hic bilmiyorum. O yuzden su iyi bu iyi diyemeyecegim.

Kazen Kazen biz bebeğimize yoyko bear 360 aldık. Şimdilik memnunuz. 3 kademe yatış, 360 derece dönme, 5 noktalı emniyet kemeri ve izofiks özelliklerine sahip. Görüntüsü de çok şirin. Almadan önce çok araştırmıştım, özelliklerine göre fiyatı uygundu
Bizimki de ondan. Ben de memnunum. Mama sandalyesi, yürüteç, aktivite masası tarzı bir şey olsa ikinci el alınabilir de oto koltuğunda asla tercih etmezdim. Bu marka özelliklerine göre iyi fiyatlı zaten. F/p ürünü tam.

Bizimki de ondan. Ben de memnunum. Mama sandalyesi, yürüteç, aktivite masası tarzı bir şey olsa ikinci el alınabilir de oto koltuğunda asla tercih etmezdim. Bu marka özelliklerine göre iyi fiyatlı zaten. F/p ürünü tam.
Kesinlikle, grisini aldık biz. Çok tatlı. Evet mama sandalyesi ikinci el alınabilir, ama onu çok uyguna denk getirdiğimizden sıfır aldık.
Ben hala bakarım ikinci el ürünlere ama eşim pek yanaşmıyor 😊

Kesinlikle, grisini aldık biz. Çok tatlı. Evet mama sandalyesi ikinci el alınabilir, ama onu çok uyguna denk getirdiğimizden sıfır aldık.
Ben hala bakarım ikinci el ürünlere ama eşim pek yanaşmıyor 😊
Biz de her şeyini sıfır aldık, ikinci el hiç gündemimizde olmadı. Nasılsa kardeşi de kullanır dedik, gözümüze gelmedi hiç verdiğimiz para. Ama alınabilirmiş aslında. Tabii belirli ürünler. 😁

Bu arada aklıma gelmişken bu oto koltukların altı pamuk değil, arabanın döşemesine zarar vermiyor mu?

Abi koltukta biraz iz çıktı ama kesecek boyutta değil.

teşekkür ederim bu arada yeni ikonu da kel alaka da olsa senin mesajda kullandım...

ben altına bir şey koyarım, arabanın, teknenin titrerim üzerine. Ben titredikçe başıma gelmeyen kalmaz, önceki gün inşaat iskelesi yıkıldı arabanın üzerine : (

X