Bebek Uyutma Yöntemim Kalmadı

Uyku eğitiminde birçok yöntem mevcut.
Zararları diye bahsederken sanırım ferbere araştırma yapmışsınız.
Hogg u tavsiye ederim, uyku eğitimi candır.
Elbet alabilen çocuğa, benimkiler alamadı.
O 9 kilo diye bahsettiğiniz bebeği kucağımda ayakta zıplayarak uyuturdum ben.
Hele büyüğünü 1,5 yaşına kadar yine ayakta, kucağımda salladım.

Sonuç, 30 yaşımda dizlerimde menüsküs zedelenmeleri, kireçlenme, sıvı birikmesi gibi birçok ağrılı sıkıntı, sıfır hayat kalitesi.
Adeta nineler gibiyim dizlerim ağrıyor 😂

O sebeple biran önce size en uygun eğitimi araştırın.
Ben de bel ve diz rahatsızlıklarından korkuyorum :KK43:

Gun icinde 3 kez uyuyorsa 2 ye indirin diger uyku saatine gelince yatırın yanında durun belki uyumak istemiyor kiimi cocuk uykuya duskun olur kimisi uyumayi sevmez.. mesela benim çocukları 1.5 yasina kadar 6 da kalkarlardi 9 da bi uyuturdum ayakta sallayarak 1 2 gibi tekrar uyuturdum bir de aksam 8 de . Neysr bir gun kv (yardim ediyordu) gitti mi köyüne tek basima kaldim mi 4 bebeyle ikisini ayağımda sallar uyuturdum biri ayağımda biri kucağımda o ikisi uyuyunca hadi diger ikisini salla ayni şekilde derken mahvolurdum..
Sonra yine bunlar 5 6 gibi uyandılar sabah bende 9 da uyku saatleri geldi salla salla yok uyumuyorlar dedim uyutmuyorum ulan sizi :)) biraktim oynadılar saat 11e geliyordu bunlarin gozunde uyku akiyor uykusu gelen sızdı kaldi uymayanları da yatırdım yanlarina uzandim bende uykulari geldi cok fena belli kendi kendine uyudular ninni falan söyledim bu yasanilanlar 1.5 yasinda oldu simdi 4.5 yaşındalar o gunden beri hic sallamadim simdi kendi kendilerine uyurlar şükür

Babaannesi alnını veya bacaklarını hafif hafif okşayarak uyutuyor kızımı. Bana çok faydası oldu genelde yapıyorum ışık açıkken, televizyon açıkken, çok ses varken ... Ortam farketmiyor ama tabi ilk başlarda sabırlı olmanız lazim.
Böyle uyusa çok sevinirim, debemekte fayda var. Teşekkür ederim.

Ben de bel ve diz rahatsızlıklarından korkuyorum :KK43:
Olur, inanın olur.
Benim büyük çocuğum 4 yaşında ve ne boynum, ne bel ne diz ne de el bileği kaldı.
32 yaşımda çöp gibiyim.
Yokuş, merdiven çıkamıyorum.
Kilo veremedim, spot yapmam lazım ama ağrılardan yapamıyorum ki, zaman da yok gerçi iki çocukla.
Ama lütfen hem kendi hem bebeğinizin sağlığı için uyku eğitimini araştırın.

Gun icinde 3 kez uyuyorsa 2 ye indirin diger uyku saatine gelince yatırın yanında durun belki uyumak istemiyor kiimi cocuk uykuya duskun olur kimisi uyumayi sevmez.. mesela benim çocukları 1.5 yasina kadar 6 da kalkarlardi 9 da bi uyuturdum ayakta sallayarak 1 2 gibi tekrar uyuturdum bir de aksam 8 de . Neysr bir gun kv (yardim ediyordu) gitti mi köyüne tek basima kaldim mi 4 bebeyle ikisini ayağımda sallar uyuturdum biri ayağımda biri kucağımda o ikisi uyuyunca hadi diger ikisini salla ayni şekilde derken mahvolurdum..
Sonra yine bunlar 5 6 gibi uyandılar sabah bende 9 da uyku saatleri geldi salla salla yok uyumuyorlar dedim uyutmuyorum ulan sizi :)) biraktim oynadılar saat 11e geliyordu bunlarin gozunde uyku akiyor uykusu gelen sızdı kaldi uymayanları da yatırdım yanlarina uzandim bende uykulari geldi cok fena belli kendi kendine uyudular ninni falan söyledim bu yasanilanlar 1.5 yasinda oldu simdi 4.5 yaşındalar o gunden beri hic sallamadim simdi kendi kendilerine uyurlar şükür
Kendi kendine sızıp kalan bebek... en büyük hayalim bu olabilir :)

Hiçbir rutinimiz yok maalesef, rutin oluşturmaya da çalıştım ama hep sonu emerek ya da sallayarak bitti :/ bu aralar sonu gezerek bitse de ninni dinleterek rutin oluşturmaya çalışıyorum öncesinde.
Aynen kesinlikle saati olmali her seyin oyun yemek uyku eger saatli yaomazsaniz hic bir duzeniniz olmaz saat 1 de mi uyuyor yatip gerekirse 2 saat direneceksiniz duzene binecek

Olur, inanın olur.
Benim büyük çocuğum 4 yaşında ve ne boynum, ne bel ne diz ne de el bileği kaldı.
32 yaşımda çöp gibiyim.
Yokuş, merdiven çıkamıyorum.
Kilo veremedim, spot yapmam lazım ama ağrılardan yapamıyorum ki, zaman da yok gerçi iki çocukla.
Ama lütfen hem kendi hem bebeğinizin sağlığı için uyku eğitimini araştırın.
Ay çok geçmiş olsun, benim de el bileğimde de quarvein oldu zaten ateşle atlattım neredeyse ameliyat olacaktım :/ bebek kucaklamaktan bileğim çökmüş düşünün. Haklısınız, kendi sağlığımızı da düşünmemiz lazım galiba.

Kendi kendine sızıp kalan bebek... en büyük hayalim bu olabilir :)
Ama duzenli olarak saati gelince uyurlardı onlar uyumicaz die inat etti bende sonunda uyutmicam die sonunda uykuya yenik düştüler.. misafir almazdim aksam misafirlige gitmezdim yemegimi yemezdim gerekirse tv hic acilmadi zaten kv kp vardi isiklari kapatir hepsini salona tikar ses cikarttirmazdim o cocuklar uyuyacak o kadar :) ama meyvesini simdi aliyorum iste

Uyumak istemiyorsa uyutmayin? Benim kızımda şimdi hatırlamıyorum kaç aylıktı ama çok erken gündüz uykusunu 1 e düşürmüstü. Gece uykularimi da mesela 19:00 şu kucikkken sonra onu 21:30-22:00 e çekti. Yani çocuk gerçekten uyku işareti verdiğinde uyutun. Bir de uyku eğitimi vermeyin tamam ama rutinlerin bir zararı yok.. her akşam temiz pijamalar duş ninni kitap okumak vs gibi. Bir de emerek uyumuyirsa artık süt azalmış olabilir mi? Süt azaldığında bende artık memede uyutamamaya başlamıştım. Şimdi de biberon ile uyuyor.
Biberonu da deneyeyim, dediğiniz gibi süt de azalmış olabilir. Ah her şeyi denemeye hazırım, yeter ki uyusun yavrum.

Ah ne güzel olur kendi kendine uyusa, zaten mahvolduk. Bazen de diyorum belim ya da dizlerim ağrısa ona hiç yardımcı olamayacağım ama kafam karışıyor. Biraz daha araştıracağım.

Size yapmaniz gerekeni uzun uzun yazmak isterdim ama o kararliligi sezemedim. InsAllah kendinize gore bir yontem bulursunuz. Bebeginizin uyuyamamasinin ve zorlanmasinin sebebi sizsiniz ama malesef yanlis uyku teknigi kullanmissiniz. Uyku saatleri, sureleri vs yanlis. Iki oglumuda yatagina yatirir opucuk verir cikarim odadan. Biri 1 digeri 2 yasinda.

Bizimkisi geziyor odada emekleyek, tekrar geldiğinde yine meme istemiyor ama uyumak istiyorum der gibi ağlıyor içim gidiyor :KK43:
Benimki daha emeklemiyor ne yapılır bilemedim. Bizim de sonumuz bu yani belli.

Uyku eğitimi zararlı diye onyargi nereden vardınız kulaktan duyma bir bilgi mi bu? Ben çocuğumu uyhu eğitimi vererek büyüttüm Kim West metodu. Yanlış yöntemler uygulamazsaniz ne zararı olacak. Uyku eğitimi zararı varda uyuyamayan bir bebeğin zararı yok mu? Üstelik uyuyamayan bir anne ve baba üzerine yorgunluk. Yeterki uyku eğitimi olmasın sersem gibi geçirelim mi ilk 2 3 yılı? Yanlış düşünüyorsunuz. Annelik guduleriyle fln olacak iş değil açıp okuyacaksınız uyku eğitimi ile ilgili kitabı. Aşama aşama gideceksiniz. Uyuyan bebeğin verdiği huzuru gördüğünüzde geçirdiğiniz aylara üzüleceksiniz.
Kaç aylıkken verdiniz eğitimi? Benimki 4 buçuk aylık. Biraz daha beklesem mi diye düşünüyorum.

3 uyku uyuduğunda 45dk-1 saat uyuyor her birini, 2 uyku uyuduğunda 1,5 saatten toplamda 3 saat. Yani gün içinde 3 saati tamamlıyor. Acaba ondan mı? Çok mu geliyor? Gerçi gündüz uykularına da zor dalıyor.
Çok geliyor olabilir. Akşam uykusuna kaçta yatıyor, sabah kaçta uyanıyor? Bunlar da önemli. Ayına göre ideal gündüz uykuları sayı ve süre tabloları görmüştüm. Gerçi her bebek farklıdır ama bir de onu deneyebilirsiniz.

Size yapmaniz gerekeni uzun uzun yazmak isterdim ama o kararliligi sezemedim. InsAllah kendinize gore bir yontem bulursunuz. Bebeginizin uyuyamamasinin ve zorlanmasinin sebebi sizsiniz ama malesef yanlis uyku teknigi kullanmissiniz. Uyku saatleri, sureleri vs yanlis. Iki oglumuda yatagina yatirir opucuk verir cikarim odadan. Biri 1 digeri 2 yasinda.
Bana yazin, ben kararliyim 😄

ben 4.ayda uyku egitimi verdim kim west yontemiyle hic bir zararini gormedim daha.
saatinde uyudugu icin buyume hormonlarini kacirmadi her türlü gelisimi yasitlarina gore cok cok iyi
simdi 3 yasinda saati hic şaşmiyor
bir cocuga bebege biseyi nasil ogretirseniz öyle gidiyor.
kucakta uyumaya alışmış kucakta uyumaya calisiyor ama artik kendi bedenide buyuyup kilo aldigi icin kucakta rahat etmiyor.
yatak komforu saglamiyor yani.
bizede buyuk rahatlik oldu bir bardak sicak cay icebildik dinlenebildik daha mutlu anne oldum en azindan uykumu alabildigim icin

Kızım (şu an altı yaşında) uykuyu hiç sevmezdi. Hala sevmez. Uyutmak işkence gibiydi. Bir saat uyutmaya uğraşırdim on beş dakika uyurdu.

İlk başta memede uyudu, sonra kangurda uyutmayi denedim belim mahvoldu. Ayakta salladım en son çareyi beşiğinde buldum. Karnını doyurup yatırdım. Beşikte ninniler masallar oyunlarla uyuttum. ( Bir yaşında filandi) Ağladığı zaman kucağıma aldım, sonra tekrar yatırdim. Ağlatmadan beşikte uyumayi öğrendi. Ama benim canım çıktı.

Kızım hala tek uyumaz, sabahları yanımıza gelir. Uyumasi hala problem.

Memede ya da gezdirerek uyutmak daha kötü değil mi arkadaşlar uyku eğitiminin zararı nedir bilmediğim için soruyorum?
AĞLATARAK VERİLİYOR EĞİTİM AĞLAYINCA BİR İKİ DK KUCAĞINA ALIYORSUN YANINDAN UZAKLAŞIYORSUN GÜVENLİ BAĞLANMAYI KOMPLE ZEDELİYORMUŞ.

AĞLATARAK VERİLİYOR EĞİTİM AĞLAYINCA BİR İKİ DK KUCAĞINA ALIYORSUN YANINDAN UZAKLAŞIYORSUN GÜVENLİ BAĞLANMAYI KOMPLE ZEDELİYORMUŞ.
bir yontemi duymussunuz aglatarak veriliyor baska bir sey yok 4 aylikken verdim kizima hicte aglatmadim
sizin bahsettiginiz yontem yataga birak cocugu cik aglaya aglaya uyusun yontemi
bunun turlu turlu yontemi var dokunarak orada yaninda oldugunu hissettirerek uyutuyorsun cocugu kademeli olarak yanindan ayriliyorsun bu haftalar suruyor bazen aylar cocuk ne zaman yaninda olduguna seslendiginde gelecegini bir yere gitmeyecegini idrak ediyor ozaman uykuya kendisi gecmeye basliyor.
tek yontem at yatagina aglasin zirlasin sen keyfine bak degil yani.

X