Bebekle otobüs yolculuğu tecrübeli anneler yardım lütfen

Oğlum 1,5 yaşındayken 2 saat kadar hızlı trenle yolculuk yaptım. Üstünden 4 sene geçti inşallah Devlet Demir Yolları personeli ve o gün trende bulunan yolcular bizi unutmuşlardır:KK70::KK70:

Ben geçen cumartesi gittim 2 yaşındaki kızım ile gece olduğu için genelde uyudu arada bir kıpraşsada kucağımdan indirmeden salladım geri daldı sabaha karşı da uyandı hava aydınlanınca değişik yerde olduğumuzu fark edip öyle etrafa baktı maşallah ama sizinki nasıl olur bilemem

Gece yolculuğu daha iyi oluyor. Ayrı koltuk almanız daha iyi olmuş bizde kardeşimle 6bsaat yolculuk yapıyorduk bebekler arabayı daha çok seviyor bence

Yanınıza hiç görmediği bir kitap, sticker, yapboz alırsanız isinize yarayabilir
Gece gündüz ayrımı yapamadım gündüz size yardımcı olan yolcular oyalayabilir belki
Gece dalamazsa daha huysuz olurmu aç kalırsa nasil olur siz çocuğunuza göre karar verin.
Şimdiden kolay gelsin

Gündüz uyanıkken mideleri tutuyor kusabiliyorlar o zamanda klima üşütme sarsıntı falan . Yani kendi cocugumda ettiğim tecrübe bu .

3 aylıktan beri her sene yola gideriz şu an 4 yaşında . Ben de çok korkardım ama alistigim için bu rahatlık umarım konu sahibine de bulaşır ☺️

3 aylıkken kucağınızda mı gidiyordunuz bütün yolu?

Zamanında 12 saat otobüs yolculuğu yapmışlığım var.Ben daha çok yıprandım çocuklar çoğu zaman uyudu ,gece olmasından dolayı daha fazla direnmeden uyudular.Gece uykusu duzenliyse sıkıntı olmaz.Battaniye ,yastık alın otobüs çok serin oluyor.Ayaginiza kalın çorap alın ayak tarafı müthiş esiyor.

ben gecen ay kizimla otobus yolculu yapmak zorunda kaldim, kizim 4.5 yasinda boy olarakda biraz fasulye sirigi olmasina ragmen kafasini dizlerime koyup bacaklarini kendi koltuguna kivirip uyudu sizinki daha rahat uyur tahminim.
yaniniza ince bir ortuyle minik bir yastik alin.
kucuk iken biz hep bu sekilde otobusle yolculuk yaptik kivrilir uyurduk.

3 aylıkken kucağınızda mı gidiyordunuz bütün yolu?
Şöyle koluma alıp yatirmaktansa kastınız hayır öyle gitmedim zaten 3 aylık çocuk kucakta gitmez ezilir çocuk kucakta. Ana kucağı diye bişey var onun içine koyup ya yanıma alıyordum ya da eşim oluyordu ikimiz idare ediyorduk 50 cm cocuguda sigdiramicaksak yazık bize 😂

Bende otobüsle gece olursa 6 saatlik gündüz olursa 8 saatlik bir planım var ama gözüm yemiyor benim çocuk da 19 aylık olacak.

Bravo valla iyi cesaret ❤️
Ben de çok pinpiriktim Allah'ım napicam falan diye yiyip bitirdim hep ama her seferinde korkumu yendim sanırım şimdi çok şükür tam rahatım Allah nazardan saklasın maşallah diyeyim bı uykusu tam düzgün ona bari bişey olmasın 😅 ne zaman böyle desem nazar oluyor . Az önce arkadaşıma bu aralar çok sakin dedim 5 dakika sonra arkadasiyla kavga çıkardı 🤷🏿‍♀️

Bu birazda çocukla alakalı bir şey benim büyük oğlum araba otobüs farketmez araçla gezmeyi o kadar çok severdi ki 11 saat yolculuk yaptık gıkını çıkarmadığı gibi yolculuk sonunda arabadan inmeyecegim diye çığlık çığlığa ağladı yani siz bilirsiniz bebeğiniz arabada giderken nasıl yani huysuzlaniyor mu normalde

Ben de çok pinpiriktim Allah'ım napicam falan diye yiyip bitirdim hep ama her seferinde korkumu yendim sanırım şimdi çok şükür tam rahatım Allah nazardan saklasın maşallah diyeyim bı uykusu tam düzgün ona bari bişey olmasın 😅 ne zaman böyle desem nazar oluyor . Az önce arkadaşıma bu aralar çok sakin dedim 5 dakika sonra arkadasiyla kavga çıkardı 🤷🏿‍♀️

Biz de 25 günlük falandı 10 saat yol gittik ama kendi aracımızlaydı. Anakucağına uyudu. 2 saatte bir durduk emzirme alt değişimi molası. Sürekli uyudu çok rahattı. İlk 4 ayımız hep yolda geçt hatta. Kendimi çok bir şey becermiş sanıyordum 😂Ama otobüs fikri çok uçuk geldi valla herkes cesaret edemezdi.

Biz de 25 günlük falandı 10 saat yol gittik ama kendi aracımızlaydı. Anakucağına uyudu. 2 saatte bir durduk emzirme alt değişimi molası. Sürekli uyudu çok rahattı. İlk 4 ayımız hep yolda geçt hatta. Kendimi çok bir şey becermiş sanıyordum 😂Ama otobüs fikri çok uçuk geldi valla herkes cesaret edemezdi.
Şahsi araçla da deneyimledim 3 saatlik yolda bir şey değil de 10 saatlik olanda aaayyy en kötüsü oydu bı de gündüzdu sıcaktı çocuğun içi dışına çıktı gündüz uykusunu da hiç sevmez sarhoş gibi oldu yavrucak bı daha asla tövbe ettim gündüze ve şahsi araca . Bu da nazar boncuğu olsun 😂

Merhaba
15 aylık bebeğimle ikimiz 10 saatlik otobüs yolculuğu yapacağız. Uzun yola alışık aslında ama otobüs yolculuğu yapmadık ve hiç yanlız gitmedik. Gece otobüsüne binmek istiyorum uyur en azından sabaha kadar diye düşündüm. Ayrı koltuk alacağım ama koltukta uyuyarak gidemez nasıl yapabilirim? Oldukça tedirginim. Küçük bebeklerle uzun otobüs yolculuğu nasıl yapılır tecrübeli annelerden yardım ve öneri bekliyorum. Teşekkür ederim 🌺
10 saat olmasada 8 saatlik bir yolculuğumuz oldu iki yaşındayken arabaya binmeden karnını doyurdum yanıma süt meyveli yoğurt ve kraker ile şu aldım , yanıma iki battaniye aldım birini yatak yaptım ötekini üzerine örttüm ince birde yastık , bunun dışında kilitli buzdolabı poşeti aldım olurya bebek bu bir anda kusabilir diye ,küçük bir cantayida baş üstündeki yere koymuştum içinde ter bezleri iki takımda kıyafet her ihtimale karşı , uyumuştu benimki uyandığındada eline oyuncak vermiştim( şu kucuk tahta ve kalem oluyor ya mıknatısı çekince silinen baya ugrasmisti) eğer altı bağlı ise işiniz kolay bağlı degilsede sıkıştığında hemen şoför ile konuşun bebekler sıkışınca kusabilirler.birde bebeği uyutunca cam tarafına koyun siz iç kısımda olun camdaki esinti içindelir bir örtü kullanın, uykunuz ağır olur kötü niyetli biri alir demişti annem içe yatırdım o yüzden bazen ayağımı yanına uzatıp sırtımı döndüm içeri

Son düzenleme:
Bir hafta önce 7 saatlik yol geldim iki çocukla gece olunca uyuya kaldılar sorun olmadı daha önce de ikisi ile 20 saatlik yol yapmıştım. Uçak fiyatları çok yüksek o yüzden idare edebilirim diye düşündüm.ayrica çocuğunuz daha çok küçük tek başına aldığınız koltukta oturamaz ki boşuna almayın bence. Ben dört yaşında hala kucakta göturüyorum.

Bir hafta önce 7 saatlik yol geldim iki çocukla gece olunca uyuya kaldılar sorun olmadı daha önce de ikisi ile 20 saatlik yol yapmıştım. Uçak fiyatları çok yüksek o yüzden idare edebilirim diye düşündüm.ayrica çocuğunuz daha çok küçük tek başına aldığınız koltukta oturamaz ki boşuna almayın bence. Ben dört yaşında hala kucakta göturüyorum.
10 saat boyunca kucakta kolda ölür yorgunluktan yanına yatırır en azindan

Merhaba
15 aylık bebeğimle ikimiz 10 saatlik otobüs yolculuğu yapacağız. Uzun yola alışık aslında ama otobüs yolculuğu yapmadık ve hiç yanlız gitmedik. Gece otobüsüne binmek istiyorum uyur en azından sabaha kadar diye düşündüm. Ayrı koltuk alacağım ama koltukta uyuyarak gidemez nasıl yapabilirim? Oldukça tedirginim. Küçük bebeklerle uzun otobüs yolculuğu nasıl yapılır tecrübeli annelerden yardım ve öneri bekliyorum. Teşekkür ederim 🌺
Puseti araç içine alıp onun içinde uyumasını deneyin bence aldıgınız 2. Koltuga Puseti koyarsınız hemde uyku için sıkıntı çıkarırsa aradaki boşluga Puseti koyup onu sallamanız çözüm olabilir uyku saatine denk gelmesi iyi olur çünkü kapalı alan ve birçok yabancı olunca bebekler tedirgin oluyor

X