Bebekle uçakta yolculuk

Gareysar

Hayırlısı
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2020
1.468
1.604
1 yaşında bebegimle bayramda uçakla memlekete gideceğiz. Sorum şu travel sistem bebek arabasını uçağa alıyorlar mi? Uçağa kadar arabayla gidiliyor puseti yanımıza diğerini görevliye teslim ediliyor yazıyor nette ama sizden de bilgi almak istedim. Ve ekstra yanıma almam gerekn dikkat etmem gereken bir şey var mi?

1 yaşında bebegimle bayramda uçakla memlekete gideceğiz. Sorum şu travel sistem bebek arabasını uçağa alıyorlar mi? Uçağa kadar arabayla gidiliyor puseti yanımıza diğerini görevliye teslim ediliyor yazıyor nette ama sizden de bilgi almak istedim. Ve ekstra yanıma almam gerekn dikkat etmem gereken bir şey var mi?

İnstagram da Nazlı Altaç var o çok fazla seyahat ediyor hikayelerinde öne çıkanlara eklemişti sanırım bebek arabası konusunu bi bakın isterseniz

Bebek arabasını uçağın içine alamazsınız , kapıda görevliye teslim edeceksiniz , uçaktan indiginizde alacaksınız.
Eğer bebeğiniz emiyorsa uçakta sürekli emzirin , emmiyorsa biberonla içeceği birşey olsun yanınızda ve sürekli biberonla incirin yoksa kulakları çok acir

Bebek arabasını ucaga binerken teslim ediyorsunuz, indiginizde onlar geri getiriyor. Ucakta oyalayabilmek icin oyuncak, cubuk kraker vs birseyler bulundurun. Sansliysaniz hemen uyur, uyumazsa o dar koltuklarda oyalamak cok zor oluyor gercekten. Bir de size kemerle bagli oldugu icin cok bunaliyorlar haliyle.

Basınç için inip kalkarken ya emzirin ya da biberonla besleyin. Sulukla su da verebilirsiniz. Yoksa ağlıyorlar basıç yüzünden. Ana kucağını da almıyorlar kabine. Tam kapıda teslim ediyorsunuz. O yüzden araba daha rahat olur sizin için.

Arabayı almazlar. 1 yaşındaysa kucağınızda ücretsiz yolculuk edebilir. En sevdigi bir iki oyuncağı yanına alın. Sevdiği bir iki atistirmaligi da yanına alın. Kalkış ve inişte ya emzirin ya da ağzını meşgul edecek emzik, yiyecek vs verin. Islak mendiliniz, beziniz yanınızda olsun. Üstünü çok kalın gidirmeyin ama yanınızda mutlaka kolay giydirebileceginiz bir hırka ya da panço tarzı bir şey olsun. Minik bir battaniye, bir kat da yedek kıyafet bulundurun. Ben bunlarla gayet rahat yolculuk yapıyordum oğlum bebekken.

Ben 10 aylık kızımla Mart ayında uçağa bindim bayramda da bineceğim. Bebek arabasını uçağa kadar getiriyorsunuz kapıda görevliye teslim ediyorsunuz. İnerken de aynı şekilde alıyorsunuz. Bebek arabanız Travel sistemse 1 yaş için büyük kısmı kullanıyorsunuzdur. Kapatıp orda veriyorsanız. Ana kucağı kısmına uçakta gerek yok çünkü bebek size kemerle bağlı olacak. Ana kucağını gideceğiniz yere götürecekseniz bebeğinizin de bagaj hakkı var onu firmadan öğrenebilirsiniz.

Bebeğin bagaj hakkıyla bebek arabası kilosu dahil değildir değil mi
Ben 10 aylık kızımla Mart ayında uçağa bindim bayramda da bineceğim. Bebek arabasını uçağa kadar getiriyorsunuz kapıda görevliye teslim ediyorsunuz. İnerken de aynı şekilde alıyorsunuz. Bebek arabanız Travel sistemse 1 yaş için büyük kısmı kullanıyorsunuzdur. Kapatıp orda veriyorsanız. Ana kucağı kısmına uçakta gerek yok çünkü bebek size kemerle bağlı olacak. Ana kucağını gideceğiniz yere götürecekseniz bebeğinizin de bagaj hakkı var onu firmadan öğrenebilirsiniz.

Travel sistem derken araba koltuğu bebek arabasına takılanı kastediyorsunuz sanırım. Ben THY ile iki defa oto koltuk içeride bindim uçağa. Bazı markalar uçak koltuğuyla uyumluymuş. Bizimkinin marka Ma.. Co.. idi. Oto koltuğu uçak koltuğa sabitlemişlerdi. Bu dediğim 11-12 yıl önceydi, bu uygulama hala var mı bilmiyorum.

Araba verme olayı da; uçağa otobüsle gidiliyorsa otobüsten inince teslim ediyorsunuz, kapıdan yani körükten biniyorsanız yine uçağın kapısında kapatıp teslime ediyorsunuz.İnişte bazen hemen inince veriyorlar, bazen de banttan alıyorsunuz. Genelde bavullardan ayrı banttan gelir bebek arabası, büyük eşya falan yazar.

Size şiddetle bebek arabası torbası tavsiye ediyorum. Her havayolu veriyor check in yaparken isteyin. Torbanın içine koyunca kirlenmiyor bebek arabası.

uçağa bebek arabasını almazlar.
emzirin emmiyorsa emzik yada biberon kullanın kalkış ve inişlerde.

Bebek arabasını uçağa son biniş anına kadar yanınzda tutup binerken görevliye veriyorsunuz poşetleyip alıyorlar ve siz uçaktan iner inmez bagajınızı almaya gitmeden size veriyorlar. Puseti yanınıza alabilirsiniz. Yanınıza alıcağınız ürünlerde sıvı ürünlerin 100 ml altında olmasına dikkat edin yoksa direk çöpe gider pişik kremi suyu maması bunların ml ne dikkat edin.

Son düzenleme:
1 yasta 3 yasa ladar bir cok kez ucakla seyahat ettim.Ucagin kapisinda aliyorlar sizden indiğinizde hemen arabayı da alıyorsunuz. Ayrıca bebek ürünleri olduğu için su ve sıvı şeylerin hic birine dokunmuyorlar. Çöpe vs atılmıyor. Şimdiye kadar su süt ne varsa uçağın içine kadar aldim. Bebek icin dediğimden dolayı musade ettiler.

1 yasta 3 yasa ladar bir cok kez ucakla seyahat ettim.Ucagin kapisinda aliyorlar sizden indiğinizde hemen arabayı da alıyorsunuz. Ayrıca bebek ürünleri olduğu için su ve sıvı şeylerin hic birine dokunmuyorlar. Çöpe vs atılmıyor. Şimdiye kadar su süt ne varsa uçağın içine kadar aldim. Bebek icin dediğimden dolayı musade ettiler.
O görevlinin insiyatifidir benimde çok seferinde çöpe gitti. En fazla bir tanenin sınırı geçmesine izin verirler yoksa 100 ml üstüne çıkması yasak

Bebek arabasını uçağın içine alamazsınız , kapıda görevliye teslim edeceksiniz , uçaktan indiginizde alacaksınız.
Eğer bebeğiniz emiyorsa uçakta sürekli emzirin , emmiyorsa biberonla içeceği birşey olsun yanınızda ve sürekli biberonla incirin yoksa kulakları çok acir
+1

Klimalar icin kafasina sapka, ekstra kiyafet, burun spreyi( tuzlu su), icecek ya da yiyecek kalkip Inerken yedir icir emzir…bebek arabasi ni binerken teslim ediyorsun.

O görevlinin insiyatifidir benimde çok seferinde çöpe gitti. En fazla bir tanenin sınırı geçmesine izin verirler yoksa 100 ml üstüne çıkması yasak
Sadece biberonda mama mi alabilirim? Toz mamayı küçük termos falan camtamla yanıma alamaz mıyım?

Merhaba bilet alırken bebeginiz için oto koltugu isteyebilirsiniz ona göre bebeginizin oturcagı yere oto koltugu yerleştiriyorlar

X