Bebekle uçakta yolculuk

Sadece biberonda mama mi alabilirim? Toz mamayı küçük termos falan camtamla yanıma alamaz mıyım?
100 ml geçiyorsa alamayabilirsiniz ama siz yinede alın yanınıza çocuk için belki kabul ederler sadece termosu, tamamen görevlinin insiyatifi, etmezlerse içini çöpe boşaltırsınız uçaktaki görevliler de yardımcı olur.

Alıyorlar ama kargo bölümüne koyuyorlar yanına küçük bir çanta alabilirsiniz sadace.

Arabayı almazlar. 1 yaşındaysa kucağınızda ücretsiz yolculuk edebilir. En sevdigi bir iki oyuncağı yanına alın. Sevdiği bir iki atistirmaligi da yanına alın. Kalkış ve inişte ya emzirin ya da ağzını meşgul edecek emzik, yiyecek vs verin. Islak mendiliniz, beziniz yanınızda olsun. Üstünü çok kalın gidirmeyin ama yanınızda mutlaka kolay giydirebileceginiz bir hırka ya da panço tarzı bir şey olsun. Minik bir battaniye, bir kat da yedek kıyafet bulundurun. Ben bunlarla gayet rahat yolculuk yapıyordum oğlum bebekken.
Bebekte olsa bilet kesiyorlar ama sadace cüzzi bir miktar bebeği sigortalıyor firma mecburi.

Nette yazdigi gibi. Ek olarak ucakta emzik verin bebege kulagi agrimasın. Emzik emmiyirsa siz emzirin. Bizim tecrubemiz kizim 7 aylikken oldu. Ucakta 10 bevek vardı bir tek kizim aglamadi emzikten diye dusunuyorum muhtemelen digerlerinin kulagi agridi da agladılar

Thy den aldım bilet sordum bagaj hakkına dahil değil ücretsiz taşınıyor dediler
İlk defa duydum şaşırdım iyi ki aramışsınız yoksa yanlış yönlendirmiş olacaktım. Defalarca uçtuk hatta son uçuşumuzda sırf bu kilo hakkı için bebek arabasını yanımıza almadık.

Mama için ben termosta sıcak su ve normal pet şişede soğuk su çok soktum içeri mama için diyince sıkıntı çıkarmıyorlar, ben hiç sıkıntı yaşamadım bu konuda. En kötü biberonuna koyarsınız suyu hosteslerden ısıtmaları için rica edersiniz.

1 yaşında bebegimle bayramda uçakla memlekete gideceğiz. Sorum şu travel sistem bebek arabasını uçağa alıyorlar mi? Uçağa kadar arabayla gidiliyor puseti yanımıza diğerini görevliye teslim ediliyor yazıyor nette ama sizden de bilgi almak istedim. Ve ekstra yanıma almam gerekn dikkat etmem gereken bir şey var mi?
Uçak kapısına kadar bebek arabasıyla gidebiliyorsunuz, ama çek in sırasında bunu belirtin. Kapıda arabayı sizden alıyorlar yalnız hangi havaalanında ineceğiniz önemli, büyük havaalanlarında araba bagajla birlikte gelmiyor, bagaj çıkışında kapıdan alıyorsunuz. O biraz zorluyor.

İlk defa duydum şaşırdım iyi ki aramışsınız yoksa yanlış yönlendirmiş olacaktım. Defalarca uçtuk hatta son uçuşumuzda sırf bu kilo hakkı için bebek arabasını yanımıza almadık.
Evet bebek arabası bagaj hacmine dahil değil, el bagajı gibi kabul ediliyor

Bilmiyordum ki aldım bile bileti
O şekilde değil aslında online checkin yaparken uçağın bebekli anneler için ayırdığı oto koltuğu takılabilen koltukları var ama başka yolcularda o koltukları yerler dolunca alabiliyor o yüzden erken davranıp o koltukları alırsanıZ daha kolay olur sizin için

Evet bebek arabası bagaj hacmine dahil değil, el bagajı gibi kabul ediliyor
Bende el bagajı hakkı olarak yazmıştım aslında. Sonuçta uçak kapısına kadar gidiliyor el bagajı olarak veriliyor ve çocuğa ait el bagajı hakkı kalmıyor anlamındaydı. Bilemedim şimdi yanlış yönlendirmek istemem biz yurtdışından uçuyoruz bi ihtimal farklıdır belki diye düşündüm.

Bende el bagajı hakkı olarak yazmıştım aslında. Sonuçta uçak kapısına kadar gidiliyor el bagajı olarak veriliyor ve çocuğa ait el bagajı hakkı kalmıyor anlamındaydı. Bilemedim şimdi yanlış yönlendirmek istemem biz yurtdışından uçuyoruz bi ihtimal farklıdır belki diye düşündüm.
Tüm uçuşlarda aynı aslında kabin içi el bagajı kg hakkı zaten 8 kg çoğu bebek arabası bu ağırlığı geçiyo bi de kabine koymuyolar zaten

X