Bebeklerde ayakları ağzına sokma.

Bu hareket bana çok tatlı geldiği için kızımın yapacağı günü bekledim hasretle ama hiç yapmadı. Şu an 3.5 yaşında, sağlıklı, normal bir çocuk.

Bu hareket bana çok tatlı geldiği için kızımın yapacağı günü bekledim hasretle ama hiç yapmadı. Şu an 3.5 yaşında, sağlıklı, normal bir çocuk.
Ay çok Teşekür ederim .içim rahatladı .benim bebeğimle aynı ay doğanların çoğu bunu yaptığını söyledi yada fotolardan gördüm.benimki niye yapmıyor diye merak ediyordum.hatta endişelenmeye başlamıştım.

Ay çok Teşekür ederim .içim rahatladı .benim bebeğimle aynı ay doğanların çoğu bunu yaptığını söyledi yada fotolardan gördüm.benimki niye yapmıyor diye merak ediyordum.hatta endişelenmeye başlamıştım.
Rica ederim ne demek. Her bebeğin gelişimi farklı. Benim kızım da küçük bebekken parmağımızı eline tutturup çekince kendini hiç kaldıramazdı. Çok endişelenmistim bu çocuğun refleksi yok diye. Doktora gittik, doktor parmağını avcuna koydu, kızım parmaklarını kapatıp kavradı doktorun parmağını. Tamam normal dedi doktor. Biz de öyle rahatladık, ille kendini taşıyacak kadar güçlü tutması gerekmiyormuş.

5 aylık olduktan sonra refleks olarak yaptığı bazı davranışların gerilemesi bazı davranışlarında başlaması gibi bi süreçleri var bebeklerin .
Benim oğlum yapmak istedi ama beceremedi 😂 çok sağlıklı bi durum bence emme refleksi diyorsun buna sanırım.

Sizce her bebek ayaklarını tutup ağzına götürmelimi?ve bunu kaç aylıkken yaptı sizin bebeğiniz
Canım komik biliyorum ama bizde büyükler derki eyerki bebekler ayaklarını ağızlarına götürürlerse kardeş istedikleri içinmiş. Banada çok saçma geldi ama benim kızım 1 yaşında öyle yaptı sonra ben hamile kalınca bidaha öyle yapmadı. Şaşırtıcı bi durum
🤣

5 aylık olduktan sonra refleks olarak yaptığı bazı davranışların gerilemesi bazı davranışlarında başlaması gibi bi süreçleri var bebeklerin .
Benim oğlum yapmak istedi ama beceremedi 😂 çok sağlıklı bi durum bence emme refleksi diyorsun buna sanırım.
Bebeğim hiç ayaklarını tutmak istemiyor.yani hiç ilgisini çekmiyor ayakları.ayaklarını hava kaldırıp dönüyor ama hiç onları tutmak istemiyor.onlarla oynamak yada.

Canım komik biliyorum ama bizde büyükler derki eyerki bebekler ayaklarını ağızlarına götürürlerse kardeş istedikleri içinmiş. Banada çok saçma geldi ama benim kızım 1 yaşında öyle yaptı sonra ben hamile kalınca bidaha öyle yapmadı. Şaşırtıcı bi durum
🤣
Olabilir valla yaşlıların hep bir bildiği vardır derler.:🤣🤣benim kızım hiç tutmaya meraklı değil ayaklarını .ama bakıyorum o aylık bebeklerin hep elleri ayaklarında.sizinki 1 yaşında mı ayakları ile oynamaya başladı

Olabilir valla yaşlıların hep bir bildiği vardır derler.:🤣🤣benim kızım hiç tutmaya meraklı değil ayaklarını .ama bakıyorum o aylık bebeklerin hep elleri ayaklarında.sizinki 1 yaşında mı ayakları ile oynamaya başladı evet 1 yaşında oynamaya başladı hatta annem görünce dediki kardeş istiyor. Ben zaten birkaç gün sonra hamile olduğumu öğrendim ve kızım bidaha yapmadı öyle bişey. Tuhaf olan şuki ikinci kızım hiç böyle bişey yapmadı herhalde ablası ona arkadaşlık ettiği içindir.
Evet 1 yaşında oynamaya başladı hatta annem görünce dediki kardeş istiyo. Ben zaten birkaç gün sonra hamile olduğumu öğrendim ve kızım bidaha yapmadı öyle bişey. Tuhaf olan şuki ikinci kızım hiç böyle bişey yapmadı herhalde ablası ona arkadaşlık ettiği içindir.

Evet 1 yaşında oynamaya başladı hatta annem görünce dediki kardeş istiyo. Ben zaten birkaç gün sonra hamile olduğumu öğrendim ve kızım bidaha yapmadı öyle bişey. Tuhaf olan şuki ikinci kızım hiç böyle bişey yapmadı herhalde ablası ona arkadaşlık ettiği içindir.
Çok Teşekür ederim cevap verdiğiniz için merakımı ve endişemi gidermiş oldunuz.iyi akşamlar.

X