Davranış Bozuklukları Bebeklerde ben dili nasil olusturulur?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.989
bebegimin isteklerini daha dogrusu basa cikamadigi konularda yardim isteme teknigini benim elimi kullanarak yapmasi durumunu arastirirken tabiki otizm e uzanan bir cok baslik gordum. Bu tavrinin karsiligini arastiriken de ben dili yeteri kadar gelismedigi icin sen dili kullanarak ifade ettigini okudum. Bebegim henuz 14 aylik, ben dilini gelistirebilmek icin nasil bir yol izlemeliyim bilgisi olan var mi?

Bu arada goz kontagi ve iletisim sorunumuz yok, cok iyi bir taklit yetenegi olan el ayak hareketlerimiz yuz mimiklerimizi bile bir goruste yapabilen, onunla ilgilenelim diye gozumuzun icine bakip turlu sebeklik yapan bir bebegim var.

İsaret parmagini 8. Aydan beri bir yere dokunmak icin birseyi gostermek icin kullaniyor, sadece istediklerini gostermek icin cok kullanmiyor. Bu sorunu yasamis yada bilgi sahibi olanlardan fikir bekliyorum.

Bu arada psikolog bir arkadasima durumdan bahsettim, 18 aydan once pedagog un iyi bir fikir olmadigini soyledi. Simdilik oyunlar vs ile benlik duygusunu nasil gelistirebilirim benim yapabilecegim birsey var mi oyun vs

X