Bebeklerimiz hangi hafta kaç kilo & cm annişler kaç kilo aldı hamilelik nasıl gidiyor

Kızlar Merhaba bnde 14. Haftama yeni girdim 2.5 kilo aldım sizce iyimi....bana cok geliyo mide bulantim cok az oldu ama yedim bu zamana kadar bide canım hep hamur işi cekiohep bbörek pogca olsa yicem yaniii:KK43: pişmiş yemk yiyemedim baslarda ekmek arasıbbişeyler yedim şimdi pismanm ama yinede yesem yicem yanii bazi arkadaşlar 1 kilo aldim felan yazınca burda üzüldüm valla; (

Kızlar Merhaba bnde 14. Haftama yeni girdim 2.5 kilo aldım sizce iyimi....bana cok geliyo mide bulantim cok az oldu ama yedim bu zamana kadar bide canım hep hamur işi cekiohep bbörek pogca olsa yicem yaniii:KK43: pişmiş yemk yiyemedim baslarda ekmek arasıbbişeyler yedim şimdi pismanm ama yinede yesem yicem yanii bazi arkadaşlar 1 kilo aldim felan yazınca burda üzüldüm valla; (
bebegının cınsıyetı bellımı bende senın gıbı pişmiş yemek yıyemıyodum ekmek arası bıseyler yedım hep hamur işi ekşi meyveler sucuk kofte cekıyodu canım sureklı 4 5 gun once kızım olcagını ogrendım ben bulantı donemınde 4 kılo verdım sımdı 2 kılo aldım bana gorede fazla gelıyo doktorlara sorsan ılk 3 ay hıc almamak lazımmıs inş kendımızı dizginlemeyi başarırız yoksa rahat 20 kılo alırız :KK70:

Ben 20.haftadayım, 1-1,5 kilo aldım. Öğün aralarında mutlaka süt ürünleri, ceviz,badem,fındık ya da meyve yiyerek dengeliyorum. Bebeğe yaramayacak şeyleri yemekten kaçınıyorum. En sevdiğim şey tatlıdır, çikolatadır, gebelikte canım hiç istemedi, sanırım benim için avantaj oldu. Ben de bulantı kusma olmadı, ama tatlı görünce iğrenme ve bulantı hissi oluyordu. 6-7. aydan sonra hormonlar değişebiliyormuş, bebek açıkabilirmiş ve anne daha fazla yiyebilirmiş. O zaman nasıl olur bilemiyorum. Bebeğimle buluşalı 3 hafta önceydi, bu hafta ultrasonda kilosunu öğrenebileceğim.

arkadaşlar hepiniz çok az kilo almışsınız ben hiç kusamdım çok şükür habire yedim tatlı şeyler hariç ne kadar acı eksi varsa yedim 49 kiloydum ve 60 oldum birden hiç anlamadan :110::110: 20 haftalık bebeğim 18 haftalıkken kontrole gittim 200 gr dedi doktor bu gidişle dev olcam herehalde:KK51::KK51:

miniğim şimdi 13 haftalık ve ben şimdiden 3kg aldım. doktorum kesinlikle hamur işi kızartma şeker çikolata yemememi söyledi ama pek söz dinlediğim söylenemez. bu gidişle yusyuvarlak bişey olucam ilerleyen haftalarda :kk77:

miniğim şimdi 13 haftalık ve ben şimdiden 3kg aldım. doktorum kesinlikle hamur işi kızartma şeker çikolata yemememi söyledi ama pek söz dinlediğim söylenemez. bu gidişle yusyuvarlak bişey olucam ilerleyen hafda :kk77:

• 6509, member: 637144"]bebegının cınsıyetı bellımı bende senın gıbı pişmiş yemek yıyemıyodum ekmek arası bıseyler yedım hep hamur işi ekşi meyveler sucuk kofte cekıyodu canım sureklı 4 5 gun once kızım olcagını ogrendım ben bulantı donemınde 4 kılo verdım sımdı 2 kılo aldım bana gorede fazla gelıyo doktorlara sorsan ılk 3 ay hıc almamak lazımmıs inş kendımızı dizginlemeyi başarırız yoksa rahat 20 kılo alırız :KK70:[/QUOTE]
Ayy canimm hayirli olsun kizin ben daha gitmedim doktora pers gunu gidicem soylermi kiii bilmiyoruk senin ne zamn belli oldu tam.sen iyi yine iki kilo vermissin bastan ben hic vermedim ya.nettede 2 normal diyo uc ay sonunda sonrada 20. Haftanin sonunda iki bucuk normal dio yani 8 haftada 12 den 20 ye kadar nasil yarim kilo alcaz sadece yarim kilo anlamiyorum:KK66:
bebegının cınsıyetı bellımı bende senın gıbı pişmiş yemek yıyemıyodum ekmek arası bıseyler yedım hep hamur işi ekşi meyveler sucuk kofte cekıyodu canım sureklı 4 5 gun once kızım olcagını ogrendım ben bulantı donemınde 4 kılo verdım sımdı 2 kılo aldım bana gorede fazla gelıyo doktorlara sorsan ılk 3 ay hıc almamak lazımmıs inş kendımızı dizginlemeyi başarırız yoksa rahat 20 kılo alırız :KK70:

• 6509, member: 637144"]bebegının cınsıyetı bellımı bende senın gıbı pişmiş yemek yıyemıyodum ekmek arası bıseyler yedım hep hamur işi ekşi meyveler sucuk kofte cekıyodu canım sureklı 4 5 gun once kızım olcagını ogrendım ben bulantı donemınde 4 kılo verdım sımdı 2 kılo aldım bana gorede fazla gelıyo doktorlara sorsan ılk 3 ay hıc almamak lazımmıs inş kendımızı dizginlemeyi başarırız yoksa rahat 20 kılo alırız :KK70:
Ayy canimm hayirli olsun kizin ben daha gitmedim doktora pers gunu gidicem soylermi kiii bilmiyoruk senin ne zamn belli oldu tam.sen iyi yine iki kilo vermissin bastan ben hic vermedim ya.nettede 2 normal diyo uc ay sonunda sonrada 20. Haftanin sonunda iki bucuk normal dio yani 8 haftada 12 den 20 ye kadar nasil yarim kilo alcaz sadece yarim kilo anlamiyorum:KK66:[/QUOTE]
doktorunun ultrasonu ıyıyse soyleyebılır bebegının pozısyonuda tabıkı ıns gosterır. benımkı 13+3 gunlukken kanamayla acıle gıttıgımde doktora sormadıgım halde pat dıye soyledı hemsıreye bebegın ölcumlerını soylerken bu arada kızın olcak dedı şok oldum valla bulantılarım gectıgınden berı bogazım durmuyo heralde meyve salata agırlıklı yersek almayız ben ıkıncı oglumda ne guzel 4.5 kılo almıstım hepsı dogumda gıtmıstı ılk oglumda 10 kılo almıstım bakalım bunda ne olcak

vldnsnmz .!.:
valla maşallah hiçbirşey yemiyo musun bir de kaç kiloyla hamile kaldn canm
Yemezmiyim herseyleri yiyorum.. İlk hamileligimde tam15 kilo aldim doğumdan 6 gün sonra eski kilomdaydim ..

Bu da 68 le hamile kaldim 72 yim şuan.. Bene sasirmiyor değilim aslinda bu duruma :)

ben 18 haftalık gebeyim. ilk ay 76 kilodan 69 kiloya düştüm. geçen hafta 74 kilo çıktım ama son bir ayda hiç kilo almamışım. ekmek çok fazla yememeye çalışıyorum. zararlı olacak ve kilo aldıracak şeylerden de uzak durmaya çalışıyorum. doktorum bundan sonra kilo alman gerekiyor dedi. bakalım önümüzdeki aylarda neler olacak?

32.haftada yani iki hafta once kontolumuzde ben 79 kilo olmusum.İkiser ikiser gidiyorduk bu ay sadece bir kilo almisim.Oglumda 2050 kg boyuda 45 cm olmus. Bir hafta sonra yine kontrolumuz var merak ediyorum bakalim ne kadar oldu oglumun kilosu..Kimi artik son ayda fazla kilo almaz diyor.Kimiside son ayda daha hizli kilo alir diyor.Cevremdeki herkes doktor kesilmis sanki
:KK70:Benda hangisine inanacagimi bilemiyorum...

Yemezmiyim herseyleri yiyorum.. İlk hamileligimde tam15 kilo aldim doğumdan 6 gün sonra eski kilomdaydim ..

Bu da 68 le hamile kaldim 72 yim şuan.. Bene sasirmiyor değilim aslinda bu duruma :)
tebrik ediyorum seni ozaman :KK66: benim de belki ondan böyledir yani inşallah son ayımda yuvarlanmayımda doğumdan sonra illaki verrm bebişlermz de sağlıklı olsunda inşallah canm benm

Bugün ilk defa bebişimizi gördük.kese 16 mm embriyo 2.4 mm 5+6 dayım.embriyo küçük mü? Lütfen cevap verin

X