Bebeklerimizin lkleri Gnl...

Teknolog

ŞÜPHECİİ.....
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
7.734
13
:ecrin_bebek:Evimize her türlü güzelliği getiren melek bebeklerimizin büyürken ilk yaptıkları şeyleri yazabileceğimiz bir günlük oluşturalım istedim arkadaşlarr....sevincimizi onun yaptığı bu güzel şeyleri birbirimizle paylaşıp sevinçlerimizede ortak olalım...:asigim:

Bebeğim bugün 6 ay 8 günlük ve ilk kez bunu yaptı gibi bir takvimle neler yaptığını gün gün değişik ne varsa yazalım. Bebeğimiz ilkinin yaparken yaptığı ilkin resminide ekleyebiliriz...a.s

Buyrun arkadaşlar bebeklerimiz meleklerimiz kuzucuklarımızın ilkleri.............a.s.:nazar:

benim kızım 05.kasım 2008 de minicik bir kız olarak dünyaya geldi..bu minik kuşa melis ece ismini verdik..sadece 2570 gr dı ,küçücük elleri vardı :) şimdi 2,5 aylık ve 5700 gr ..
ilk günlerde gözleri baktığı yeri seçemez iken şimdi herşeyi takip edebiliyor ,cin gibi gözleri var,
oyuncaklara sesli ve hareketli yanıt veriyor,
annesini çok seviyor ve ona gülücükler atıyor :)
hiç olmayan kirpikleri artık uzun ve gür..
babasını görünce dudak büküyor,bütün gün seni özledim nerdeydin der gibi bakıyor ve sonra başlıyor gülmeye .
artık meme emerken boğulmuyor :)
sabahları annesiyle yatıyor,parmağını emiyor ve kızım annesine agu yapıyor..

belki bunlar bazılarınız için çok basit ve sıradan ,gelip geçen şeyler ama ben kızımın her geçen gün gösterdiği değişimi büyük bir heyecanla izliyorum..onun bir gülüşüne dünyaları veririm ,herşeyden vazgeçerim..

eylülcüm süper olmuş canım ...melis ecenin yeni ilklerini sabırsızlıkla bekliyor ve okurken bile duygulandığımı söylemeden geçemiyorum...

kiprikleri benimkininde yoktu ve şimdi uzun ve gür dediğin gibi...öptüm meleğini canımm..allah sağlıklı uzun ömürler versin kuzuna..

Ya ben böyel uzun yazamayacağım şimdi.Sonra yazarım.
Kızım ilk defa çarşamba günü ben onu sallarken eee diyorum.o da eee dedi:) Şimdi ara araa eee diyo sallarken:KK70:

canım zaten uzun yazmana gerek yok..diğelim yarın ilk defa değişik bişey yazdı onu yazarsın...şimdiye kadar olanlarıda yazabilirsin tabi toplu olarak..kuzunun her şeyinii...

benim yusuf um da,17 temmuz dogumlu...
ilk 5 aralikta donmeye basladi..10 ocakta da emeklemeye basladi..
4 aylikken anni demeye basladi..daha sonra babba dedi...
simdi aklima gelenler bunlar...
bakalim simdi dislelrini bekliyoz..

bebişim 31 temmuz doğumlu. şimdiye kadarki ilkleri kendi defterinde yazıyor, buraya bundan sonrakileri yazayım oldukça.
şu sıralar yapmaya başladığı şey "gel gel" son haftalarda gel gel deyince atılmaya çalışıyor, birde kendi ellerinide açıp kapatıyor.

benim mehmet yiğitim de 8 kasım doğumlu artık 2,5 aylık oldu agu gu gugu kuuuu ve en sonunda birkaç gün önce buuuu demeye başladı .eğer dudaklarını büzüp ağlar gibi yaparsak da ağlamaya başlıyor yavrum çok hisli çook

yusuf ta bugun ilk kez,yataginin iki kosesini uzanarak tutuyor ve ayaga kalkiyor..bu cocuk beni cok sasirtiyor cok....

Kızım 1 kasım doğumlu (hep böyle başlanmış bende geleneği bozmayayım:KK70: )
18 ocakta ilk kez ellerinden destek almadan kafasını kaldırıp ayaklarına bakmak istedi:))
Hardal rengi bir külotlu çorap giydiriyordum çok ilgisini çekti.

2 gündür hiç yatmak istemiyor,kafayı ayakları kaldırıyor,elinde olsa tamamen kalkacak:KK70:
Çok tatlı oluyor.

maşallahh kuzuna çabuk ayaklanacakk...

Bakalım canım bazıları böyle yapıp tembel çıkınca hevesim söndü bu konuda :)

Dün ilk defa babasının kucağındayken,karşısına geçip seslenince ağladı,beni istedi:)))

Eline vurur gibi yapıp ahhh ahhh dediğimde kızdı.

Bugün kucağıma aldığımda yüzümü yaladı durdu.Yüzümü ağzına alamadığı için ağladı:)

Babası eliyle eline dokunup ahh ahh etti baya bi süre.
Bizim kızda ahh demeye çalıştı,arada çıkardı ahhh sesini :)

Benim minik cadım 12/07/2008 doğumlu.
Bugün itibariyle 6 ay 10 günlük oldu.
Geçen gün halası baş baş yapmayı öğretmiş:ecrin_bebek:
Baş baş yaparken kafasını kıracak
Bu sabahtan itibaren de de de diyerek çığlık atıyoruz.
Çığlıklarla uyanmak çok kötü bir şeymiş. Gerçi de de mi diyor gel gel mil demeye çalışıyor anlamış değilim..yerimseniben

benim oğluşum 18 kasımda doğdu daha ilk gün kafasını dimdik tuttu maşallah doktorlarım çok iyi bakmışsın annesi dediler çok mutlu oldum
doğduğu günden beri yüzü koyun yatıyor uykuya dalarken kafasını bir o yana bir bu yana çevirmesi çok güldürüyor beni
yaklaşık 1 aylıkken ellerini fark etti ve o gün bu gündür ellerimiz tümüyle ağzımızın içinde bazen ikisi birden

banyoyu çok seviyor ve hiç ağlamıyor ama gözleri faltaşı gibi açık ve hiç kırpmıyor nerdeyse

gülünce gözlerinin içi gülüyor dudaklarının iki yanında gamzeleri var ve çok yakışıyor

elleri ayakları hiç durmuyor çıngırağını çok seviyor birde onunla konuşulmasını

maşallah bebişime

geçen pazar kızımdan ilk kez 5 saat ayrı kaldım..anneanneye bıraktım..eee bizimde biraz kafa dağıtmamız şart ama değilmi..
kızım dün 3 aşı birden oldu ,acısını duymıyım diye annemi çağırdım o yaptırdı aşısını ben dışarda bekledim..

oglusum ayaga kalkmayi beceremiyordu ama ,dun aksam tam anlamiyla kendisi yarim metrelik sehpaya kendi uzanarak ayaga kalkti,1 hafta onccesi egik duruyordu,simdi tam dik birsekilde dogruldu..inmesini beceremiyor aama daha..2. denemesinde dustu yere kafasin vurdu...tabi o zaman yakalayamadim ve bayagi cani acidi...gun icinde kac kere dusuyor,yuvarlaniyor..kendinden buyuk isler yapiyor...
tum bebeklere ve benim bebegime masallah...

X