Bebeklerini sallamadan uyutmaya nasıl alistirabilirim

Valla çocuktan çocuğa değişiyor heralde ben karnını doyurup koyuyorum beşiğe kendi kendine uyuyo maşallaah uyansa bile sesi çıkmaz bi aciktığında aģlar o kadar onun haricinde iğnede bile çok ağlamıyor maşallah kimseye elletmedim çocuğumu karnını doyurup bıraktım etrafı inceleye inceleye uyuyo

Allah kolaylik versin oncelikle.
ben gunduz uykularinda ayakta da salladim besikte de ama gece uykusu icin sunlari yaptim ve ikinci bebegimede yapiyorum.
hasta olmadigi surece her aksam banyo yaptiriyorum, pijamalarini giydirip sessiz karanlik ortamda besliyorum, besledikten sonra en az yarim saat dik pozisyonda omzumda tutuyorum gegiriyo gazini atiyo ve uykuya daliyo.
uyku arkadasi edinin ikisinede..
her aksam rutininiz olsun, size uyutmada birinin yardimci olmasi lazim yoksa cok zorlanirsinz.
gunduz uykulari zamanla azaliyo ve ortadan kalkiyo ama gece uykulari onemli.
tekrar kolayliklar diliyorum

Dus aldiramiyorum çünkü ev kaleruferli değil gece usurler diye korkuyorum . ama yaz yaklaştı onuda denerim

O zaman uyku saatinden yarım saat önce odalarına geçirin, loş ışıkta besleyin, ninni söyleyin veya telefondan dinletin. Saat gelince ışığı tamamen kapatın. Uyuyana kadar vücutlarına temas etmeyi sürdürün, ağlar gibi yaptıklarında umursamayın, ama ağlarsalar kucağınıza alın, ağlamaları kesildiği gibi yeniden yatağa koyun. Ve yeniden ağlayacaklar, yine kucağınıza alın,... bitmeyecek gibi gelecek ama bitecek. Bir saat sürebilir ilk gün, ertesi gün yarım saat, 3. 10-15 dakika da uyuyacaklar.

İkiz bebeklerin sürekli beşikte sallanarak uyumaya alıştı başlarından ayrilamiyorum uykularinda bile . Sallamadan uyumaya nasıl alistirabilirm tavsiyeniz var mi
kaç aylıklar nette ağlatma yöntemi ile uyku eğitimi var bi bak istersen

Valla çocuktan çocuğa değişiyor heralde ben karnını doyurup koyuyorum beşiğe kendi kendine uyuyo maşallaah uyansa bile sesi çıkmaz bi aciktığında aģlar o kadar onun haricinde iğnede bile çok ağlamıyor maşallah kimseye elletmedim çocuğumu karnını doyurup bıraktım etrafı inceleye inceleye uyuyo
Benimkiler ikiz olduğu halde birbirinden farklilar bir tanesi daha uysal diğeri daha nazlı . gerçekten çocuktan çocuğa fark ediyor

Bide elektrikli beşikler var ikinci ellerinde satılıyo onlardan da ala bilirsn büyük ihtimalle hala gaz sancısı çekiyolar

Benimkiler ikiz olduğu halde birbirinden farklilar bir tanesi daha uysal diğeri daha nazlı . gerçekten çocuktan çocuğa fark ediyor

Uyutcagınız zaman pijama giydirip loş ışıkta yanlarına uzanın uyuyana kadar kalmayın ben öyle yapmıştım bir deneyin isterseniz

Tamam 4 aylık tan itibaren verilen bi eğitim izlemeni tavsiye ederim ama emzik tuttırmayı denedin mi onunla uyurlardı

O zaman uyku saatinden yarım saat önce odalarına geçirin, loş ışıkta besleyin, ninni söyleyin veya telefondan dinletin. Saat gelince ışığı tamamen kapatın. Uyuyana kadar vücutlarına temas etmeyi sürdürün, ağlar gibi yaptıklarında umursamayın, ama ağlarsalar kucağınıza alın, ağlamaları kesildiği gibi yeniden yatağa koyun. Ve yeniden ağlayacaklar, yine kucağınıza alın,... bitmeyecek gibi gelecek ama bitecek. Bir saat sürebilir ilk gün, ertesi gün yarım saat, 3. 10-15 dakika da uyuyacaklar.
İnşallah dediğimiz gibi olur . Teşekkürler tavsiyelerini için

İkiz bebeklerin sürekli beşikte sallanarak uyumaya alıştı başlarından ayrilamiyorum uykularinda bile . Sallamadan uyumaya nasıl alistirabilirm tavsiyeniz var mi
evet ama azıcık dirayetli durman lazım genellde anneler vicdan yapıp dayanamayıp gene sallıyorlar.
eger yaparım diyorsan ki yapmalısın. çünkü ikiz bebek tekten daha da zordur ve kendine asla vakit ayıramazsın. ayırabildigini de düşünmüyorum..
önce ikisini de ayrı yatakları vardır sanırım. özelikle bu sepet gibi yataklar ( 2 katlı hani )var ya onlar bebekler için ideal oluyor. düşmezlerde aklında onlarda kalmaz. varsa süper katı kaldır iyice dipte uyusunlar.
iyice yor bunları, sonra yataklarına götür. lambalarını da kapat. odanın içinde sen dur. aglasınlar zırlasınlar arada susun dersin popolarına pılpış yparsın. ama güçlü duracaksın. oflamak yok. belki o gece hiç uyuyamayabilirsin. bu 1 hafta cocugun inadına göre 15 gunde hallediliyor.
şimdi bitişiğimde ki bebeginin emzikten kesiyormuş. gece 4 e kadare cocuk uyumadı. bende uyanıktım acaba hasta mı oldum dedim meger memeymiş. karabibere sürüp agzına almış :KK70: kıyamet koptu. aglaıyor uyuyor uyanında bir daha aglıyor sonra annesi sus tamam buradayım pış pış yapıyor. hep başındaydı. . ikiz tip evler bizimki duvalarımız bir. gece sessizliginde iyice duyuluyoır tabi konuşmalar :)
yan komşumu anneligi için teprik ettim. bugun 3. gün cocuk memeyi bırakmış.

Okuduğun bir makaleye göre bu sallamalar çocuğun beynine zarar dahi veriyormuş tabi ben bunu yıllar sonra okudum çocuk bebekken bi haberdim şimdi olsa asla sallamam

Enzimlerini ver bide internet ten fön makinesi sesi bi gün uyumamak için direneceklerdir sonra uyurlar sende rahat edersin allah kolaylık versin

İkiz bebeklerimi 5. Aydan beri kendi kendilerine uyumaya alıştırdım.
Tracy hogg 'yatır kaldır' yöntemi ile.
10-15 gün sıkıntı çekersiniz, sonrası rahat.

Sallamayın. Gece uyku bölündüğünde yeniden sallanmak isterler tabii, çünkü nasıl uyudularsa o ana yeniden dönmek isterler.
Onlara kendi kendilerine uyumayı öğretmelisiniz.

Sabırlı, kararlı ve tutarlı olacaksanız, eşiniz de destek olacak pes etmeyecekse, evinize yatılı gelen giden yoksa,bebekler hasta değilse başlayın bu işe.

İlk zamanlar çok ağlayacaklar, tıkayın kulaklarınızı, taş basın bağrınıza ve sabredin.

Emzik, yumuşak bir uyku arkadaşı, yemeni vs gibi eşyalardan yararlanın.

Ninni dinletin veya söyleyin.

Her zaman aynı şeyleri yaparak uykuya geçin. Rutininiz olsun.

Ben uyku, uyanma, beslenme saatlerini yazardım ilk zamanlar. Hem aklımda kalsın, düzen oluşturalım diye,hem de bebeklerimi gözlemlemek için.

Kendi odalarında, kendi yataklarında yatırdım.
3,5,8 dk aralıklarla (her sefer daha uzun sürede) kucağa aldım, pışpışlayıp, sakinleştirip geri bıraktım.
*böylece her ağlamada kucağa alınmayacağını anlıyor ama kendini terkedilmiş de hissetmiyorlar.

Zamanla odadan tamamen çıktım, her sefer daha geç girdim.

Gece uykusuna 7,8,9 diye arttırarak geçtik.
3yaşındalar 9da yatıyorlar epeydir.

Gece beslenmesini 1 yaşında kestim.Normalde beslenme önerilmiyor ama bebeklerim küçük diye beslemeye devam ettim ben.
Mama verip yatırdım. Gece 1er kez emzirdim. Onlar ağlamadan uyanıp emzirdim, aç olduklarını düşündüğüm zaman.
Diğer ağlamalarda emzikle geçiştirdim, asla meme vermedim.

Bebeklerinizi tanırsınız, kendiniz de yöntemi değiştirerek, geliştirerek uygularsınız.

(Tekil konuştum ama herşeyi eşimle yaptık, o benden daha inançlıydı, hakkını yiyemem, o olmasa beceremezdim.)

*uzun yazdım affola.
Ama biz bu şekilde yaptık, başarılı olduk.
Çok da rahat ettik karşılıklı.

Sallamayın. Gece uyku bölündüğünde yeniden sallanmak isterler tabii, çünkü nasıl uyudularsa o ana yeniden dönmek isterler.

Sabırlı, kararlı ve tutarlı olacaksanız, eşiniz de destek olacak pes etmeyecekse, evinize yatılı gelen giden yoksa,bebekler hasta değilse başlayın bu işe.

İlk zamanlar çok ağlayacaklar, tıkayın kulaklarınızı, taş basın bağrınıza ve sabredin.

Ben uyku, uyanma, beslenme saatlerini yazardım ilk zamanlar. Hem aklımda kalsın, düzen oluşturalım diye,hem de bebeklerimi gözlemlemek için.

3,5,8 dk aralıklarla (her sefer daha uzun sürede) kucağa aldım, pışpışlayıp, sakinleştirip geri bıraktım.
*böylece her ağlamada kucağa alınmayacağını anlıyor ama kendini terkedilmiş de hissetmiyorlar.

Gece beslenmesini 1 yaşında kestim.Normalde beslenme önerilmiyor ama bebeklerim küçük diye beslemeye devam ettim ben.
Mama verip yatırdım. Gece 1er kez emzirdim. Onlar ağlamadan uyanıp emzirdim, aç olduklarını düşündüğüm zaman.

Bebeklerinizi tanırsınız, kendiniz de yöntemi değiştirerek, geliştirerek uygularsınız.

(Tekil konuştum ama herşeyi eşimle yaptık, o benden daha inançlıydı, hakkını yiyemem, o olmasa beceremezdim.)

*uzun yazdım affola.
Allah razi olsun valla benim tavsiyeye ihtiyacım var zaten . :emir_bebek:

*uzun yazdım affola.

Bende yatır kaldıra başladım fakat 5 gün hala aynı ağlamaktan yorgun düşüp uyuyor gece uykusu daha kolay gündüzleri yatağına yatırdığım anda ağlıyor bende sinirlenşnce sesimi yükseltebiliyorum bebeğime Siz gündüz uykularını nasıl başardınız yatağa koyar koymaz ağlıyo çünkü bekletmem mi gerek o şekilde kitabı da okudum defalarca ağlayınca kaldırın diyo ama her ağlama kaldırınca 15 dakikada 30 kez kaldır ış oluyorum

Bende yatır kaldıra başladım fakat 5 gün hala aynı ağlamaktan yorgun düşüp uyuyor gece uykusu daha kolay gündüzleri yatağına yatırdığım anda ağlıyor bende sinirlenşnce sesimi yükseltebiliyorum bebeğime Siz gündüz uykularını nasıl başardınız yatağa koyar koymaz ağlıyo çünkü bekletmem mi gerek o şekilde kitabı da okudum defalarca ağlayınca kaldırın diyo ama her ağlama kaldırınca 15 dakikada 30 kez kaldır ış oluyorum
Ben 2.5 aylıkken bıraktım sallamayi. Bizimki uyurken de sallanmak istiyordu sabah akşam gece salla salla, uyku yok yemek içmek yoktu bende. En sonunda doktorumuzun tavsiyesi ile yarım ve gevşek kundak yapıp emziği ağzına verdim , sağına yatırdım. Önce sallamaya başladım sonra yavaş yavaş hafiflettim sallamayi, ağlamaya başlayınca beşiğine pat pat diye vurmaya başladım titreşim oldu. Sonrasında poposuna hafif hafif vurup pişpişledim :))) kundağı bırakmaz diye çok korkuyordum ama 7.5 aylık olunca bıraktı serbest uyumak istedi. Şu an uyumak isteyince emziği ağzına veriyorn sağına yatırıyorm saçını okşuyorum biraz öpüyorum uyuyor :) sabırlı olmak lazım yoksa başarılı olamıyor insan

X