Bebeklerini sallamadan uyutmaya nasıl alistirabilirim

Buzullar

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
219
84
26
İkiz bebeklerin sürekli beşikte sallanarak uyumaya alıştı başlarından ayrilamiyorum uykularinda bile . Sallamadan uyumaya nasıl alistirabilirm tavsiyeniz var mi

nefesalnefesver

Popüler Üye
Pro Üye
27 Haziran 2014
5.012
11.141
Ağlıyorlar uyumuyorlar bir yöntem var mı diye sordum

canım biraz ağlayacaklar ağlamadan çocuk büyümez düzene giremez.
benim tavsiyem ağlamaları birbirini tetiklemesin diye önce birini uyut yatır sonra diğerini uyut kucağında gezdirebilirsin emzik verebilirsin veya yanına yatıp pışpış yapabilirsin.
benim oğlum 1 yaşına gelene kadar kucağımda uyudu sonra yatakta yanına yatıyorum öyle uyuyor. kucağa alışmalarından korkma 50 yaşlarına kadar kucağında kalacak halleri yok.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2317 gün geçti.

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.025
27.958
Sallamadan uyutacaksınız ağlayacaklar ama alışacaklar başka bi yöntemi yok bu işin.Ikiz çocuk büyütmek zordur ama ailenizden size destek olmak için birisi yanınızda olsun özellikle bu aşamada bence.

alyazraela

3 CADIM VE BİRİCİĞİİİİİMMMMM
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2011
4.187
1.974
İkiz bebeklerin sürekli beşikte sallanarak uyumaya alıştı başlarından ayrilamiyorum uykularinda bile . Sallamadan uyumaya nasıl alistirabilirm tavsiyeniz var mi
daha bende tam bi yöntem bulamadım ama en önemlisi ağlamalarına dayanabileceksen başlıcan ben dayanamıyorum gündüz işte çok yorulduğum için bu stresli sürece giremedim ama bebişlerin küçük daha rahat adepte olurlar
önemli olan stres yapmaman sakin davranmam biraz ağlarlar oda 3 gün en fazla uyku saati belirle saat yaklaşınca maması sütü karınlarını doyur yataklarına yatır biraz yataklarında vakit geçirsinler yanlarında ol ama fazla dikkat dağıtma ortamda çok ses ve ışık bırakma rahatlıkla dalıyorlar ben bunu birinde başardim :21: ama diğeri yavaş yavaş kendi başına uyumaya başladı birisi 6 aylıktan beridir kendi uyur ninni söyler pışpış yaparım yeterli olur diğeri tam bi cadı ağlama krizlerine giriyo fazla ağlıyor kıyamıyorum alıyorum ayağıma:KK22:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2382 gün geçti.

Buzullar

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
219
84
26
Çocuktan çocuğa fark ediyor demeki . Sadece uyuyana kadar sallasam bir şey değilde uyurken de sürekli uyanıyorlar sallama mı istiyorlar

Dilber Hala

Uyh uyh tansiyonum indi şekerim çıktı guzumm
Pro Üye
29 Kasım 2016
1.380
3.964
Salladıysan hep sallanmaya alışıyorlar ve bıraktırmak zor oluyor.
yine de deneyebilirsin ama ağlamalarına dayanabilmen lazım.

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
1 Nisan 2011
30.644
57.606
sallarsan hep isteyecekler..nasilsa agliyorlar birak aglasinlar, sonra sallanmayi sevmeyecekler zaten.

Ysmdfn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2015
6.853
9.329
Benim kızımda böyle devamlı sallanırdı. Bi gece uykuya hazırlanırken eşim sallamayalım dedi. Olmaz çok ağlar dedim :) eşim uzandı yanına hadi kızım uyuyalım diye diye uyuttu. Ben şok :))
Şimdi bazen sallıyorum bazen yanına uzanıyorum canım nasıl isterse..
inşallah kolay olur sizinkide.

charla

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
1.285
1.556
Ben de ikiz annesiyim. benimkiler 18 ayliklar. 6. Ay dan itibaren idalarinda yatiyorlar. Aksam yemeginden sonra banyolarini yaptiriyoruz. Pijamalarini giydirip, sutlerini verip yataklarina yatiriyoruz ve opus odalarindan cikiyoruz :) Masallah kendi kendilerine uyuyorlar. Arada Bir bu duzeni bozmsyacalisiyorlar. Ozellikle dis cikardiklarinda ya da hasta olduklarinda. Ayni yontemi deneyin derim. Bir iki haftayi bulabilir kabullenmeleri. AMA Kati olmaniz lazim. Cunku cok aglayacaklar. Bebekleriniz kac aylik?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 807 gün geçti.