Bebeklerini sallamadan uyutmaya nasıl alistirabilirim

Buzullar

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
215
83
28
İkiz bebeklerin sürekli beşikte sallanarak uyumaya alıştı başlarından ayrilamiyorum uykularinda bile . Sallamadan uyumaya nasıl alistirabilirm tavsiyeniz var mi

Ağlıyorlar uyumuyorlar bir yöntem var mı diye sordum

canım biraz ağlayacaklar ağlamadan çocuk büyümez düzene giremez.
benim tavsiyem ağlamaları birbirini tetiklemesin diye önce birini uyut yatır sonra diğerini uyut kucağında gezdirebilirsin emzik verebilirsin veya yanına yatıp pışpış yapabilirsin.
benim oğlum 1 yaşına gelene kadar kucağımda uyudu sonra yatakta yanına yatıyorum öyle uyuyor. kucağa alışmalarından korkma 50 yaşlarına kadar kucağında kalacak halleri yok.

Sallamadan uyutacaksınız ağlayacaklar ama alışacaklar başka bi yöntemi yok bu işin.Ikiz çocuk büyütmek zordur ama ailenizden size destek olmak için birisi yanınızda olsun özellikle bu aşamada bence.

İkiz bebeklerin sürekli beşikte sallanarak uyumaya alıştı başlarından ayrilamiyorum uykularinda bile . Sallamadan uyumaya nasıl alistirabilirm tavsiyeniz var mi
daha bende tam bi yöntem bulamadım ama en önemlisi ağlamalarına dayanabileceksen başlıcan ben dayanamıyorum gündüz işte çok yorulduğum için bu stresli sürece giremedim ama bebişlerin küçük daha rahat adepte olurlar
önemli olan stres yapmaman sakin davranmam biraz ağlarlar oda 3 gün en fazla uyku saati belirle saat yaklaşınca maması sütü karınlarını doyur yataklarına yatır biraz yataklarında vakit geçirsinler yanlarında ol ama fazla dikkat dağıtma ortamda çok ses ve ışık bırakma rahatlıkla dalıyorlar ben bunu birinde başardim :21: ama diğeri yavaş yavaş kendi başına uyumaya başladı birisi 6 aylıktan beridir kendi uyur ninni söyler pışpış yaparım yeterli olur diğeri tam bi cadı ağlama krizlerine giriyo fazla ağlıyor kıyamıyorum alıyorum ayağıma:KK22:

Çocuktan çocuğa fark ediyor demeki . Sadece uyuyana kadar sallasam bir şey değilde uyurken de sürekli uyanıyorlar sallama mı istiyorlar

Salladıysan hep sallanmaya alışıyorlar ve bıraktırmak zor oluyor.
yine de deneyebilirsin ama ağlamalarına dayanabilmen lazım.

sallarsan hep isteyecekler..nasilsa agliyorlar birak aglasinlar, sonra sallanmayi sevmeyecekler zaten.

Benim kızımda böyle devamlı sallanırdı. Bi gece uykuya hazırlanırken eşim sallamayalım dedi. Olmaz çok ağlar dedim :) eşim uzandı yanına hadi kızım uyuyalım diye diye uyuttu. Ben şok :))
Şimdi bazen sallıyorum bazen yanına uzanıyorum canım nasıl isterse..
inşallah kolay olur sizinkide.

Ben de ikiz annesiyim. benimkiler 18 ayliklar. 6. Ay dan itibaren idalarinda yatiyorlar. Aksam yemeginden sonra banyolarini yaptiriyoruz. Pijamalarini giydirip, sutlerini verip yataklarina yatiriyoruz ve opus odalarindan cikiyoruz :) Masallah kendi kendilerine uyuyorlar. Arada Bir bu duzeni bozmsyacalisiyorlar. Ozellikle dis cikardiklarinda ya da hasta olduklarinda. Ayni yontemi deneyin derim. Bir iki haftayi bulabilir kabullenmeleri. AMA Kati olmaniz lazim. Cunku cok aglayacaklar. Bebekleriniz kac aylik?

Benim kızımda böyle devamlı sallanırdı. Bi gece uykuya hazırlanırken eşim sallamayalım dedi. Olmaz çok ağlar dedim :) eşim uzandı yanına hadi kızım uyuyalım diye diye uyuttu. Ben şok :))
Şimdi bazen sallıyorum bazen yanına uzanıyorum canım nasıl isterse..
inşallah kolay olur sizinkide.
Bende bugün denedim uydular şükür uykularinda sallanmak da istemediler inşallah hep boyle devam eder daha ilk deneyimim

Ben de ikiz annesiyim. benimkiler 18 ayliklar. 6. Ay dan itibaren idalarinda yatiyorlar. Aksam yemeginden sonra banyolarini yaptiriyoruz. Pijamalarini giydirip, sutlerini verip yataklarina yatiriyoruz ve opus odalarindan cikiyoruz :) Masallah kendi kendilerine uyuyorlar. Arada Bir bu duzeni bozmsyacalisiyorlar. Ozellikle dis cikardiklarinda ya da hasta olduklarinda. Ayni yontemi deneyin derim. Bir iki haftayi bulabilir kabullenmeleri. AMA Kati olmaniz lazim. Cunku cok aglayacaklar. Bebekleriniz kac aylik?
Katılıyorum size ben hic kiyamadim onlara azıcık bile aglatmadim ama artik hem onlar hemde kendim için bu ise dur demeliyim

Şuan beş buçuk aylıkları bu aylarda da gaz olabilir mi

Yok sanmıyorum.

Tracy hogg yatır kaldır yöntemini deneyebilirsiniz.
Her gece aynı saatte yatırmanız, yatma saatinden yarım saat önce sakin ortama geçmeni ve uyku ritüellerini uygulamanız gerekir. Duş aldırıp besleyip yatırabilirsiniz mesela.

Yatır kaldır yöntemini google layın, benim oğlum diş çıkarırken sallanmaya alıştı, bu şekilde bir haftada bıraktık sallamayı. İkiz olunca daha kolay mı olur daha zor mu olur bilemiyorum

Yok sanmıyorum.

Tracy hogg yatır kaldır yöntemini deneyebilirsiniz.
Her gece aynı saatte yatırmanız, yatma saatinden yarım saat önce sakin ortama geçmeni ve uyku ritüellerini uygulamanız gerekir. Duş aldırıp besleyip yatırabilirsiniz mesela.
Dus aldiramiyorum çünkü ev kaleruferli değil gece usurler diye korkuyorum . ama yaz yaklaştı onuda denerim

X