Bebek Beslenmesi Bebekleriniz kaç kilo

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Yasmn2211

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
97
24
Merhabalar hanımlar
16 aylık oğlum var 10.500 kilo boyu 79 cm yemek yemesi çok narin herşeyi yemiyor bu aralar pek bişey yemiyor ağzından çıkarıyor kafasını kaçırıyor biraz kilo almasını istiyorum yaşına göre zayıf bir bebek sizlerin kilo alması için uyguladığı bisy var mı yada şurup iştahı artması için teşekkürler şimdiden 🤗

Merhabalar hanımlar
16 aylık oğlum var 10.500 kilo boyu 79 cm yemek yemesi çok narin herşeyi yemiyor bu aralar pek bişey yemiyor ağzından çıkarıyor kafasını kaçırıyor biraz kilo almasını istiyorum yaşına göre zayıf bir bebek sizlerin kilo alması için uyguladığı bisy var mı yada şurup iştahı artması için teşekkürler şimdiden 🤗
Merhaba,
Benim oğlum 16 aylıkken 11 kiloydu iştahı çok iyi maşallah ama çok hareketli kilo çok almıyor. Bir dönem uzun süren hastılığı oldu ve iştahı tamamen kesildi diyebilirim. Bebek gıda sayfasından babybomb ve kara dut özü almıştım işe yaramıştı

Boyu yüzde 3 persentil değerinin altında çıkıyor kilosu yüzde 66 persentil üzerindedir diyor
yaşına göre zayıf bir bebek değil öyleyse, kilo açısından yaşına göre çok iyi bir bebek. hatta boyuna göre kilolu da. kilo aldirmaya çalışmanız sağlıkli olmayabilir.
doktor boyu ile ilgili bir şey demedi mi?

yaşına göre zayıf bir bebek değil öyleyse, kilo açısından yaşına göre çok iyi bir bebek. hatta boyuna göre kilolu da. kilo aldirmaya çalışmanız sağlıkli olmayabilir.
doktor boyu ile ilgili bir şey demedi mi?
Yok demedi boyu iyi ama yemek yemiyor pek ağzından çıkarıyor

Yok demedi boyu iyi ama yemek yemiyor pek ağzından çıkarıyor
16 aylık bir çocuk için verdiginiz boy kilo persentiline baktım. boyu da 25 persentil üzerinde, kilosu da boyu ile uyumluymus. bence özellikle kilo aldirmaniza gerek yok. gerçekten istahsizsa kan değerlerine baktirabilirsiniz. kilo ve iştah için benim bildiğim işe yarar bir yöntem yok, daha çok plasebo etkisi gibi

16 aylık bir çocuk için verdiginiz boy kilo persentiline baktım. boyu da 25 persentil üzerinde, kilosu da boyu ile uyumluymus. bence özellikle kilo aldirmaniza gerek yok. gerçekten istahsizsa kan değerlerine baktirabilirsiniz. kilo ve iştah için benim bildiğim işe yarar bir yöntem yok, daha çok plasebo etkisi gibi
Teşekkür ederim

X