Bebekli evlilik yıldönümü kutlaması☺️

Yaşi kadar gün olayını ben de duymuştum...
Gitmek gerek evet ama insan bırakamıyor zaten
Ki benim eşim 2,5 yaşındayken annesi memeden keserken ağlamasına dayanamam diye beş günlüğüne babannesine bırakıp kendi annesine gitmiş. Beş gün tek kelime bile etmemiş. Bildiğiniz travmatik bir olay yaşamış. Ben hayat memat meselesi yoksa ilk iki sene yatılı ayrılıkları doğru bulmuyorum

Bırakmak istemiyorsanız bebeyi de pekala götürebilirsiniz bence. Kalın kıyafetler alırsınız, akşam gelip hava soğur gibi olunca da odaya götürür uyutursunuz
Şuan düşününce mantıklısı galiba bebemizi de alıp gitmek. Aslında bebeğimin hasta olması korkusu ve bir araba bagajı kadar eşyasını taşınmasından dolayı daha çok evde kutlarız düşündüm ama eşyalarını taşırız yaa ne olacak.. Hasta olmasın da gerisi önemli değil.. Hasta olmaz dimi yaa?? Hiç dışarıda kalmadı bu zamana kadar??

Pedagoglar da böyle öneriyorlar haklısınız...
annenin durumu da önemli tabi ben de 2sene bırakmam diyorum 1.5seneye geldik neyse ki ama anne çok bunaldıysa diyor bi tarafım da, çok bunaldıysan ve duygu durumunun bebekle ilişkine zarar verdiğini düşünüyorsan konu sahibi arkadaşım ona göre karar ver... sorunlu bir bebik değil diyorsan yanında gotur artk bir kaç senecik böyle olacak

Of nasi arada kalmış bir yazı yazdım ama

9 aylik bebegimi haftada 2 gun calistigim ve bu 2 gunde de oglen 2 saat gelip besleyip, ilgilendigim en fazla 4 saat uzak kaldigim halde ozluyorum. Sizinki cok kucuk annesi, henuz dunyayi algilamadi bile, muhtac kokunuza. Artik planlarimiza yavrularimizi da adapte etmemiz gerekiyor. 15 gun sonra bizim de evlilik yil donumumuz, ne yapacaksak oglumla birlikte yapacagiz.

Yil donumunuz kutlu olsun.

ay cok kucuk ben hayatta birakamazdim... iki saat uyuyor o zaman bile ozluyorum yavrumu. bir de kafam hep onda kalirdi agladi mi keyfi nasil beni ozledi mi... yok ya gozumun onunde benimle olsun isterdim ben. bence siz de oyle yapin kafaniz rahat olur

Canım bebeler 4 aylıkken anneyi aramıyor. Emzirmedigin için aramaz yani asıl o aylarda bırakacaksan bırakabilirsin. 8. Aydan sonra tamamen anneyi tanıyor bırakıp gitmemeler o zaman başlıyor. Babaannesini sürekli görüyorsa sıkıntı olmaz. Ha ben iki gün gidemezdim bir gün olsa ancak gider sabahı koşa koşa yanlarina varirdim. Yada onları da götürürdum ki bu hiç mantıklı değil Benim için çünkü ikizler

1 aylık bebeğimle soğuk sayılabilecek memleket ziyareti yapmıştım bir sorunda olmamıştı.
Hasta olur diye endişe etmeyip beraberce gidebilirsiniz. Zaruri bir durum olmadıkça 4 aylık bebekle iki gün ayrı kalmak doğru de ve önerilen birşey değil.

Elbette eşinizle yalnız gittiğiniz gibi olmaz ama onu da 1-2 sene sonra yaparsınız inşallah.

Bebeğimde ayrı kalma fikri bana da hoş gelmiyor zaten bırakamam gibi ama siz olsanız gider miydiniz yoksa evde mi birşeyler yapmayı uygun görürdünüz??

Şimdi tedirgin olduğum konular ; kış bebeği olduğu için henüz dışarıda vakit geçirmedik orası da biraz soğuk olabilir hasta olur mu benim yüzümden?? Bir de yatağı eşyaları falan değişik gelirde huysuzluk yapar mı?? Gerçi ana kucağını, arabasını, oyun halısını falan götürürüz yanımızda ama yatağı konusunda endişeliyim işte.. Ayyy bilmiyorum illa ki başka yerde de yatacak bu bebeler alışır mı acaba

2 gibi nden bi şey olmaz bence gidin emzirseniz sorun olurdu belki öyle bi durum da yokmuş kesin gidin bi kıyafetinizi bırakırsınız kv ye,kvde de bebeğin aşina olduğu biri sıkıntı olacağını düşünmüyorum..size de iyi gelecek döndüğünüzde güzel bi psikoloji ile daha enerjik ilgilenebileceksiniz bebeğinizle

Ay bırakırdım kesinlikle. Şu an en büyük hayalim o. Doğsun süt biriktirip anneme bırakıp 1 gün kendime ayırıcam

Malesef birakamayanlardanim ama kv güvenebilirsen güzel bakarsa gençse çocuk bakmaktan iyi anlıyorsa gözüm arkada kalmaz dersen bırak ben 2 gün değil de bir donem kursa gitmiştim haftaiçi günlük 3 saat birakmistim o şekilde bile çok özlerdim bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…