KAYINVALİDEM ONLARA GİTTİĞİMİZDE ORADA KALMAMIZI İSTİYOR.

Kv gidiş saatleeini değiştir ya da eşin orada uyumadan kalkın evinize gidin. 15 dk sabredebilir herhalde. Adam sabahın dördünde kalkıyorsa elbette erkenden uykusu gelir. Ergen gibi uykuyu yönetmeyi bile beceremeyecek değilsiniz inşallah. Yaşlar kaç 24 falan mı. Kayınvalidenin eşini uyandırmak konusunda özel güçleri yok. Yatın burada demesi normal

Her zaman kendi başımı kaşımaktan yanayım. Eşimi bırakır dönerdim.

Arabanın anahtarını, çoluğu çocuğu toparlayıp sadece cüzdanını bırakıp dönmüşlüğüm var. Kızdığım için değil, madem uyumuş uyusun yani. Bu kadarcık mesafede beni getirip götürmek zorunda değil..

Ha bi keresinde kızgınlıkla kız kardeşimin evinden çıkmışlığım var. Arabaya son anda yetişmişti, cüzdanını da almıştım.. ama o bambaşka bi konu :)))

Herkese merhaba,
Ben 2 yıllık evliyim, 20 günlük bir bebeğim var. Eşimin babası o dört yaşındayken vefat etmiş, kız kardeşi ve annesi beraber yaşıyorlar biz de evlenince ayrı bir eve çıktık eşimle. Kayınvalidem normalde kalp kırmayan, alttan alan, iş gören bir kadın. Ama şu anda benim lohusa durumundan dolayı bazı şeyler gözüme batıyor ama çok önemli şeyler değil ve ben de onlara mümkün olduğunca yansıtmamaya çalışıyorum. Sadece bir problem var ki daha önce de çok sinirlerimi bozuyordu bugün kayınvalidem de laf etti o yüzden buraya yazmaya karar verdim. Biraz uzun olacak ama hem suçluluk duyup kalp kırdığım için üzülüyorum hem de bunun alınganlık yapılacak bir konu olmadığını düşünüyorum beni dolduruşa getirmeden yanlışsa yanlış doğruysa doğru yardımcı olacak kişilere ihtiyacım var. Şimdi bugünkü konuya geliyorum, gündüz kayınvalidemlere gittim oturmaya torununu sevdi oturduk yedik içtik görümcemin doğum günüydü önceki günler pasta aldım bir de ilk defa oğlumla dışarı çıktık sürpriz yaptım onlara. Eşim geldi akşam sekiz buçuk gibi gece dörtte işe gittiği için eve geldiğinde çok yorgun oluyor ve annesigile her gittiğimizde uyuyakalıyor uykusu ağır uyanmıyor kayınvalidem hemen burda yatın ne olacak diyor ben kalmak istemiyorum onlarla herhangi bir problemi yok ama evim haricinde kendimi rahat hissetmiyorum bir de adam akıllı bir düzenleri yok mesela iki koltuk takımı var kayınvalidem koltukta yatıyor tek kişilik yatak var orda görümcem yatıyor ben orda kaldığımda rahat edemiyorum uyuyamıyorum eşimin bu uyku sorunu benim doğumdan ve hamilelikten önce de böyleydi hamilelikten önce mecbur kalıyordum hamilelikte hem tahammülüm olmadığı için hem de ağrılarım olduğu için yatağımda rahat ediyorum deyip geçiştirdim hep bugün de eşim yine uyuyakaldı saat 11 bebeğim durmadan ağlıyor ben de eve gidip dinlenmek istiyorum artık eşim uyanmayınca ben sinirlendim Emre uyan yoksa kızacağım artık bebek de durmuyor yerini yadırgadım galiba falan dedim ama yok kayınvalidem de normalde hiç söz konusu etmemişti bugün dedi kızım niye acele ediyon gidersiniz daha dedi anne birde ikide de gitsek benlik sıkıntı yok ama Emre uyanmaz bilmiyor musun huyunu dedim sonra işte o da dedi ki bebek daha yerini yadırgamayı me bilecek hamileyken ağrım var diyordun şimdi bunu diyorsun annengilin bacıngilin ev çok rahat da burası bizim evimiz rahat değil bir biz bir aile olmayı beceremedik anlamadım gitti falan dedi ben de anne ben ne zaman annemde kardeşimde kaldım herkesin düzeni evi farklı yarın misafirim gelecek hem ne alaka aile olmak için beraber mi kalmak gerekiyor alınacak bir şey yok bunda sen de bir gün gelsen kalsan ikinci gün kendi evine gitmek istiyorsun dedim gerçekten de öyle kalmayı geçtim bize sık sık gelip gitmesi gerektiği zaman bile bir gün sonra evinde oturmak istiyor eşim arıyor oğlum ben bugün gelmeyim dinleniyim diyor hatta eşim kızıyor ben Emre herkes kendi evinde rahat eder kadın haklı dinlensin bak diye sakinleştiriyorum olay böyle yani benim annemle kardeşimle ne alakası var bilmiyorum kalmak istememem suç mu 15 dakikalık mesafede oturuyoruz sonuçta kalp kırmaktan da nefret ediyorum üzüldüğünü görünce de çok üzüldüm ama ne yapayım siz ne diyorsunuz

Eşini bırakıp tek dönseydin?
Yani oda uyandığında yada ertesi gün gelirdi.
Sonuçta yorgun vs uyandırmaya ne gerek var.

İşte onu anlamıyorum gereken şeyler beraber yapılıyor zaten de aile olmak demek beraber mi kalmak demek benim ailem eşim ve çocuğum o zaman
kv kurmuş kendi kafasında
onlarda kalıyor diye.. kalmıyorsunuz değil mi?

herkes herkesin evinde yatmak zorunda değil.. tutturmasın
emre enişteye de söyleyin uykusu gelince kalkalım desin :)

Herkese merhaba,
Ben 2 yıllık evliyim, 20 günlük bir bebeğim var. Eşimin babası o dört yaşındayken vefat etmiş, kız kardeşi ve annesi beraber yaşıyorlar biz de evlenince ayrı bir eve çıktık eşimle. Kayınvalidem normalde kalp kırmayan, alttan alan, iş gören bir kadın. Ama şu anda benim lohusa durumundan dolayı bazı şeyler gözüme batıyor ama çok önemli şeyler değil ve ben de onlara mümkün olduğunca yansıtmamaya çalışıyorum. Sadece bir problem var ki daha önce de çok sinirlerimi bozuyordu bugün kayınvalidem de laf etti o yüzden buraya yazmaya karar verdim. Biraz uzun olacak ama hem suçluluk duyup kalp kırdığım için üzülüyorum hem de bunun alınganlık yapılacak bir konu olmadığını düşünüyorum beni dolduruşa getirmeden yanlışsa yanlış doğruysa doğru yardımcı olacak kişilere ihtiyacım var. Şimdi bugünkü konuya geliyorum, gündüz kayınvalidemlere gittim oturmaya torununu sevdi oturduk yedik içtik görümcemin doğum günüydü önceki günler pasta aldım bir de ilk defa oğlumla dışarı çıktık sürpriz yaptım onlara. Eşim geldi akşam sekiz buçuk gibi gece dörtte işe gittiği için eve geldiğinde çok yorgun oluyor ve annesigile her gittiğimizde uyuyakalıyor uykusu ağır uyanmıyor kayınvalidem hemen burda yatın ne olacak diyor ben kalmak istemiyorum onlarla herhangi bir problemi yok ama evim haricinde kendimi rahat hissetmiyorum bir de adam akıllı bir düzenleri yok mesela iki koltuk takımı var kayınvalidem koltukta yatıyor tek kişilik yatak var orda görümcem yatıyor ben orda kaldığımda rahat edemiyorum uyuyamıyorum eşimin bu uyku sorunu benim doğumdan ve hamilelikten önce de böyleydi hamilelikten önce mecbur kalıyordum hamilelikte hem tahammülüm olmadığı için hem de ağrılarım olduğu için yatağımda rahat ediyorum deyip geçiştirdim hep bugün de eşim yine uyuyakaldı saat 11 bebeğim durmadan ağlıyor ben de eve gidip dinlenmek istiyorum artık eşim uyanmayınca ben sinirlendim Emre uyan yoksa kızacağım artık bebek de durmuyor yerini yadırgadım galiba falan dedim ama yok kayınvalidem de normalde hiç söz konusu etmemişti bugün dedi kızım niye acele ediyon gidersiniz daha dedi anne birde ikide de gitsek benlik sıkıntı yok ama Emre uyanmaz bilmiyor musun huyunu dedim sonra işte o da dedi ki bebek daha yerini yadırgamayı me bilecek hamileyken ağrım var diyordun şimdi bunu diyorsun annengilin bacıngilin ev çok rahat da burası bizim evimiz rahat değil bir biz bir aile olmayı beceremedik anlamadım gitti falan dedi ben de anne ben ne zaman annemde kardeşimde kaldım herkesin düzeni evi farklı yarın misafirim gelecek hem ne alaka aile olmak için beraber mi kalmak gerekiyor alınacak bir şey yok bunda sen de bir gün gelsen kalsan ikinci gün kendi evine gitmek istiyorsun dedim gerçekten de öyle kalmayı geçtim bize sık sık gelip gitmesi gerektiği zaman bile bir gün sonra evinde oturmak istiyor eşim arıyor oğlum ben bugün gelmeyim dinleniyim diyor hatta eşim kızıyor ben Emre herkes kendi evinde rahat eder kadın haklı dinlensin bak diye sakinleştiriyorum olay böyle yani benim annemle kardeşimle ne alakası var bilmiyorum kalmak istememem suç mu 15 dakikalık mesafede oturuyoruz sonuçta kalp kırmaktan da nefret ediyorum üzüldüğünü görünce de çok üzüldüm ama ne yapayım siz ne diyorsunuz
Canım merhaba neden kendini suçlu hissediyorsun, insanlara hayır demeyi bilmemiz lazım şuan aynı konu bizde var ben hamileyim aramızda 10. Dakikalık yol var orda kalmamı istiyorlar. Bende rahat edemediğimi evde şort giyindiğimi anlatsamda nafile 20. Günlük bebek kendi evinden başka yerde basıl kalacak. Çok güzel cevap vermişsin kayınvaliden kendi aileni niye işin içine katıyor zaten o bir saçmalık bence üzülme kendine dert etme sakın ❤️

Esinizin calistigi günlerde gitmeyin bir daha 4 bucukta kalkmak da her yigidin harci değil yorucu olsa gerek.Ya da gittiniz esinizin yatacagini anladiginiz an hadi hayatim ben hazirim kalkalim diyin. Cünkü benim esim de bir yatarsa hele ki ben sekerleme yapacagım biraz derse bilirim ki asla ama asla kalkmaz uyuyakalır huyunu biliyorsanız uyumasına fırsat yaratmayın yeni evliyken esim de yapardı bunu ben zorla kaldirirdim kv ayni sekil kalin falan derdi evlerimiz arasi 3 4 ev falan yani

Çocuğu uyuduğunda kalın burda demeyecek anne var mıdır sanmam. Ben kayınvalidenizde suç bulamadım o yüzden. Eşinizin huyunu biliyorsunuz madem akşam vakti orda olmamanız lazım. 15 dakikalık mesafede kalmak istememekte çok haklısınız bu arada.

Emre ye söyle küçük bebek değil uykusu gelince "Hadi karicim uykum geldi eve geçelim" diye kendini ifade etsin .
Ayrıca kayinvalideniz aile olmayı yanlış anlamış çekirdek aile değilsiniz ki . Sizin bir eviniz var

Eşinizin meslegi nedir sabah 4te kalkilip gidilip de aksam 8de gelinir mi ya. Nasil bir mesai saati/vardiya usuludur bu. Haftada kac gun böyle çalışıyor? Cok üzüldüm eşinize. İş çıkışı 20gunluk bebekle saat aksam 11lere kadar misafirlikte ne isiniz var onu da anlamadim. 8-5 çalışıyorum, yaşım 30, aksam kahve içmeye bile gitmek istemiyor canim yoruluyorum yani.

Daha kısa kalıp adam bayılmadan geri dönün, aracı da o kullanmasın yolda uyursa keşke kalsaydık dersiniz.
Kalma muhabbetini de kendi kessin. Benimki de anasına gidince uyurdu bebe ufaktı bi gün bi geldiler bana, eve gidince açtım ağzımı. gidip bayılıp uyuyorsun çocuk peşinde dolaşırken canım çıkıyor, ananla babanla oturmak bana kalıyor, her taraf tehlikeli. İdare etmekten baygınlık geçireceğim, Ya kalk çocukla ilgilen ya da ben artık gitmiyorum dedim. Çocukla ilgilen kısmı nanay ama artık orda uyumuyor çabuk dönüyoruz. Uyumak derken şekerleme ama biz orda hiç kalmadık.
Bi de her hafta gidiyoruz çocuk göreceklermiş, görünce ne oluyorsa. Ne vakit geçirmeyi bilirler ne bakabilirler nefret ediyorum orda olmaktan. Eş için gidiyorum yoksa bence iki ayda bir yeter.
Bu arada bence kayınvalide evinde zaman bükülüyor dünya üzerinde bir saat orda beş saate tekabül ediyor. Iyyyy ürperdim içim çekildi.

Canım çok haklısın bende kayınvalşdegil ile aynı şehirde oturuyorum yanı bu kalmak meselesi ne kadar büyütüyorlar yahu kalmak istemiyorum evim yok mu benim ne diye her gitmeme ısrar ediyorsunuz eşimde uyuya kalırdı bende robot gibi otururdum uyanmasını beklerdim büyük kavga ettik eğer ki bir daha uyursan diyerek şimdi hiç uyumuyor buna mecbur bıraktı benş uyursa dünyayı dar ediyorum

Herkese merhaba,
Asla taviz verme elini versen kolunu kaptırırsın, yeni evliyken aynısını yaşadım, kv ye bir gidişim vardı ama dönüşüm çok zordu , yalvar yakar ısrarla orda kalmamızı sağlıyordu ben de ilk zamanlar sesimi çıkarmayınca tepemize bindi, evime gittiğim için resmen suçluluk yaşatıyordu eşimle bana , hayır yani evinde kocası ve 2 çocuğu daha vardı amaç bağımlı olalım, kesinlikle rıza göstermeyin cevabınız hep net olsun, çok şükür ben kalma işini ilk seneden bitirdim şimdi teklif dahi edemiyorlar, her insan kendi evinde rahat eder ne bu ısrar anlamıyorum gerçekten...

Kusura bakmayın ben kayinvalideyi tutuyorum. Adam sabaha karşı 4 de ise gidiyormuş aşırı zor bir şey. Ya akşam oturmasına gitmeyin ya gittiniz adam uyuya kaldı kaldırmayın artık. Biraz da yerinizi yadırgayiverin yani ne olacak.ben olsam kendimi düşünemem. Bebek ile zor oluyor deseniz bak ona eyvallah. Ama ben rahat edemiyorum diyorsunuz. Benim de oğlum bir kaç saat sonra işe gidecek olsa yorgunlukluktan bayılmış uyuyakalmış olsa kalkmasın uyusun isterim. Böyle bir durum varken illa ısrar edince siz kadın kendini kötü hissetmiştir. Kişisel algılamıştır. Bence haklı.
Olur mu öyle şey evlilik sorumluluk gerektirir eğer sürekli uyuyorsa anasının evinde tek başına uyusun konu sahibi gitmesin kv arada torununu ziyâret etsin , oğlu da nerede uyuyorsa uyusun, valla ben kv lerde asla uyuyamıyorum her yerim ağrıyor resmen sabaha kadar , insan kendi yatağında rahat eder ancak...

Iyy igrenc gercekten. Nefret ederim boyle vicik vicik iliskilerin sınırını bilmeyen insanlardan. Once o kocaniz olacak herife iyi bi qyar verin. Cocuk mu bu canim. Anasina gidiliyorsa oturacak sohbet edecek. Birakin orda yatmayi, kocamin anasina gidip de kocam uyusa ve ben anasiyla oturup kendi kendime sohbet etmek zorunda kalsam ona bile kiyameti koparirim. Ne munasebet yani. Yorgunluksa yorgunluk, uyunacak yer var uyunmayacak yer var. En bastan hic kabul etmemeliydiniz. 15 dk mesafede yatili kalmak nedir

Çok da yaşlı değil aslında 50 yaşında ama bu ısrarı anlamıyorum her şeyi sürü gibi beraber yapmak istiyorlar
Hamilelikten öncede kalmaycaktiniz,
Ozaman kalınca kv de doğal olarak düşünüyor , kocası uyuyakalmis daha öncede kalmadığı yer değil,
Şimdide kalabilir diye. Sen eşinle zaten çekirdek ailesin. Kv birarada yaşayıp genis aile olmak istiyor heralde.

X