bebekte beyin sıvısı

frigyalikibele

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2019
164
291
41
Merhaba 23 haftalık hamileyim. 20.haftada ayrıntılı ultrasonda bebeğin beyin sıvısı 10.1 cıktı. Doktorlar amniyosentez önerdiler. Onu da yaptırdım. Genetik ön sonuç temiz çıktı.Ancak tıp fakültesi doktorları konsey toplayıp bebekte beyin gelişimi için sıkıntı olabilir gibi bir rapor yazmışlar ve MR çektirmemi öneriyorlar. Böyle bir durumla karşılaşan var mı ? Yeni üye oldum desteklerinizi bekliyorum

Merhaba 23 haftalık hamileyim. 20.haftada ayrıntılı ultrasonda bebeğin beyin sıvısı 10.1 cıktı. Doktorlar amniyosentez önerdiler. Onu da yaptırdım. Genetik ön sonuç temiz çıktı.Ancak tıp fakültesi doktorları konsey toplayıp bebekte beyin gelişimi için sıkıntı olabilir gibi bir rapor yazmışlar ve MR çektirmemi öneriyorlar. Böyle bir durumla karşılaşan var mı ? Yeni üye oldum desteklerinizi bekliyorum
Merhaba, doğum yaptınuz mı sonrasında bir şey dediler mi? Ben bugün detaylıya girdim doktor beyin bölgesinde küçük bir karartı var anlayamadım ne oldugunu muhtemelen önemsiz bir şeydir ama amniyosentez yapalım dedi ben de istemedim... endişeliyim acıkcası

Merhaba, doğum yaptınuz mı sonrasında bir şey dediler mi? Ben bugün detaylıya girdim doktor beyin bölgesinde küçük bir karartı var anlayamadım ne oldugunu muhtemelen önemsiz bir şeydir ama amniyosentez yapalım dedi ben de istemedim... endişeliyim acıkcası
Neden istemedinz hadi ikili üçlü tarama olsa neyse yaptrmyın ama bu önemli..sonçta doktor orda bişey görmüş belki doğumdan hemen sonra ameliyat la falan hemen düzelck bişi...aksatmayın..

Neden istemedinz hadi ikili üçlü tarama olsa neyse yaptrmyın ama bu önemli..sonçta doktor orda bişey görmüş belki doğumdan hemen sonra ameliyat la falan hemen düzelck bişi...aksatmayın..
Amniyosentez sonucu neyi değiştirecek dedim tedavisi mümkün bir durum olabilir mi dedim, gebeliği sonlandırmak açısından fikir verir dedi. Sonra raporu kendi doktoruma götürdüm ki o da profesor... rapora baktı gülümsedi bu o kadar detay ki ben baksam görmem ve farketmem böyle bişeyi dedi... öyle diyince tamamen vazgeçtim. Amniyosentezde yüzde bir dahi olsa bebek kaybı riski var yaralanma riski var

amniyosentez sonucu 1 ayda çıkıyor. 1 dakika sürdü. doktor iğneyi batırıken gösterdi bana ultrasonda. ''bakın bebek burda ben diğer taraftan batırıyorum iğneyi'' dedi. genetik sonucu iyi çıktı şükür. beyin sıvısı 11 di yüksekti.doğum öncesi 6ya düştü. şimdi 1 aylık oldu bebeğim şükür herşey yolunda. kafamızda soru işareti olmadan büyütüyoruz

Banada genişleme var dedi normalin biraz üzerinde dedi. Kalbine bakıcaktı pozisyonu uygun olamadığı için bakamadı. Haftaya bakalım dedi doktor gün verdiler. Peki beyni için ne diyorsunuz dedim yine bakıcam dedi. Bilemiyorum inşallah bu sefer gittiğimde bişi görmez. Bütün yavrularımız saflık versin rabbim sag salim alalım kucağımıza.

Kızlar sizin bebeğiniz sağlıklıdır umarım. Benim de 24 haftadayım 10mm çıktı sıvısı amniyosentez önerdi hoca yaptırmayı düşünüyorum tabiki de ama size de sormak istedim bebeğiniz nasıl oldu iyi mi geçti mi sıvısı ne. Çok üzücü bir durum Allah kimsenin başına vermesin lütfen benim için de dua edin test yaptırıcam yakında test sonucum iyi gelsin sıvı azalsın inşallah dua edin lütfen

X