Çocuk Hastalıkları Bebekte böbrek genişlemesi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Sizin durumunuz bana umut oldu. Ben de bugün 23+3te kız bebeğim için dopplere girdim sağ böbrek 4.9mm takip edilsin dediler. Ama sizin düzelmiş maşallah darısı başımıza, bir öneriniz tavsiyeniz olur mu bu konuda
Ben o zaman çok kafama takıp ağlamıştım. Siz öyle yapmayın. Bosu bosuna strese girmeyin benim gibi. Ayrıca bebeği doğar doğmaz sokmayın ultrasona. Aradan 1 hafta geçsin mutlaka. Çünkü doğduklarında zaten sis oluyolar. 1 haftaya şişlikler iniyo.

Ben o zaman çok kafama takıp ağlamıştım. Siz öyle yapmayın. Bosu bosuna strese girmeyin benim gibi. Ayrıca bebeği doğar doğmaz sokmayın ultrasona. Aradan 1 hafta geçsin mutlaka. Çünkü doğduklarında zaten sis oluyolar. 1 haftaya şişlikler iniyo.
Ben dün büyük şok ve üzüntü yaşadım ama şimdi daha iyiyim, yaşayıp sağlıkla atlatanlar olduğunu görmek moral verdi. Ultrason konusunda dediğinizi dikkate alıcam mutlaka teşekkürler

Ben 21 haftalık hamileyim. Geçen hafta detaylı ultrason yaptırdım bebeğimin sol böbreğinde 9mm büyüme olduğunu söyledi doktor. Genelde erkek bebeklerde oluyormuş benimki kız bebek. Formlarda down falan yazılmış ama ben fetal DNA testi yapmıştım negatif çıkmıştı. Amniyosentezede gerek yok dedi doktor. İnş büyümeye devam etmez ve kötü bişey olmaz kendimi çok kötü hissediyorum şuanda.

25+4 ultrasonda erkek bebeğimin böbreklerinde büyüme olduğu soylendi. sağ 7.5mm sol 4.8mm.
Takip edilecek acikcasi korkuyorum birsey olur mu.
Geriler mi , büyümemesi icin neler yapilabilir fikri olan var mi ? :dua:

Kızlar ben durum güncellemek istiyorum. Detaylıdan böbrek genişlemesi görülmüştü kız bebeğimde. Cok şükür dünyaya geldi, idrar çıkışları çok normal olunca böbrek usgsini 1.ayda çektirdik. Herşey cok normal cok şükür. Ben genişleme diye duyunca uzun süre hayatı zindan etmiştim kendime siz de aynısını yapmayın diye yazmak istedim🌸

Kızlar ben durum güncellemek istiyorum. Detaylıdan böbrek genişlemesi görülmüştü kız bebeğimde. Cok şükür dünyaya geldi, idrar çıkışları çok normal olunca böbrek usgsini 1.ayda çektirdik. Herşey cok normal cok şükür. Ben genişleme diye duyunca uzun süre hayatı zindan etmiştim kendime siz de aynısını yapmayın diye yazmak istedim🌸
Şuan ben aynı durumdayım bunu okumak bana umut oldı benimde dün detaylı usg vardı biri 4.9mm diğeri 6.5mm genişleme olduğu söylendi bide üstüne bunun down sendromu Beşirtisi olduğu söylendi. Bebeğinizi sağlıkla dünyaya getirmemize çok sevindim

Şuan ben aynı durumdayım bunu okumak bana umut oldı benimde dün detaylı usg vardı biri 4.9mm diğeri 6.5mm genişleme olduğu söylendi bide üstüne bunun down sendromu Beşirtisi olduğu söylendi. Bebeğinizi sağlıkla dünyaya getirmemize çok sevindim
Lütfen moralinizi bozmayın, diğer belirtiler yoksa allahın izniyle down durumu yoktur biliyorsunuz farklı belirtiler de veriyor down sendromu. Değerleriniz de aşırı yüksek değil inşallah artmadan devam eder ve sağlıkla dünyaya gelir yavrunuz

Bana da aynı şeyi söylemişti ultrason yapan Dr. Ama kendi Dr ma çıkınca dert etme, bı dahakine gel o düzelir. Bebekler tuvaletini yapamayinca da böbrekleri genişliyor. Düzelir dedi. Ve dedigi gibi olsu ertesi hafta baktığında düzelmişti. sağlıkla dünyaya geldi çok şükür.

Bana da aynı şeyi söylemişti ultrason yapan Dr. Ama kendi Dr ma çıkınca dert etme, bı dahakine gel o düzelir. Bebekler tuvaletini yapamayinca da böbrekleri genişliyor. Düzelir dedi. Ve dedigi gibi olsu ertesi hafta baktığında düzelmişti. sağlıkla dünyaya geldi çok şükür.
İnşallah benimde öyle olur Allahın izni ile. Dr kontrolumu iple çekiyorum daha iki haftam var inşallah ozamana küçülmeye başlamış olur

X