Davranış Bozuklukları Bebek’te masturbasyon

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

mathec

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
52
15
33
Merhabalar 17 aylık kız bebeğimde yaklaşık 7 aydır devam eden masturbasyon olayı var, son haftalarda fazlalaştı, bu durumu daha önce yaşamış ve geçirmiş annelerden yardım bent telkin istiyorum, onum daha bebek olduğunu biliyorum ama bu davranışın kalıcı olmasından korkuyorım

Yaşanabilir böyle şeyler. Tam mastürbasyon yapacakken başka bir şeye dikkatini çekmesini sağlayın. Bende nasıl keşfettim bilmiyorum ama 5 yaşlarımda yapardım sürtünerek.. Keyifli gelirdi. Bundan daha keyifli daha neye yönlendirirsiniz onuda bilemiyorum :KK54:
Çok sık olmaya başladığı için dikkatini dağıtmakta pek işe yatamıyor artık

Unutmaya başlar mı peki, bir alışkanlığa dönüştürmesinden korkuyorum
Aslında hepimiz yaptık bunu, siz de yaptınız, hatırlamıyorsunuz, her bebekte var, erkek bebeklerde ereksiyon da var. Dikkatini dağıtabilirsiniz, ama çok inatçı olmayın, inatlaşmayın yani. Oyuncak gösterin, şarkı söyleyin, dikkatini kendinize çekin.

Aslında hepimiz yaptık bunu, siz de yaptınız, hatırlamıyorsunuz, her bebekte var, erkek bebeklerde ereksiyon da var. Dikkatini dağıtabilirsiniz, ama çok inatçı olmayın, inatlaşmayın yani. Oyuncak gösterin, şarkı söyleyin, dikkatini kendinize çekin.
Söylediklerinizi yapıyorum ama artık her dk yapmaya başladığı için dikkatini dağıtmaya çalışmakta başarısız oluyorum çünkü ağlayıp devam etmek istiyor, pedagog ve doktora da gittim ama artıyor davranışı

Bi arkadaşımın kızı sürekli aynı hareketi yapıyordu ..yanlışta anlaşılabiliyor,meğer idrar yolu enfeksiyonu varmış,kaşıntı hissini gidermek için yapıyormuş o hareketi...her durumda, geçer zamanla ,üzülmeyin...
Ne kadar sürede geçmiş peki , çok teşekkür ederim :KK43:benim kızım 7 aydır yapıyor ve geçmiyor artıyor :KK43:

Söylediklerinizi yapıyorum ama artık her dk yapmaya başladığı için dikkatini dağıtmaya çalışmakta başarısız oluyorum çünkü ağlayıp devam etmek istiyor, pedagog ve doktora da gittim ama artıyor davranışı
Mastürbasyon olsa her dakika yapmazdı herhalde kaşıntı gibi bişey olmasin

benim kizim hâlâ yapiyro 8-9 aylikken basladi su an 4.5 yasinda malesef pişik problemli çocuktu kasıyorken kendini öğrendi erken çiş öğrettim 18 aylikken öğrendi bezli olduğu zaman daha cok yapıyordu simdi uykuya dalmak istediğinde ve çiş olduğu zaman yapiyor sık sık çiş soruyorum ,pismemesine özen gösteriyordum,once ıslak sonra kuru peçete ile siliyorum,o bölgeye cok dokunmamakta calisiyorum,her gün gece yatmadan yıkıyoruz kilot değiştiriyoruz daha ne yapabilirim bilmiyorum bunlar simdilik

Yani zaman
benim kizim hâlâ yapiyro 8-9 aylikken basladi su an 4.5 yasinda malesef pişik problemli çocuktu kasıyorken kendini öğrendi erken çiş öğrettim 18 aylikken öğrendi bezli olduğu zaman daha cok yapıyordu simdi uykuya dalmak istediğinde ve çiş olduğu zaman yapiyor sık sık çiş soruyorum ,pismemesine özen gösteriyordum,once ıslak sonra kuru peçete ile siliyorum,o bölgeye cok dokunmamakta calisiyorum,her gün gece yatmadan yıkıyoruz kilot değiştiriyoruz daha ne yapabilirim bilmiyorum bunlar simdilik
yani zamanla azalıyor diyorsunuz?

Mastürbasyon olsa her dakika yapmazdı herhalde kaşıntı gibi bişey olmasin
Muhtemelen kaşıntı da var ama büyük ölçüde alışkanlıktan yapıyor çünkü eli ya da sırtı kalındığında gelip gösterip kaşı diyor oraya da derdi büyük ihtimal

azalıyor ama ne zaman biter bilmiyorum uzun süre yalniz da bırakma ilerde çizgi film izliyor diye güvenme gözünün üstünde olduğunu bilsin
Çalışıyorum maalesef :/ peki siz bu duruma alıştınız mı? Ben çok stres yapıyorum her dakika napabilirim diye düşünüyorum :KK43:

Çalışıyorum maalesef :/ peki siz bu duruma alıştınız mı? Ben çok stres yapıyorum her dakika napabilirim diye düşünüyorum :KK43:
yaparken gorunce cinnet geçirsem de alışıyorum bebekken endişeleniyordum tabi ama kreste falan normal ,olabilir dediler dikkat dağıtın dediler oyle çocuklarımız var dediler kabullendim malesef once lütfen kabullenin ve endişeyi bırakın

yaparken gorunce cinnet geçirsem de alışıyorum bebekken endişeleniyordum tabi ama kreste falan normal ,olabilir dediler dikkat dağıtın dediler oyle çocuklarımız var dediler kabullendim malesef once lütfen kabullenin ve endişeyi bırakın
Endişeyi nasıl bırakacağımı bilmiyorum , İnan’ın bebeğim ve eşinle sağlıklı iletişim kurmayı bıraktım kaygılanmaktan

Merhabalar 17 aylık kız bebeğimde yaklaşık 7 aydır devam eden masturbasyon olayı var, son haftalarda fazlalaştı, bu durumu daha önce yaşamış ve geçirmiş annelerden yardım bent telkin istiyorum, onum daha bebek olduğunu biliyorum ama bu davranışın kalıcı olmasından korkuyorım
Bugun psikologla bu durum hakkinda konusmam oldu.Yetersiz ilgi alaka,siddet,babanin yeterli sevgi göstermemesi,cocugun kendini begenmemesi,uykuya dalamamasi,yalniz kalmasi ve kiskanmasi durumlarinda ortaya cikarmis.Ayrica gecirdigi bir enfeksiyon varsa ve orasi kasirken hosuna gittiyse bunun devami gelmis olabilirmis.Ama kilit nokta kiz cocugunda babaymis.Babanin ilgi göstermesi,guzel sozler soylemesi,sizin bu davranisi gördugunuzde tepki vermeden oyuna davet etmeniz gerekiyormus.6 yasina kadar bunu asmaliymis.

X